Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειπα να ην γραψω για το coolicool αλλα......

Οκ να πω και εγω μια αποψη για το coolicool.Δεν λεω εχω κανει μονο 15 αγορες μονο απο εκει,αλλα γενικα παντα τα ζωα μου αργα ειναι. τα παλικαρια.....ασε που δεν ξερουν εαν εχουν στοκ διάφορα,και κανεις παραγγελεια,αφου εχεις ρωτηση πρωτα εαν υπαρχει,και φυσικα σου εχουν πει ναι,και μετα απο 2 μερες σου λενε οτι ειναι out of stock....εντελως χαμενοι στην μεταφραση,μα εντελως.....2 φορες μου το εκανα αυτο,και μετα αρχισαν τα ωραια,δεν ηθελαν να μου επιστρεψουν τα χρηματα και επεμεναν να αγορασω κατι αλλο,και μου εδειναν και κουπονι 5$(τι λιγουριά ειναι αυτη πια τα λεφτα μου θελω πισω εεεεεε οχι τα 5$ σας.....).Αλλα δεν ηξεραν οτι δεν ειμαι χθεσινος,και με το που τους ηρθε το μπουλετακι απο το paypal εστρωσαν.Α και μα φορα μου εστειλαν καλος κντ....καλα που κανω video unboxing στα παντα....:lol:

Για να μην αρχισω και γραφω για after sale απο εκει............μαυρα χαλια.

 

Τωρα εαν καποιοι εισται ευχαριστοιμενοι απο το καταστημα ολα καλα.Μεγαλα παιδια ειμαστε.

 

Εγω πλεον μακρια απο αυτους........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειπα να ην γραψω για το coolicool αλλα......

Οκ να πω και εγω μια αποψη για το coolicool.Δεν λεω εχω κανει μονο 15 αγορες μονο απο εκει,αλλα γενικα παντα τα ζωα μου αργα ειναι. τα παλικαρια.....ασε που δεν ξερουν εαν εχουν στοκ διάφορα,και κανεις παραγγελεια,αφου εχεις ρωτηση πρωτα εαν υπαρχει,και φυσικα σου εχουν πει ναι,και μετα απο 2 μερες σου λενε οτι ειναι out of stock....εντελως χαμενοι στην μεταφραση,μα εντελως.....2 φορες μου το εκανα αυτο,και μετα αρχισαν τα ωραια,δεν ηθελαν να μου επιστρεψουν τα χρηματα και επεμεναν να αγορασω κατι αλλο,και μου εδειναν και κουπονι 5$(τι λιγουριά ειναι αυτη πια τα λεφτα μου θελω πισω εεεεεε οχι τα 5$ σας.....).Αλλα δεν ηξεραν οτι δεν ειμαι χθεσινος,και με το που τους ηρθε το μπουλετακι απο το paypal εστρωσαν.Α και μα φορα μου εστειλαν καλος κντ....καλα που κανω video unboxing στα παντα....:lol:

Για να μην αρχισω και γραφω για after sale απο εκει............μαυρα χαλια.

 

Τωρα εαν καποιοι εισται ευχαριστοιμενοι απο το καταστημα ολα καλα.Μεγαλα παιδια ειμαστε.

 

Εγω πλεον μακρια απο αυτους........

Η κάθε αποψη είναι σεβαστή και χρειαζεται να λεγονται ολες οι απόψεις ώστε να ξερουμε ποια μαγαζια ειναι αξιοπιστα πραγματικά και μέχρι ποιο βαθμό! Αλλα μακρυα από αυτούς μετά από 15 !!! αγορές.... συγνώμη που το λεω, αλλά ακούγεται λίγο άτοπο ;)

Link to comment
Share on other sites

Η κάθε αποψη είναι σεβαστή και χρειαζεται να λεγονται ολες οι απόψεις ώστε να ξερουμε ποια μαγαζια ειναι αξιοπιστα πραγματικά και μέχρι ποιο βαθμό! Αλλα μακρυα από αυτούς μετά από 15 !!! αγορές.... συγνώμη που το λεω, αλλά ακούγεται λίγο άτοπο ;)

Ηδη ειμαι με πανω απο 400 αγορες απο Κινα (απο 4 καταστηματα συνολικα,μιλαω παντα για συσκευες με κοστος ανω των 60$,τα τελευταια 3 χρονια σχεδον),οποτε οι 15 αγορες απο το καταστημα αυτο,ηταν παρα μα παρα πολλες τελικα.Ειπα να δωσω ευκαιριες και σε αυτους,ζηταγαν και στιριξη.........Αλλα........

