Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλημερα κ καλο μηνα να εχουμε.δεν ξερω αν αυτο που θα σας πω ειναι προβλημα η οχι. παω μενου-εκθεση-εικονες κ βιντεο, παταω να τις δω αλλα αργει πολυ να τις κατεβασει(3-4 λεπτα).εχω αποθηκευσει γυρω στις 270 φωτο κ 15 μικρα βιντεο.τι γινετε;υπαρχει καποια ρυθμιση;ευχαριστω:confused:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάνε ξανά hard format, αλλά αυτή τη φορά πριν επαναφέρεις το back up δοκίμασε να συνδεθείς.

Πες μας τα αποτελέσματα.

Το δοκίμασα και αυτό αλλά τζίφος.Πάλι οι ίδιες ενδείξεις.

Link to comment
Share on other sites

Aπο τοτε που εκανα αναβαθμιση στην 21.0.025 δεν εχω προβλημα με τη vodafone. Εαν δεν εχεις την τελευταια εκδοση καλυτερα προχωρησε σε αναβαθμιση.

 

λιγη βοηθεια...vodafone και εδω...

εκανα αναβαθμιση και δεν ειχα προβλημα...

 

ομως εντοπισα στην "εκθεση" δυο αρχεια που εμφανιζονταν σαν εικονες αλλα δεν ανοιγαν, με ονοματα:

unicode_CP### οπου ### ενας αριθμος που δε θυμαμαι.

 

εσβησα το ενα και απο τοτε αρχισαν τα προβληματα οπου στην εναρξη αν δεν πατησω "ενταξει" (μερικες φορες δεν προλαβαινω), με παει σε μαυρη οθονη και πρεπει να πατησω το ασπρο πληκτρο για να παω πρωτα στο μενου και παλι πισω στην κανονικη εικονα αναμονης.

 

μπορει καποιος να μου δωσει αυτα τα δυο αρχεια?

 

προς το παρον εβαλα εικονα για την εναρξη για να το ξεπερασω οπως κανατε στις παλιοτερες εκδοσεις λογισμικου...

 

δυστυχως δεν εχει επιλογη να ξανακανω εγκατασταση την τελευταια εκδοση για να περαστει παλι σωστα.

 

edit: το προβλημα συνεχιζει και μετα απο hard format. δεν γινεται να περαστει ξανα το τελευταιο firmware?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Έχω παρατηρήσει το εξής: Δέχομαι μία κλήση. Ώσπου να πιάσω το κινητό, να το βγάλω από τη θήκη του, και να δω ποιος με καλεί, αν δε θέλω να απαντήσω, και απλά θέλω να πατήσω το Silence ώστε να μην ακούω το ringtone, σαν να κολλάει το κινητό και ΔΕΝ το βουλώνει. Το κουμπί δηλαδή δείχνει να πατιέται (κοκκινίζει την ώρα που το πατάω) αλλά δεν ανταποκρίνεται. Ομολογώ βέβαια πως δεν το κάνει πάντα. Απλά τρώει περιστασιακά αυτό το εκνευριστικό κόλλημα.

 

Δε ξέρω αν το έχει κάνει ποτέ και σε εσάς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία,έχω ψιλοαπογοητευτεί από τις μουσικές δυνατότητες του κινητού,που διαφημίζεται ως μουσικό υπερκινητο. Η έντασή του είναι αρκετά χαμηλή και με το ζορί ακούω στο μετρό ή όταν έχει πολύ θόρυβο,σε αντίθεση με το i pod, που χτυπάει δυνατά. Δεν μπορεί να παίζει μουσική πιο δυνατά;;;

Φίλε μου, πάρε ένα ζευγάρι καλά ακουστικά και θα δεις ότι το κινητό σου αποδίδει άψογα. Με τα δικά μου, πολύ δύσκολα ακούω, πλέον, με φουλ ένταση.

