Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με την συσκευή μου. Η αίσθηση που μου έχει δημιουργήσει είναι η ακριβώς αντίθετη. Πως πρόκειται για μία πάρα πολύ καλύ συσκευή χωρίς κανένα ουσιαστικό bug. Μετά την έκδοση 21, έχει γίνει απίστευτα γρήγορο και, γενικότερα, πρόκειται για μία συσκευή που αξίζει και με το παραπάνω τα χρήματα που κοστίζει (στο πλαίσιο αυτή τη στιγμή έχει 299 ευρώ).

 

Με ποια λογική ζήτησες να στο αλλάξουν; Τι έχει η συσκευή; ίσα ίσα που τα έχει όλα μέσα. Εκτός αν δεν έχει ελληνικό Product code.

 

Και όταν λες 10πλάσιο καλώδιο, τι εννοείς; Στο μήκος;

 

Εγώ το βλέπω στο Πλαίσιο 310,99 ευρώ:

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1212613&catalog=22&Manufacturer=Nokia&category=69978004&page=2&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BE873E77100669B2116C03D04FA12F50F53CC7198A0789AEB992782D1032B2E379A357C2D03412F8B06D1F38AF795EDAC446EAE434A01EDC892A51AF5E3CF945EC6AAEDFD320517BB68143C07600A7E2C807B0B34866DFF30A6255C34DC6FDA7ACDF2AFC76713FD24C6341B1A147088E1C3783AB61F307AA68

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1220306&catalog=22&Manufacturer=Nokia&category=69978004&page=2&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BE873E77100669B2116C03D04FA12F50F53CC7198A0789AEB992782D1032B2E379A357C2D03412F8B06D1F38AF795EDAC446EAE434A01EDC892A51AF5E3CF945EC6AAEDFD320517BB68143C07600A7E2C807B0B34866DFF30A6255C34DC6FDA7ACDF2AFC76713FD24C6341B1A147088E1C3783AB61F307AA68

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μόλις το βάλεις στο καλάθι δείχνει 299euro.

τώρα δεν ξέρω αν αυτή η τιμή ισχύει για αγορά μέσο internet, αλλα σήμερα μάλλον θα πάω πλαίσιο οποτε θα ρωτήσω.

 

Ρωτησα σημερα και η τιμη ειναι 310.99 μαλλον ειχαν κανει λαθος στο 299:happy:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι 7 ημέρες και όχι πάνω από 30 λεπτά ομιλίας από την συσκευή.

 

Σωστοοοοςςς!!!

Μαλιστα υπηρχε και καποιος κωδικος που σου εδειχνε τον ΣΥΝΟΛΙΚΟ χρονο λειτουργειας κλησεων της συσκευης.

Ασχετα με το μητρωο κλησεων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω γιατι ολοι βιαζονται να παρουν ενα κινητο απο τη στιγμη που κυκλοφορει. Πολλοι μαλιστα κανουν προπαραγγελιες απο το ιντερνετ η παιρνουν συσκευες παραεισαγωγης! Ποιος ο λογος βρε παιδια; Λογικο ειναι η νοκια να βιαζεται να βγαλει στην αγορα ενα touch screen για να "χτυπησει" τον ανταγωνισμο, εμεις γιατι να πεσουμε στην παγιδα της;

Ολα αυτα τα λεω για το θεμα των προβληματων που εχουν προκυψει. Τα κινητα πλεον ειναι σαν μικροι υπολογιστες και θελουν τις αναβαθμισεις τους για να στρωσουν. Ειδικα τα touch screen ειναι πιο πολυπλοκα τεχνολογικα. Πριν αγορασετε σκεφτειτε λιγο.. κανεις δεν θα γινοταν beta tester αν περιμενατε μερικους μηνες! Ετσι ετρεξαν πολλοι να παρουν και το αρενα και την πατησαν. Μπορει να ειναι πολυ καλες συσκευες αλλα θελουν το χρονο τους. Λιγη υπομονη δεν εβλαψε κανεναν...

Εχεις απόλυτο δίκιο, όποιος βιάζεται σκοντάφτει. Ποτέ δεν αγοράζουμε κάτι αμέσως μόλις κυκλοφορήσει, περιμένουμε να διορθωθούν οι "παιδικές ασθένειες" και μετά, είναι κανόνας αυτό

 

Btw χτές πέρασα το 21 f/w, όλα καλά !

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Σωστοοοοςςς!!!

Μαλιστα υπηρχε και καποιος κωδικος που σου εδειχνε τον ΣΥΝΟΛΙΚΟ χρονο λειτουργειας κλησεων της συσκευης.