Οταν βλεπουν οτι εισαι με 14 αγορες απο αυτους,και εχεις ενα ιστορικο(κακο για αυτους βεβαια),και στην 15 κανουν και εκει μπινια.........τι να πεις πια.

Καλα λενε,όποιος καεί με το χυλό φυσά και το γιαούρτι μετα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το coolocool μου είχε ζητήσει μέσω π.μ να του κάνω διαφήμιση όπως και το pandawill, δινοντάς μου κάποια bonus για επομενες αγορές και κάτι δωράκια χωρίς να έχω ψωνίσει από αυτούς.Μεταγενέστερα ψώνισα ένα τηλ απο pandawill και ευτυχώς δεν ειχε πρόβλημα αφού ούτε καν το είχαν ανοίξει.

Φυσικά και τους προσπέρασα. Δε λέω ότι δεν είναι αξιόπιστα καταστήματα για το λόγο που προανέφερα αλλά για να παίρνετε μυρωδιά τι μπορεί να γινεται.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ηδη ειμαι με πανω απο 400 αγορες απο Κινα (απο 4 καταστηματα συνολικα,μιλαω παντα για συσκευες με κοστος ανω των 60$,τα τελευταια 3 χρονια σχεδον),οποτε οι 15 αγορες απο το καταστημα αυτο,ηταν παρα μα παρα πολλες τελικα.Ειπα να δωσω ευκαιριες και σε αυτους,ζηταγαν και στιριξη.........Αλλα........

Οταν βλεπουν οτι εισαι με 14 αγορες απο αυτους,και εχεις ενα ιστορικο(κακο για αυτους βεβαια),και στην 15 κανουν και εκει μπινια.........τι να πεις πια.

Καλα λενε,όποιος καεί με το χυλό φυσά και το γιαούρτι μετα.

 

Απο τις 400 αγορές σε πόσες είχες μεγάλο πρόβλημα αν επιτρέπεται κι αν μπορείς να υπολογίσεις στο περίπου;

Έχασες σε κάποια απο αυτές τα λεφτά σου;

Link to comment
Share on other sites

Αν το δεις, όπως λέω, ανήκουν στην ίδια μαμά εταιρεία ( Aukey E-Business Co., Ltd - efox / coolicool ). Θεωρείς εσύ λογικό να κάνει απατεωνιές με το ένα μαγαζί και να είναι αξιόπιστη με το άλλο!? Ψάξτο λιγάκι πρώτα πριν σχολιάσεις......

Συγγνώμη αλλά εσυ έπρεπε να κάνεις την διευκρίνηση ,έτσι οπως το είπες στο προηγούμενο ποστ και εγω αναρωτιόμουν γιατί είναι αξιόπιστο.

Παρακάτω λες οτι καποιος εκανε 15 αγορές απο ενα κατάστημα και ότι δεν είναι αρκετές να σχηματίσει γνώμη?

Είναι δυνατόν ?

Για λιανική μιλάμε εδώ δεν μιλάμε για χονδρική και ούτε το θεμα απευθύνεται σε χονδρεμπορους.

Μια δυο φορές να σε "βρισουν" δεν αρκεί? Πως δεν ειναι αρκετές οι 15?

Χωρίς καμία όρεξη για αντιπαράθεση

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ηδη ειμαι με πανω απο 400 αγορες απο Κινα (απο 4 καταστηματα συνολικα,μιλαω παντα για συσκευες με κοστος ανω των 60$,τα τελευταια 3 χρονια σχεδον),οποτε οι 15 αγορες απο το καταστημα αυτο,ηταν παρα μα παρα πολλες τελικα.Ειπα να δωσω ευκαιριες και σε αυτους,ζηταγαν και στιριξη.........Αλλα........

Οταν βλεπουν οτι εισαι με 14 αγορες απο αυτους,και εχεις ενα ιστορικο(κακο για αυτους βεβαια),και στην 15 κανουν και εκει μπινια.........τι να πεις πια.

Καλα λενε,όποιος καεί με το χυλό φυσά και το γιαούρτι μετα.

