Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατι τετοια τραγελαφικα διαβαζω και μετα θελω να ξερω αυτους που ψηφιζουν αρνητικα για το gearbest.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ παρήγγειλα από Vickmall 28/9, και 29/9 μου ήρθε μέιλ με tracking number. Από εκεί και πέρα στις 30/9 βάζοντας το tracking number στα αντίστοιχα site μου βγάζει το εξής :

"INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)"

Εψαξα στο ίντερνετ και μερικοί λένε πως το δέμα είναι στην Singapore post και απλά περιμένει να φύγει, άλλοι λένε πως το δέμα δεν έχει δωθει ακόμα στην Singapore post. Τελικά τι ισχύει? Αν ισχύει το πρώτο, υπάρχει άραγε περίπτωση να φύγει το δέμα από εκεί, τώρα σε περίοδο γιορτων για αυτούς?

Link to comment
Share on other sites

Ε καλα.... το οτι κώλυσε το δεμα στο ταχυδρομειο δεν νομιζω οτι φταιει το καταστημα!

Παντως οτι το γκιαρμπεστ καμμια φορα.. ρεταρει, θα συμφωνησω!

ΧΧχμ.το να αγοράζεις κάτι με την δέσμευση να φύγει σε μια δυο μέρες και να φτάσει σε 5 εργάσιμες και να είσαι στην τέταρτη βδομάδα, δε νομίζεις ότι είναι ευθύνη του καταστήματος?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα από Vickmall 28/9, και 29/9 μου ήρθε μέιλ με tracking number. Από εκεί και πέρα στις 30/9 βάζοντας το tracking number στα αντίστοιχα site μου βγάζει το εξής :

"INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)"

Εψαξα στο ίντερνετ και μερικοί λένε πως το δέμα είναι στην Singapore post και απλά περιμένει να φύγει, άλλοι λένε πως το δέμα δεν έχει δωθει ακόμα στην Singapore post. Τελικά τι ισχύει? Αν ισχύει το πρώτο, υπάρχει άραγε περίπτωση να φύγει το δέμα από εκεί, τώρα σε περίοδο γιορτων για αυτούς?

 

Οχι σε περίοδο γιορτων δεν φευγει τιποτα.

Φιλε μου μην ανχωνεσαι,δεν ειναι κατι αυτο,κλασσικα πραματα,σε λιγες μερες θα ειναι στα χερια σου.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

ΧΧχμ.το να αγοράζεις κάτι με την δέσμευση να φύγει σε μια δυο μέρες και να φτάσει σε 5 εργάσιμες και να είσαι στην τέταρτη βδομάδα, δε νομίζεις ότι είναι ευθύνη του καταστήματος?

Δέσμευση οτι θα φτάσει σε 5 εργάσιμες; Με κοινό ταχυδρομείο απο Κίνα;;

Link to comment
Share on other sites

Δέσμευση οτι θα φτάσει σε 5 εργάσιμες; Με κοινό ταχυδρομείο απο Κίνα;;
Απο την Ευρωπαϊκη αποθηκη του gearbest στο Λονδινο. Και δε καταλαβαινω γιατι θα πρεπει να περναει απο Ολλανδια. Ο φιλος περιμενει 17 ημερες, εγω κλεινω 25 σε λιγο..
Link to comment
Share on other sites

Απο την Ευρωπαϊκη αποθηκη του gearbest στο Λονδινο. Και δε καταλαβαινω γιατι θα πρεπει να περναει απο Ολλανδια. Ο φιλος περιμενει 17 ημερες, εγω κλεινω 25 σε λιγο..

Στο tracking φαίνεται ότι ξεκινάει από Λονδίνο ?

Link to comment
Share on other sites

Απο την Ευρωπαϊκη αποθηκη του gearbest στο Λονδινο. Και δε καταλαβαινω γιατι θα πρεπει να περναει απο Ολλανδια. Ο φιλος περιμενει 17 ημερες, εγω κλεινω 25 σε λιγο..

Α, μάλιστα. Ούτε εγώ είχα ακούσει ξανά για ενδοευρωπαϊκές αποστολές μέσω Ολλανδίας.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι και τα ταχυδρομεια τους ειναι κλειστα, και εσεις φαγωνεστε για τα καταστηματα;;

 

Τι γιορτές έχουν; Από τις 28/9 ακόμα δεν έφυγε το δέμα μου από κει και έλεγα από Δευτέρα να τους ενοχλήσω αν δεν έχει φύγει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι γιορτές έχουν; Από τις 28/9 ακόμα δεν έφυγε το δέμα μου από κει και έλεγα από Δευτέρα να τους ενοχλήσω αν δεν έχει φύγει.

Μαζι θα ειναι τα πακετα μας παρεα....οταν φυγουν απο εκει!!

Μεχρι την Τριτη, δεν νομιζω να δουμε φως στο τουνελ

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο την Ευρωπαϊκη αποθηκη του gearbest στο Λονδινο. Και δε καταλαβαινω γιατι θα πρεπει να περναει απο Ολλανδια. Ο φιλος περιμενει 17 ημερες, εγω κλεινω 25 σε λιγο..

Εγω παντος αυτο το παραμυθι που πουλανε οτι και καλα ευρωπαικη αποθηκη, δεν το πιστευω.

Αλλα λογια να αγαπιομαστε.

Αν ηταν ετσι το πολυ μεσα σε 4 μερες ειχες κινητο, οχι 17 και βαλε μερες.

2 φορες παει και ερχεται κινα

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος αυτο το παραμυθι που πουλανε οτι και καλα ευρωπαικη αποθηκη, δεν το πιστευω.

Αλλα λογια να αγαπιομαστε.

Αν ηταν ετσι το πολυ μεσα σε 4 μερες ειχες κινητο, οχι 17 και βαλε μερες.

