Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ενα πρόβλημα με το κινητο.... Μερικες φορες σε ακυρα χρονικα διαστηματα κανει απο το μονο του restart, και πολλες φορες χανονται και οι ρυθμισεις τις ωρας και τις ημερομηνίας...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο κάνει από την αρχή αυτό ή παρουσιάστηκε τώρα τελευταία; Σου προτείνω να κανείς φορματ σε τηλέφωνο και κάρτα για να δεις αν θα στρώσει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Ειναι η πρωτη φορα που ρωτάω κάτι αν και παρακολουθώ το θέμα 2 μήνες και αυτό γιατι ολες μου οι απορίες λυθηκαν πριν προλαβω να τις διατυπωσω διαβαζοντας... Νομιζω αυτο δεν το ξανανεφερε κανενας!Σήμερα το 5800 μου εκανε για πρωτη φορα επανεκκινηση κατα τη διαρκεια weather update απο το worldmate. Μετα απο αυτο οταν μπαίνω στο μενου καθώς και σε κάποιες εφαρμογές εμφανίζεται ενα μικρο γκρι πλαίσιο στην δεξιά επάνω γωνια (δηλ. πανω στις γραμμες της μπαταριας) με ενα αριθμο με δύο δεκαδικα ψηφια π.χ 3,45 ή 12,34 ή 9,25 αυτο το πλαίσιο εμφανιζεται για 3 δευτερολεπτα και μετα φεύγει.Να πω οτι δεν εγκατεστησα καμια νεα εφαρμογη, γνωριζει κανεις τι είναι?

Αυτό έχει παρατηρηθεί και σε άλλους κατόχους. Όχι, πολλούς όμως.

 

Αν και δεν ξέρω ακριβώς τι απεικονίζει το εν λόγω πλαίσιο, θα σου έλεγα να μην του δίνεις σημασία.

Ίσως με hard format να το ξεφορτωθείς, αλλά δεν νομίζω πως αξίζει το κόπο.

 

 

ΥΓ: Αυτό το πλαίσιο το βγάζει ο emulator του SDK δίνοντας πληροφορίες για της δοκιμαστικές εφαρμογές που τρέχουν οι developers.

 

 

Έχω ενα πρόβλημα με το κινητο.... Μερικες φορες σε ακυρα χρονικα διαστηματα κανει απο το μονο του restart, και πολλες φορες χανονται και οι ρυθμισεις τις ωρας και τις ημερομηνίας...

Μη ψάχνεις απάντηση φίλε... δεν θα βρεις.

Να σου πω, το κλασσικό, κάνε hard format και μορφοποίηση στη κάρτα...;

Καλύτερα περίμενε μπας και βγει καμιά νέα έκδοση λογισμικού.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Σημερα περασα απο Γερμανο γιατι μια φιλη μου ηθελε να κανονισει κατι διαδικαστικα με τον λογαριασμο της και βρηκα ευκαιρια να περιεργαστω το τηλ( το ειχε σε φορτιστη-επιδειξη).. Με εχει πιασει μανια σε οποιο μαγαζι κι αν πηγαινω να κοιταω τα "δειγματα" για το αν υφισταται η σχισμη ή οχι.. Το μαγαζι αυτο, παγκρατι, ειχε το μαυρο.. Ηταν το μοναδικο που εχω παρατηρησει χωρις σχισμη! Ολοι οσοι γνωστοι-φιλοι που ξερω και το εχουν, σε ολους υπαρχει το συγκεκριμενο.. Πως γινεται; Λετε να διορθωθηκαν παραδοξως οι παραγγελιες μετα απο τοοσα παραπονα?

 

Υ.Γ. Οση ωρα κοιτουσα προσεκτικα για τη χαραμαδα, εβαλα και νυχι για να δω αν οντως υπαρχει κ απλα ειναι μικρη αλλα κ παλι τπτ.. Μετα απο τη δικη μου "παρεμβαση" με το νυχι, μαλλον απο κει που δεν ειχε, ΑΠΕΚΤΗΣΕ!!!!:lol::lol::rolleyes::rolleyes:

 

edit: διαβασα μερικες σελιδες πισω οτι εισακουστηκαν καποια απο τα παραπονα για τη σχισμη.. Αληθευει λοιπον οτι σε νεοτερες παρτιδες, δεν υπαρχει; Αν ειναι να περιμενω! Οι πηγες ειναι εγκυρες;;

το δικο μου το αγορασα πριν 5 μερες απο Γερμανο(το μπλε).ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΣΧΙΣΜΗ!!!:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου το αγορασα πριν 5 μερες απο Γερμανο(το μπλε).ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΣΧΙΣΜΗ!!!:)

Πωπω.. εφιαλτης εχει γινει αυτη η σχισμη! Α ρε νοκια τι κανεις στον κοσμο.. σε λιγο καιρο θα πηγαινουμε να παρουμε κινητο και θα το εξεταζουμε με μεγεθυντικο φακο!!

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σχετικά με τη σχισμή και αυτό που είχε πει ένα μέλος σχετικά με νέα παραλαβή που λύνει το πρόβλημα.