 

Απο τις 400 αγορές σε πόσες είχες μεγάλο πρόβλημα αν επιτρέπεται κι αν μπορείς να υπολογίσεις στο περίπου;

Έχασες σε κάποια απο αυτές τα λεφτά σου;

 

Πολύ καλό ερώτημα

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,απο κανενα καταστημα,και ποτε,δεν εχασα καποιο χρηματικο ποσο,(οκ καποια μικροποσα απο ebay-ali αλλα δεν αξιζε το ψαξιμο)ειτε με τον ενα ειτε με τον αλλο τροπο παντα βρισκεις ακρη,αρκει βεβαια να εχεις παρει καποιες προφυλαξεις.Απλα σε καποια καταστηματα που βλεπεις καποια πραματα,απομακρινεσαι.Τωρα μαθαινουν περι p.r στην Κινα μαλλον.

Προβληματα παντα βγαινουν σε ολες τις αγορες μας,(ακομα και απο την Ελλαδα)αλλα η ανταποκριση απο το εκαστοτε καταστημα μετραει,και ας παει και 5 μερες αργοτερα.:)

Και μετοχες δεν εχω απο κανενα καταστημα,οπως μου εχουν πει ξανα εδω........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πούλησα το xiaomi red rice, και ψάχνω κινητό με ίδιες ή καλύτερες δυνατότητες...

Εκτός από το lenovo 750 http://www.minideal.net/lenovo-s750-gorilla-water-proof-ip67-android-4-2-quad-core-1-2ghz-dual-sim-4-5-inch-qhd.html

Υπάρχει κάτι άλλο;.... Πρέπει να παραγγείλω άμεσα....

 

Sent from my nexus 7

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το coolocool μου είχε ζητήσει μέσω π.μ να του κάνω διαφήμιση όπως και το pandawill, δινοντάς μου κάποια bonus για επομενες αγορές και κάτι δωράκια χωρίς να έχω ψωνίσει από αυτούς.Μεταγενέστερα ψώνισα ένα τηλ απο pandawill και ευτυχώς δεν ειχε πρόβλημα αφού ούτε καν το είχαν ανοίξει.

Φυσικά και τους προσπέρασα. Δε λέω ότι δεν είναι αξιόπιστα καταστήματα για το λόγο που προανέφερα αλλά για να παίρνετε μυρωδιά τι μπορεί να γινεται.

 

Εννοεις οτι καποιοι εδω μεσα λειτουργουν ως "λαγοι" - promoters με ανταλλαγμα δωρακια απο τα καταστηματα που προωθουν;;; Απαραδεκτο αν συμβαινει κατι τετοιο! Αρχιζω να χανω την εκτιμηση μου...

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οτι καποιοι εδω μεσα λειτουργουν ως "λαγοι" - promoters με ανταλλαγμα δωρακια απο τα καταστηματα που προωθουν;;; Απαραδεκτο αν συμβαινει κατι τετοιο! Αρχιζω να χανω την εκτιμηση μου...

Δεν ειναι το μονο καταστημα που το κανει αυτο βρε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι το μονο καταστημα που το κανει αυτο βρε.

 

Ναι εχω δει καποιους να το κανουν, ομως το λενε οτι το κανουν για αυτο το λογο... αν γινεται εν κρυπτω τοτε μιλαμε για προπαγανδα επι πληρωμη...

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οτι καποιοι εδω μεσα λειτουργουν ως "λαγοι" - promoters με ανταλλαγμα δωρακια απο τα καταστηματα που προωθουν;;; Απαραδεκτο αν συμβαινει κατι τετοιο! Αρχιζω να χανω την εκτιμηση μου...

Και να κάνω εγω τον δικηγόρο του διαβόλου....έρχεται το x μαγαζί, με βρισκει μεσω pm και μου λέει...ξέρεις διαφημισέ μας και θα εχεις δωράκια. Παω στο φορουμ και βλεπω ολοι να το βριζουν, να στελνει μεταχειρισμενα κινητά, να κλεβει λεφτα.... Εάν δεν ειναι σωστο ένα μαγαζί, πως θα το διαφημίσεις!? Οι ίδιοι οι πελατες του ειναι διαφήμιση. Όταν οι μισοί εδω βριζουν ενα μαγαζί, δεν νομίζω αυτός ο ένας που θα βρούνε θα αλλαξει την εικονα τους. Το coolicool και το vickmall το προτεινουμε πολλοί, γιατι ειναι σωστοί. Πηγε να γινει μία στραβή στο coolicool και το διορθωσανε αμεσως την επομενη ημερα. Αν το συνεχιζανε δεν θα το προτεινε πια κανεις μας, ουτε και εγω παροτι δεν έχω προβλημα μαζι τους. Λογικα το ίδιο ισχυει και για το vickmall. Καποτε πίστευα ότι το meri ειναι αξιόπιστο μαγαζί. Μετά την κοροϊδία που εφαγα, σε συνδυασμό με το περιστατικό με τα μεταχειρισμένα κινητά, εχει φάει άκυρο από εμενα! Οπότε το να θεωρουμε καποιοι ότι μπορουν να διαφημιζουν καποιο μαγαζί, όταν αυτό δεν είναι σωστό, ειναι λίγο άκυρο ίσως....