Ξερετε πως μπορουμε να βγαλουμε, αν βγαινει, το μηνυμα ''Σημειωση: ενεργες προωθησεις.'' που εμφανιζεται στην αρχη καθε κλησης?

Μου εχει σπασει τα νευρα. :mad:

Δυστυχώς, δεν γίνεται να βγει. Μικρό το κακό, θα έλεγα. :)

παιδια καλημερα κ καλο μηνα να εχουμε.δεν ξερω αν αυτο που θα σας πω ειναι προβλημα η οχι. παω μενου-εκθεση-εικονες κ βιντεο, παταω να τις δω αλλα αργει πολυ να τις κατεβασει(3-4 λεπτα).εχω αποθηκευσει γυρω στις 270 φωτο κ 15 μικρα βιντεο.τι γινετε;υπαρχει καποια ρυθμιση;ευχαριστω:confused:

Δεν είναι φυσιολογικό αυτό. Μέχρι πριν λίγες μέρες είχα 1700 εικόνες και βίντεο και έκανε μόλις λίγα δευτερόλεπτα να ανοίξει η έκθεση. Ίσως η κάρτα σου χρειάζεται ένα φορματφόρμα

Καλημέρα παιδιά.

 

Έχω παρατηρήσει το εξής: Δέχομαι μία κλήση. Ώσπου να πιάσω το κινητό, να το βγάλω από τη θήκη του, και να δω ποιος με καλεί, αν δε θέλω να απαντήσω, και απλά θέλω να πατήσω το Silence ώστε να μην ακούω το ringtone, σαν να κολλάει το κινητό και ΔΕΝ το βουλώνει. Το κουμπί δηλαδή δείχνει να πατιέται (κοκκινίζει την ώρα που το πατάω) αλλά δεν ανταποκρίνεται. Ομολογώ βέβαια πως δεν το κάνει πάντα. Απλά τρώει περιστασιακά αυτό το εκνευριστικό κόλλημα.

 

Δε ξέρω αν το έχει κάνει ποτέ και σε εσάς.

Δοκίμασε να το γύρνας ανάποδα ώστε να περάσει στο αθόρυβο κον του. Αυτό κάνω πάντα και δεν έχει κολλήσει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε γμτ πάλι αρχίσανε τα προβλήματα με το 5800 :(.........

 

Έχουμε 2 συσκευές και οι 2 με το τελευταίο firmware. Το πρόβλημά μας είναι με τα bluetooth handsfree.

Και στα 2 τηλέφωνα κάνουμε δοκιμές με 5 handsfree (2 ericsson, 2 nokia και 1 orbit) και με τα 5 και τα 2 τηλέφωνα κάνουν το ίδιο ακριβώς.

Κάθε τόσο αρχίζει σαν τρελό το τηλέφωνο και τα αποσυνδέει και μέσα σε μερικά δευτερόλεπτα τα ξανασυνδέει. Έχει αρχίσει και γίνεται απίστευτα εκνευριστικό το όλο θέμα μιας και μου το έχει κάνει και κατά τη διάρκεια κλήσης.

Το όλο γέλιο είναι ότι δεν μπορώ να καταλάβω πότε το κάνει. Σβήνω το pairing με το bluetooth το ξανακάνω και μπορεί να δουλέψει κανονικά για 1 ώρα και μετά να αρχίσει. Και εντελώς ξαφνικά να σταματήσει να το κάνει. Και μετά να ξανααρχίσει.

 

Και κάτι ακόμα. Έχει παρατηρήσει κανείς ότι το bluetooth του 5800 κάνει διακοπές στον ήχο ακριβώς όπως όταν δεν πιάνει πολύ καλά και το κάνει πολύ εύκολα?

