Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

deal extreme $231.99

vickmall $249.99

free shipping και fdd-lte απ' ότι λέει...H ερώτηση είναι αν έχετε εμπειρία με αγορά κινητού από το site και τι λέει από after sale...:)

Αν δε κάνω λάθος το λινκ του dx λέει για το 16αρι,ενω του vickmall το 32αρι!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

deal extreme $231.99

vickmall $249.99

free shipping και fdd-lte απ' ότι λέει...H ερώτηση είναι αν έχετε εμπειρία με αγορά κινητού από το site και τι λέει από after sale...:)

 

Πας καρφωτός για vickmall...199$...Εκτος αν θες να το παιξεις λιγο πιο επιθετικα, πας σε fastardtech (δοκιμασμενο και εμπιστο, aftersales δεν ξερουμε) και το παιρνεις 179$..

 

Συμβουλη μου, vickmall..τους πρηζεις και λιγο για δωρα (εμενα μου εδωσαν smart view case, silicone case, otg cable) και ερχεσαι περιπου στα 15-20$ δωράκια....και φυσικα το εχεις και αγορασμενο απο το καλυτερο καταστημα...

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το meizu m1 note 32 gb από deal extreme, που το έχει 20$ φτηνότερα από το vickmall.Έχει κάποιος πρόσφατη εμπειρία από αυτούς σε αγορά κινητού?(γιατί με ένα search στο thread, δεν βρήκα κάτι πρόσφατο)After sale, εγγύηση, συγκρίνεται με του vickmall?

Μακριά από deal.

Θα το πάρεις σε 1.5-2 μήνες το κινητό από αυτούς.

 

Άσε που δεν έχουν και καμιά καλή τιμή εδώ και χρόνια .

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μακριά από deal.

Θα το πάρεις σε 1.5-2 μήνες το κινητό από αυτούς.

 

Άσε που δεν έχουν και καμιά καλή τιμή εδώ και χρόνια .

Γιά την τιμή συμφωνώ, γιά τα υπόλοιπα όχι, μάλλον έχεις χρόνια να πάρεις οτιδήποτε από εκεί ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλά παιδιά, μάλλον ότι να'ναι το dx. Το link που έβαλα ήταν για 32gb και ήταν από το kimovil, αλλά μάλλον κάτι μπέρδεψαν εκεί και το άλλαξαν με το 16αρι. Παω για vickmall με παζάρι λοιπόν ;)
Link to comment
Share on other sites

Γιά την τιμή συμφωνώ, γιά τα υπόλοιπα όχι, μάλλον έχεις χρόνια να πάρεις οτιδήποτε από εκεί ...

Έχω να πάρω ένα χρόνο σίγουρα.

Απαράδεκτοι χρόνοι σε ο,τι πράγμα είχα πάρει και άσχημο after sales.

Ακόμα και για μικρά πόσα refund σου έβγαζαν την πίστη και ας έφταιγαν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αγορασα απο Vickmall αρχες απριλιου και στο tracking δεν ηρθε ακομη καν ελλαδα. Εχω κανει και αλλες αγορες απο το συγκεκριμενο καταστημα και στις 23-25 μερες ηταν στα χερια μου.

Απο το καταστημα μου ειπαν οτι υπαρχουν καθυστερησεις αυτο τον καιρο.

 

1. εχει αλλος το ιδιο προβλημα?

2. dispute μπορω να κανω μεχρι 45 μερες απο την ημερομηνια αγορας?

 

σας ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αγορασα απο Vickmall αρχες απριλιου και στο tracking δεν ηρθε ακομη καν ελλαδα. Εχω κανει και αλλες αγορες απο το συγκεκριμενο καταστημα και στις 23-25 μερες ηταν στα χερια μου.

Απο το καταστημα μου ειπαν οτι υπαρχουν καθυστερησεις αυτο τον καιρο.

 

1. εχει αλλος το ιδιο προβλημα?

2. dispute μπορω να κανω μεχρι 45 μερες απο την ημερομηνια αγορας?

 

σας ευχαριστω!

180 ημέρες έγινε από το paypal ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αγορασα απο Vickmall αρχες απριλιου και στο tracking δεν ηρθε ακομη καν ελλαδα. Εχω κανει και αλλες αγορες απο το συγκεκριμενο καταστημα και στις 23-25 μερες ηταν στα χερια μου.

Απο το καταστημα μου ειπαν οτι υπαρχουν καθυστερησεις αυτο τον καιρο.

 

1. εχει αλλος το ιδιο προβλημα?

2. dispute μπορω να κανω μεχρι 45 μερες απο την ημερομηνια αγορας?

 

σας ευχαριστω!

Γενικά υπάρχουν μεγάλες καθυστερήσεις όντως και σε εμένα και σε φίλους.