Edited by maddoctor
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απολύτως με τον τρελλόγιατρο :p, και εμένα μου έκαναν πρόταση από κατάστημα, και όχι γιά "δωράκια" αλλά γιά χρήματα και δεν δέχθηκα γιατί το θεωρώ απάτη. Άλλο να είσαι αντιπρόσωπος κάποιου καταστήματος, και άλλο να στρέφεις προς κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα......
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Με τη διαφορα οτι ετσι λειτουργει η διαφημιση. Αλλιως δε θα υπηρχαν διαφημισεις.

Οπως και να`χει λεμε την αποψη μας, αλλα αμα κατανταει εμμονη..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Με τη διαφορα οτι ετσι λειτουργει η διαφημιση. Αλλιως δε θα υπηρχαν διαφημισεις.

Οπως και να`χει λεμε την αποψη μας, αλλα αμα κατανταει εμμονη..

 

Εμμονή!? Ποιος εχει εμμονή!?

( μισό να κρεμασω το πανό ζήτω το coolicool/vickmall. Α βλεπω και κατι ανθρωπακια στα ασπρα που ερχονται να με υποστηριξουν..... ) !!! LOL :p

Link to comment
Share on other sites

Και να κάνω εγω τον δικηγόρο του διαβόλου....έρχεται το x μαγαζί, με βρισκει μεσω pm και μου λέει...ξέρεις διαφημισέ μας και θα εχεις δωράκια. Παω στο φορουμ και βλεπω ολοι να το βριζουν, να στελνει μεταχειρισμενα κινητά, να κλεβει λεφτα.... Εάν δεν ειναι σωστο ένα μαγαζί, πως θα το διαφημίσεις!? Οι ίδιοι οι πελατες του ειναι διαφήμιση. Όταν οι μισοί εδω βριζουν ενα μαγαζί, δεν νομίζω αυτός ο ένας που θα βρούνε θα αλλαξει την εικονα τους. Το coolicool και το vickmall το προτεινουμε πολλοί, γιατι ειναι σωστοί. Πηγε να γινει μία στραβή στο coolicool και το διορθωσανε αμεσως την επομενη ημερα. Αν το συνεχιζανε δεν θα το προτεινε πια κανεις μας, ουτε και εγω παροτι δεν έχω προβλημα μαζι τους. Λογικα το ίδιο ισχυει και για το vickmall. Καποτε πίστευα ότι το meri ειναι αξιόπιστο μαγαζί. Μετά την κοροϊδία που εφαγα, σε συνδυασμό με το περιστατικό με τα μεταχειρισμένα κινητά, εχει φάει άκυρο από εμενα! Οπότε το να θεωρουμε καποιοι ότι διαφημιζουν καποιο μαγαζί, ειναι λίγο άκυρο ίσως....

 

Δεν το θεωρησα δεδομενο...απορια/αμφιβολια εξεφρασα!

 

Αν μου διασφαλισει καποιος οτι αυτο αποκλειεται να συμβαινει τοτε οκ.

 

Δεν προκειται να κανω τον ντετεκτιβ, ουτε και ειμαι ο αρμοδιος εδω για να το κανω αυτο, αλλα πολυ ευκολα μπορει να δυσφημιστει ενα καταστημα... πχ κανω εσκεμμενα ενα post για το Χ καταστημα και με fake φωτογραφιες λεω οτι μου εστειλε μεταχειρισμενο(γενικα μιλαω, μην παρεξηγηθει καποιος) .... ή το αναποδο λεω συνεχως τα καλυτερα ΜΟΝΟ για το Υ καταστημα!