 

Ευχαριστώ

Εγώ παρατήρησα πως μου τελειώνει πολύ νωρίς την μπαταρία του b/t (itech clip 2). Παλιά με SE κινητό κρατούσε 8-10 ημέρες και τώρα στις 3 ημέρες το b/t θέλει φόρτιση. Επίσης μου κάνει και εμένα διακοπές αλλά σε αυτό μπορεί να φταίει και το σήμα του άλλου. Στην αναμονή λοιπόν μήπως λυθούν αυτά τα προβλήματα με άλλη αναβάθμιση.

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

παρακαλω παιδια.προφανως ειναι βλακειες του νοκια store Π πηγες κ δ ειχε ενημερωθει.αυτα ειναι επισημα σερβις bulletins.οποτε πατε στα νοκια stores και λετε οτι εχετε μιλησει με αντιπροσωπεια κ οπτι θα καλυφθειτε.;)

 

και απο μενα ενα thanx...αλλα οντως αν ηταν ευκολο να μας εξηγουσες αν ειναι καινουριες οδηγιες απο νοκια αυτες,μιας και οντως το "κενο" δεν αντιμετωπιζεται ως ελαττωμα απο τη νοκια...αν τους το πεις θα σου πουν "ολα ειναι ετσι,ειναι φυσιολογικο κλπ.αυτο σημαινει οτι τα τηλεφωνα που θα ερθουν μετα απο αυτες τις οδηγιες δεν θα εχουν κενο????ευχαριστω εκ των προτερων

 

 

ειναι καινουριες κ συγκεκριμενα 2009/05/04.οποτε σπευσατε στα σερβις.οτι θελετε με ρωτατε φυσικα παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Μία μικρή βοήθεια αν μπορείτε! Σε vodafone συσκευή εμφανίζεται το εξής πρόβλημα: όταν γράψεις κάποιο σμσ, και μετά πας να επιλέξεις τον/τους παραλήπτες, επιλέγεις, βλέπεις στιγμιαία το τικ αριστερά από το όνομα που έχεις επιλέξει, και μετά σε πετάει πάλι πίσω στη προηγούμενη οθόνη χωρίς να έχει επιλέξει τελικά τίποτα!! Δηλαδή δε σε αφήνει να επιλέξεις και δεύτερο παραλήπτη, σαν να κρασάρει η λίστα με τα ονόματα. Από την άλλη, αν πας αρχικά στη λίστα των επαφών σου και στείλεις από εκεί σμς δουλέυουν ολα μια χαρά. Έχει εμφανιστεί σε κανέναν παρόμοιο πρόβλημα; Με update se .25 firmware δεν άλλαξε κάτι!
Link to comment
Share on other sites

Μία μικρή βοήθεια αν μπορείτε! Σε vodafone συσκευή εμφανίζεται το εξής πρόβλημα: όταν γράψεις κάποιο σμσ, και μετά πας να επιλέξεις τον/τους παραλήπτες, επιλέγεις, βλέπεις στιγμιαία το τικ αριστερά από το όνομα που έχεις επιλέξει, και μετά σε πετάει πάλι πίσω στη προηγούμενη οθόνη χωρίς να έχει επιλέξει τελικά τίποτα!! Δηλαδή δε σε αφήνει να επιλέξεις και δεύτερο παραλήπτη, σαν να κρασάρει η λίστα με τα ονόματα. Από την άλλη, αν πας αρχικά στη λίστα των επαφών σου και στείλεις από εκεί σμς δουλέυουν ολα μια χαρά. Έχει εμφανιστεί σε κανέναν παρόμοιο πρόβλημα; Με update se .25 firmware δεν άλλαξε κάτι!

