Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπα...

Το 5800 το δικό μου (και οι δύο συσκευές που πέρασαν από τα χέρια μου) τα μόνο παιχνίδια που είχαν προεγκατεστημένα ήταν το Bounce και το Racing Thunder-Global Race (RT GR).

 

Είσαι σίγουρος πως ήταν προεγκατεστημένο στο δικό σου;

Όταν το αγόρασες, η συσκευασία ήταν σφραγισμένη ή ανοικτή;

 

Επειδή έτυχε και άλλαξα 2 συσκευές, και οι 2 ήταν σφραγισμένες και στις εφαρμογές είχαν έναν φάκελο "Παιχνίδια". Μέσα σε αυτόν υπήρχε το guitar hero (και φυσικά είχε και τα Bounce και Racing Thunder)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μάλιστα... είχε και φάκελο ονόματι "Παιχνίδια".

Τι να σου πω φίλε. Δύο συσκευές πέρασαν από τα χέρια μου, και οι δύο τους δεν είχαν ούτε φάκελο, ούτε και το εν λόγω παιχνίδι.

 

Τα δύο παιχνίδια που ανέφερες εμένα βρίσκονταν στο φάκελο "Εφαρμογές" μαζί με όλες τις υπόλοιπες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ε πες το.

Πρόκειται για συσκευή παράλληλης εισαγωγής (παραεισαγωγής) επομένως.;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Τα περιεχόμενα της συσκευασίας καθώς και του κινητού, δηλαδή αν έχει φορτωμένα από το εργοστάσιο πρόσθετα προγράμματα/παιχνίδια κλπ ποικίλουν από αγορά σε αγορά πολλές φορές.

 

Προφανώς στην αγορά για την οποία προοριζόταν η συσκευή, ερχόταν φορτωμένη με το εν λόγω παιχνίδι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς όμως να χάνω τα ελληνικά μετά απο αναβαθμίσεις.

 

Αλλα και πάλι αυτο με το χάσιμο του παιχνιδιού εξηγείται?

 

Λογικά της αναβαθμίσεις τις έκανες μέσω FOTA και για αυτό δεν έχανες τα ελληνικά..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Σημερα περασα απο Γερμανο γιατι μια φιλη μου ηθελε να κανονισει κατι διαδικαστικα με τον λογαριασμο της και βρηκα ευκαιρια να περιεργαστω το τηλ( το ειχε σε φορτιστη-επιδειξη).. Με εχει πιασει μανια σε οποιο μαγαζι κι αν πηγαινω να κοιταω τα "δειγματα" για το αν υφισταται η σχισμη ή οχι.. Το μαγαζι αυτο, παγκρατι, ειχε το μαυρο.. Ηταν το μοναδικο που εχω παρατηρησει χωρις σχισμη! Ολοι οσοι γνωστοι-φιλοι που ξερω και το εχουν, σε ολους υπαρχει το συγκεκριμενο.. Πως γινεται; Λετε να διορθωθηκαν παραδοξως οι παραγγελιες μετα απο τοοσα παραπονα?

 

Υ.Γ. Οση ωρα κοιτουσα προσεκτικα για τη χαραμαδα, εβαλα και νυχι για να δω αν οντως υπαρχει κ απλα ειναι μικρη αλλα κ παλι τπτ.. Μετα απο τη δικη μου "παρεμβαση" με το νυχι, μαλλον απο κει που δεν ειχε, ΑΠΕΚΤΗΣΕ!!!!:lol::lol::rolleyes::rolleyes:

 

edit: διαβασα μερικες σελιδες πισω οτι εισακουστηκαν καποια απο τα παραπονα για τη σχισμη.. Αληθευει λοιπον οτι σε νεοτερες παρτιδες, δεν υπαρχει; Αν ειναι να περιμενω! Οι πηγες ειναι εγκυρες;;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ορίσουμε στα Μηνύματα να αποθηκεύει στα Απεσταλμένα περισσότερα από 20; Π.χ. απεριόριστα; Έψαξα λίγο στα settings και δεν βρήκα κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά.