Όπως σου λέει και ο φίλος,έχεις πολλά περιθώρια για dispute:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να αγοράσω το ecoo e04 plus μαζι με θηκη microsd και tempered glass το πιο φθηνό site που το βρήκα και τα εχει ολα είναι το vifocal στα 175$ επίσης και το geekbuying τα έχει αλλά τους έχω στείλει e-mail εδώ και μια εβδομαδα και καμια απάντηση επίσης επικοινωνησα και με το minideal και αφού τους είπα τι άλλο θέλω πέρα του κινητού μου ειπαν οτι τα έχουν (και ας μην είναι ανεβασμενα στο site tous) και το κοστος! Δεν ξέρω τι να κάνω απο που να το αγοράσω ? Να πάρω απο αλλου το κινητό και απο αλλου τα υπολοιπα? Ξέρετε κάποιο άλλο αξιόπιστο καταστημα που να το έχει διαθέσιμο?

Το κινητό πως το βλέπεται?

 

Επίσης μου απάντησε και το vickmall οτι το έχει διαθεσημο!

Edited by skemprito
Link to comment
Share on other sites

Και γω παρηγγειλα απο Vickmall στις 19 Απριλιου, στις 21 σταλθηκε και ακομα δεν εχει φτασει Ελλαδα. Πιστευω οπου να ναι πρεπει να φτασει, εχουν περασει 2 βδομαδες.
Link to comment
Share on other sites

Και γω παρηγγειλα απο Vickmall στις 19 Απριλιου, στις 21 σταλθηκε και ακομα δεν εχει φτασει Ελλαδα. Πιστευω οπου να ναι πρεπει να φτασει, εχουν περασει 2 βδομαδες.

 

Οχι φυσικα,κανει περισσοτερο απο 2 εβδομαδες πλεον,μην αγχωνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Και γω παρηγγειλα απο Vickmall στις 19 Απριλιου, στις 21 σταλθηκε και ακομα δεν εχει φτασει Ελλαδα. Πιστευω οπου να ναι πρεπει να φτασει, εχουν περασει 2 βδομαδες.

Μην υπολογίζετε το πότε θα έλθει το δέμα σας σε σχέση με παραγγελίες άλλων μελών.

Να υπολογίζετε ότι υπάρχουν διαφορετικοί παράμετροι γιά κάθε αποστολή. Η απόσταση του καταστήματος από το ταχυδρομείο, τοπικές αργίες, εάν έχουν αρκετά δέματα γιά να γεμίσουν τεράστια μεταφορικά αεροσκάφη, το δρομολόγιο που θα ακολουθήσουν, ο καιρός και άλλα.

Μην το ψάχνετε και μην κάνετε ερωτήσεις εάν δεν περάσουν τουλάχιστον 20 εργάσιμες ημέρες, έτσι θα έχετε και την ηρεμία σας ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παράγγειλα ένα τηλέφωνο για φίλο μου και η αποστολή έγινε στις 11/4 και ακόμα να το δω Ελλάδα, αντίθετα θήκη τάμπλετ που πήρα και έφυγε σχεδόν μια βδομάδα αργότερα, σήμερα την είδα στον Ελ. Βενιζέλο. Υπομονή...

Παραγγελίες από Vick και οι δύο.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα δεν ξέρω αν είμαι off topic. Τελευταία φορά που αγόρασα τηλέφωνο ήταν στις 20/09/2013 από minideal ένα ZTE v967s στα 103€ και μου φάνηκε καλή τιμή για την εποχή του. Απο τότε αραιά και που παρακολουθώ το forum. Tο τηλέφωνο βγήκε σκυλί για τα λεφτά του. Τώρα σχεδόν 1,5 χρόνο μετά ξανα κοιτάω τιμές και βλέπω ότι είναι αρκετά ανεβασμένες (ή τουλάχιστο έτσι φαίνονται σε μένα) και αξιοπιστία μικρή. Στα κινέζικα site σχόλια απο Έλληνες λίγα. Τελικά οι Κινέζοι έβγαλαν τηλεφωνα κράχτες και μετά ανέβασαν τις τιμές; Συμφέρει να πάρεις απο Κίνα; Το vickmall παραμένει απο τα αξιόπιστα και φτηνά;