 

Ένας φίλος μου πήρε το Σάββατο από Voda το μπλε, που σημειωτέον είχε την v21, και παρ'όλα αυτά έχει τη σχισμή.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σχετικά με τη σχισμή και αυτό που είχε πει ένα μέλος σχετικά με νέα παραλαβή που λύνει το πρόβλημα.

 

Ένας φίλος μου πήρε το Σάββατο από Voda το μπλε, που σημειωτέον είχε την v21, και παρ'όλα αυτά έχει τη σχισμή.

Τουλαχιστον, αν ειναι ετσι τα πραγματα, θα υπαρχει δυνατοτητα αντικαταστασης!

 

Υ.Γ: μπορει καποιος να μου δωσει καποιο λινκ ή ακομα και να ανεβασει ο ιδιος καποιες φωτο, αν δεν του κανει κοπο, για να δω πως ειναι το κοκκινο και το μπλε; Εχω περιεργαστει μονο το μαυρο κ στις φωτο που γουγλισα δε βρηκα καποια που να φαινεται καθαρα η διαφορα στο χρωμα.. Αν μπορειτε, θα ημουν υποχρεος.. Περιμενω πμ! Θενκς!:)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Δες εδω!!νομίζω φαίνεται καθαρά!!!

 

http://www.gsmarena.com/nokia_5800_xpressmusic-pictures-2537.php

 

Να προσθέσω και εγώ πώς όντως μόνο αν τα δείς δίπλα δίπλα θα καταλάβεις την διαφορά η οποία είναι μικρή!μόνο αν είναι αναμένες οι οθόνες κ έχει το ΝΟΚΙΑ Theme σε κάνει να καταλαβένεις την διαφορά!!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν τα δεις σε πολύ καλό φωτισμό καταλαβαίνεις διαφορές. Τυχαίνει αρκετές φορες στο τραπέζι που είμαστε για καφέ να τα έχουμε και τα 3 χρώματα και νομίζεις οτι μόνο η πλαινή γραμμή διαφέρει. Αλλά όλα τα πλαστικά, έχουν την απόχρωση του εκάστοτε χρώματος.

 

ΥΓ. Έχουν και διαφορετικού χρώματος πέννα. ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.επειδη αρχιζω και ξενερωνω με το 5800 που αγορασα απο τον Γερμανο πριν 5 μερες (κολαει μερικες φορες το αρχειο των φωτο-βιντεο)μπορω να ζητησω απο το καταστημα αλλαγη με αλλο μοντελο;ισχυει η αλλαγη εντος 7 ημερων;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αντικατάσταση μόνο γι αυτόν τον λόγο που στο κάτω-κάτω θεωρώ πως ευθύνεται η κάρτα μνήμης (ίσως να κάνω και λάθος), το βλέπω δύσκολο.

 

Για να σου αντικαταστήσουνε τη συσκευή θα πρέπει να μην έχουν περάσει 7 εργάσιμες μέρες από την ημερομηνία αγοράς καθώς και να μην έχεις ξεπεράσει τα 30 λεπτά σε κλήσεις (εισερχόμενες + εξερχόμενες).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αντικατάσταση μόνο γι αυτόν τον λόγο που στο κάτω-κάτω θεωρώ πως ευθύνεται η κάρτα μνήμης (ίσως να κάνω και λάθος), το βλέπω δύσκολο.

 

Για να σου αντικαταστήσουνε τη συσκευή θα πρέπει να μην έχουν περάσει 7 εργάσιμες μέρες από την ημερομηνία αγοράς καθώς και να μην έχεις ξεπεράσει τα 30 λεπτά σε κλήσεις (εισερχόμενες + εξερχόμενες).

δεν εχω ξεπερασει τις 7 εργασιμες μερες, και απο κλησεις εισ-εξερχ. εχω 24 λεπτα.αν τους πω οτι δεν μου κανει, και θελω αλλο μοντελο διοτι δεν του εχω εμπιστοσυνη(5800);αυτοι οι οροι υπαρχουν στον Γερμανο μονο η ειναι παντου ετσι;ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Οι όροι ισχύουν παντού.

Αλλά με αυτή τη δικαιολογία δεν ξέρω αν θα δεκτούν να στο αλλάξουν.

Πάντως εσύ δεν χάνεις τίποτα να πας και να ρωτήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλό βραδάκι!!

μέσα στο καλοκαίρι (λογικά) φτάνουν οι επιδωτίσεις απο την Βοντα...

και σκέφτομαι για αγορά του εν λόγω κινητού.

έχει κάποιο πρόβλημα από την αγορά που πρέπει να λυθεί?

υπάρχει κανα πρόβλημα με τν εγκατάσταση κάποιου προγράμματος πλοήγησης? πχ το Garmin?

 

Είμαι ολίγον άσχετος απο νοκια :p

προηγούμενα μοντέλα ήταν se, hp, htc...

έτσι θα ήθελα ένα σαν αυτό..

τι λέτε? αξίζει τα λεφτά του?

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε τις τελευταίες 10 σελίδες.

