Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εχω παρει απο πλαισιο...και τουλαχιστον δεν φερνουν αντιρρηση στην αντικατασταση...ξερω και περιπτωσεις φιλων σε αλλα καταστηματα...που τη δευτερη μερα τους λεγανε στειλτε το νοκια...δηλαδη το συμπερασμα ειναι οτι μπορει να βρω 5800 το οποιο ειναι "τελειο " κατασκευαστικα???το δικο σου δεν εχει ΚΑΘΟΛΟΥ κενο πανω δεξια?δεν τριζει?

 

δεν εχει καθολου κενο και δ τριζει.το πηρα πριν 20μερες απο το καταστημα μου αφου το ειχα παραγγειλει.το πρωτο π ειχα παρει τον φλεβαρη μου ειχε αλλαξει τα φωτα.με κενα κ ακουστικο.το εφτιαξα και το πουλησα γτ με ειχε εκνευρισει.τωρα το ξαναπηρα χωρις κανενα προβλημα.ειμαι κ τυχερος ισως.δ λεω ψεματα ουτε θελω να το παιξω καπως.επιση ολα τα μεγαλα καταστηματα κανουν παραεισαγωγες απο αλλες χωρες της ΕΕ .το δικο μου ειναι alpha copy εισαγωγη.γενικα να ξερεις οτι οι μεγαλες αλυσιδες αγοραζουν μεγαλες ποσο τητες απο οπου βρουν κ αυτες οι παρτιδες αργουν να τελειωσουν.κανε αντικατασταση αφου μπορεις κ αν το επομενο εχει θεμα αλλαξε μοντελο η αγορασε το απο αλλου.αν ειναι καινουριο θα πρεπει να εχει την 21,0,025 μεσα.διαφορετικα μια απο τα ιδια. δεν με πρηζεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οχι δεν ειμαι μαζοχιστης απλα μου αρεσει το τηλ και γι αυτο επιμενω...εσενα δηλαδη με το κενο που εχεις πανω δεξια σε παει????:lol:
Το δικό μου έχει σχεδόν ανεπαίσθητη σχισμή και δεν ασχολούμαι καθόλου

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής : 1. Ενεργοποιώντας το WLAN (το οποίο υποθέτω ότι είναι το Wi-Fi) και βρίσκοντας hot spots πάει να συνδεθεί αλλά σε λίγο μου βγάζει το μύνημα "καμμία απόκριση πύλης". Τι κάνω λάθος ή ποιά ρύθμιση πρέπει να κάνω ? 2. Σε κάποια site για θέματα του κινητού βλέπω να έχουν 5 συντομεύσεις στην οθόνη αναμονής. Πως βάζουμε την 5η ? Σημειωτέον ότι το τηλέφωνο το έχω από το Σάββατο (πριν 2 ημέρες) και σήμερα το πρωί του έκανα την αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση του λογισμικού του.

Καλησπέρα και σ εσένα.

Εφόσον έκανες αναβάθμιση, προχώρα σε hard format στη συσκευή καθώς και σε format στη κάρτα μνήμης.

 

 

Επίσης καλό είναι να ρίξεις μια ματιά στο S60 5th Edition Platform FAQ !

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έχει σχεδόν ανεπαίσθητη σχισμή και δεν ασχολούμαι καθόλου

 

kala κανεις.κ να ξερετε οτι ειναι πλαστικουρες.μετα 3χρονια που δουλευω σαν τεχνικος τα εχω βαρεθει.εχει πεσει η ποιοτητα σε ολες τις εταιριες.εδω ειχε προβλημα το ν95 π ειχε κ 700ε.επαιζε to slide μετα απο λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Λογικο. Με το hard format εσβησες ολα τα αρχεια που ειχες περασει εσυ. :)

 

Ναι μόνο που το συγκεκριμένο παιχνίδι δεν το πέρασα εγώ, αλλα υπάρχει απο την κατασκευή του...

Link to comment
Share on other sites

Τι αλλο θα δούμε... Έκανα hard format και τώρα βλέπω οτι εξαφανίστηκε ο φάκελος Παιχνίδια που είχε και το Guitar Hero. Έλεος με την μπακατέλα...

