Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο aliexpress αν σου στείλουν "μαϊμού" μπορείς θεωρητικά να διεκδικήσεις x3 φορές το ποσό που πλήρωσες αλλά είναι πολύ δύσκολο να το αποδείξεις ότι αυτό που σου έστειλαν δεν είναι γνήσιο. Ακόμα και αν μπορείς να αποδείξεις ότι αυτό που έχεις είναι "μαϊμού" είναι δύσκολο να αποδείξεις ότι αυτό σου το έστειλαν αυτοί. Μου έχει τύχει τέτοια περίπτωση και δεν το τόλμησα να το αφήσω στο aliexpress να αποφασίσει (ποτέ δεν ξέρεις). Δέχτηκα 50% επιστροφή και κράτησα το προϊόν.

Σε άλλη περίπτωση το PayPal δεν με δικαίωσε πλήρης αλλά μερικός για ελαττωματικό προϊόν.

Σε κάθε περίπτωση σε αποζημιώνει 100% μόνο αν δεν λάβεις προϊόν. Δεν νομίζω το μαγαζί να μην στείλει τίποτα, κάτι θα βάλει στο κουτί.

Διαφορετικά ή θα σε αποζημιώσει μερικός ή θα πρέπει να επιστρέψεις το προϊόν. Το δεύτερο σου το προσφέρει από μόνο του το μαγαζί αλλά δεν το συνιστώ. Θα πρέπει να πληρώσεις το ταχυδρομείο + tracking για να είσαι σίγουρος πως θα το παραλάβει. Θα περάσουν οι 45 μέρες και δεν μπορείς να το υποχρεώσεις να το παραλάβει. Τότε θα είσαι 100% στο χέρι του και πέρα από κάποιο αρνητικό σχόλιο δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Και δεν θα έχεις τίποτα στο χέρι και θα έχεις πληρώσει το προϊόν + τα ΕΛΤΑ.

Για αυτό έχω πει να μην μιλάμε με τόση αφέλεια για το PayPal και το dispute. "Πλήρωσα με PayPal αρά είμαι εξασφαλισμένος"

Μεγάλο λάθος και παρασύρονται και οι άπειροι που δεν έχουν πολλά πάρε-δώσε με το PayPal και κινέζικα μαγαζιά.

Πρέπει να προσέχουμε από που ψωνίζουμε. Κατά κανόνα τις διαφορές τις λύνουμε με το μαγαζί. Λίγες υποθέσεις φτάνουν στο PayPal.

Οι πιο παλιοί και έμπειροι νομίζω θα συμφωνήσουν. Το dispute είναι το τελευταίο μας οχυρό και όχι η εγγύηση μας.

Πιο πολύ το έχουμε σαν όπλο στη διαπραγμάτευση με το μαγαζί. Το γεμάτο πιστόλι που έλεγε ο Γ.Α.Π.

Έχω την εντύπωση ότι μιλάτε μόνοι σας τώρα και λέτε τα δικά σας ανεξάρτητα από τί συμβαίνει ή λέει ο άλλος.

Στην αγορά από το hotinbuy προσωπικά χρησιμοποίησα ως απειλή το dispute για να λάβω άμεση επιστροφή χρημάτων σε παραγγελία που δεν άφησα να προχωρήσει.

Έπειται τα ανησυχητικά στοιχεία προέκυψαν - και ήταν δυνατόν να διαπιστωθούν - μόνο εκ των υστέρων, μη συναγόμενα από τον χαρακτήρα της ιστοσελίδας. συγκεκριμένα

- Το γεγονός ότι δεν θέλουν να αναγράφεται στο Paypal το τί πουλάνε (συνήθως υπάρχει και κάποια χρέωση, όχι όμως στην αγορά που έκανα, σαν αν έστειλα χρήματα σε φίλο)

- ότι δεν αναφέρεται πουθενά στην ιστοσελίδα το ιστορικό παραγγελιών του πελάτη

...εδώ σίγουρα κάτι παίζεται...

 

Μπορεί η "κομπίνα" να μην είναι σε βάρος του πελάτη, αλλά της φορολόγησης ή κάτι άλλο...μοιάζει αρπαχτή πάντως...

...αντί να χρησιμοποιήσω το Paypal Byer Protection ως πανάκεια λοιπόν, το χρησιμοποίησα ως διαπραγματευτικό χαρτί γι α να λάβω άμεση επιστροφή χρημάτων.

