Jump to content

Τι θα ντυθείτε τις Απόκριες; Αποκριάτικες στολές


nikkosnet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα παω σε ενα παρτυ και θα ντυθω "χαβανεζα"εχω τα αξεσουαρ λουλουδια,στεφανι για τα μαλλια φουστα απο ψαθινα κροσια,αλλα ηθελα να ρωτησω: να κολλησω και κατι πλαστικα φρουτα σε ενα καπελο να γινω σαν την chiquita?ή δεν θα κολλαει?

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 433
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πολύς κόσμος ντύνεται χαβανέζα πάντως... (άντρες γυναίκες λέμε τώρα) :p

Οπότε βάλε τίποτε παραπάνω να ξεχωρίζεις! ;)

Link to comment
Share on other sites

Τα καλύτερα που είδα την Τσικνοπέμπτη ήταν μια κοπέλα που ντύθηκε φραπελιά! :p Στολή αγελάδας που μπορώ να βρω; Τα παιχνιδάδικα (Jumbo, Κου-Κου κλπ) έχουν;

 

Κ εγώ την είδα την φραπελιά,μου φάνηκε πολύ πρωτότυπο και επίκαιρο!:lol:

 

Ξέρετε κάνενα μαγαζί στη Θεσ/νίκη που να έχει μεγάλη ποικιλία από στολές για ενοικίαση/πώληση;

 

Νομίζω δεν υπάρχουν αρκετά μαγαζιά με στολές.Ξέρω ένα στην αρχή της Ερμού που είναι τριόροφο και ένα στην Βενιζέλου έχει λίγο πιο πάνω απ'τα HONDOS Center.Σ'αυτά τα μαγαζιά έχει αρκετά αξεσουάρ που μπορείς να διαλέξεις και να τα συνδυάσεις και να βγάλεις κάτι δικό σου(ότι πιο τρελό θα φανταστείς:happy: ).Και φυσικά έχουν κ έτοιμες στολές που μπορείς να νοικιάσεις ή ν'αγοράσεις.

Link to comment
Share on other sites

 

Νομίζω δεν υπάρχουν αρκετά μαγαζιά με στολές.Ξέρω ένα στην αρχή της Ερμού που είναι τριόροφο και ένα στην Βενιζέλου έχει λίγο πιο πάνω απ'τα HONDOS Center.Σ'αυτά τα μαγαζιά έχει αρκετά αξεσουάρ που μπορείς να διαλέξεις και να τα συνδυάσεις και να βγάλεις κάτι δικό σου(ότι πιο τρελό θα φανταστείς:happy: ).Και φυσικά έχουν κ έτοιμες στολές που μπορείς να νοικιάσεις ή ν'αγοράσεις.

 

Ευχαριστώ θα το κοιτάξω... Θα πάω για στολή αλλά αν μου έρθει καμιά φλασιά εκείνη την ώρα έχει καλώς... :)

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

χτες πηγα σε ενα maske παρτυ και τελικα ντυθηκα :πιπη φακιδομυτη!!

με μια περουκα κοκκινη με κοτσιδες που ειχαν μεσα συρμα και στεκοντουσαν ψιλα,εκανα φακιδες,εβαλα τυραντες ,μια καλτσα μπλε και μια κοκκινη που εφταναν μεχρι το γονατο

ημουν πολυ γελοια στο δρομο μεσα στο αυτοκινητο στα φαναρια με κοιτουσαν,χαιρετουσαν,εστελναν φιλια,χαμος!!:lol:

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

χτες πηγα σε ενα maske παρτυ και τελικα ντυθηκα :πιπη φακιδομυτη!!

με μια περουκα κοκκινη με κοτσιδες που ειχαν μεσα συρμα και στεκοντουσαν ψιλα,εκανα φακιδες,εβαλα τυραντες ,μια καλτσα μπλε και μια κοκκινη που εφταναν μεχρι το γονατο

ημουν πολυ γελοια στο δρομο μεσα στο αυτοκινητο στα φαναρια με κοιτουσαν,χαιρετουσαν,εστελναν φιλια,χαμος!!:lol:

 

Πιπη φακιδομυτη????...Και εγω εχθες που ημουνα σε ενα παρτυ, εδω θεσσαλονικη στα καστρα ειχε δυο που κοπελιες ντυμενες ετσι, που κυριολεκτικα ειχαν ξεσαλωσει!!!:lol: λες να ημασταν στο ιδιο παρτυ?? :p

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

:lol: τιποτα το ιδιετερο... φορεσα γυαλια ηλιου, μαλλια μακρυα μαυρα, και κρατουσα στο χερι μου ενα ροπαλο!!:lol: πολυ γελιο παντως αυτα τα παρτυ!!!!...αλλα το γελιο ηταν μεχρι να φτασουμε στο σπιτι!!...στο δρομο ολοι μας πειραζανε και μας...κραζανε...!! :p
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

φραπελια?χμμ απορω ποιος εβγαλε αυτο το ονομα στην αρχη ολη το λεγανε μιγμα με ελια...:P

πως ντυνεσε φραπελια? ενα σεικερ στο χερι κ κλαδια ελιας μεσα κ πανω σου? ή ενα χαρτονι γυρω γυρω κ ενα μεγαλο καλαμακι π δεν ξερω πως γινεται ωστε να ειναι σαν σεικερ το σωμα?

