Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι τελείως ακανόνιστο το θέμα των παραλαβών, και κυρίως τύχης. Το κατάστημα δε μπορεί να το επιρρεάσει.

 

Ναι το ξερω,αλλα σε οτι εχει να κανει με το μαγαζι μπορω να επιβεβαιωσω το οτι

1)το ειχε σε στοκ

2)η παραγγελια εγινε Σαββατο και τη Δευτερα το πρωι ηταν shipped και ειχα και TR. Nr.

Το θεμα του ΤΟΣΟ συντομα,οκ ειναι και κατα 80% τυχη.

 

Η προηγουμενη συσκευη μου ειχει κολλησει μια εβδομαδα στο ΕλΒεν και μου ηρθε και ανοιγμενη (πρεπει να περασε ελεγχο)

Να συμπληρωσω οτι ουδεμια σχεση εχω με το εν λογω μαγαζι,και οτι δεν εχω παει ποτε στην Κινα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαι περιμενεις και πανω απο 40 μερες να σου ερθει το δεματακι αν στο στειλουν με Σευχελλες ποστ οπως επαθα εγω και αρκετοι αλλοι απο εδω μεσα που δεν εχουν παραλαβει ακομα (εγω παρελαβα μολις χθες με παραγγελια απο 27/9)επειδη το banggood χρησιμοποιει τωρα τελευταια αυτο το ταχυδρομειο

Άστα βραστά, και εγώ με Σεϋχέλλες ποστ περιμένω ένα ταμπλετ. Ας ελπίσουμε ότι θα το αλλάξει γιατί είδα ότι τώρα τελευταία στέλνει πάλι και με Μαλαισία ποστ. Κάτι παρελκόμενα που έφυγαν 4 ημέρες μετά με nl post, παρέλαβα σήμερα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Με Μαλαισία ποστ κι εμένα . Βάζω στο 17track το Τρακ ναμπερ και δε το βρίσκει. Το έπαθε και άλλος πως κινούμαι ; αν είμαι σε λάθος νήμα μεταφέρετε με στο σωστό
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς τι παίζει με το to2c όπου έχει διαφορετικές τιμές για ορισμένα μοντέλα ενώ είναι τα ίδια; Συγκεκριμένα κοιτάζω για το mi5/32gb και υπάρχει σε 2 τιμές μία στα 252€ με developer rom και μία στα 225€ από HK warehouse με την κλασσική rom που φτιάχνουν τα κινεζομαγαζα και είναι φουλ στο bloatware. Είναι δυνατόν να χρεώνουν την ROM ή παίζει και τίποτε άλλο; Γιατί αν είναι μόνο η rom το πρόβλημα λύνεται

 

Sent from my SM-T710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σαν να αργει πολυ το NLPOST

Συνηθως μετα την διαλογη στην Ολλανδια, μεσα σε 4 μερες μπαινει ελλαδα, τωρα εφτασαν τις 10+

Το παρατηρησε κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Σε αγορά από banggood και σε δεμα που φαινοταν σκισμένο κ κολλημένο με ταινία, έλειπε κατι (μια θηκη των 8$).Εστειλα αμεσα στο το καταστημα το βίντεο και αμέσως και refund και επιστροφη ποντων που χρησιμοποιησα για εκπτωση.Να λεμε και τα καλά.
Link to comment
Share on other sites

Σαν να αργει πολυ το NLPOST

Συνηθως μετα την διαλογη στην Ολλανδια, μεσα σε 4 μερες μπαινει ελλαδα, τωρα εφτασαν τις 10+

Το παρατηρησε κανεις;

Και εγώ στην ίδια κατάσταση είμαι, και αν δεις και στο "Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα", φαίνεται ότι πολύς κόσμος είναι στο περίμενε για δέματα που έφυγαν (σύμφωνα με το tracking της PostNL) από Ολλανδία για Ελλάδα τέλος Οκτωβρίου - αρχές Νοεμβρίου (ενώ άλλοι των οποίων τα πακέτα έφυγαν λίγο αργότερα, έχουν φτάσει ήδη!)

