Jump to content

Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα ενα πιστοποιητικό για το ΙΜΕΙ μου 354 193 027 585 087
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα ενα πιστοποιητικό για το ΙΜΕΙ μου 354 193 027 585 087

Καλημέρα.

Έχει αλλάξει ο τρόπος με τον οποίο εκδίδονται τα πιστοποιητικά. Πλέον ο κάθε χρήστης εκδίδει μόνος τους το πιστοποιητικό για την συσκευή του. Οδηγίες θα βρεις στο πρώτο μήνυμα του παρόντος θέματος :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλημερα παιδια προσπαθησα σημερα να κανω sign μια εφαρμογη αλλα μου βγαζει Περιορισμοί Πιστοποιητικού.το θεμα ειναι οτι το cer και το key ειναι σωστα.τι κανω τωρα???
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και κάποια άλλη και πες μας τι έγινε..

 

 

Edit: Τσέκαρε και το παρακάτω

  • Οι εφαρμογές δεν έχουν την επίσημη πιστοποίηση της Nokia
    Αυτό συμβαίνει με τις περισσότερες εφαρμογές.
    Σ' αυτή την περίπτωση θα πρέπει ο χρήστης να πάει στις «Ρυθμίσεις» και έπειτα Διαχείριση Εφαρμογών > Ρυθμίσεις και να επιλέξει:
    • Εγκατάσταση λογισμικού: Όλα
    • Online έλεγχος πιστοποιητικού: Απενεργοποιημένος

Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια προσπαθησα σημερα να κανω sign μια εφαρμογη αλλα μου βγαζει Περιορισμοί Πιστοποιητικού.το θεμα ειναι οτι το cer και το key ειναι σωστα.τι κανω τωρα???

 

κανεις σωστα τη διαδικασια και πατας το σωστο Bat?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια κατεβασα απο το http://s60certkey.com το cer κ το key και μου βγαζει περιορισμοι πιστοποιητικου το θεμα ειναι οτι στο ΙΜΕΙ που εδωσα μου προσθεσε και ενα 3μπροστα..ειναι σωστο η εγω εχω κανει καποιο λαθος????????

ελπιζω να με σωσετε

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωϊ έκανα την διαδικασία για λήψη πιστοποιητικού από OPDA σύμφωνα με τις οδηγίες του πρώτου ποστ και το απόγευμα μου το είχαν στείλει. Ήδη πέρασα εφαρμογές που μέχρι σήμερα δεν μπορούσα......

 

Ευχαριστώ.-

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά έχω ψάξει παντού έχω κάνει τα πάντα και το πιστοποιιτικό μου βγάζει οτι έχει λήξει δεν γίνετε να το λύσω καπως το πρόβλημα??θέλω να κάνω εγγατάσταση το spb mobile shell και δεν μπορώ ****το.ΒΟΗΘΕΙΑ
Link to comment
Share on other sites

γυρνα ημερομηνια 1-2-3 χρονια πισω...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα αλλα τίποτα το πήγα μέχρι το 2006 και τπτ καμια άλλη μέθοδο?εκτός το να βάλω υπογραφή και να αλλάξω την ημερομηνία?...
Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα αλλα τίποτα το πήγα μέχρι το 2006 και τπτ καμια άλλη μέθοδο?εκτός το να βάλω υπογραφή και να αλλάξω την ημερομηνία?...

 

οταν λεει οτι εχει ληξει σημαινει οτι πρεπει να το πας πιο πισω

αμα λεει οτι ισως εχει ληξει η εχει λαθος ημερομηνια, τοτε το πας μπροστα

 

ξανατσεκαρε ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

τώρα που το έχω στην φισιολογική ημερομινία μου βγάζει το πιστοποιιτικο έχει λήξει όταν το πάω πίσω μου λέει λάθος ημερομηνία τι να κάνω να το πάω μπροστά κατα το 2012-2013??

 

το πήγα μέχρι 2015 τίποτα πάλι τι να κάνω γμτ :/

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

τώρα που το έχω στην φισιολογική ημερομινία μου βγάζει το πιστοποιιτικο έχει λήξει όταν το πάω πίσω μου λέει λάθος ημερομηνία τι να κάνω να το πάω μπροστά κατα το 2012-2013??