 

otan ekanes αναβαθμιση ειχες κρατησει backup sto pc η στην καρτα μνημης?αν εχεις κρατησει στο pc κ τις ρυθμισεις και τις επανεφερες , επανεφερες κ το προβλημα.εχω παρατηργσει πως αν κρατας και τις ρυθμισεις κρατας και το προβλημα.οποτε ΠΑΝΤΑ κρατατε backup στο pc suite χωρις τις ρυθμισεις.επισης αποοσο ξερετε κ το backup sthn karta μνημης κραταει χωρις να σε αφηνει να επιλεξεις τις ρυθμισεις.ετσι κανοντας αναβαθμιση επαναφερεςι τις ρυθμισεις κ ξανακολλαει.επομενως για να μ σε κουραζω κρατας backup στο pc σου κανεις had reset και επαναφερεις τα στοιχεια σ.ελπιζω να παιξει.φιλικ

Link to comment
Share on other sites

ειναι καινουριες κ συγκεκριμενα 2009/05/04.οποτε σπευσατε στα σερβις.οτι θελετε με ρωτατε φυσικα παιδια.

 

Ωραία! Θα το πάω και εγώ μάλλο αύριο στο nokia store της περιοχής μου και θα σας πω τα νέα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειναι καινουριες κ συγκεκριμενα 2009/05/04.οποτε σπευσατε στα σερβις.οτι θελετε με ρωτατε φυσικα παιδια.

 

ευχαριστω για την απαντηση και θα ηθελα να ρωτησω το εξης...απο την στιγμη που πλεον εχουν σταλει στα νοκια σερβις αυτες οι οδηγες {ειδικα αυτες για το κενο) σημαινει οτι επισημοποιηθηκε το προβλημα και οτι οι καινυριες παρτιδες που θα ερθουν δεν θα εχουν το περιβοητο κενο στην προσοψη?????

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, πάρε ένα ζευγάρι καλά ακουστικά και θα δεις ότι το κινητό σου αποδίδει άψογα. Με τα δικά μου, πολύ δύσκολα ακούω, πλέον, με φουλ ένταση.

 

Δυστυχώς, δεν γίνεται να βγει. Μικρό το κακό, θα έλεγα. :)

 

Δεν είναι φυσιολογικό αυτό. Μέχρι πριν λίγες μέρες είχα 1700 εικόνες και βίντεο και έκανε μόλις λίγα δευτερόλεπτα να ανοίξει η έκθεση. Ίσως η κάρτα σου χρειάζεται ένα φορματφόρμα

 

Δοκίμασε να το γύρνας ανάποδα ώστε να περάσει στο αθόρυβο κον του. Αυτό κάνω πάντα και δεν έχει κολλήσει ποτέ.

ποια καρτα θελει φορματφορμα φιλε;το κινητο ξεχασα να πω το αγορασα πριν 2 μερες απο τον Γερμανο. αν μπορεις πες μου αναλυτικα τι να κανω γιατι ειμαι μπουμπουνας στην καινουργια τεχνολογια(τι το ηθελα αφου δεν ξερω);

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Φίλε οranje22, και από τον υπολογιστή, αλλά και από την συσκευή, ακόμα και αν έχεις επιλέξει και τις ρυθμίσεις, μπορείς να επαναφέρεις τα δεδομένα σου χωρίς αυτές. Εγώ πάντα κρατάω και τις ρυθμίσεις αλλά δεν τις επαναφέρω ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

otan ekanes αναβαθμιση ειχες κρατησει backup sto pc η στην καρτα μνημης?αν εχεις κρατησει στο pc κ τις ρυθμισεις και τις επανεφερες , επανεφερες κ το προβλημα.εχω παρατηργσει πως αν κρατας και τις ρυθμισεις κρατας και το προβλημα.οποτε ΠΑΝΤΑ κρατατε backup στο pc suite χωρις τις ρυθμισεις.επισης αποοσο ξερετε κ το backup sthn karta μνημης κραταει χωρις να σε αφηνει να επιλεξεις τις ρυθμισεις.ετσι κανοντας αναβαθμιση επαναφερεςι τις ρυθμισεις κ ξανακολλαει.επομενως για να μ σε κουραζω κρατας backup στο pc σου κανεις had reset και επαναφερεις τα στοιχεια σ.ελπιζω να παιξει.φιλικ

 