Συγγνώμη αν σας ζάλισα με τις ερωτήσεις, απλά με προβλημάτισε πολύ γιατί θεώρησα ότι είχαμε βρει μια καλή διέξοδο στην κινέζικη αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα δεν ξέρω αν είμαι off topic. Τελευταία φορά που αγόρασα τηλέφωνο ήταν στις 20/09/2013 από minideal ένα ZTE v967s στα 103€ και μου φάνηκε καλή τιμή για την εποχή του. Απο τότε αραιά και που παρακολουθώ το forum. Tο τηλέφωνο βγήκε σκυλί για τα λεφτά του. Τώρα σχεδόν 1,5 χρόνο μετά ξανα κοιτάω τιμές και βλέπω ότι είναι αρκετά ανεβασμένες (ή τουλάχιστο έτσι φαίνονται σε μένα) και αξιοπιστία μικρή. Στα κινέζικα site σχόλια απο Έλληνες λίγα. Τελικά οι Κινέζοι έβγαλαν τηλεφωνα κράχτες και μετά ανέβασαν τις τιμές; Συμφέρει να πάρεις απο Κίνα; Το vickmall παραμένει απο τα αξιόπιστα και φτηνά;

Συγγνώμη αν σας ζάλισα με τις ερωτήσεις, απλά με προβλημάτισε πολύ γιατί θεώρησα ότι είχαμε βρει μια καλή διέξοδο στην κινέζικη αγορά.

 

Οι τιμεςδεν ειναι ανεβασμενες,η ισοτιμια ευρω-δολλαριου ειναι πλεον απαγορευτικη,ηταν 1=1,4 πριν μηνες και ειναι σχεδον 1=1.10 το Vickmall ειναι ακομα το καλυτερο σε εξυπηρετηση και after sales,πλεον τα ακριβοτερα κινητα εχουν πολλα περισσοτερα απο τα πριν 2 ετων,μπορεις να παρεις αν θες φθηνο το Landvo L500s οκταπυρηνο με 60 ευρω απο το Gearbest,πριν 2 χρονια δεν εβρισκες τετοιες τιμες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα δεν ξέρω αν είμαι off topic. Τελευταία φορά που αγόρασα τηλέφωνο ήταν στις 20/09/2013 από minideal ένα ZTE v967s στα 103€ και μου φάνηκε καλή τιμή για την εποχή του. Απο τότε αραιά και που παρακολουθώ το forum. Tο τηλέφωνο βγήκε σκυλί για τα λεφτά του. Τώρα σχεδόν 1,5 χρόνο μετά ξανα κοιτάω τιμές και βλέπω ότι είναι αρκετά ανεβασμένες (ή τουλάχιστο έτσι φαίνονται σε μένα) και αξιοπιστία μικρή. Στα κινέζικα site σχόλια απο Έλληνες λίγα. Τελικά οι Κινέζοι έβγαλαν τηλεφωνα κράχτες και μετά ανέβασαν τις τιμές; Συμφέρει να πάρεις απο Κίνα; Το vickmall παραμένει απο τα αξιόπιστα και φτηνά;

Συγγνώμη αν σας ζάλισα με τις ερωτήσεις, απλά με προβλημάτισε πολύ γιατί θεώρησα ότι είχαμε βρει μια καλή διέξοδο στην κινέζικη αγορά.

 

Οταν με 115-120$ παιρνεις Elephone P6000 με 2GB ram 16GB rom,επεξεργαστη 64bit,13MP πιστευω πως αξιζει.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα δεν ξέρω αν είμαι off topic. Τελευταία φορά που αγόρασα τηλέφωνο ήταν στις 20/09/2013 από minideal ένα ZTE v967s στα 103€ και μου φάνηκε καλή τιμή για την εποχή του. Απο τότε αραιά και που παρακολουθώ το forum. Tο τηλέφωνο βγήκε σκυλί για τα λεφτά του. Τώρα σχεδόν 1,5 χρόνο μετά ξανα κοιτάω τιμές και βλέπω ότι είναι αρκετά ανεβασμένες (ή τουλάχιστο έτσι φαίνονται σε μένα) και αξιοπιστία μικρή. Στα κινέζικα site σχόλια απο Έλληνες λίγα. Τελικά οι Κινέζοι έβγαλαν τηλεφωνα κράχτες και μετά ανέβασαν τις τιμές; Συμφέρει να πάρεις απο Κίνα; Το vickmall παραμένει απο τα αξιόπιστα και φτηνά;

Συγγνώμη αν σας ζάλισα με τις ερωτήσεις, απλά με προβλημάτισε πολύ γιατί θεώρησα ότι είχαμε βρει μια καλή διέξοδο στην κινέζικη αγορά.

 

http://www.pandawill.com/zte-nubia-z5s-mini-nx403a-smartphone-2gb-16gb-snapdragon-600-17ghz-47-inch-sharp-igzo-screen-wcdma-cdma-otg-limted-quantity-p84685.html

δες αυτο,εχω το απλο,ειναι πολυ καλο

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου daydream59 έχεις πολύ δίκιο η ισοτιμία άλλαξε πολύ και αυτό ανέβασε τις τιμές. Σας ευχαριστώ για τις προτάσεις σας ήταν βέβαιο ότι θα μου προτείνατε κάτι καλό γιατί είστε πολυ πιο ενημερωμένοι.

