Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελωνειο το αποφευγουν ; Θελω να παρω και εγω κινητο απο gearbest αλλα το φοβαμαι . Παλιοτερα εφεραν και ημουν ευχαριστημενος απο κινα

100% δεν εχεις εγγυηση οτι δεν θα περασει απο κανενα πλεον.

Εκτος εαν εγγυηθούν οτι θα στειλουν απο Ευρωπη......κομματακι δυσκολο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελωνειο το αποφευγουν ; Θελω να παρω και εγω κινητο απο gearbest αλλα το φοβαμαι . Παλιοτερα εφεραν και ημουν ευχαριστημενος απο κινα

100% δεν εχεις εγγυηση οτι δεν θα περασει απο κανενα πλεον.

Εκτος εαν εγγυηθούν οτι θα στειλουν απο Ευρωπη......κομματακι δυσκολο.

 

Τα priority του banggood και του gearbest μέχρι τώρα δεν έχουν κανένα πρόβλημα. Περνάνε κανονικά αφού φαίνεται (και στο tracking number) ότι έρχονται από Ευρώπη .

Link to comment
Share on other sites

Τα priority του banggood και του gearbest μέχρι τώρα δεν έχουν κανένα πρόβλημα. Περνάνε κανονικά αφού φαίνεται (και στο tracking number) ότι έρχονται από Ευρώπη .

Το εγραψα αυτο φιλε σχετικα με την Ευρωπη.....ελα ομως που με σταματησαν με καταληξη nl....καθως εδειχνε αρχικο cn.....για αυτο μην το δενεις και κομπο....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το εγραψα αυτο φιλε σχετικα με την Ευρωπη.....ελα ομως που με σταματησαν με καταληξη nl....καθως εδειχνε αρχικο cn.....για αυτο μην το δενεις και κομπο....

Δεν έχει σημασία με πιο ταχυδρομεί τα στέλνουν. Το σημαντικό είναι να μην φαίνεται στο δέμα και στο tracking number ότι είναι από Κίνα. Οι priority επιλογές κάνουν αυτό ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία με πιο ταχυδρομεί τα στέλνουν. Το σημαντικό είναι να μην φαίνεται στο δέμα και στο tracking number ότι είναι από Κίνα. Οι priority επιλογές κάνουν αυτό ακριβώς.

Νασαι καλα χάρηκα Κωστας.Eγω ξερω πολυ καλα τι υποτίθεται οτι κανουν οι pl.

Αυτο να το πεις στα κινεζοπουλα φιλε οχι σε εμενα.....αυτοι εστειλαν το πακετο.

Και οταν τους λες τι @@ρια εκαναν,απλα κανουν τον Κινεζο.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία με πιο ταχυδρομεί τα στέλνουν. Το σημαντικό είναι να μην φαίνεται στο δέμα και στο tracking number ότι είναι από Κίνα. Οι priority επιλογές κάνουν αυτό ακριβώς.

Oλα φαινονται πλεον απο που ερχονται, το priority και αλλες τετοιες αλχημειες δεν πιανουν. Υπαρχει υπηρεσια ιχνηλατησης ( tracking number ) που δεν το βλεπεις εσυ στις απλες σελιδες του ελτα ή 17track, οπου φαινετα απο που ηρθε το πακετο, που σταματησε, τι εφαγε, με ποιον μιλησε. κοκ. παρα μονο τα κεντρικα ταχυδρομεια εκαστοτε χωρας.

Link to comment
Share on other sites

Νασαι καλα χάρηκα Κωστας.Eγω ξερω πολυ καλα τι υποτίθεται οτι κανουν οι pl.

Αυτο να το πεις στα κινεζοπουλα φιλε οχι σε εμενα.....αυτοι εστειλαν το πακετο.

Και οταν τους λες τι @@ρια εκαναν,απλα κανουν τον Κινεζο.....

 

Σου έστειλαν με priority και σταμάτησε τελωνείο;

 

Oλα φαινονται πλεον απο που ερχονται, το priority και αλλες τετοιες αλχημειες δεν πιανουν. Υπαρχει υπηρεσια ιχνηλατησης ( tracking number ) που δεν το βλεπεις εσυ στις απλες σελιδες του ελτα ή 17track, οπου φαινετα απο που ηρθε το πακετο, που σταματησε, τι εφαγε, με ποιον μιλησε. κοκ. παρα μονο τα κεντρικα ταχυδρομεια εκαστοτε χωρας.

 

Δε ξέρω για ποιες άλλες "αλχημείες" λές αλλά δεν γνωρίζω καμία περίπτωση, είτε από γνωστούς, είτε από εδώ που να σταμάτησε δέμα με priority.

Link to comment
Share on other sites

Σου έστειλαν με priority και σταμάτησε τελωνείο;

 

 

 

Δε ξέρω για ποιες άλλες "αλχημείες" λές αλλά δεν γνωρίζω καμία περίπτωση, είτε από γνωστούς, είτε από εδώ που να σταμάτησε δέμα με priority.