 

Δεν λεω οτι συμβαινει, λεω οτι δεν αποκλειεται να συμβαινει...

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οτι καποιοι εδω μεσα λειτουργουν ως "λαγοι" - promoters με ανταλλαγμα δωρακια απο τα καταστηματα που προωθουν;;; Απαραδεκτο αν συμβαινει κατι τετοιο! Αρχιζω να χανω την εκτιμηση μου...

Δεν θέλει πολύ σκέψη φίλε μου.

Δεν είναι τυχαίο που κάποιοι στα περισσότερα ποστ τους αναφέρονται σε ένα μόνο μαγαζί.

Και αμφιβάλλω αν έχουν αγοράσει όλα αυτά τα προϊόντα που "προωθούν".

 

Αλλά αν παίρνουμε όλοι τσάμπα προϊόντα, γιατί να μην τα διαφημίζουμε...

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει πολύ σκέψη φίλε μου.

Δεν είναι τυχαίο που κάποιοι στα περισσότερα ποστ τους αναφέρονται σε ένα μόνο μαγαζί.

Και αμφιβάλλω αν έχουν αγοράσει όλα αυτά τα προϊόντα που "προωθούν".

 

Αλλά αν παίρνουμε όλοι τσάμπα προϊόντα, γιατί να μην τα διαφημίζουμε...

 

Οπότε εσένα η αντιρρησή σου ειναι στο οτι κάποιοι, μαζι με μένα, προτεινουμε συγκεκριμενα μαγαζιά ή στο ότι προτείνουμε προϊόντα που δεν τα εχουμε στην κατοχή μας!? Δηλαδή μου λες, οταν έρχεται ένα νέο μέλος που ψαχνεται για νέο κινητό, και ρωτάει " κανά καλό κινητό σε αυτά τα λεφτά και χαρακτηριστικά, τι μου προτεινεται και από που θα το βρω", εγώ και ο οποιοσδήποτε εγώ που σέβεται τα μελη εδώ, να του προτεινω πχ το meri, να του ερθει μεταχειρισμενο, χαλασμένο, οτιδήποτε, ενώ ξερουμε ότι υπαρχει θέμα με το συγκεκριμενο μαγαζί!? Το βλεπεις εσυ ηθικά σωστό!? Επίσης για να εχει καποιος ολα όσα προτεινει, ή κάνει εμπόριο και τα ξέρει ή εχει τόσο χρημα και αγοραζει κινητα ολη την ημερα. Δεν νομιζω να δινουν οι κινεζοι ετσι συσκευες. Εδώ με το ζορι δινουν κουπονι των 5$, ολόκληρο κινητό τσάμπα θα σου στείλουν!?

 

ΥΣ. Να συμπληρώσω ότι είμαι υπέρ της σωστής ενημέρωσης σεβόμενος τον χρήστη απεναντί μου και όχι της παραπληροφόρησης. Είμαι πολλά χρονια σε φόρουμ, αρχικώς στο pctechnology όταν μεσουρανούσε, σαν admin (ειμαι ακόμα) και σε πολλά άλλα πάλι σαν διαχειριστής αλλά και απλό μέλος και εχω μαθει να λειτουργω έτσι με τα διάφορα μέλη. Επίσης λόγω δουλειας, εχω μαθει να εμπιστεύομαι μόνο οτι κανω εγώ, όπως καθε συναδελφος μου, οπότε πάντα εκφέρω γνώμη μόνο για οτι εχω κάνει. Αυτά δεν ειναι για να δικαιολογηθώ, αλλά να εξηγήσω γιατί από το πρωί κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου όπως προείπα

Edited by maddoctor
Link to comment
Share on other sites

Δεν το θεωρησα δεδομενο...απορια/αμφιβολια εξεφρασα!

 

Αν μου διασφαλισει καποιος οτι αυτο αποκλειεται να συμβαινει τοτε οκ.

 

Δεν προκειται να κανω τον ντετεκτιβ, ουτε και ειμαι ο αρμοδιος εδω για να το κανω αυτο, αλλα πολυ ευκολα μπορει να δυσφημιστει ενα καταστημα... πχ κανω εσκεμμενα ενα post για το Χ καταστημα και με fake φωτογραφιες λεω οτι μου εστειλε μεταχειρισμενο(γενικα μιλαω, μην παρεξηγηθει καποιος) .... ή το αναποδο λεω συνεχως τα καλυτερα ΜΟΝΟ για το Υ καταστημα!