 

αλλαζε κατα εξαμηνο... καπου αναμεσα θα το πετυχεις πχ αν τωρα λεει ληγμενο και στο 2008 λαθος ημερομηνια, ψαχνεις σε 2009/2010 ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το εύτασα στης 11-10-10 και μου έβγαζε λάθος ημερομηνία και το εύαζα στο 12 και μου εύγαζε το πιστοπηιτικό ληγμένο :/

 

πανε βγαλε καινουργιο ειναι πολυ απλο :p θα βρεις θεμα πως να υπογραφεις αρχεια μεσα στο φορουμ :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ρε εσύ ξέρω πως να υπογράφω αρχεία και αυτό το έχω υπογραμένο και πάλι μου βγάζει το πιστοποιητικό έχει λήξει μίπως να το πήγαινα σε κανένα κατάστημα vodafone??
Link to comment
Share on other sites

ρε εσύ ξέρω πως να υπογράφω αρχεία και αυτό το έχω υπογραμένο και πάλι μου βγάζει το πιστοποιητικό έχει λήξει μίπως να το πήγαινα σε κανένα κατάστημα vodafone??

 

και τι θα τους πεις, δεν μπορω να περασω πειρατικες εφαρμογες? :lol: βγαλε καινουργιο, 1-2 μερες θα περιμενεις μονο

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

το κινητό το πήρα φεβρουάριο είχα κολήσει μιά φορά ιό και μου το κάνανε εγκατάσταση το καινούργιο update και απο τότε μου δημιουργήτε αυτο το πράγμα τώρα για την εφαρμογή δεν ξερώ και για το ποιστοπηιτικο του
Link to comment
Share on other sites

το κινητό το πήρα φεβρουάριο είχα κολήσει μιά φορά ιό και μου το κάνανε εγκατάσταση το καινούργιο update και απο τότε μου δημιουργήτε αυτο το πράγμα τώρα για την εφαρμογή δεν ξερώ και για το ποιστοπηιτικο του

 

ρε μπας και σου κανανε καμια αντικατασταση συσκευης?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

όχι ρε εσυ...με τίποτα...το θημάμε το κινητό μου ήχα πανω στην ζελατίνα ρε εσύ ενα κομματάκι κάπως σαν βαθούλομα και όταν το πήρα πάλι εκει ήταν
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση,έχεις βγάλει πιστοποιητικό για να μπορείς να εγκαθιστάς ανυπόγραφες εφαρμογές,όπως αναφέρεται στις οδηγίες τις πρώτης σελίδας;Σε αυτό το πιστοποιητικό αναφέρεσαι όταν λες ότι έχει λήξει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

αναφέρομαι στην εφαρμογή λοιπόν θα σου πώ όλη την υπόθεση κατέβασα το sis signer μετά έβαλα το cer και το key που έλεγε και μετά έβαλα την εφαρμογή και της έβαλα υπογραφή και πήγα μετά να την κάνω εγγατάσταση και όλο το ίδιο πράγμα και κατέβαζα και άλλα πράγματα και το ίδιο σε όλα ότι και να κατεβάσω μου γράφει οτι η το ποιστοποιητικο έχει λήξει η οτι να εποικηνωνήσω με τον προθημευτή της εφαρμογής...
Link to comment
Share on other sites

αναφέρομαι στην εφαρμογή λοιπόν θα σου πώ όλη την υπόθεση κατέβασα το sis signer μετά έβαλα το cer και το key που έλεγε και μετά έβαλα την εφαρμογή και της έβαλα υπογραφή και πήγα μετά να την κάνω εγγατάσταση και όλο το ίδιο πράγμα και κατέβαζα και άλλα πράγματα και το ίδιο σε όλα ότι και να κατεβάσω μου γράφει οτι η το ποιστοποιητικο έχει λήξει η οτι να εποικηνωνήσω με τον προθημευτή της εφαρμογής...

 

εσυ το εβγαλες το cer και το key ? η τα κατεβασες?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...