Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πολεμος με το gearbest!περιμενα ποσο καιρο να στειλουν την παραγγελια και εκανα dispute στο τελος και πλεον μου γραφουν να κλεισω το dispute αλλιως δεν το στελνουν!πλακα μας κανουν!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Screenshot της απάντησης τους και πόσταρε την στο νήμα τους εδώ

 

θα βαλω ...ειναι γελιο ,ζητανε να κλεισεις το paypal και μετα και καλα θα το στειλουν...απλα ...να τους εμπιστευτεις

θα το αφησω λιγο ακομα και μετα θα το γυρισω σε claim να τελειωνουμε

Link to comment
Share on other sites

θα βαλω ...ειναι γελιο ,ζητανε να κλεισεις το paypal και μετα και καλα θα το στειλουν...απλα ...να τους εμπιστευτεις

θα το αφησω λιγο ακομα και μετα θα το γυρισω σε claim να τελειωνουμε

 

...αν είχες παρακολουθήσει προ καιρού τη δική μου υπόθεση (fake Xiaomi 10400mAh power bank), θα έβλεπες ότι έτσι λειτουργούν επί το πλείστον. Και εγώ ταλαιπωρήθηκα αρκετό καιρό χωρίς ανταπόκριση εκ μέρους τους ή αντιμετωπίζοντάς με ως ανόητο. Τελικά μέσω PayPal δικαιώθηκα και μάλιστα για το πλήρες ποσό της παραγγελίας 75$ αντί για 23$ που έκανε μόνο το power bank. Επειδή η διαδικασία είναι χρονοβόρα, προτείνω το γοργόν και χάριν έχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Την τρίτη (30/6) παρήγγειλα απο ένα σχετικά γνωστό κατάστημα ένα κινητό. Τους ζήτησα τα συνηθησμένα που ζητάω κάθε φορά που παραγγέλνω κινητό απο το εξωτερικό (να το δοκιμάσουν πρίν το στείλουν, να μην γράψουν την κανονική τιμή στο κουτί κλπ). Κάνω την παραγγελία, τους στέλνω και ένα email με τα ζητουμενά μου αυτά τέλος πάντων και μου απαντάνε σχεδόν αμέσως. Οκ λέω εντάξει, θα το στείλουν αύριο (όπως κάνουν στο minideal). Αμ δε, γράφω στο νήμα τους εδώ μέσα και μου είπανε απο εβδομαδα γιατί τώρα ξέμειναν απο στοκ. Ήρθε η δευτέρα, τους γράφω στο νήμα ότι ακόμα περιμένω και μου απαντάνε ότι θα επικοινωνήσουν με τον υπεύθυνο ή κάτι τέτοιο και θα ενημερωθώ με email. Τελικά ήρθε το email μόνο που έγραφε αυτό:

 

Hello sir ,

 

We are glad to tell you that the product is being tested .

After testing well and packing ,we will send out soon .

When sending out ,you will get the tracking number .

If you have any problem ,we will try our best to help you .

 

have a nice day

best wishes

Tinier

Θέλω το avatar μου πίσω...
Link to comment
Share on other sites

πολεμος με το gearbest!περιμενα ποσο καιρο να στειλουν την παραγγελια και εκανα dispute στο τελος και πλεον μου γραφουν να κλεισω το dispute αλλιως δεν το στελνουν!πλακα μας κανουν!

Αλάργα από αυτό το μαγαζί.Ένα Τv box μου ήρθε χαλασμένο μετά από 2 μηνες.Για να μη το στείλω πίσω μου έκαναν έκπτωση σε ένα quadcoptet 20 euro ,αλλά τι σύμπτωση ξέχασαν να στείλουν τις έξτρα μπαταρίες που πληρωσα 18 ευρώ.Μετά από καμία 10αρια μυνήματα μου είπαν ότι δεν έχου στον.Τελικά τις στείλανε μετά από ένα μήνα από την αγορά τους.Η πλάκα είναι ότι ή μια μπαταρία που είχε το quadcopter ταφτυσε.Μακριά!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μακριά από το Gearbest παλεύω εδώ και 1.5 μήνα να μου αντικαταστήσουν ένα κινητό λόγω βλάβης και η τελευταία απάντηση που είχα ήταν στις 26/6 ότι σε 5-6 εργάσιμες μέρες να επικοινωνήσω για να μου στείλουν τα στοιχεία της αποστολής.Από τότε δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα παρά τα μηνύματα που τους έχω στείλει.Επίσης είχα παραγγείλει κάτι ακουστικά τα οποία δεν ήρθαν ποτέ. Επίσης δεν μου έχουν απαντήσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά υπάρχει αξιόπιστο κινέζικο site που να προσφέρει μία υποφερτή υποστήριξη?Πολλά καλά λόγια ακούω για το vickmall είναι τόσο καλό?

