Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κλεφτες και απατεωνες ειναι,εφυγαν ξαναηρθαν,μου εχουν κανει μεγαλα χουνερια αλλα τους πηγα paypal και τα πληρωσαν,απατεωνες σκετοι.

Τόσο χάλια;

Πριν 1-1,5 χρόνο είχα πάρει κινητό και κάτι ψιλοπράγματα απο αυτούς και δεν είχα πρόβλημα. Διάβαζα καλά σχόλια για αυτούς τότε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τόσο χάλια;

Πριν 1-1,5 χρόνο είχα πάρει κινητό και κάτι ψιλοπράγματα απο αυτούς και δεν είχα πρόβλημα. Διάβαζα καλά σχόλια για αυτούς τότε.

 

Θεμα τυχης,εγω και 3 αλλοι ταλαιπωρηθηκαμε πολυ,απατεωνες σκετοι.

Link to comment
Share on other sites

Θεμα τυχης,εγω και 3 αλλοι ταλαιπωρηθηκαμε πολυ,απατεωνες σκετοι.

Με όλα τα κινεζομάγαζα, θέμα τύχης είναι οι σωστές συναλλαγές. Ακόμα και για το "άγιο" Vic διαβάζω παράπονα τελευταία, για να μην πω για το άλλα στανταράκια που είχαμε, το MiniDeal ή το To2c.

Link to comment
Share on other sites

Με όλα τα κινεζομάγαζα, θέμα τύχης είναι οι σωστές συναλλαγές. Ακόμα και για το "άγιο" Vic διαβάζω παράπονα τελευταία, για να μην πω για το άλλα στανταράκια που είχαμε, το MiniDeal ή το To2c.

 

Μιλαω για απατη εδω,μου εστειλαν ενα χαλασμενο τηλ,δεν το αλλαζαν,τους πηγα στο paypal,εκανα συγχρονως μια παραγγελια για αλλο ενος φιλου,μου ζητησαν να κλεισω το claim στο πρωτο για να το στειλουν,δεν το εκανα,αντι κινητου μου εστειλαν μια θηκη μονο για αντιπερισπασμο,ευτυχως ειχα βιντεοσκοπησει τις παραλαβες,απατεωνες,εκαναν τους ανηξερους στο paypal,ευτυχως τους εχουν παρει χαμπαρι κι εκει,μακρυα απο αυτους.

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνετε αγορες από κινεζομαγαζα τωρα με τα capital controls?

Δοκιμάζεις κανονικά όπως πριν τα capital αν δεν περάσει η αγορά

Τσέκαρε την πρώτη σελίδα

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνετε αγορες από κινεζομαγαζα τωρα με τα capital controls?

 

δυο αγορες που εκανα την προηγουμενη βδομαδα και χθες περασαν κανονικα.Με paypal.

Link to comment
Share on other sites

Με όλα τα κινεζομάγαζα, θέμα τύχης είναι οι σωστές συναλλαγές. Ακόμα και για το "άγιο" Vic διαβάζω παράπονα τελευταία, για να μην πω για το άλλα στανταράκια που είχαμε, το MiniDeal ή το To2c.

 

Μετα απο 20+ παραγγελιες απο to2c χθες μου σπασανε τα νευρα. Παρηγγειλα το ulephone be pure απο το clearance που εχουν σε λευκο με δωρο leather case. Μετα απο μερες μου στειλαν meil κου μου ειπαν εχουν μονο το dark blue και οτι δεν εχουν δερματινες θηκες.

Επισης παρηγγειλα το doogee x5 και το siswoo c55 και ενω γραφει in stock στο site τους οι γελοιοι μου λενε οτι δεν τα εχουν και να περιμενω να ερθουν απο το εργοστασιο.Μαλιστα λενε οτι το siswoo ειναι presale ενω γραφουν in stock.

Απαραδεκτο πλεον και το to2c που πρωτη φορα μου κανει τετοια.

Φυσικα για κανενα δωρο ουτε κουβεντα ειδικα για τη δερματινη θηκη που δεν εχουν.

Απο εδω και περα μονο vickmall και gearbest για μενα.

Link to comment
Share on other sites

gearbest για μενα.

 

Τσέκαρε τι γίνεται στο θέμα του gearbest τελευταία :rolleyes:

Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία παραγγελία την είχα κάνει από to2c και όλα πήγαν καλά.Τώρα με αυτά που διαβάζω προβληματίζομαι αν θα πρέπει να δώσω τη νέα παραγγελία σε αυτούς.

Σκέφτομαι να αγοράσω το Kingzone N5 για τη κόρη μου και άσπρη θήκη έχει μόνο το to2c.

Το Vickmall δεν έχει καθόλου θήκες και το Gearbest έχει την έχει μόνο σε μαύρο.

Τι γνώμη έχετε για το vifocall και το geekbuying και έχει κανείς εμπειρία από after sale support από το to2c και minideal

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία παραγγελία την είχα κάνει από to2c και όλα πήγαν καλά.Τώρα με αυτά που διαβάζω προβληματίζομαι αν θα πρέπει να δώσω τη νέα παραγγελία σε αυτούς.

Σκέφτομαι να αγοράσω το Kingzone N5 για τη κόρη μου και άσπρη θήκη έχει μόνο το to2c.

Το Vickmall δεν έχει καθόλου θήκες και το Gearbest έχει την έχει μόνο σε μαύρο.