Πήγαινε στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων > Άλλο > Αριθμός αποθηκευμένων μηνυμάτων και βάλε το μέγιστο δυνατό, δηλαδή 999.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου είναι αδύνατο να διαβάσω 458 σελίδες (!!!) ...μήπως μπορεί κάποιος να μου δώσει μία γενική εικόνα της συσκευής; Εννοώ πόσο ικανοποιημένοι είστε από την αγορά σας;

 

Δεν έχω χρησιμοποιήσει touch ... έχω παίξει με το iphone που είναι καταπληκτικό..σήμερα δοκίμασα για λίγο σε ένα multirama το 5800 και δε μου πολυγέμισε το μάτι...

Συγκεκριμένα το βρήκα κάπως δύσκολο να γράψω με το qwerty πληκτρολόγιο (με τα δάχτυλα φυσικά) και γενιικά δε μου γέμισε το μάτι το περιβάλλον..που βέβαια το θεωρώ ανώτερο από τα windows mobile που είδα σε ένα omnia τις προάλλες

 

Έχω καταλήξει ανάμεσα σε αυτό και το E63 που είναι και πιο φτηνό...εντάξει ξέρω είναι διαφορετική κατηγρία (μη βαράτε!) απλά είναι άλλο ένα είδος που δεν έχω χρησιμοποιήσει (αν και λίγο οφτοπικ όποιος θέλει ας πει και τη γνώμη του για τα qwerty πληκτρολόγια....δεν έχω βρει ακόμα να το πιάσω)

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε τις 10 τελευταίες σελίδες και θα καταλάβεις.

Όσο για το vs, δεν ανήκει εδώ. Καλύτερα να απευθυνθείς στους Διαξιφισμούς

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κάτι είχα καταλάβει και με τις 2-3 τελευταίες..απλά έψαχνα επιβεβαίωση...

Πολλούς δυσαρεστημένους βλέπω...μάλλον θα πάω σε άλλο...ευχαριστώ πάντως

Και έχεις δίκιο...σόρρυ για το οφ τόπικ!

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Λογικά της αναβαθμίσεις τις έκανες μέσω FOTA και για αυτό δεν έχανες τα ελληνικά..

 

υπαρχουν και συσκευες απο το εξωτερικο που εχουν ερθει με ελληνικα περασμενα μεσα και δεν χαθηκαν τα ελληνικα ουτε με το τροπο του fota ουτε και μεσω του nokia software updater.τα εχουμε ξαναπει αυτα:)

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

πηγα το κινητο στον Γερμανο τους ειπα το προβλημα(ανοιγω το αρχειο για φωτο-βιντεο, και αργουν να κατεβουν τα περισοτερα).το κοιταξε ο υπευθινος οντως ειδε τι κανει,πηρε καποιον απο το σερβις; και του ειπαν οτι μπορει τα αρχεια των φωτο-βιντεο να ειναι μεγαλα για αυτο δεν τα κατεβαζει αμεσως!!!!!!! μπορει να ισχυει αυτο βρε παιδια;μου φαινετε ανοησια αυτο.τι λετε. ευχαριστω:wacko: εχω το 5800

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Τι φωτογραφίες είναι...;

Μη μου πεις από καμια φωτογραφική μηχανή 7 και 8 mega pixel...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τι φωτογραφίες είναι...;

Μη μου πεις από καμια φωτογραφική μηχανή 7 και 8 mega pixel...

 

οχι μωρε απο σονυ-ερικσον Κ850(5mp)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

Κάνε μορφοποίηση στη κάρτα και πάλι, αλλά αυτή τη φορά κάνε πρώτα μέσω του υπολογιστή και μετά επανωτά από το κινητό. Δες εδώ πως.

Ύστερα πέρνα ξανά τα δεδομένα σου και στέκαρε πάλι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

Κάνε μορφοποίηση στη κάρτα και πάλι, αλλά αυτή τη φορά κάνε πρώτα μέσω του υπολογιστή και μετά επανωτά από το κινητό. Δες εδώ πως.

Ύστερα πέρνα ξανά τα δεδομένα σου και στέκαρε πάλι.

