Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εσπασα εγω το ρεκορ (χαχαχα)25 αγορα ,σημερα 1 του μηνα στα χερια μου ,απο vickmall

Όντως φίλε, πολύ γρήγορα ήρθε!!!

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το εσπασα εγω το ρεκορ (χαχαχα)25 αγορα ,σημερα 1 του μηνα στα χερια μου ,απο vickmall

 

To Panda να τα βλέπει αυτά...

 

Βλέπω έχουν βελτιωθεί οι χρόνοι (ξανά). Μόνο το δικά μου πακέτα θα κάνουν πάλι ένα μήνα να έρθουν :p

Link to comment
Share on other sites

To Panda να τα βλέπει αυτά...

 

Βλέπω έχουν βελτιωθεί οι χρόνοι (ξανά). Μόνο το δικά μου πακέτα θα κάνουν πάλι ένα μήνα να έρθουν :p

 

Γιατι ποτε αργησε το Panda?Αν το εχει σε στοκ σε 2-3 μερες εχει φυγει.Αν δεν το εχει κλαφτα Χαραλαμπε.Το Panda βασει πωλησεων ειναι το μεγαλυτερο Κινεζικο καταστημα για αυτο μας γραφει κανονικα και στελνει οτι να ναι χωρις να ελεγχει.Αν δεν εκανε τις τρελες τιμες στο clearance ουτε απ εξω δεν θα περνουσα.

Το vickmall ειναι μακραν οτι καλυτερο υπαρχει.Ακομα και αν ειναι 5-10$ πιο ακριβο ενα κινητο,προσωπικα θα το προτιμησω.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι, δεν αντιλέγω. Απλά βρήκα ευκαιρία να γκρινιάξω λίγο μήπως και γυρίσει η μαύρη μου η τύχη :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ποια η γνώμη σας για το Coolicool.com; Από ταχύτητα, δασμούς/τελωνείο είναι οκ;

 

Ενδιαφέρομαι κυρίως για συσκευή με Snap 800/801 και τουλάχιστον 1.5GB RAM.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ποια η γνώμη σας για το Coolicool.com; Από ταχύτητα, δασμούς/τελωνείο είναι οκ;

 

Ενδιαφέρομαι κυρίως για συσκευή με Snap 800/801 και τουλάχιστον 1.5GB RAM.

 

αγορασα ενα κινητο πριν λιγες,μερες,μια χαρα εγινε η αποστολη,14 μερες εκανε να ερθει,για το δευτερο δεν συζηταμε εδω και δεν ειναι υπευθυνο κανενα καταστημα για αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα απλά μπορείς να πάρεις μια ιδέα.

Αν για παράδειγμα στις 20 παραγγελιες οι 15 έχουν περάσει από τελωνείο με αποτελεσμα να μην συμφέρει η αγορά, θα προτιμήσεις κάτι από Ελλάδα ή Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ποια η γνώμη σας για το Coolicool.com; Από ταχύτητα, δασμούς/τελωνείο είναι οκ;

 

Ενδιαφέρομαι κυρίως για συσκευή με Snap 800/801 και τουλάχιστον 1.5GB RAM.

Την καλύτερη έχω και εγώ πάντως. Πολύ καλή συνεργασία, μίλα μαζί τους στο skype για κουπόνι ή έκπτωση (πάντα δίνουν κάτι). Όσο για κινητό εσύ θέλεις το Xiaomi Mi3w είτε 16 GB είτε 64GB που είναι φανταστικό! :p

Link to comment
Share on other sites

Άψογο το Xiaomi αλλά οι διαστάσεις του είναι αρκετά μεγάλες. Και οι 5' είναι υπέρβαση προσωπικά για τη καθημερινότητα μου.
Link to comment
Share on other sites

Άψογο το Xiaomi αλλά οι διαστάσεις του είναι αρκετά μεγάλες. Και οι 5' είναι υπέρβαση προσωπικά για τη καθημερινότητα μου.

Εγώ πριν είχα Iphone 4S - 3.5 ίντσες. Στην αρχή σου φαίνεται λίγο μεγάλο, αλλά μετά το συνηθίζεις. Είναι πολύ πιο ξεκούραστο να διαβάζεις άρθρα, κείμενο, κτλ, για παιχνίδια (8ball έχω βάλει μόνο), έχει φανταστικά γραφικά και δεν κολλάει πουθενά. Επίσης υπάρχει μεγάλη υποστήριξη με εβδομαδιαία αναβάθμιση της rom. Αν και ξεφεύγουμε από αυτό που διαπραγματεύεται το θέμα εδώ..... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα αλλά θα προτιμούσα κάτι πιο compat. Όπως και ξα χει, είναι μια καλή περίπτωση.