 

Δεν λεω οτι συμβαινει, λεω οτι δεν αποκλειεται να συμβαινει...

 

 

 

Ναι αλλά επειδή...

εγώ την έφαγα απο το meri.. και ανέβασα τις φωτογραφίες με το ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΈΝΟ κινητο τσιμπησα/ενοχλήθηκα και θέλω να σου πω οτι μπορούσες να πεις αυτο που ήθελες με πολλούς τρόπους..

Τελος πάντων δεν αγοράζω από εκεί ποτέ ξανά και θα το λέω σε όλους

Στο thread του meri τώρα τελευταία τους κράζουν και άλλοι

Βλέπω και το θεμα με το panda και για συμπαράσταση ουτε απο εκεί.

Το vickmall θεωρώ σωστό απο μια μικρή εμπειρία που έχω αλλα και απο το chat..

ίσως και το to2c

Απο την αλλη με ξενερωσε λίγο το ποστ που έκανε ενας εδω και δεν του εδινε ξεκάθαρη απάντηση η selina για την εγγύηση.

Αλλά αν δεν δίνει και η selina ξεκάθαρη απάντηση φαντάσου τι να περιμένουμε απο τους άλλους

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Απο την αλλη με ξενερωσε λίγο το ποστ που έκανε ενας εδω και δεν του εδινε ξεκάθαρη απάντηση η selina για την εγγύηση. Αλλά αν δίνει και η selina ξεκάθαρη απάντηση φαντάσου τι να περιμένουμε απο τους άλλους

Για αυτό το θέμα θα συμφωνούσα και γω, μονο όμως αν διαβάσω τους "original" διαλόγους στα Αγγλικά, διότι έχουν δει πολλά τα ματάκια μου (και από Ελληνες, και από τους Κινέζους...)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό το θέμα θα συμφωνούσα και γω, μονο όμως αν διαβάσω τους "original" διαλόγους στα Αγγλικά, διότι έχουν δει πολλά τα ματάκια μου (και από Ελληνες, και από τους Κινέζους...)

 

Ακριβώς αυτο σκεφτόμουν και εγώ γιατί έχω πολύ καλή γνώμη για vickmall.

Βέβαια είναι λάθος να έχω τόσο καλη γνώμη μονο απο το chat και λίγες αγορές γιατί την καλή γνώμη την σχηματίζεις οταν έρθει η δύσκολη στιγμή.

Απο την άλλη ούτε τον φιλο αμφισβητώ γιατί ίσως το μήνυμα που θα ήθελε να του περάσει το κατάστημα να ήταν οτι ναι θα βοηθήσουμε αλλά όχι για ψύλλου πήδημα.

Τι να πω ίσως να τα ξαναπουνε να ξεκαθαρίσει το πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε εσένα η αντιρρησή σου ειναι στο οτι κάποιοι, μαζι με μένα, προτεινουμε συγκεκριμενα μαγαζιά ή στο ότι προτείνουμε προϊόντα που δεν τα εχουμε στην κατοχή μας!? Δηλαδή μου λες, οταν έρχεται ένα νέο μέλος που ψαχνεται για νέο κινητό, και ρωτάει " κανά καλό κινητό σε αυτά τα λεφτά και χαρακτηριστικά, τι μου προτεινεται και από που θα το βρω", εγώ και ο οποιοσδήποτε εγώ που σέβεται τα μελη εδώ, να του προτεινω πχ το meri, να του ερθει μεταχειρισμενο, χαλασμένο, οτιδήποτε, ενώ ξερουμε ότι υπαρχει θέμα με το συγκεκριμενο μαγαζί!? Το βλεπεις εσυ ηθικά σωστό!? Επίσης για να εχει καποιος ολα όσα προτεινει, ή κάνει εμπόριο και τα ξέρει ή εχει τόσο χρημα και αγοραζει κινητα ολη την ημερα. Δεν νομιζω να δινουν οι κινεζοι ετσι συσκευες. Εδώ με το ζορι δινουν κουπονι των 5$, ολόκληρο κινητό τσάμπα θα σου στείλουν!?