Τι γνώμη έχετε για το vifocall και το geekbuying και έχει κανείς εμπειρία από after sale support από το to2c και minideal

Σχετικα με το after sale,το geekbuying με εχει καλυψη σε καποιες περιπτωσεις.Για το αλλο δεν εχω αποψη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Απευθυνθηκα και στο νημα του τηλεφωνου αλλα μαλλον εδω καλυτερα.Ποια αποψη για fastcardtech οι τιμες του ειναι στo mx5 χαμηλοτερες απο ολους.
Link to comment
Share on other sites

Μια και λετε για το to2 να σας θυμίσω οτι μετά απο 45 παραγγελιες το τελευταίο έτος έφαγε άκυρο απο δικό μου άνθρωπο για μια παραγγελία που χρειάστηκε after sale service...

Το άκυρο igogo.es ακόμα να στείλει τρακινκ μετά 3 εβδομάδες.

Για εμένα μακρια απο τα παραπάνω συν το Meri...

Link to comment
Share on other sites

Απευθυνθηκα και στο νημα του τηλεφωνου αλλα μαλλον εδω καλυτερα.Ποια αποψη για fastcardtech οι τιμες του ειναι στo mx5 χαμηλοτερες απο ολους.

Ειναι καλυτερο να πληρωσεις ενα κινητο λιγο παραπανω σε οποιοδηποτε αξιοπιστο κινεζοκαταστημα (πχ vickmall), παρα να περιμενεις ποτε θα τους καπνισει να στειλουν την παραγγελια σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σχετικα με το after sale,το geekbuying με εχει καλυψη σε καποιες περιπτωσεις.Για το αλλο δεν εχω αποψη.

 

Σε θεμα aftesales στο geek με εξυπηρετησαν αμεσσα, οταν ξεχασαν ενα μερος παραγγελιας. Στο θεμα κινητου που βγηκε χαλασμενο.... ακομα με απαντανε.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το gearbest χάλασε. Ο μόνος λολόγος που αγόρασα από εκεί τώρα ήταν επειδή είχα υπόλοιπο στο wallet. Τώρα το δέμα έχει κολλήσει κάπου Ολλανδία εδώ και 17 μέρες.

 

Ελπίζω μόνο να μη πρόκειται για απάτη και να παραλάβουμε..

 

και εγω πλεον ειμαι πολυ δυσαρεστημενος με το gearbest , 3 φορες εκανα μια παραγγελια για κατι power bank μικρα και τις 3 φορες ηταν in stock και τις 3 φορες τελιακ δεν ηταν και εκαναν refund , μετα απο πολλα ticket ομως !!

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Έχει παραγγείλει κάποιος από Grossoshop ?

Είναι αξιόπιστο?

 

Κανένας δεν έχει ακούσει κάτι για το συγκεκριμένο?

Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν έχει ακούσει κάτι για το συγκεκριμένο?

Αγνωστο φιλε μου.Τι ακριβως εχεις βρει απο εκει?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αγνωστο φιλε μου.Τι ακριβως εχεις βρει απο εκει?

 

To Huawei Ascend Mate7 σε πολύ καλή τιμή (362ευρώ), δίκαρτο.

Link to comment
Share on other sites

To Huawei Ascend Mate7 σε πολύ καλή τιμή (362ευρώ), δίκαρτο.

 

Οντως,παραειναι χαμηλα η τιμη,αλλα το ρισκο,οπως και το ποσο αποκτησης του,μεγαλο.

Δεν θα το ρισκαρα προσωπικα,κανεις μια πιο μικρη αγορα,τσεκαρεις τι γινεται,και μετα προχωρας σε κατι αλλο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Οντως,παραειναι χαμηλα η τιμη,αλλα το ρισκο,οπως και το ποσο αποκτησης του,μεγαλο.

Δεν θα το ρισκαρα προσωπικα,κανεις μια πιο μικρη αγορα,τσεκαρεις τι γινεται,και μετα προχωρας σε κατι αλλο.

 

Σωστό είναι αυτό που λες, αλλά απαιτεί πολύ χρόνο.

Γι'αυτό ρωτάω στο forum μήπως κάποιος έχει σχετική εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Σωστό είναι αυτό που λες, αλλά απαιτεί πολύ χρόνο.

Γι'αυτό ρωτάω στο forum μήπως κάποιος έχει σχετική εμπειρία.

Δυστηχως φιλε μου,οι πιο πολλοι απο εμας,εχουμε σταματησει πλεον τους πειραματισμους και εχουμε κατασταλαξει σε καποια σταθερα,και πανω απο ολα,αξοιποιστα καταστηματα απο την Κινα για της αγορες μας.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία παραγγελία την είχα κάνει από to2c και όλα πήγαν καλά.Τώρα με αυτά που διαβάζω προβληματίζομαι αν θα πρέπει να δώσω τη νέα παραγγελία σε αυτούς.

Σκέφτομαι να αγοράσω το Kingzone N5 για τη κόρη μου και άσπρη θήκη έχει μόνο το to2c.

Το Vickmall δεν έχει καθόλου θήκες και το Gearbest έχει την έχει μόνο σε μαύρο.

Τι γνώμη έχετε για το vifocall και το geekbuying και έχει κανείς εμπειρία από after sale support από το to2c και minideal

Δες και Banggood http://www.banggood.com/buy/kingzone-n5.html θα πάρεις και κουπονάκι 10$ με εγγραφή στο newsletter τους,και θα σου ρθει καλύτερη τιμή.

Παρέλαβα πρόσφατα το Leagoo Elite 5 και ολα ήταν μια χαρά.Φαίνεται αξιόπιστο.Για after-sales δεν ξερω βέβαια

Edited by akalefk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...