Ελπίζω να τα λάβουμε τελικά και να μην έχουμε καμιά επανάληψη του σκηνικού με τη μαζική απώλεια δεμάτων από την SGPost την περασμένη Άνοιξη..

 

Σε αγορά από banggood και σε δεμα που φαινοταν σκισμένο κ κολλημένο με ταινία, έλειπε κατι (μια θηκη των 8$).Εστειλα αμεσα στο το καταστημα το βίντεο και αμέσως και refund και επιστροφη ποντων που χρησιμοποιησα για εκπτωση.Να λεμε και τα καλά.

Καλά όντως, γιατί προφανώς η "παρέμβαση" έγινε κάπου αργότερα, κατά τη μεταφορά (αλήθεια, υπήρχαν και άλλα αντικείμενα στο δέμα...?).

Μπράβο τους που ανέλαβαν την ευθύνη και σε αποζημίωσαν γι' αυτό!

Edited by w2o4ts
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ενα ωραιο συγκριτικό Gearbest , Aliexpress , Everbuying

 

http://www.dodalife.com/kinezika-axiopista-eshops/

 

Αποσπασματα απο το λινκ

 

Κορυφαίες κινέζικες Μάρκες: Χiaomei , Huawei , Lenovo , ZTE , Meizu , Elephant .

Εγω φοβηθηκα........ Μαλλον ηθελε να γραψει Elephone αλλα και παλι δεν την βαζεις με τιποτα στις Κορυφαίες κινέζικες Μάρκες.

 

AliExpress

Επίσης καλό θα ήταν να αγοράζετε με Paypal διότι έτσι εαν κάτι δεν πάει καλά με την αγορά παίρνετε τα χρήματα σας πίσω.

Paypal και aliexpress δεν πανε μαζι.

 

να μην επιλέγετε εταιριες courier τυπου (Fedex , DHL κλπ) αλλα να επιλέγετε το απλό ταχυδρομείο δηλαδή USPS , EMS

Την EMS δεν θα την επελεγα για να μου στειλουν δεμα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ενα ωραιο συγκριτικό Gearbest , Aliexpress , Everbuying

 

http://www.dodalife.com/kinezika-axiopista-eshops/

 

Ο συντακτης του αρθρου σιγουρα δεν διαβαζει Myphone ! :lol:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ο συντακτης του αρθρου σιγουρα δεν διαβαζει Myphone ! :lol:

 

... ο "συντάκτης του άρθρου" αμερόληπτος δεν το συζητάμε!...2 στα 3 προτεινόμενα eshops είναι της ίδιας εταιρείας (το 3ο αφορά το "κινέζικο ebay") και μάλιστα το πρώτο αναφέρεται "κορυφαίο eshop" (τουλάχιστον κράτησε τα προσχήματα, του έδωσε 9/10)!...γελάσαμε και σήμερα...:lol:

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Ο συντακτης του αρθρου σιγουρα δεν διαβαζει Myphone ! :lol:

 

Αν διαβασε θα ειχε κανει σειρα επεισοδειον με θεμα "κινεζικα καταστηματα"

και ισως θα ειχε δευτερη σεζον

Link to comment
Share on other sites

Για να μη μιλήσουμε για τις "πολύ καλές κινέζικες μάρκες" του: iOcean, Star, Amoi, Zoppo...

Ίσως κάπου το 2012... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kαι περιμενεις και πανω απο 40 μερες να σου ερθει το δεματακι αν στο στειλουν με Σευχελλες ποστ οπως επαθα εγω και αρκετοι αλλοι απο εδω μεσα που δεν εχουν παραλαβει ακομα (εγω παρελαβα μολις χθες με παραγγελια απο 27/9)επειδη το banggood χρησιμοποιει τωρα τελευταια αυτο το ταχυδρομειο

Μιλάς για το Banggood?

Καμία σχέση.

Σε 2-3 βδομάδες παρέλαβα το δικό μου ταμπλετ.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στην ίδια κατάσταση είμαι, και αν δεις και στο "Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα", φαίνεται ότι πολύς κόσμος είναι στο περίμενε για δέματα που έφυγαν (σύμφωνα με το tracking της PostNL) από Ολλανδία για Ελλάδα τέλος Οκτωβρίου - αρχές Νοεμβρίου (ενώ άλλοι των οποίων τα πακέτα έφυγαν λίγο αργότερα, έχουν φτάσει ήδη!)