 

ok θα το παλαιψω.σε ευχαριστω παντως.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν δεις βελτίωση και πάλι, μάλλον κατά 99% ευθύνεται η κάρτα μνήμης.

Οπότε θα χρειαστεί να αγοράσεις κάποια άλλη, κατά προτίμηση SanDisk.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν δεις βελτίωση και πάλι, μάλλον κατά 99% ευθύνεται η κάρτα μνήμης.

Οπότε θα χρειαστεί να αγοράσεις κάποια άλλη, κατά προτίμηση SanDisk.

το κινητο το αγορασα πριν 3 μερες(Σαββατο).δεν εχει εγγυηση;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!εχω κ εγώ το 5800!κ εχω μια μικρή απορία!υπάρχει τρόπος να αποθηκεύει τα σμσ στην κάρτα σιμ κ όχι στην συσκευή;

Α!κ κάτι ακόμη σχετικό..τα σμσ που ήδη υπάρχουν στην μνήμη του κινητού μπορώ να τα αποθήκευσω στην σιμ;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό τοπικ αλλά θα ρωτήσω…

Τράβηξα ένα βίντεο από το 5800 σήμερα και το έστειλα σε sony-ericsson και δεν το έπαιζε. Υπάρχει κάποιο converter που να το μετατρέπει το αρχείο και να παίζει και σε sony-ericsson?

mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!εχω κ εγώ το 5800!κ εχω μια μικρή απορία!υπάρχει τρόπος να αποθηκεύει τα σμσ στην κάρτα σιμ κ όχι στην συσκευή;

Α!κ κάτι ακόμη σχετικό..τα σμσ που ήδη υπάρχουν στην μνήμη του κινητού μπορώ να τα αποθήκευσω στην σιμ;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Όχι, και όχι.

Άλλωστε η κάρτα sim δεν χωράει και πολλά sms...

 

 

το κινητο το αγορασα πριν 3 μερες(Σαββατο).δεν εχει εγγυηση;

Εγγύηση φυσικά και έχει, 24μηνη.

Τα παρελκόμενα έχουν 6μηνη.

 

Αλλά και να καταφέρεις να σου αντικαταστήσουν τη κάρτα, δεν σου εγγυάται κανείς πως δεν έχει και αυτή πρόβλημα ή δεν θα παρουσιάσει μετά από κάποιο χρονικό διάστημα.

Είναι προτιμότερο να πληρώσεις 20€ και να πάρεις μία του εμπορίου ώστε να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο.

Προτάσεις θα βρεις στο σχετικό θέμα με τα αξεσουάρ.

 

 

Καλησπέρα παιδιά, δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό τοπικ αλλά θα ρωτήσω…

Τράβηξα ένα βίντεο από το 5800 σήμερα και το έστειλα σε sony-ericsson και δεν το έπαιζε. Υπάρχει κάποιο converter που να το μετατρέπει το αρχείο και να παίζει και σε sony-ericsson?

Που να το παίξει το κακόμοιρο το SE.:p

Μπες στο θέμα των εφαρμογών και κάνε μια αναζήτηση, θα βρεις αμέσως την απάντηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Ειναι η πρωτη φορα που ρωτάω κάτι αν και παρακολουθώ το θέμα 2 μήνες και αυτό γιατι ολες μου οι απορίες λυθηκαν πριν προλαβω να τις διατυπωσω διαβαζοντας... Νομιζω αυτο δεν το ξανανεφερε κανενας!Σήμερα το 5800 μου εκανε για πρωτη φορα επανεκκινηση κατα τη διαρκεια weather update απο το worldmate. Μετα απο αυτο οταν μπαίνω στο μενου καθώς και σε κάποιες εφαρμογές εμφανίζεται ενα μικρο γκρι πλαίσιο στην δεξιά επάνω γωνια (δηλ. πανω στις γραμμες της μπαταριας) με ενα αριθμο με δύο δεκαδικα ψηφια π.χ 3,45 ή 12,34 ή 9,25 αυτο το πλαίσιο εμφανιζεται για 3 δευτερολεπτα και μετα φεύγει.Να πω οτι δεν εγκατεστησα καμια νεα εφαρμογη, γνωριζει κανεις τι είναι?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...