Εδω λοιπον λεμε οτι σταματησαν με priority,και πληρωσα το καπελακι μου....κανε τα μαθηματικα σου στα 429 ευρο αγορα ποσο πληρωσα...:mad:

Δεχ εχουμε καποιο λογο φιλε να γραφουμε ανακριβειες στο συγκεκριμενο φόρα.

Εχω πολλες 100δες αγορες απο Κινα,να βοηθησουμε προσπαθουμε τους εκαστοτε υποψήφιους αγοραστες.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω για ποιες άλλες "αλχημείες" λές αλλά δεν γνωρίζω καμία περίπτωση, είτε από γνωστούς, είτε από εδώ που να σταμάτησε δέμα με priority.

αλχημειες τυπου τριγωνικες αποστολες. Aυτοκολλητα priority, και αλλα τετοια

Link to comment
Share on other sites

Την εμπειρία σας παίδες: ποιά μέθοδο αποστολής από gearbest να επιλέξω?.

Μου δίνει δύο επιλογές Netherland registered (PDM) $1.23. και EU priority line $5.55.

Ποιά θεωρείται πιο ασφαλής κατά την γνώμη σας??

Και οι 2 αυτή την περίοδο θεωρούνται safe, εγώ επέλεξα την 2η σε χθεσινή παραγγελία.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά από Coolicool υπάρχει τρόπος ασφαλούς τριγωνικής αποστολής;

Ή είναι λαχείο;

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από Coolicool υπάρχει τρόπος ασφαλούς τριγωνικής αποστολής;

Ή είναι λαχείο;

apo την ευρωπαικη αποθηκη του πηρα ενα οφονο χωρις κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ε, ναι, είναι αυτονόητο από ευρωπαϊκή αποθήκη.

Από Κίνα εννοούσα, προφανώς.

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Gearbest

Αγορά από gearbest ένα TV box, δεν το έστειλαν ποτέ, μου έδωσαν tracking number (κανονικό, registered) το οποίο έχει μείνει στο item announced, παρόλα αυτά το παρεβλεψα γιατί λέω μπορεί να έστειλαν με κάποιο άλλο τρόπο, πέρασαν 2 μήνες και ζητάω refund. Προσφέρουν partial refund γιατί δεν πλήρωσα την ασφάλεια αποστολής. Πόσο αστείοι.. Θα το κάνω και εγώ αυτό, θα πουλάω πράγματα που δε θα στέλνω ποτέ και μετά θα επιστρέφω τη μισή αξία, πώς δεν το σκεφτήκαμε νωρίτερα..;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αγορά από gearbest ένα TV box, δεν το έστειλαν ποτέ, μου έδωσαν tracking number (κανονικό, registered) το οποίο έχει μείνει στο item announced, παρόλα αυτά το παρεβλεψα γιατί λέω μπορεί να έστειλαν με κάποιο άλλο τρόπο, πέρασαν 2 μήνες και ζητάω refund. Προσφέρουν partial refund γιατί δεν πλήρωσα την ασφάλεια αποστολής. Πόσο αστείοι.. Θα το κάνω και εγώ αυτό, θα πουλάω πράγματα που δε θα στέλνω ποτέ και μετά θα επιστρέφω τη μισή αξία, πώς δεν το σκεφτήκαμε νωρίτερα..;

 

σκασίλα σου, dispute στο paypal και άστους να γράφουν αστειάκια

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

σκασίλα σου, dispute στο paypal και άστους να γράφουν αστειάκια

 

Αυτό ακριβώς,τίποτα άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι, αύριο dispute και claim αν δε θέλω να περιμένω μια μέρα ακόμα για την απάντηση

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι, αύριο dispute και claim αν δε θέλω να περιμένω μια μέρα ακόμα για την απάντηση

 

PayPal τώρα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο σάιτ με ανταλλακτικά κινητών;

Για doogee x5 pro οθόνη ψαχνω

 

Στο αλιεχπρες σιγουρα θα βρεις. Δυο δικα μου κινητα, και ενος φιλου μου απο εκει πηρα τα ανταλλακτικα

Link to comment
Share on other sites

Αγορά από gearbest ένα TV box, δεν το έστειλαν ποτέ, μου έδωσαν tracking number (κανονικό, registered) το οποίο έχει μείνει στο item announced, παρόλα αυτά το παρεβλεψα γιατί λέω μπορεί να έστειλαν με κάποιο άλλο τρόπο, πέρασαν 2 μήνες και ζητάω refund. Προσφέρουν partial refund γιατί δεν πλήρωσα την ασφάλεια αποστολής. Πόσο αστείοι.. Θα το κάνω και εγώ αυτό, θα πουλάω πράγματα που δε θα στέλνω ποτέ και μετά θα επιστρέφω τη μισή αξία, πώς δεν το σκεφτήκαμε νωρίτερα..;

 

Καλησπέρα & καλή Χρονιά ,

Παρόμοια περίπτωση & εγώ...