Θα καταλάβεις περί τίνος πρόκειται.

Όσο για τα προγράμματα πλοήγησης, δεν υπάρχει πρόβλημα, μπορείς να βάλεις όποιο από τα διαθέσιμα προγράμματα θέλεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δες εδω!!νομίζω φαίνεται καθαρά!!!

 

http://www.gsmarena.com/nokia_5800_xpressmusic-pictures-2537.php

 

Να προσθέσω και εγώ πώς όντως μόνο αν τα δείς δίπλα δίπλα θα καταλάβεις την διαφορά η οποία είναι μικρή!μόνο αν είναι αναμένες οι οθόνες κ έχει το ΝΟΚΙΑ Theme σε κάνει να καταλαβένεις την διαφορά!!

 

Μόνο αν τα δεις σε πολύ καλό φωτισμό καταλαβαίνεις διαφορές. Τυχαίνει αρκετές φορες στο τραπέζι που είμαστε για καφέ να τα έχουμε και τα 3 χρώματα και νομίζεις οτι μόνο η πλαινή γραμμή διαφέρει. Αλλά όλα τα πλαστικά, έχουν την απόχρωση του εκάστοτε χρώματος.

 

ΥΓ. Έχουν και διαφορετικού χρώματος πέννα. ;)

 

Ευχαριστω πολυ και τους δυο σας! Οι φωτο ηταν οντως ευκρινεστατες και καταλαβα πολλα πραγματα! Επισης, οι πληροφοριες πολυ χρησιμες!:D

Απ'οτι ειδα λοιπον, το κοκκινο αποκλειεται! Το εμπροσθεν πλαστικο μου φαινεται πολυ ματ, ασε που μπλε και μαυρο ειναι πιο..βαρβατα!:lol: Μη με που και...τπτ που θα εχω κοκκινο!;) Αρα ειμαι αναμεσα στο μαυρο και στ μπλε! θενκς και παλι!:)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Θελω καποιος να μου εξηγησει τι ειναι η σχισμη.Εχω το τηλεφωνο 2 μηνες σχεδον και σχισμη δεν εχω δει πουθενα.Ολο για σχισμη ακουω οποτε θα ειναι κατι τραγικο.Οποιος μπορει ας με διαφωτισει...!!!
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ξέρεις για τι πρόκειται, σημαίνει οτι η συσκευή σου είναι μια χαρά. Οπότε, μην ρωτάς. ;) :D
Link to comment
Share on other sites

τις τελευταίες 5 μέρες ο ενσωματωμένος browser του κινητού ενώ κάνω πλοήγηση στο ίντερνετ στα καλά καθούμενα κλείνει μόνος του και με πάει στην οθόνη αναμονής...μου έχει σπάσει τα νεύρα!!μήπως ξέρεται γιατί to κάνει αυτό;έχει τύχει σε κανέναν άλλον...;;;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω να προτείνω στους διαχειριστές του ιστοτόπου, να δημιουργήσουν ένα καινούργιο θέμα, που να αφορά την περίφημη σχισμή. Μήπως και γλυτώσουμε εμείς οι υπόλοιποι :D
Link to comment
Share on other sites

τις τελευταίες 5 μέρες ο ενσωματωμένος browser του κινητού ενώ κάνω πλοήγηση στο ίντερνετ στα καλά καθούμενα κλείνει μόνος του και με πάει στην οθόνη αναμονής...μου έχει σπάσει τα νεύρα!!μήπως ξέρεται γιατί to κάνει αυτό;έχει τύχει σε κανέναν άλλον...;;;

 

φιλε εμενα το κανει απο την πρωτη μερα και μετα απο τοσες αναβαθμισεις συνεχιζει.τουλαχιστον εμεις δωσαμε 320. λυπαμαι τα θυματα που περιμενουν πως και πως να δωσουν 600 ευρω για το ν97 και να εχουν τα ιδια προβληματα.θα πεσει πολυ γελιο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

ixa di se paliotera thread pu milusate gia palia ke nea siskevasia. ke oti ta nea paketa exun ala periexomena

 

pos boro na ta ksexoriso. pia ine i diafora tus? ine kaliteri i piotita tis siskevis?

Η ποιότητα και η κατασκευή του 5800 δεν έχει αλλάξει. Αυτό που άλλαξε είναι κάποια από τα περιεχόμενα της συσκευασίας, δηλ τα καινούργια πακέτα έρχονται χωρίς θήκη και 2η γραφίδα. Δεν νομίζω υπάρχει τρόπος να ξεχωρίσεις τι περιέχει το κουτί εκτός και αν το ανοίξεις εκείνη την ώρα.

 

Y.Γ. Θα ήταν καλύτερο να γράφεις με Ελληνικά, γιατί τα greeklish απαγορεύονται και επιπλέον είναι δύσκολα στην ανάγνωση. Επίσης καθιστούν την αναζήτηση άχρηστη.

 

 

 

@sgp Υπάρχει ήδη τέτοιο θέμα Αντιμετωπίσατε προβλήμα στο 5800; απλά το ξεχνάμε :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...