Ελπίζω να τα λάβουμε τελικά και να μην έχουμε καμιά επανάληψη του σκηνικού με τη μαζική απώλεια δεμάτων από την SGPost την περασμένη Άνοιξη..

 

 

Καλά όντως, γιατί προφανώς η "παρέμβαση" έγινε κάπου αργότερα, κατά τη μεταφορά (αλήθεια, υπήρχαν και άλλα αντικείμενα στο δέμα...?).

Μπράβο τους που ανέλαβαν την ευθύνη και σε αποζημίωσαν γι' αυτό!

4 αντικείμενα,τα 3 ηρθαν κανονικά.Να σου πω την αληθεια με το που το φερε η υπάλληλος στο ταχυδρομείο φαινόταν.Πάντως ηταν σωστοί,και δεν εμπλεξα το paypal καθολου

Link to comment
Share on other sites

4 αντικείμενα,τα 3 ηρθαν κανονικά.Να σου πω την αληθεια με το που το φερε η υπάλληλος στο ταχυδρομείο φαινόταν.Πάντως ηταν σωστοί,και δεν εμπλεξα το paypal καθολου

 

Και εγώ περιμένω με NL POST από 2/11 υποτίθεται ότι έρχεται Ελλάδα αλλά από ότι φαίνεται έχασε το δρόμο ή χάθηκαν ή είναι σε καμιά γωνία στο αεροδρόμιο παρατημένα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ περιμένω με NL POST από 2/11 υποτίθεται ότι έρχεται Ελλάδα αλλά από ότι φαίνεται έχασε το δρόμο ή χάθηκαν ή είναι σε καμιά γωνία στο αεροδρόμιο παρατημένα

 

δεν υπαρχει περιπτωση να εχει φταασει,το τρακινγκ ειναι παραπλανητικο,αν το δεις στο σαιτ των Ελτα τοτε μονο ειναι εδω

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει περιπτωση να εχει φταασει,το τρακινγκ ειναι παραπλανητικο,αν το δεις στο σαιτ των Ελτα τοτε μονο ειναι εδω

 

Όσο αφορά τα ΕΛΤΑ άστο καλύτερα ήμαστε πολύ τυχεροί που παίρνουμε τα πακέτα λόγο πολύχρονης εμπειρίας με τα ΕΛΤΑ μπορώ να πώ ότι είναι τρις λαλούν και τρις χορεύουν και άλλοι τρις παραμονεύουν και μάλιστα τον προηγούμενο μήνα έψαχνα απεγνωσμένα ένα δέμα μεγάλο LN473430259US σχετικά σε όλες τις μεταφορικές αλλά τίποτα και αρχές αυτού του μήνα πήγα ελτα να πάρω ένα άλλο πακέτο και μου λένε ΑΑΑ αυτό εδώ στη γωνία δικό σου δεν είναι δεν χωρούσε στα ράφια και το είχαμε απέξω , και να φανταστείτε ότι τους το είχα ρωτήσει δύο φορές ούτε χαρτάκι και δεν το είχαν σκανάρει πουθενά..... αυτά ετσι για την ιστορία ....

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά τα ΕΛΤΑ άστο καλύτερα ήμαστε πολύ τυχεροί που παίρνουμε τα πακέτα λόγο πολύχρονης εμπειρίας με τα ΕΛΤΑ μπορώ να πώ ότι είναι τρις λαλούν και τρις χορεύουν και άλλοι τρις παραμονεύουν και μάλιστα τον προηγούμενο μήνα έψαχνα απεγνωσμένα ένα δέμα μεγάλο LN473430259US σχετικά σε όλες τις μεταφορικές αλλά τίποτα και αρχές αυτού του μήνα πήγα ελτα να πάρω ένα άλλο πακέτο και μου λένε ΑΑΑ αυτό εδώ στη γωνία δικό σου δεν είναι δεν χωρούσε στα ράφια και το είχαμε απέξω , και να φανταστείτε ότι τους το είχα ρωτήσει δύο φορές ούτε χαρτάκι και δεν το είχαν σκανάρει πουθενά..... αυτά ετσι για την ιστορία ....