 

Ας μην ξεφευγουμε όμως γιατί θα το πάμε αλλού το θέμα :O

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα αλλά θα προτιμούσα κάτι πιο compat. Όπως και ξα χει, είναι μια καλή περίπτωση.

 

Ας μην ξεφευγουμε όμως γιατί θα το πάμε αλλού το θέμα :O

Άνοιξε θέμα στην σωστή κατηγορία τότε -> http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Link to comment
Share on other sites

Να γράψω κι εγώ την εμπειρία μου απο vickmall. 16/7 παραγγελία xiaomi mi3 , 5/8 στην πόρτα μου με sing post με ότι δώρο είχαμε συμφωνήσει στο chat. Άριστη εξυπηρέτηση θα αγοράσω ξανά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

 

αποφασισα και γω να παρω κινητο απο κινα και θελω τη βοηθεια σας.

 

ειμαι αναμεσα στα καταστηματα, minideal, vickmall και to2c...

 

απο την εμπειρεια σας ποιο να προτιμησω; οταν κανετε την παραγγελια ζηταμε κατι συγκεκριμενο μιας κ ερχεται ελλαδα; πχ να βγαλει το κινεζικο μενου η κατι τετοιο;

 

σορρυ αν ρωταω πραγματα γνωστα αλλα ειμαι πρωταρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

 

αποφασισα και γω να παρω κινητο απο κινα και θελω τη βοηθεια σας.

 

ειμαι αναμεσα στα καταστηματα, minideal, vickmall και to2c...

 

απο την εμπειρεια σας ποιο να προτιμησω; οταν κανετε την παραγγελια ζηταμε κατι συγκεκριμενο μιας κ ερχεται ελλαδα; πχ να βγαλει το κινεζικο μενου η κατι τετοιο;

 

σορρυ αν ρωταω πραγματα γνωστα αλλα ειμαι πρωταρης

 

Όποιο και από τα 3 να διαλέξεις, είναι αξιόπιστα. Κάνε την έρευνά σου μόνο με γνώμονα την καλύτερη τιμή. Αλλιώς και από ταχύτητα, αξιοπιστία και after sale είναι όλα καλά. Αν και τους είναι γνωστά, παρ'ολα αυτά κάνε ένα κόπο και στείλε τους email όταν κάνεις την παραγγελία, όπου μαζί με τον αριθμό παραγγελίας να τους πεις ότι θέλεις να έχεις ελληνικό μενού, όχι κινεζιες, να έχει play store και να το στείλουν σαν δώρο με χαμηλή αναγραφόμενη τιμή. Και φυσικά ψωνίζουμε μόνο μέσω PayPal.

Link to comment
Share on other sites

Όποιο και από τα 3 να διαλέξεις, είναι αξιόπιστα. Κάνε την έρευνά σου μόνο με γνώμονα την καλύτερη τιμή. Αλλιώς και από ταχύτητα, αξιοπιστία και after sale είναι όλα καλά. Αν και τους είναι γνωστά, παρ'ολα αυτά κάνε ένα κόπο και στείλε τους email όταν κάνεις την παραγγελία, όπου μαζί με τον αριθμό παραγγελίας να τους πεις ότι θέλεις να έχεις ελληνικό μενού, όχι κινεζιες, να έχει play store και να το στείλουν σαν δώρο με χαμηλή αναγραφόμενη τιμή. Και φυσικά ψωνίζουμε μόνο μέσω PayPal.

 

minideal,vickmall,σε αυτα τα 2 θα με βρεις και εμενα οκ,αλλα για το 3 τωρα τελευταια οχι....ειδικα σε ταχυτητα παραδωσεων εχουν θεματα...:)

Ασε κατι χρεωσεις...πακετου...τι τα θελουν αυτα.....ειπαμε αλλα αυτοι,και καποιοι αλλοι βεβαια,το παραεχ@σ@ν..........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

ετσι για να πω και εγώ την γνώμη μου. Εχω αγορασει πολλες φορες και διαφορων ειδων πραγματα, από το tinyDeal.com δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα εκτος απο καποιες φορες που αγοραζα πολλα μαζι και αργουσε μεχρι να τα συγκεντρωσει ολα σε ενα πακετο αλλα και παλι με ρωταγε. Απ οτι εχω ψαξει εχει τις καλυτερες τιμες σε κινητα. Και παντα δωρεαν μεταφορικα! Επισης πολυ καλο newsletter. Αυτα τα ολιγα απο μενα και ελπιζω να βοηθησα!