Καταρχήν, δεν κράτησα τις ρυθμίσεις. Όπως επίσης, η συσκευή είναι ολοκαίνουρια και δε δουλεύει. Τα πράγματα είναι απλά: παω να στείλω καινούριο σμς, πάω να προσθέσω παραλήπτη και με πετάει ξανα στη συγγραφη του μηνύματος χωρίς να επιλέξει τον παραλήπτη!!!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, δεν κράτησα τις ρυθμίσεις. Όπως επίσης, η συσκευή είναι ολοκαίνουρια και δε δουλεύει. Τα πράγματα είναι απλά: παω να στείλω καινούριο σμς, πάω να προσθέσω παραλήπτη και με πετάει ξανα στη συγγραφη του μηνύματος χωρίς να επιλέξει τον παραλήπτη!!!

 

hard reset δεν σ επαιξει?απλα βαλε 2 3 επαφες στο κιν κα δοκιμασε να στειλεις.αν συμεχιζει θα χρειαστει alpha copy δυστυχως...eφοσον μ ειπες οτι εχεις την 21,0,025.προς το παρον δεν αναμενεται καποια καινουρια.

 

οσον αφορα το κενο που αναφερατε ποιο πριν, ναι εχει ανακοινωθει στα σερβις κ εχει αναγνωριστει.ειναι νεες παρτιδες σαν το δικο μου δεν ειχε κανενα προβλημα.ουε με το ακουστικο ουετε με κενο ουτε σβηνει μονο του αν κουνηθει η μπαταρια.καλο ειναι να περιμενετε λιγο γτ οι πρωτες παρτιδες ειδικα στα νοκια εχουν πολλα περιθωρια βελτιωσης.

Link to comment
Share on other sites

ποια καρτα θελει φορματφορμα φιλε;το κινητο ξεχασα να πω το αγορασα πριν 2 μερες απο τον Γερμανο. αν μπορεις πες μου αναλυτικα τι να κανω γιατι ειμαι μπουμπουνας στην καινουργια τεχνολογια(τι το ηθελα αφου δεν ξερω);

Εννοεί τη κάρτα μνήμης.

Πως θα κάνεις format, θα το μάθεις διαβάζοντας αυτό.

Επίσης θα πρέπει να ρίξεις μια ματιά στο S60 5th Edition Platform FAQ εφόσον δεν είσαι εξοικειωμένος με τη συσκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

hard reset δεν σ επαιξει?απλα βαλε 2 3 επαφες στο κιν κα δοκιμασε να στειλεις.αν συμεχιζει θα χρειαστει alpha copy δυστυχως...eφοσον μ ειπες οτι εχεις την 21,0,025.προς το παρον δεν αναμενεται καποια καινουρια.

 

οσον αφορα το κενο που αναφερατε ποιο πριν, ναι εχει ανακοινωθει στα σερβις κ εχει αναγνωριστει.ειναι νεες παρτιδες σαν το δικο μου δεν ειχε κανενα προβλημα.ουε με το ακουστικο ουετε με κενο ουτε σβηνει μονο του αν κουνηθει η μπαταρια.καλο ειναι να περιμενετε λιγο γτ οι πρωτες παρτιδες ειδικα στα νοκια εχουν πολλα περιθωρια βελτιωσης.

 

ωραια δηλαδη το δικο μου που το εχω 5 μερες και εχει σχισμη,εφοσον μπορω να το παω πισω εντος μιας εβδομαδας ,προτεινεις να το επιστρεψω και να παρω σε 2 βδομαδες π.χ καινουριο χωρις κενο????υπαρχει αριθμος παρτιδας γνωστοποιημενος @ the moment που να μην εχει κενο κλπ θεματα?

Link to comment
Share on other sites

ωραια δηλαδη το δικο μου που το εχω 5 μερες και εχει σχισμη,εφοσον μπορω να το παω πισω εντος μιας εβδομαδας ,προτεινεις να το επιστρεψω και να παρω σε 2 βδομαδες π.χ καινουριο χωρις κενο????υπαρχει αριθμος παρτιδας γνωστοποιημενος @ the moment που να μην εχει κενο κλπ θεματα?