Link to comment
Share on other sites

Μακριά από το Gearbest παλεύω εδώ και 1.5 μήνα να μου αντικαταστήσουν ένα κινητό λόγω βλάβης και η τελευταία απάντηση που είχα ήταν στις 26/6 ότι σε 5-6 εργάσιμες μέρες να επικοινωνήσω για να μου στείλουν τα στοιχεία της αποστολής.Από τότε δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα παρά τα μηνύματα που τους έχω στείλει.Επίσης είχα παραγγείλει κάτι ακουστικά τα οποία δεν ήρθαν ποτέ. Επίσης δεν μου έχουν απαντήσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά υπάρχει αξιόπιστο κινέζικο site που να προσφέρει μία υποφερτή υποστήριξη?Πολλά καλά λόγια ακούω για το vickmall είναι τόσο καλό?

 

Μεχει στιγμης το καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βαρέσει φαλιμεντο γιατί από οσο εχω καταλάβει τόσο καιρο η Ελλάδα ήταν η κυρίως αγορά του.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

αν παραγγείλω κάτι με paypal φίλου από το εξωτερικό, μπορεί να έρθει Ελλάδα?

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

πιαιδια μην αγοραζετε απο vifocal

το after sale service ειναι ανυπαρκτο

αγορασα πριν 11 μηνες ενα digitizer για thl και ελεγε για ενα χρονο εγγυηση

χαλασε στους 6 μηνες

τους στελνω μηνυματα για να μου πουν την διευθυνση τους για να το στειλω πισω εδω και 2 μηνες και το παιζει τρελιτσα το service τους

ειναι απαραδεκτοι.

επισης ο ενας χρονος που δινουν ειναι για επισκευη οχι για αλλαγη

Υ.Γ

αμα τους κραξω στο θεμα που εχουν ειναι παραβιαση των κανονων του site? ας μου απαντησει ενας admin.

Edited by twmnnmik
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν πειράζει το"ευγενικό" κράξιμο ... από ότι ξέρω όμως, κανένας δεν σου αλλάζει χαλασμένο προϊόν σε ένα χρόνο, και στην Ελλάδα η εγγύηση καλύπτει μόνο επισκευή (και άν την κάνουν ..)
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά μια ερώτηση,θέλω να πάρω μια ip camera και σκέφτομαι να πάρω από το Everbuying τι λέτε εσείς να παραγγείλω,η καμια άλλη πρόταση ευπρόσδεκτη,ήθελα να πάρω από το vickmall αλλα δεν έχει.
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά μια ερώτηση,θέλω να πάρω μια ip camera και σκέφτομαι να πάρω από το Everbuying τι λέτε εσείς να παραγγείλω,η καμια άλλη πρόταση ευπρόσδεκτη,ήθελα να πάρω από το vickmall αλλα δεν έχει.

Να παραγγείλεις ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Σε 10 μέρες στο Merimobiles Θα δέχονται Paysafecards.Επίσης με Euroline (DHL Euroline προφανώς) μεταφορική(Στα 32 ευρώ) δεν υπάρχει περίπτωση να πληρώσεις οτιδήποτε παραπάνω(φόροι,δασμούς,τελωνεία κτλ.)

 

Αυτό βέβαια με την paysafecard δημιουργεί διάφορα ερωτηματικά. Για παράδειγμα, σε περίπτωση refunds κτλ.