 

Το σενάριο λοιπόν που ξετυλίγετε πού κολλάει; Θέλετε να πείτε απλώς κάτι ως "παλιοί"; Ελεύθερα, αλλά μην ψάχνετε τα π**τόνεα για να κηρύξετε τις διδαχές σας. Ως αυτόνομη επισήμανση δεκτό πάντως

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πες τα ρε φίλε. όλο dispute και dispute ακούω μάλλον από αυτούς που δεν ξέρουν και παρασύρουν και του νέους που δεν ξέρουν.

Το έγραψα και σε άλλο topic και θα το πω και εδώ. Το dispute είναι το τελευταίο μας οχυρό και όχι η εγγύηση μας, η έσχατη λύση αν δεν τα βρούμε με τον πωλητή. Πριν φτάσουμε εκεί πρέπει να έχουμε φροντίσει να αγοράσουμε από αξιόπιστο μαγαζί, να έχουμε εξασφαλίσει ότι τα στοιχεία του προϊόντος είναι τα σωστά, ότι είναι original και όχι μαϊμού, τα λεφτά κτλ. κτλ. κτλ. Όταν κάποια από αυτά δεν είναι όπως τα γράφουν ή δούμε κάτι περίεργο μετά την παραλαβή πρώτα επικοινωνούμε με τον πωλητή και προσπαθούμε να βρούμε λύση. Μόνο αν δούμε ότι ο πωλητής προσπαθεί να μας ρίξει ανοίγουμε dispute. Το dispute είναι το τελευταίο μας οχυρό αλλά καλά είναι να φροντίσουμε να μην φτάσουν τα πράγματα εκεί.

Το dispute στο PayPal δεν έχει εγγυημένο αποτέλεσμα. Θα πρέπει να έχεις σοβαρά και αδιάψευστα στοιχεία υπέρ σου για να διεκδικήσεις και να πάρεις 100% επιστροφή χρημάτων αν ο πωλητής δεν συμφωνεί και χρειαστεί να αποφασίσει το PayPal για την έκβαση.

Μην θεοποιήσουμε το dispute στο PayPal. Μου έχει τύχει να μην δικαιωθώ σε μια διαφορά με ένα μαγαζί για ένα μη original τάμπλετ (μαϊμού). Προπαντός για τους μη έμπειρους δεν το συνιστώ.

 

 

 

Λάθος. Το PayPal τα αποδίδει τα λεφτά άμεσα. Αν κάποιος ανοίγει dispute τότε του δεσμεύει το ποσό από το υπόλοιπο του λογαριασμού. Δεν τα δεσμεύει προκαταβολικά μήπως και κάνεις dispute.

 

το dispute είναι η αρχή της διαφωνιας με τον πωλητή. σε 45 μέρες μπορείς να κάνεις dispute μετά αν δεις ότι δεν την αποδέχετε την διαφωνία για επιστροφή κάνεις claim αυτό είναι το τελευταίο οχυρο και όχι το dispute. αν αποδεχτεί το dispute καλώς τότε σε πληρώνει ο πωλητής. Αν δεν δεχτει τοτε μετά το claim η paypal εξετάζει και τις δύο πλευρές και ανάλογα κατοχυρώνει την ολοκλήρωση υπερ του ενός ή του άλλου μέρους. Αναλογα επιστρέφει τα χρήματα πιθανόν μέσω ασφάλισης δεν ξέρω από που τα παίρνει.... Αλλά πριν το dispute πρέπει να επικοινωνήσεις και να εξαντλήσεις κάθε δυνατή προσπάθεια ν ατα βρεις με τον πωλητή.

 

Τελευταία μου τυχε μία περίπτωση από buycoins από ελατωματικό tablet. Αφού εποικοινώνησα μαζί του και συμφωνήσαμε....στο να του στείλω πίσω με δικά μου μεταφορικά (15 ευρώ για Κίνα) του Εστειλα πίσω το tablet και ταυτόχρονα ανοιξα dispute. (ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΝ ΔΕΝ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ 45 ΜΕΡΕΣ) οπωσδήποτε μετά την αποστολή της επιστροφής dispute...