Ασχετα με το μητρωο κλησεων.

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651206#post2651206 (life timer)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Και το μαυρο εχει τη γνωστη σχισμη? η μονο το μπλε κοκκινο? το Πλαισιο γιατι δεν φερνει μαυρο ειναι παραεισαγωγη?
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Και το μαυρο εχει τη γνωστη σχισμη? η μονο το μπλε κοκκινο? το Πλαισιο γιατι δεν φερνει μαυρο ειναι παραεισαγωγη?

Το έχουμε ξαναπεί στην προηγούμενη ακριβώς σελίδα, και τα 3 χρώματα έχουν την σχισμή. Το μαύρο έρχεται με Ελληνικό product code, απλά δεν το έχει φέρει ακόμα το πλαίσιο. Σε μαύρο υπάρχει στην cosmote, σε nokia shops (νομίζω, δεν είμαι σίγουρος) κ στο eshop.

 

να βαλουμε screensaver παλι δεν γινετε με την καινουρια αναβαθμιση;

Όχι δεν μπορείς να βάλεις screensaver με την τελευταία αναβάθμιση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βλέπω στο Πλαίσιο 310,99 ευρώ

Σήμερα. Γιατί χθες, την στιγμή που έκανα το ποστ, έριξα μια ματιά και το είχε και το κόκκινο και το μπλε στα 299. Και πριν 2 μέρες στα 311,9. Δεν ξέρω αν πρόκειται για λάθος ή αν απλά η τιμή του παίζει ανάλογα με τις παραλλαβές. Πάντως, σήμερα το δείχνει στα 310,9.

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε και μαμια καινουργια αναβαθμιση επιτελους..
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ακόμη καιρό για καινούρια πιστεύω.

Η τελευταία εμφανίστηκε μόλις ένα μήνα πριν.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...wannabe κατοχος 5800 εδω και κανα διμηνο...αυτη τη στιγμη εχω στα χερια μου το 4ο 5800 το οποιο παρεληφθει με κενο ενος μηνος απο το 3ο μπας και αλλαξει καμια παρτιδα...τελος παντων μπαινω στο ψητο...το παρελαβα σημερα μετα απο ενα μηνα ελπιζοντας πως αυτο το σπαστικο και περιβοητο "κενο" πανω δεξια θα απουσιαζει...ελα ομως που οταν το ειδα στο καταστημα φανηκε μια χαρα και μολις πηγα σπιτι και τοποθετησα μπαταρια εβγαινε απο τη "σχισμη" το φως σαν προβολεας σε μικροτερο βεβαια βαθμο απο τα προηγουμενα 3....??????ειλικρινα αυτο που γινεται δεν υπαρχει στο χαρτη...μπορει καποιος γνωστης να ενημερωσει εμενα και τους φιλους του φορουμ αν η νοκια εχει βγαλει απο τις γραμμες παραγωγης της ενα καθολα "σωστο" 5800????υπαρχει "σωστη "παρτιδα????και τελος παντων ,αν θελει καποιος το συγκεκριμενο κινητο θα πρεπει να δεχθει να μπαινει σκονη και οτιδηποτε αλλο στα 349 (αρχικα) ευρω του????σορρυ για το μεγεθος του μηνυματος αλλα ειλικρινα ποσες φορες πρεπει να τους το πεταξω να το φανε?????συγγνωμη και παλι
Link to comment
Share on other sites

οποιος λεει οτι το κινητο του δεν εχει σχισμη απλα κορουδευει τον εαυτο του, ετσι ειναι η φυση του απο την κατασκευη του και δεν θα αλλαξει παρα μονο αν πχ βγει... το 5900, αν θες μπορω να σε προβληματισω ακομη περισσοτερο δες στο πανω γωνια δεξια μερος της οθονης οταν ειναι σε λειτουργια που φαινεται και ο φωτισμος απο το xpress κουμπι :p
Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις απολυτο δικιο...το παρατηρησα...αλλα ειλικρινα δεν το χω σε τιποτα να τουσ το γυρναω πισω καθε εβδομαδα μεχρι να πετυχω σωστο...για το ****το...μπορει να ειμαι υπερβολικος αλλα τσαντιζομαι ακομη περισσοτερο οταν γνωστοι μου που το αγορασαν απο αλλο καταστημα απο αυτο που το πηρα εγω δεν δεχονται αντικατασταση και προσπαθουν να τους πεισουν οτι δεν υπαρχει προβλημα και οτι αφου ΟΛΑ ειναι ετσι πρεπει να το αποδεχθουμε ...περα φυσικα απο το οτι τους προτρεπουν να στειλουν ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ τηλεφωνο στη νοκια για σερβις...και κατι αλλο...ολα αυτα τα 5800 που επιστραφηκαν τι εγιναν ...ποιος μου λεει εμενα οτι δεν ξαναμπαινουν στα κουτια τους για να πουληθουν στον επομενο ο οποιος δεν θα προσεξει κανενα κενο η που δεν τον ενδιαφερει αν υπαρχει καν κενο...εμενα ομως και αλλους με ενδιαφερει...
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θες να πεις το φως που φαινεται, οταν κρατας το κινητο αναποδα, μεσα απο την εμπροσθια καμερα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