Απο tablet μπορείτε υπάρχει καμμιά πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου daydream59 έχεις πολύ δίκιο η ισοτιμία άλλαξε πολύ και αυτό ανέβασε τις τιμές. Σας ευχαριστώ για τις προτάσεις σας ήταν βέβαιο ότι θα μου προτείνατε κάτι καλό γιατί είστε πολυ πιο ενημερωμένοι.

Απο tablet μπορείτε υπάρχει καμμιά πρόταση;

Γιά τι είδους τάμπλετ ενδιαφέρεσαι ;; (αν και δεν είναι το πρέπον νήμα ... :) )

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικός 64bit ή πουλάνε μούφα οι κινέζοι; Το έχεις το τηλέφωνο και διαπίστωσες τα χαρακτηριστικά του;

Οταν με 115-120$ παιρνεις Elephone P6000 με 2GB ram 16GB rom,επεξεργαστη 64bit,13MP πιστευω πως αξιζει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να μπω και εγώ στην παρέα μιας και μετά από πολύ μελέτη κατέληξα στο να προχωρήσω στην αγορά ενός άσπρου JIAYU S3 με 3 GB ram με + δεύτερη μπαταρία και εξωτερικό φορτιστή γι αυτήν.

 

Οι επιλογές μου για μαγαζί είναι το to2c (που έχω ξαναψωνίσει για φίλο από το stock europe και ήρθε σε 5 ημέρες) στα 215 ή το vickymall (που βλέπω ότι έχει την καλύτερη φήμη μέσα στο forum) στα 225 $. Τι να επιλέξω ? Πρέπει να τους πώ κάτι ιδιαίτερο για το ταχυδρομείο (στο chat το vickymall μου είπε ότι δεν θα έχω κανένα πρόβλημα) ?

 

Και ένα τελευταίο. Πληρώνοντας με paypal θα έχω κάποια εξτρά χρέωση για την μετατροπή δολάριο - ευρώ (στην προηγούμενη αγορά χρεώσανε κάπου 12 δολάρια εξτρά) ?

 

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να μπω και εγώ στην παρέα μιας και μετά από πολύ μελέτη κατέληξα στο να προχωρήσω στην αγορά ενός άσπρου JIAYU S3 με 3 GB ram με + δεύτερη μπαταρία και εξωτερικό φορτιστή γι αυτήν.

 

Οι επιλογές μου για μαγαζί είναι το to2c (που έχω ξαναψωνίσει για φίλο από το stock europe και ήρθε σε 5 ημέρες) στα 215 ή το vickymall (που βλέπω ότι έχει την καλύτερη φήμη μέσα στο forum) στα 225 $. Τι να επιλέξω ? Πρέπει να τους πώ κάτι ιδιαίτερο για το ταχυδρομείο (στο chat το vickymall μου είπε ότι δεν θα έχω κανένα πρόβλημα) ?

 

Και ένα τελευταίο. Πληρώνοντας με paypal θα έχω κάποια εξτρά χρέωση για την μετατροπή δολάριο - ευρώ (στην προηγούμενη αγορά χρεώσανε κάπου 12 δολάρια εξτρά) ?

 

 

Ευχαριστώ πολύ

καποιο λαθος θα εχει γινει.δεν υπαρχει 12 δολαρια χρεωση στο paypal για μετατροπη νομισματος.εγω παντα με paypal πληρωνω και δεν ειχα τετοιες χρεωσεις.για το ταχυδρομειο δεν χρειαζεται τιποτα ιδιαιτερο να πεις.ξερουν αυτοι.πες τους μονο να βαλουν το playstore και να ειναι root.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καποιο λαθος θα εχει γινει.δεν υπαρχει 12 δολαρια χρεωση στο paypal για μετατροπη νομισματος.εγω παντα με paypal πληρωνω και δεν ειχα τετοιες χρεωσεις.για το ταχυδρομειο δεν χρειαζεται τιποτα ιδιαιτερο να πεις.ξερουν αυτοι.πες τους μονο να βαλουν το playstore και να ειναι root.

 

 

 

Την προηγούμενη φορά ίσως να είχανε χρέωση paypal μέσω άλλης εταιρίας και ίσως εκεί την πάτησα.

 

Δεν μου είπες όμως ποιό από τα 2 eshop να προτιμήσω :)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη φορά ίσως να είχανε χρέωση paypal μέσω άλλης εταιρίας και ίσως εκεί την πάτησα.

 

Δεν μου είπες όμως ποιό από τα 2 eshop να προτιμήσω :)

 

Ευχαριστώ

 

Μεταξύ των δυο, χωρίς σκέψη το vickmall.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...