Ναι μόνο που το συγκεκριμένο παιχνίδι δεν το πέρασα εγώ, αλλα υπάρχει απο την κατασκευή του...

Όπα...

Το 5800 το δικό μου (και οι δύο συσκευές που πέρασαν από τα χέρια μου) τα μόνο παιχνίδια που είχαν προεγκατεστημένα ήταν το Bounce και το Racing Thunder-Global Race (RT GR).

 

Είσαι σίγουρος πως ήταν προεγκατεστημένο στο δικό σου;

Όταν το αγόρασες, η συσκευασία ήταν σφραγισμένη ή ανοικτή;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα Σταύρο, τελευταίας παρτίδας, τα δύο αυτά παιχνίδια είχε. Οπότε, δεν έχει αλλάξει κάτι εδώ.

 

Αλήθεια, το δικό σου 5800 το έχεις πάρει πίσω ή είναι ακόμα στο service;

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και ξαναπήγε...

Και γενικά πηγαινοέρχεται...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια. Αλλοιώνει τα χρώματα η οθόνη.

Η ταλαιπωρία που έχω τραβήξει με αυτό το κινητό δεν λέγεται.

Πλέον, δεν με νοιάζει. Έχω ξενερώσει! Δεν θέλω ούτε να βλέπω.

Πάμε γι' άλλα....!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής εκνευριστικό πρόβλημα: Όταν κατα λάθος πατιέται το πλήκτρο του ασύρματου ακουστικού, γίνεται αυτόματα κλίση του τελευταίου αριθμού που έχω τελευταία καλέσει, ανεξάρτητα αν το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο ή όχι. Φανταστείτε να είναι το ακουστικό στην τσέπη και να πιεστεί κατά λάθος το πλήκτρο. Έχει συμβεί πολλές φορές. :mad: Υπάρχει τρόπος απενεργοποίησης αυτού του μηχανισμού μέσα από το τηλέφωνο ή θα πρέπει να αλλάξω ακουστικό;
Link to comment
Share on other sites

Σου έκατσε στραβή απο την αρχή, Σταύρο, δυστυχώς. :( Όπως έχω πει, είναι τεράστιος ο παράγοντας τύχης.
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί τη κάρτα μνήμης.

Πως θα κάνεις format, θα το μάθεις διαβάζοντας αυτό.

Επίσης θα πρέπει να ρίξεις μια ματιά στο S60 5th Edition Platform FAQ εφόσον δεν είσαι εξοικειωμένος με τη συσκευή.

σε ευχαριστω για την απαντιση,θα το κανω και θα σου απαντησω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μήνυμα το βγάζει γιατί έχεις ενεργοποιήσει την εκτροπή κλήσεων κατά τη διάρκεια μιας κλήσης δηλ. όταν μιλάς στο τηλέφωνο και κάποιος σε καλεί.

 

κ εγω εκανα ακυρωση ολων των προωθησεων κ παλι βγαζει αυτο το μηνυμα

 

Όταν λέω εκτροπή, εννοώ στον τηλεφωνητή σου και όχι σε κάποιο άλλο αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

λιγη βοηθεια...vodafone και εδω...

εκανα αναβαθμιση και δεν ειχα προβλημα...

 

ομως εντοπισα στην "εκθεση" δυο αρχεια που εμφανιζονταν σαν εικονες αλλα δεν ανοιγαν, με ονοματα:

unicode_CP### οπου ### ενας αριθμος που δε θυμαμαι.

 

εσβησα το ενα και απο τοτε αρχισαν τα προβληματα οπου στην εναρξη αν δεν πατησω "ενταξει" (μερικες φορες δεν προλαβαινω), με παει σε μαυρη οθονη και πρεπει να πατησω το ασπρο πληκτρο για να παω πρωτα στο μενου και παλι πισω στην κανονικη εικονα αναμονης.

 

μπορει καποιος να μου δωσει αυτα τα δυο αρχεια?

 

προς το παρον εβαλα εικονα για την εναρξη για να το ξεπερασω οπως κανατε στις παλιοτερες εκδοσεις λογισμικου...

 

δυστυχως δεν εχει επιλογη να ξανακανω εγκατασταση την τελευταια εκδοση για να περαστει παλι σωστα.