Αγορά 11/11/18 ένα tv box & 18/10/18 ένα Smart Bracelet...Αγνοούνται και τα δυο...

Το πρώτο αποστολή με Belgium Post Unregistered & το άλλο με Netherlands Post..

Τους έχω ανοίξει Tickets μου απαντούν με το κλασικό "ποίημα" επικοινώνησε με το ταχυδρομείο σου , τσέκαρε την Δ/νση σου κλπ...

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος πως μπορώ να κάνω refund μέσα απο το Gearbest & το Paypal...

Δεν μου έχει ξανατύχει τέτοια περίπτωση...

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Τις πρώτες απαντήσεις τις δίνουν copy paste, δε διαβάζουν καν την περίπτωση, απάντησε ξανά και στο τέλος πες θα τα πούμε στο PayPal, το πιθανότερο είναι να τα δώσουν. Το dispute στο PayPal δεν είναι τίποτα, θα δεις μέσα στη συναλλαγή που θα λέει ότι αντιμετώπισες πρόβλημα. Εμένα μου έκαναν full refund όταν τους είπα ότι είσαι γελοίοι, φαίνεται από το tracking number ότι δεν ξεκίνησε καν.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τις πρώτες απαντήσεις τις δίνουν copy paste, δε διαβάζουν καν την περίπτωση, απάντησε ξανά και στο τέλος πες θα τα πούμε στο PayPal, το πιθανότερο είναι να τα δώσουν. Το dispute στο PayPal δεν είναι τίποτα, θα δεις μέσα στη συναλλαγή που θα λέει ότι αντιμετώπισες πρόβλημα. Εμένα μου έκαναν full refund όταν τους είπα ότι είσαι γελοίοι, φαίνεται από το tracking number ότι δεν ξεκίνησε καν.

 

Ελπιζουν να πεσουν σε κανενα κουτορνιθι που θα τους αφησει λεφτα στο καταστημα με το ετσι θελω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Προς ενημέρωση....

Είχα στείλει ένα κινητό πίσω στο Banggood προς επισκευή, 2.5 μήνες μετά την αγορά του.

Αφού παρέλαβαν με τα 30000 ζόρια,

Μετά το παίζανε Κινέζοι...

"Ναι θα το στείλουμε στον κατασκευαστή για διόρθωση, αλλά σήμερα βρέχει, είχαμε δουλειά κτλ κτλ"

Οι διάλογοι αληθινοί.

Το εξάμηνο προστασίας από το PayPal έληγε αύριο.

Προ 10 ημερου τους έκανα καταγγελία στο PayPal πως το αντικείμενο που στείλανε δλδ. Το κινητό, δεν ανταποκρίνεται στις προδιαγραφές (προφανώς δεν έβρισκα κάτι καλύτερο να ισχυριστω)...

Επισυναψα το διάλογο....

 

Έκανα μέσω PayPal ερώτηση στο Banggood ξανά για τη συσκευή.... και είπαν θα σου απαντησουμε σε 1-3 μέρες....

Δεν απάντησαν ούτε εκεί...

Ξανά τους απέστειλα ερώτηση μέσω PayPal. Tιποτα!

Εξαφανίστηκαν(!!)

 

Και προχώρησα σε claim...

Έτσι λοιπόν το PayPal δέχθηκε το αίτημα μου 5.5(!) Μήνες μετά και έκανε και αυτο ερώτηση στο BANGGOOD...για το συμβάν.

 

Αυτοί δεν απάντησαν ποτέ ούτε στο PayPal, ούτε καν πως το στειλανε για επισκευή, όπως έλεγαν σε εμένα (...)

 

 

Τελικά σήμερα το PayPal,την τελευταία ημέρα προστασίας του,

έκρινε την υπόθεση υπέρ μου και επιστρέφει το χρήμα.

 

Το σημαντικότερο είναι πως το BANGGOOD δείχνει σημεία απίστευτα κακού πωλητή/πλήρως αναξιοπιστου.

 

Αυτά προς γνώση...

 

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Επιβεβαιωνω τα λεγομενα του celtic καθως τα ιδια κανουν σε μενα τωρα, τους εστειλα DOA συσκευη για refund και εχουν περασει 30 μερες που εχει φτασει αλλα δεν το εχουν παραλαβει ακομα..Τους εχω στειλει ενα σωρο μυνηματα και ολο μου λενε περιμενε και περιμενε καθ θα παραλαβουμε σε λιγες μερες...Κριμα γτ θεωρουσα το banggood αξιοπιστο, εχω κανει πολλες αγορες απο εκει και δεν περιμενα τετοια συμπεριφορα..Προσοχη παιδες μονο με paypal ακομα και στο πιο αξιοπιστο καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
για θυμίστε μου , από gearbest και αποθήκη fast-23 έχει επιλογές αποστολής Registered Air Mail και Expedited Shipping , είναι κάποια από τις δύο εγγυημένα ασφαλή για αποφυγή τελώνηδων και φαρισαίων ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...