Edited by DJHaris
Link to comment
Share on other sites

Σε 10 μέρες στο Merimobiles Θα δέχονται Paysafecards.Επίσης με Euroline (DHL Euroline προφανώς) μεταφορική(Στα 32 ευρώ) δεν υπάρχει περίπτωση να πληρώσεις οτιδήποτε παραπάνω(φόροι,δασμούς,τελωνεία κτλ.)

 

Αυτό βέβαια με την paysafecard δημιουργεί διάφορα ερωτηματικά. Για παράδειγμα, σε περίπτωση refunds κτλ.

 

Γιατι paysafe card που θα βρουμε με τα capital controls? Απο οσο ξερω σταματησε τις δραστηριοτητες ελλαδα με τα capital controls, ας με διορθωσει καποιος αν γνωριζει καλυτερα. Χωρις paypal απο merimobiles μονο τσιχλες θα αγοραζα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Γιατι paysafe card που θα βρουμε με τα capital controls? Απο οσο ξερω σταματησε τις δραστηριοτητες ελλαδα με τα capital controls, ας με διορθωσει καποιος αν γνωριζει καλυτερα. Χωρις paypal απο merimobiles μονο τσιχλες θα αγοραζα.

 

Σωστό ούτε paysafe ούτε τίποτα :mad:

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Γιατι paysafe card που θα βρουμε με τα capital controls? Απο οσο ξερω σταματησε τις δραστηριοτητες ελλαδα με τα capital controls, ας με διορθωσει καποιος αν γνωριζει καλυτερα. Χωρις paypal απο merimobiles μονο τσιχλες θα αγοραζα.

Όντως δε διατίθενται Paysafecards. AΠλά ενημέρωση έκανα.Αγορά κινητών με Paysafecards είναι πρωτότυπο.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παραγγείλω το Meizu m2 Note 32GB (μου έστειλε υπόλοιπο στο PayPal balance μια φίλη από εξωτερικό). Σκεφτόμουν να το πάρω από Vickmall που όλοι λέγατε πως είναι το καλύτερο αλλά δεν το έχετε φέρει ακόμα, όταν τα gearbest + evebuying το έχουν.

Συν τοις άλλοις, το Vickmall και το gearbest σαν να έχουν βαρέσει κανόνι από το φόρουμ και ανησυχώ λίγο.

Τελικά, από που λέτε να το πάρω;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παραγγείλω το Meizu m2 Note 32GB (μου έστειλε υπόλοιπο στο PayPal balance μια φίλη από εξωτερικό). Σκεφτόμουν να το πάρω από Vickmall που όλοι λέγατε πως είναι το καλύτερο αλλά δεν το έχετε φέρει ακόμα, όταν τα gearbest + evebuying το έχουν.

Συν τοις άλλοις, το Vickmall και το gearbest σαν να έχουν βαρέσει κανόνι από το φόρουμ και ανησυχώ λίγο.

Τελικά, από που λέτε να το πάρω;

Το vickmall απο οτι φαινεται τα capital controls στην ελλαδα το επηρεασαν αρκετα μιας και ο κυριος ογκος των πελατων του ηταν απο ελλαδα, οποτε ειναι και αυτονσε διακοπες διαρκειας. Το gearbest μαλλον εχει παρατησει το φορουμ, χβρις αυτο να σημαινει οτι βαρεσε κανονι. Απο εκει και περα εγω θα κοιτουσα με σειρα προτεραιοτητας banggood, geekbuying, everbuying.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το vickmall απο οτι φαινεται τα capital controls στην ελλαδα το επηρεασαν αρκετα μιας και ο κυριος ογκος των πελατων του ηταν απο ελλαδα, οποτε ειναι και αυτονσε διακοπες διαρκειας. Το gearbest μαλλον εχει παρατησει το φορουμ, χβρις αυτο να σημαινει οτι βαρεσε κανονι. Απο εκει και περα εγω θα κοιτουσα με σειρα προτεραιοτητας banggood, geekbuying, everbuying.

Ανάποδα θα τα έβαζα.

Το Everbuying φαίνεται πολύ πιο σοβαρό από τα άλλα 2.

Τουλάχιστον από τις 2 πρόσφατες παραγγελίες που έκανα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...