 

ασχετο με οτι γραφω εγω,αυτο ειναι γνωστο,με ΝL πολλες φορες το τρακινγ λεει οτι εφτασε στον προορισμο,αλλα εννοει Ολλανδια οχι Ελλαδα,συνηθως κανει 15_+ μερες να φτασει,με εξαιρεσεις φυσικα

Link to comment
Share on other sites

ασχετο με οτι γραφω εγω,αυτο ειναι γνωστο,με ΝL πολλες φορες το τρακινγ λεει οτι εφτασε στον προορισμο,αλλα εννοει Ολλανδια οχι Ελλαδα,συνηθως κανει 15_+ μερες να φτασει,με εξαιρεσεις φυσικα

 

Δεν αντιλέγω αλλά και εδώ με NL πολλές φορές μου έχει έρθει χαρτάκι και το traking λέει αλλά τώρα δες αυτό

03-11-2016 12:51 The item has been delivered successfully GREECE

03-11-2016 11:51 The item has been delivered successfully

01-11-2016 10:59 Receive item at delivery office (Inb)

01-11-2016 10:58 The delivery of the item was unsuccessful

01-11-2016 09:59 The delivery of the item was unsuccessful

30-10-2016 12:36 The item has been processed in the country of destination

29-10-2016 08:28 The item is on transport to the country of destination

29-10-2016 01:33 The item is at the PostNL sorting center

29-10-2016 01:33 The item is processed at the PostNL sorting center

26-10-2016 21:50 The item is in transit

24-10-2016 06:12 The item is pre-advised

και αυτό

02-11-2016 09:27 The item is on transport to the country of destination GREECE

31-10-2016 14:57 The item is processed at the PostNL sorting center

31-10-2016 14:57 The item is at the PostNL sorting center

26-10-2016 03:19 The item is ready for shipment

24-10-2016 05:04 The item is pre-advised

Και τα δύο είναι με NL και έφυγαν την ίδια ημέρα

Edited by manolisg10
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το παρόν νήμα δεν είναι για την συζήτηση την οποία ανοίξατε, οπότε συνεχίστε την αλλού ... :)
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία κινητού από Banggood, γύρω στις 3 το πρωί (ώρα Ελλάδας). Στις 10:20 πήρα Tracking number!!

 

Το μόνο κακό είναι, πως ενώ τους ζήτησα να στείλουν με καλό ταχυδρομείο, του τύπου Post NL ή SG Post, αυτοί με "έγραψαν" κανονικά και μου έστειλαν με ταχυδρομείο από το Vanuatu! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία κινητού από Banggood, γύρω στις 3 το πρωί (ώρα Ελλάδας). Στις 10:20 πήρα Tracking number!!

 

Το μόνο κακό είναι, πως ενώ τους ζήτησα να στείλουν με καλό ταχυδρομείο, του τύπου Post NL ή SG Post, αυτοί με "έγραψαν" κανονικά και μου έστειλαν με ταχυδρομείο από το Vanuatu! :lol:

 

Τι εχει το Vanuatu μια χαρα ειναι :p

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία κινητού από Banggood, γύρω στις 3 το πρωί (ώρα Ελλάδας). Στις 10:20 πήρα Tracking number!!

 

Το μόνο κακό είναι, πως ενώ τους ζήτησα να στείλουν με καλό ταχυδρομείο, του τύπου Post NL ή SG Post, αυτοί με "έγραψαν" κανονικά και μου έστειλαν με ταχυδρομείο από το Vanuatu! :lol:

 

Οποτε κατι βρωμαει με το Nl post

Link to comment
Share on other sites

Οποτε κατι βρωμαει με το Nl post

Σαν τι να βρωμάει? Εγώ μια χαρά παρέλαβα πρόσφατα μέσα σε 15 ημέρες.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...