 

ΥΣ. Να συμπληρώσω ότι είμαι υπέρ της σωστής ενημέρωσης σεβόμενος τον χρήστη απεναντί μου και όχι της παραπληροφόρησης. Είμαι πολλά χρονια σε φόρουμ, αρχικώς στο pctechnology όταν μεσουρανούσε, σαν admin (ειμαι ακόμα) και σε πολλά άλλα πάλι σαν διαχειριστής αλλά και απλό μέλος και εχω μαθει να λειτουργω έτσι με τα διάφορα μέλη. Επίσης λόγω δουλειας, εχω μαθει να εμπιστεύομαι μόνο οτι κανω εγώ, όπως καθε συναδελφος μου, οπότε πάντα εκφέρω γνώμη μόνο για οτι εχω κάνει. Αυτά δεν ειναι για να δικαιολογηθώ, αλλά να εξηγήσω γιατί από το πρωί κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου όπως προείπα

:-)

Είπαμε, όποιος έχει την μύγα..

 

Οπότε για να ξέρουν και όλα τα υπόλοιπα μέλη εδώ:

 

Σου στέλνει δωρεάν προϊόντα το Coolicool ,ώστε να τα δοκιμάζεις και να τα σχολιάζεις σε όσα φόρουμ είσαι γραμμένος;

Επίσης κερδίζεις πόντους κάθε φορά που αναφέρεις κάποιο link τους εδώ μέσα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

:-)

Είπαμε, όποιος έχει την μύγα..

 

Οπότε για να ξέρουν και όλα τα υπόλοιπα μέλη εδώ:

 

Σου στέλνει δωρεάν προϊόντα το Coolicool ,ώστε να τα δοκιμάζεις και να τα σχολιάζεις σε όσα φόρουμ είσαι γραμμένος;

Επίσης κερδίζεις πόντους κάθε φορά που αναφέρεις κάποιο link τους εδώ μέσα;

Πιστεύω ότι το παρατραβάς .....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

:-)

Είπαμε, όποιος έχει την μύγα..

 

Οπότε για να ξέρουν και όλα τα υπόλοιπα μέλη εδώ:

 

Σου στέλνει δωρεάν προϊόντα το Coolicool ,ώστε να τα δοκιμάζεις και να τα σχολιάζεις σε όσα φόρουμ είσαι γραμμένος;

Επίσης κερδίζεις πόντους κάθε φορά που αναφέρεις κάποιο link τους εδώ μέσα;

Νομίζω απάντησα, χωρίς να ειμαι υποχρεωμένος, αλλά να το ξαναπούμε....όχι, όχι. Εσύ ομως δεν απαντησες σε αυτα που ρωτώ....

1) θέλεις να παραπληροφούρουμε ένα μελος προτεινοντας του ακυρα μαγαζιά, με φόβο να χάσει τα λεφτά του!?

2) Ότι έχεις ποτέ προτείνει, το είχες στην κατοχη σου!?

3) Ζητησες εσύ ποτέ δωρεάν συσκευή ή να ξέρεις κάποιον άλλον με σκοπό το κερδος!?

 

Και κατι άλλο...στην τελευταια μου παραγγελία από το coolicool, τον ρουτερ, άργησε πολύ να φυγει γιατι ενω έλεγε στο sit ότι το είχαν, ξέμειναν. Μετά από 5-6 ημέρες παρέλαβαν και σε 8 ημερες ήρθε αθηνα ( εχω ποστάρει το τρακινγκ). Δεν γκρινιαξα γιατί ηξερα ότι αργουν λίγο. Όλοι όσοι εχουμε αγοράσει από εκει το λένε. Αλλά ξέρουμε ότι θα ερθουν εντάξει και δεν θα χάσω τα λεφτά μου. Βασικό αυτό, αφού πρέπει να δουλέψω για να τα βγάλω και το ελληνικό κράτος με πληρωνει 3€ την ώρα οταν εγώ εφημερεύω στο νοσοκομειο!

 

ΥΣ2. Καλό είναι τις ιδιες ερωτησεις α κανεις και σε αυτούς που προτεινουν το vickmall....μην ξεχνιόμαστε ;)

Γιατί αλλιώς θα φανεί σαν προσωπική επίθεση, εφοσον με ρωτάς προσωπικά ότι ρωτησες με τον τόνο που ρωτησες, που εγώ τουλαχιστον δεν σου εχω κάνει κάτι....

Edited by maddoctor
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην το κουραζουμε αλλο ο καθενας εβγαλε τα συμπερασματα του νομοζω.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...