 

καταρχας δεν ειδα οτι ειναι 5 ημερων.νομιζα οτι το ειχες αρκετο καιρο.δεν υπαρχει αριθμος παρτιδας.εντος 7 ημερων κ αφου δεν εχεις μιλησει 30λεπτα το πας στο καταστημα αγορας και στο αλλαζουν.ισως αυτο που σ εδωσαν να ηταν απο τις πρωτες παρτιδες και ειχε τα προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

καταρχας δεν ειδα οτι ειναι 5 ημερων.νομιζα οτι το ειχες αρκετο καιρο.δεν υπαρχει αριθμος παρτιδας.εντος 7 ημερων κ αφου δεν εχεις μιλησει 30λεπτα το πας στο καταστημα αγορας και στο αλλαζουν.ισως αυτο που σ εδωσαν να ηταν απο τις πρωτες παρτιδες και ειχε τα προβληματα.

 

 

καταρχην ευχαριστω για τις απαντησεις ...και σορι για τις ερωτησεις απλα εχω κουραστει με το θεμα...για να καταλαβεις,,το 5800 που παρελαβα πριν απο 5 μερες ειναι το 4 μετα απο 3 αλλαγες στο ιδιο καταστημα.το πηρα απριλιο(τεραστιο κενο στο πλαι),το αλλαξα με 2ο(μικροτερο κενο αλλα κενο) το οποιο ξανα επεστρεψα παιρνοντας πιστωτικο...αφησα ενα μηνα να περασει για να αλλαξουν οι παρτιδες και παρελαβα ακομη ενα πριν 5 μερες,το οποιο εχει ακομη κενο (ακομη μικροτερο απο τα αλλα 2 ,αλλα προστεθηκαν τριγμοι)...τι θα μου προτεινες????να το ξαναπαω πισω και να παρω αλλο ελπιζοντας να πετυχω καποιο απο τα "καινουρια" που ανεφερες η να το παω νοκια να το ξηλωσουν ολοκληρο?τι αλλο να κανωο?σορυ αν γινομαι κουραστικος απλα ειναι το ****το

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω για τις απαντησεις ...και σορι για τις ερωτησεις απλα εχω κουραστει με το θεμα...για να καταλαβεις,,το 5800 που παρελαβα πριν απο 5 μερες ειναι το 4 μετα απο 3 αλλαγες στο ιδιο καταστημα.το πηρα απριλιο(τεραστιο κενο στο πλαι),το αλλαξα με 2ο(μικροτερο κενο αλλα κενο) το οποιο ξανα επεστρεψα παιρνοντας πιστωτικο...αφησα ενα μηνα να περασει για να αλλαξουν οι παρτιδες και παρελαβα ακομη ενα πριν 5 μερες,το οποιο εχει ακομη κενο (ακομη μικροτερο απο τα αλλα 2 ,αλλα προστεθηκαν τριγμοι)...τι θα μου προτεινες????να το ξαναπαω πισω και να παρω αλλο ελπιζοντας να πετυχω καποιο απο τα "καινουρια" που ανεφερες η να το παω νοκια να το ξηλωσουν ολοκληρο?τι αλλο να κανωο?σορυ αν γινομαι κουραστικος απλα ειναι το ****το

 