2 φορες παει και ερχεται κινα

Γι'αυτο να ρωτάμε που είναι η ευρωπαική αποθήκη( το minideal πχ έχει και στην Ελλάδα ) ,στο ebay τουλάχιστον έχω πετύχει πολλούς κινέζους που τάχα μου στο στέλνουν με royal mail απο αγγλία και μου έχει έρθει με china post :ninja:

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Αν έβλεπε πάντως κάποιος το πακέτο που έλαβα απο το Gearbest την προηγούμενη εβδομάδα, δεν θα καταλάβαινε οτι ήρθε απο Κίνα.

Στάμπα PostNL και διεύθυνση αποστολέα στο Ρότερνταμ.

Link to comment
Share on other sites

Στο tracking φαίνεται ότι ξεκινάει από Λονδίνο ?
2015-09-16 23:31

 

Best [NL], In transit., In transit.

2015-09-16 19:42

 

AMSTERDAM [NL], In transit., In transit.

2015-09-16 09:05

 

Netherland, Received, Received

2015-09-14 11:50

 

London Heathrow, Received, Received

2015-09-11 18:46

 

Departed LHR, Departed LHR, Departed LHR

2015-09-11 18:05

 

DPD data centre, Order information has been transmitted to DPD., Order information has been transmitted to DPD.

2015-09-11 16:20

 

OWE UK Hub, Received, Received

2015-09-11 00:00

 

Data Received, Parcel Data Received

 

 

Απο τοτε καμια ανανεωση! Μιλαμε για 250 ευρω παραγγελια.

 

 

Επισης εκει στο support δε ξερω εαν κανουν τους χαζους ή οντως ειναι πανχαζοι!

 

Οριστε τι απαντανε :

 

Your order was shipped on 11th Sep with EUEXPUK.

 

Could you please kindly contact or go to the local post office in charge of your area: State your name and your address.

 

In some cases the post office will need you to collect the package there.

 

Once you have checked with the post office, let us know the result.

 

Thank you for your understanding.

 

Εχει κολλησει Ολλανδια και εγω θα πηγαινω Ελτα να ρωταω; ΖΩΑ!

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Γιατί (ξανα)επέστρεψε το PandaWill; Θα τους έλειψαν οι κακές κριτικές και τα παράπονα. :lol:

Ελπίζω να μη «δαγκώσουν» πολλούς πριν ξαναφύγουν.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Γιατί (ξανα)επέστρεψε το PandaWill; Θα τους έλειψαν οι κακές κριτικές και τα παράπονα. :lol:

Ελπίζω να μη «δαγκώσουν» πολλούς πριν ξαναφύγουν.

 

Ψαχνει ανιδεους και απληροφορητους

Link to comment
Share on other sites

Καλό μαγαζί σε γενικές γραμμές. Η εγγύησή τους είναι λίγο λαχείο. Κάποιες φορές εξυπηρετούν καλά, κάποιες φορές κάνουν τον Κινέζο.

Υπάρχουν φορές που ζήτησαν επιπλέον χρήματα αφού πήραν την παραγγελία.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για το Huawei P8 και δε το βρισκω στο vickmall φθηνο. Αντιθετως το εχει πιο ακριβο και απο το skroutz! Ξερετε καποιο μαγαζι για να το παραγγειλω;
Link to comment
Share on other sites

2015-09-16 23:31

 

Best [NL], In transit., In transit.

2015-09-16 19:42

 

AMSTERDAM [NL], In transit., In transit.

2015-09-16 09:05

 

Netherland, Received, Received

2015-09-14 11:50

 

London Heathrow, Received, Received

2015-09-11 18:46

 

Departed LHR, Departed LHR, Departed LHR

2015-09-11 18:05

 

DPD data centre, Order information has been transmitted to DPD., Order information has been transmitted to DPD.

2015-09-11 16:20

 

OWE UK Hub, Received, Received

2015-09-11 00:00

 

Data Received, Parcel Data Received

 

 

Απο τοτε καμια ανανεωση! Μιλαμε για 250 ευρω παραγγελια.

 

 

Επισης εκει στο support δε ξερω εαν κανουν τους χαζους ή οντως ειναι πανχαζοι!

 

Οριστε τι απαντανε :

 

 

 

Εχει κολλησει Ολλανδια και εγω θα πηγαινω Ελτα να ρωταω; ΖΩΑ!

 

εγω θα κανω υπομονη.ελπιζω αυτη τη βδομαδα να ξεκολλησει.δε νομιζω να ναι fake παντως,εφοσον φαινεται και στο oneworldexpress.co.uk η διευθυνση μας..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για το Huawei P8 και δε το βρισκω στο vickmall φθηνο. Αντιθετως το εχει πιο ακριβο και απο το skroutz! Ξερετε καποιο μαγαζι για να το παραγγειλω;

Απλά να προσέξεις δύο πράγματα, το p8 το κινέζικο είναι δικαρτο και δεν έχει την 800 συχνότητα για 4G σε σχέση με το Ευρωπαϊκό που έχει τα πάντα όλα αλλά είναι με μια κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Γιατί (ξανα)επέστρεψε το PandaWill; Θα τους έλειψαν οι κακές κριτικές και τα παράπονα. :lol:

Ελπίζω να μη «δαγκώσουν» πολλούς πριν ξαναφύγουν.

Επειδή έχω χάσει επεισόδια, τι έγινε με αυτούς;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω χάσει επεισόδια, τι έγινε με αυτούς;

 

Κλεφτες και απατεωνες ειναι,εφυγαν ξαναηρθαν,μου εχουν κανει μεγαλα χουνερια αλλα τους πηγα paypal και τα πληρωσαν,απατεωνες σκετοι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...