 

Σημερα αγορασα το FEITENG H7189 5.5" Capacitive Touch MTK6589 4-Core Android με 59 ευρω, ελπιζω ολα να πανε καλα και θα σας πω εντυπωσεις!!!

Edited by gharar

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

ετσι για να πω και εγώ την γνώμη μου. Εχω αγορασει πολλες φορες και διαφορων ειδων πραγματα, από το tinyDeal.com δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα εκτος απο καποιες φορες που αγοραζα πολλα μαζι και αργουσε μεχρι να τα συγκεντρωσει ολα σε ενα πακετο αλλα και παλι με ρωταγε. Απ οτι εχω ψαξει εχει τις καλυτερες τιμες σε κινητα. Και παντα δωρεαν μεταφορικα! Επισης πολυ καλο newsletter. Αυτα τα ολιγα απο μενα και ελπιζω να βοηθησα!

 

Σημερα αγορασα το FEITENG H7189 5.5" Capacitive Touch MTK6589 4-Core Android με 59 ευρω, ελπιζω ολα να πανε καλα και θα σας πω εντυπωσεις!!!

 

 

πρωτη φορα παραγγελνω απο tinydeal και εχω τα χειροτερα να πω.

Παρηγγειλα πριν μια βδομαδα το THL 5000 και μια θηκη για αλλο κινητο.

Μεχρι σημερα η παραγγελια ελεγε order processing και τους ζητησα σημερα το tracking και γιατι δεν φαινετε οτι εφυγε το δεμα.

Μου απαντησανε οτι δεν εχουν την θηκη και θα σταλει μετα απο 10 μερες!!που θα εχουν την θηκη.

Εντελως ερασιτεχνες χωρις να ενημερωνουν αν δεν τους ρωτουσα.

Ζητησα refund ,στο order γραφει refunded αλλα δεν εχω λαβει τιποτα ακομα απο paypal απο το πρωι.

Δεν προκειται ποτε ξανα να παραγγειλω απο το μπακαλικο που λεγετε TINYDEAL,εχω παρει δεκαδες κινεζικα κινητα και tablet τα τελευταια 3 χρονια απο minideal-to2c-dealprime και spemall και ολα ηταν αψογα και αποστολη την επομενη μερα.

Με δελεασε η προσφορα που ειχε το tinydeal και την πατησα.

Edited by adomax
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πρωτη φορα παραγγελνω απο tinydeal και εχω τα χειροτερα να πω.

Παρηγγειλα πριν μια βδομαδα το THL 5000 και μια θηκη για αλλο κινητο.

Μεχρι σημερα η παραγγελια ελεγε order processing και τους ζητησα σημερα το tracking και γιατι δεν φαινετε οτι εφυγε το δεμα.

Μου απαντησανε οτι δεν εχουν την θηκη και θα σταλει μετα απο 10 μερες!!που θα εχουν την θηκη.

Εντελως ερασιτεχνες χωρις να ενημερωνουν αν δεν τους ρωτουσα.

Ζητησα refund ,στο order γραφει refunded αλλα δεν εχω λαβει τιποτα ακομα απο paypal απο το πρωι.

Δεν προκειται ποτε ξανα να παραγγειλω απο το μπακαλικο που λεγετε TINYDEAL,εχω παρει δεκαδες κινεζικα κινητα και tablet τα τελευταια 3 χρονια απο minideal-to2c-dealprime και spemall και ολα ηταν αψογα και αποστολη την επομενη μερα.

Με δελεασε η προσφορα που ειχε το tinydeal και την πατησα.

Το εχουμε πει δεκαδες φορες εδω μεσα, για λιγα $ διαφορά μην λοξοδρομειτε, αγοραστε απο τα σιγουρα site τα οποια εχουν χιλιοειπωθει.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Το εχουμε πει δεκαδες φορες εδω μεσα, για λιγα $ διαφορά μην λοξοδρομειτε, αγοραστε απο τα σιγουρα site τα οποια εχουν χιλιοειπωθει.

 

+1000000..... :)

:)
Link to comment
Share on other sites

Αξιοπιστη εταιρία ειναι η sunsky.

Για ποια εταιρια ακριβως μιλαμε εδω φιλε μου??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...