 

Μετά από ένα search, τα αρχεία αυτά είναι του Garmin. Τα επαναφέρει σε κάθε εγκατάσταση - update. Βρίσκονται στο folder: \Garmin\Font. Στην έκθεση απλά προβάλλονται, δεν μπόρεσα να βρω γιατί γίνεται αυτό. Αν γνωρίζει κάποιος ας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί τη κάρτα μνήμης.

Πως θα κάνεις format, θα το μάθεις διαβάζοντας αυτό.

Επίσης θα πρέπει να ρίξεις μια ματιά στο S60 5th Edition Platform FAQ εφόσον δεν είσαι εξοικειωμένος με τη συσκευή.

καλημερα σας.το εκανα το φορματ στην καρτα μνημης, αλλα παλι τα ιδια μου κανει.αργει να κατεβασει το αρχειο ολο(φωτο-βιντεο)!!!!:wacko:

υπαρχει κατι αλο να κανω η να το παω πισω;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι λιγο εκτος θεματος αλλα δειτε αυτο :

 

http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=16&artId=270972&dt=31/05/2009

 

προσεξτε κ την εικονα στα δεξια. νομιζω εχει αμεση σχεση με τα προεισαγωγης κινητα απο ιταλια...

Link to comment
Share on other sites

χθες αγορασα και εγω το 5800 απο vodafone 49ε στο προγραμμα 320 το τηλ θα το παρω σε μερικες μερες ελπιζω να μου μεινω ευχαριστημενος και να μη τα κλεω:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής εκνευριστικό πρόβλημα: Όταν κατα λάθος πατιέται το πλήκτρο του ασύρματου ακουστικού, γίνεται αυτόματα κλίση του τελευταίου αριθμού που έχω τελευταία καλέσει, ανεξάρτητα αν το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο ή όχι. Φανταστείτε να είναι το ακουστικό στην τσέπη και να πιεστεί κατά λάθος το πλήκτρο. Έχει συμβεί πολλές φορές. :mad: Υπάρχει τρόπος απενεργοποίησης αυτού του μηχανισμού μέσα από το τηλέφωνο ή θα πρέπει να αλλάξω ακουστικό;

 

Μπορείς να πατήσεις από πάνω το κουμπί που κλείνει η συσκευή ώστε να σου εμφανίσει το μενού του σβησίματος, από εκεί θα κατέβεις κάτω κάτω που έχει την επιλογή Κλείδωμα τηλεφώνου ... Το τηλέφωνο θα κλειδώσει και για να ξεκλειδώσει αργότερα θα ζητάει τον κωδικό συσκευής, που αν δεν τον έχεις αλλάξει θα είναι ο 1234... Οπότε, όσο είναι έτσι κλειδωμένο το τηλέφωνο, ότι και να πατιέται στο ακουστικό δεν θα γίνεται το παραμικρό..Μπορείς βέβαια να το βάλεις να κλειδώνει με κωδικό και αυτόματα! ;)

Link to comment
Share on other sites

χθες αγορασα και εγω το 5800 απο vodafone 49ε στο προγραμμα 320 το τηλ θα το παρω σε μερικες μερες ελπιζω να μου μεινω ευχαριστημενος και να μη τα κλεω:lol::lol:

 

αντε φιλε καλοδουλευτο να ειναι.εγω το εχω απο το Σαββατο αλλα μου φαινετε οτι εγω θα κλαιω!!!!:rocket:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οταν ειναι ανοιχτο το κινητο και φορτιζει μολις βγαλω τον φορτιστη μου εμφανιζει ενα μηνυμα σχετικα με εξοικονομηση ενεργειας...το προβλημα ειναι οτι φευγει πολυ γρηγορα και δε προλαβαινω να το διαβασω...ξερει κανεις τι ειναι;
Link to comment
Share on other sites

Καινούριο είναι αυτό;

Δεν το είχα προσέξει στην έκδοση λογισμικού 20.0.012.

Μάλιστα... και οικολογική συνείδηση το 5800.:luck:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το πρόσθεσαν μετά (το 5800 μου το πήρα με την 20) αλλά υπάρχει εδώ και καιρό. Μάλιστα, προστέθηκε σε όλα τα FΡ2 και το είδαμε πρώτη φορά στο Ν78.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...