λοιπον ακου τι παιζει.συνηθως ο γερμανος παιρνει παρα πολλα τηλεφωνα σε μια παρτιδα και φυσικα δεν τα πουλαει ολα.οποτε μπορει να εχει γινει αντικατασταση με τηλεφωνο της ιδιας παρτιδας.δεν τα ξεπουλανε γρηγορα.αφου εχεις αυτο το περιθωριο πηγαινε για αλλαγη .αν το νεο εχει το ιδιο θεμα μονο alpha copy η ζητας αλλο μοντελο.το ξερω οτι ειναι κουραστικο γτ τα ζω καθημερινα.αυτη ειναι η γνωμη μου!απο εκει κ περα οτι σε βολευει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής : 1. Ενεργοποιώντας το WLAN (το οποίο υποθέτω ότι είναι το Wi-Fi) και βρίσκοντας hot spots πάει να συνδεθεί αλλά σε λίγο μου βγάζει το μύνημα "καμμία απόκριση πύλης". Τι κάνω λάθος ή ποιά ρύθμιση πρέπει να κάνω ? 2. Σε κάποια site για θέματα του κινητού βλέπω να έχουν 5 συντομεύσεις στην οθόνη αναμονής. Πως βάζουμε την 5η ? Σημειωτέον ότι το τηλέφωνο το έχω από το Σάββατο (πριν 2 ημέρες) και σήμερα το πρωί του έκανα την αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση του λογισμικού του.
Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω για τις απαντησεις ...και σορι για τις ερωτησεις απλα εχω κουραστει με το θεμα...για να καταλαβεις,,το 5800 που παρελαβα πριν απο 5 μερες ειναι το 4 μετα απο 3 αλλαγες στο ιδιο καταστημα.το πηρα απριλιο(τεραστιο κενο στο πλαι),το αλλαξα με 2ο(μικροτερο κενο αλλα κενο) το οποιο ξανα επεστρεψα παιρνοντας πιστωτικο...αφησα ενα μηνα να περασει για να αλλαξουν οι παρτιδες και παρελαβα ακομη ενα πριν 5 μερες,το οποιο εχει ακομη κενο (ακομη μικροτερο απο τα αλλα 2 ,αλλα προστεθηκαν τριγμοι)...τι θα μου προτεινες????να το ξαναπαω πισω και να παρω αλλο ελπιζοντας να πετυχω καποιο απο τα "καινουρια" που ανεφερες η να το παω νοκια να το ξηλωσουν ολοκληρο?τι αλλο να κανωο?σορυ αν γινομαι κουραστικος απλα ειναι το ****το
Εφόσον είχες πάντα προβλήματα με όσα 5800 πήρες, γιατί επιμένεις στο συγκεκριμένο και δεν παίρνεις άλλη συσκευή ; Αφού δεν σε πάει, μαζοχιστής είσαι ; :lol:

 

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής : 1. Ενεργοποιώντας το WLAN (το οποίο υποθέτω ότι είναι το Wi-Fi) και βρίσκοντας hot spots πάει να συνδεθεί αλλά σε λίγο μου βγάζει το μύνημα "καμμία απόκριση πύλης". Τι κάνω λάθος ή ποιά ρύθμιση πρέπει να κάνω ?

Εάν εννοείς forthnet hotspots θα πρέπει να συνδεθείς με το username που έχεις

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

το εχω παρει απο πλαισιο...και τουλαχιστον δεν φερνουν αντιρρηση στην αντικατασταση...ξερω και περιπτωσεις φιλων σε αλλα καταστηματα...που τη δευτερη μερα τους λεγανε στειλτε το νοκια...δηλαδη το συμπερασμα ειναι οτι μπορει να βρω 5800 το οποιο ειναι "τελειο " κατασκευαστικα???το δικο σου δεν εχει ΚΑΘΟΛΟΥ κενο πανω δεξια?δεν τριζει?

 

Εφόσον είχες πάντα προβλήματα με όσα 5800 πήρες, γιατί επιμένεις στο συγκεκριμένο και δεν παίρνεις άλλη συσκευή ; Αφού δεν σε πάει, μαζοχιστής είσαι :lol: ;

 

οχι δεν ειμαι μαζοχιστης απλα μου αρεσει το τηλ και γι αυτο επιμενω...εσενα δηλαδη με το κενο που εχεις πανω δεξια σε παει????:lol:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...