φως βγαινει και απο την εμπροσθια καμερα,πραγμα που θα το θεωρουσα λογικο αν δεν υπηρχε το κενο το οποιο μπορεισ να δεις οταν κρατας καθετα το τηλεφωνο ακριβως μπροστα απο το κουμπι ενεργοποιησης...απο που μπορει να βγει φως,ενω παραλληλα μπορει να μπει απο νερο μεχρι σκονη...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν κοροϊδεύω τον εαυτό μου, αλλά το δικό μου τηλέφωνο δεν έχει σχισμή τέτοια τουλάχιστον πού να αξίζει να το κάνω θέμα. Το πήρα από την wind πριν ένα μήνα και έχει την μπλε γραμμή. Με όλα αυτά που διαβάζω αρχίζω να αναρωτιέμαι μήπως έχω το 5800 στην αδιάβροχη έκδοση :)
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έτσι βγαίνει.

Δεν πρόκειται να αλλάξει.

Όσα και να αλλάξεις η σχισμή θα βρίσκεται εκεί. Σε άλλα μεγαλύτερη, σε άλλα μικρότερη.

 

Εφόσον έχεις απελπιστεί με την όλη κατάσταση, γιατί συνεχίζεις να κάνεις αντικατάσταση με την ίδια συσκευή...;

Απλά προτίμησε μια άλλη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ναι οκ εχεις δικιο...απλα απο τη στιγμη που κατι σου αρεσει δινεις καποια χρηματα για να αποκτησεις αυτο το συγκεκριμενο πραγμα που ειδες και ηθελες να παρεις,και εχεις καποιες βασικες και θεμελιωδεις απαιτησεις απο ενα προιον που δεν κανει 10-20 ευρω αλλα πανω απο 300 ητοι πανω απο 100.000 δρχ...αν αυτο το τηλ δεν ειχε κυκλοφορησει καν μπορει εγω και ο καθενας να μην εμπαινα στην διαδικασια να σκασω 350 να το παρω...τελος παντων δεν υπαρχει λογος να σας κουραζω .απλα θα ηθελα να μας πει εαν καποιος γνωριζει ειτε μεσω νοκια αλφα κοπι κλπ, κατι για "σωστες" παρτιδες...και κατι αλλο...υπαρχει καποιος που να αγορασε καποιο απο τις λεγομενες τελευταιες παρτιδες οπου απουσιαζει η θηκη και το πενακι????υπαρχει σε αυτες τις παρτιδες η σχισμη αυτη????btw το δικο μου ειχε και θηκη και πενακι που παρελαβα σημερα
Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπάρχουν άτομα που έχουν πάρει παρτίδες με έλλειψη θήκης και 2ου stylus.

Ρίξε μια ματιά στις πίσω σελίδες...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ...απλα η ερωτηση μου εγινε για να μαθω εαν η σχισμη παραμενει και σε αυτες τις "νεες" παρτιδες...
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως η νοκια δεν το αντιμετωπιζει ως προβλημα. :mad:

 

Φανταστειτε τωρα με τις ζεστες, να παει καμια σταγονα ιδρωτα εκει μεσα ή να πεσει καμια φορα κατω το κινητο.... Την βαψαμε! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως η νοκια δεν το αντιμετωπιζει ως προβλημα. :mad:

 

Φανταστειτε τωρα με τις ζεστες, να παει καμια σταγονα ιδρωτα εκει μεσα ή να πεσει καμια φορα κατω το κινητο.... Την βαψαμε! :cry:

 

οταν λες δεν το αντιμετωπιζει ως προβλημα....????δηλαδη αν παρω και τους πω οτι τα τηλεφωνα που πουλατε δεν ειναι σωστα κλεισμενα απο το πρωτο μεχρι το τελευταιο θα μου ζητησουν αποδειξεις?οι αποδειξεις ειναι στα ελληνικα και ξενα φορα...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...