 

εγω προτεινω μια περουκα +γυαλια παλια 60,50s kits fash+ polla palia kosmhmata gia gunaikes k royxa, alliws kana κολαν ή φορμα με μποξερακι απ εξω κ καμια ρομπα απ εξω...γενικα οτι σας ερχεται..δεν υπαρχουν ορια στο καρναβαλι.αν κ στην Αθηνα δεν το καταλαβαινουμε καν αν δεν παμε σε κανα παρομοιο παρτυ σε σπιτι... τα club χυμα.,.

Link to comment
Share on other sites

φραπελια?χμμ απορω ποιος εβγαλε αυτο το ονομα στην αρχη ολη το λεγανε μιγμα με ελια...:P

πως ντυνεσε φραπελια? ενα σεικερ στο χερι κ κλαδια ελιας μεσα κ πανω σου? ή ενα χαρτονι γυρω γυρω κ ενα μεγαλο καλαμακι π δεν ξερω πως γινεται ωστε να ειναι σαν σεικερ το σωμα?

 

Είχε φτιάξει ένα κυλινδρικό χαρτόνι σαν ποτήρι γύρω της και έγραφε "φραπε..."και από κάτω είχε ένα κλαδί ελιάς κολλημένο.Είχε και άλλα δεν την θυμάμαι καλά..:happy:

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα άλλο.Θα ρωτήσω κι ας με λέτε και χαζό/άσχετο κτλ κτλ...

Τί είναι αυτή η φραπελιά που λέτε όλη την ώρα????

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Κλαδιά ελιάς στο κεφάλι και στα χέρια κι ένα ποτήρι με φραπέ στο χέρι. :p
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι όταν έχεις ντυθεί φραπελιά.Εγώ όμως δεν ρώτησα πως το κάνεις αλλά τί είναι...
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Μια ηλιθιότητα που έβγαλε η Δρούζα στην εκπομπή της. Ζωμός ελιάς είναι. Κατέβασε ένα ολόκληρο ποτήρι ο μπαμπάς μου και κόντεψε να μείνει στον τόπο. Άσπρισε...
Link to comment
Share on other sites

Το Σάββατο που μας πέρασε έκανα αποκριάτικο πάρτι σπίτι μου. Τελικά δεν ντύθηκα μπομπ σφουγγαράκι ,αν και βρήκα την στολή,γιατί δεν μου άρεσε (ήταν απλά ένα τετράγωνο μπλουζάκι :( ).Ντύθηκα ροζ πάνθηρας ,η αδερφή μου χταπόδι είχαμε και τουϊτι στην παρέα και πολλές άλλες στολές που είχαν πλάκα αν και υπήρχαν και οι κλασσικές.
http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά ντύθηκα ΑΔΑΜ και η κοπέλα μου ΕΥΑ!Ακούστε συνδυασμός:

 

Μπεζ ολόσωμες στολές,με φύλλα συκής στα επίμαχα σημεία,φύλλα και στα μαλλιά,ένα μεγάλο ροζ φίδι με την γλώσσα έξω,ένα κόκκινο μήλο και....μία μπανάνα!!!!

 

Θα αναρωτιέστε τι την θέλαμε την μπανάνα....!Λοιπόν...πήγαμε σε ένα πάρτυ μιας καφετέριας,έκαναν διαγωνισμό καλύτερης στολής και κερδίσαμε την πρώτη θέση!Την ώρα που περνάγαμε από την κριτική επιτροπή,η κοπέλα μου κρατούσε το μήλο κι εγώ με "στυλ" επιδείκνυα την μπανάνα την οποία την πρόσφερα στην επιτροπή(αυτό ήταν ο μπαλαντέρ μας τελικά!)!!!!!Εν τω μεταξύ αν μας βλέπατε ταιριάζαμε απόλυτα (σγουρομάλλης κι εγώ και η κοπέλα μου και γενικώς ταιριαστό στυλ!)!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εγω ντύθηκα 'Δούλος της Κλεοπάτρας' στο μεγαλύτερο γκρούπ του φετινού Πατρινού Καρναβαλιού. 2108 άτομα παρακαλώ :D

 

Και το γλέντι συνεχίζεται.....:p

Link to comment
Share on other sites

Arabas

http://i145.photobucket.com/albums/r234/ms55555/HPIM1409.jpg

μου παει ? :p

In varietate concordia

~Ενότητα στην πολυµορφία~United in diversity

~Unis dans la diversité~In Vielfalt geeint

~Uniti nella diversità~Förenade i mångfalden

Link to comment
Share on other sites

Που πήγατε τελικά αυτές τις μέρες? το διασκεδάσατε καθόλου?

Εγώ χθές πήγα σε γεννέθλια φίλης μασκέ στην κιφησιά στο foo bar και περάσαμε καταπληκτικά, είχε πολυ γέλιο!!Είχα ντυθεί κουρσάρος !

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

το καρναβαλι παντως της Ξανθης ηταν τελειο!

περπατησαμε αρκετα μπορω να πω...αλλα δεν το πηραμε χαμπαρι!

(και ξεκινησαμε και στις 12 το μεσημερι απο καβαλα)

παιζαμε με τα αλλα καρναβαλια στον δρομο..και τετοια!

πολυ καλη φαση!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

το καρναβαλι παντως της Ξανθης ηταν τελειο!

περπατησαμε αρκετα μπορω να πω...αλλα δεν το πηραμε χαμπαρι!

(και ξεκινησαμε και στις 12 το μεσημερι απο καβαλα)

παιζαμε με τα αλλα καρναβαλια στον δρομο..και τετοια!

πολυ καλη φαση!

Μόνο στην παρέλαση ήρθατε;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στην παρέλαση ήρθατε;

ναι ναι..

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ντυθηκα στην παρελαση:στολη.:p
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...