Ο κινέζος μου γραψε ΄ότι δεν την αποδέχετε καθως δεν το παρέλαβε ακόμα αλλά επειδή οι ημερομηνία λήξης του dispute κόντευε έκανα escalate to claim και έτσι αφησα την paypal να αναλάβει το θέμα......Μου ζήτησε το tracking number ώστε να κατοχυρώσει υπερ μου την υπόθεση....Φυσικά ο Κινέζος μου έγραψε κακώς ανοιξα dispute και claim αλλά να ακυρώσω και θα με πληρώσει μόλις έρθει το δέμα....Σιγά όμως μην το φάμε.....Αρα αυτό περι 45 ημερών και επιστροφές και πόσο θα κάνει μην σας απασχολεί αν προλάβετε την λήξη του dispute και το κάνετε claim κανένα πρόβλημα.

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά όταν έρχεται δέμα με τηλέφωνο από Κίνα το unboxing και το πρώτο power on το κάνω με καταγραφή βίντεο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν μιλάω για σένα @vgiozo. Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που έκανες. Αυτό λέω και εγώ. Το PayPal είναι όπλο στη διαπραγμάτευση με το μαγαζί.

Μιλάω για αυτούς που είτε από άγνοια είτε παρασύρονται από την χαμηλή τιμή και αγοράζουν χωρίς να υπολογίσουν τους υπαρκτούς κινδύνους. "Ότι και αν γίνει έχω PayPal"

Λέω πως αν το μαγαζί είναι κάλο θα φανεί και το μόνο που θα χάσουν είναι 15 μέρες. Αν όμως δεν είναι καλό έχουν να χάσουν πολλά.

Ούτε το παίζω παντογνώστης και ειδήμων ούτε θέλω να κάνω κήρυγμα σε κανέναν. Αν κάποιος καταλαβαίνει αυτό ζητώ συγνώμη και παρακαλώ να μην λάβει υπόψη αυτά που λέω. Ο καθένας παίρνει τις αποφάσεις του. Εγώ απλός συνιστώ υπομονή και ψυχραιμία. Πάντα φιλικά

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο, εχει κι ελληνικά. Το βρίσκεις και με 50€

 

Κανένα Link?

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά όταν έρχεται δέμα με τηλέφωνο από Κίνα το unboxing και το πρώτο power on το κάνω με καταγραφή βίντεο.

 

πολυ σωστός .....

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα οσοι εχεται παραγγειλει απο hotinbuy το tracking εχει ανανεωθει?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα οσοι εχεται παραγγειλει απο hotinbuy το tracking εχει ανανεωθει?

 

oxi ακιομα,περιμενω μεχρι την αλλη βδομαδα και βλεπω απο εκει και περα τι γινεται

Link to comment
Share on other sites

Ουτε και μενα ανανεωθηκε,ποτε παραγγειλατε εσεις παιδια,εγω την εκανα την παραγγελια την Τριτη το βραδυ tracking πηρα την Τεταρτη ειπανε περιμενετε 2-3 μερες αρα αυριο υμπηρωνει 3 μερες ,αντε να περιμενω και την Δευτερα το πολυ και αν δεν αλλαξεη η καταταση προχωραμε για επιστροφη χρηματων.
Link to comment
Share on other sites

Ουτε και μενα ανανεωθηκε,ποτε παραγγειλατε εσεις παιδια,εγω την εκανα την παραγγελια την Τριτη το βραδυ tracking πηρα την Τεταρτη ειπανε περιμενετε 2-3 μερες αρα αυριο υμπηρωνει 3 μερες ,αντε να περιμενω και την Δευτερα το πολυ και αν δεν αλλαξεη η καταταση προχωραμε για επιστροφη χρηματων.

 

Διαβαζα στο νημα του to2c ενα φιλο που σταλθηκε το δεμα 24 του μηνα και βρισκεται ηδη Σιγκαπουρη,ο δικος μας λεει οτι εχει χαλασει τοτ ρακινγκ για τις μερες που παραγγειλαμε εμεις,θεωρω οτι κατι χαζο συμβαινει διοτι θα χασει ολες τις παραγγελιες που πηρε,απλα πρεπει να μαζευτουμε μαζι ολοι που παραγγειλαμε και να κανουμε μια ενιαια κινηση προς αυτον και το πεηπαλ.

Link to comment
Share on other sites

τι μπορουμε να κανουμε ολοι μαζι?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζα στο νημα του to2c ενα φιλο που σταλθηκε το δεμα 24 του μηνα και βρισκεται ηδη Σιγκαπουρη,ο δικος μας λεει οτι εχει χαλασει τοτ ρακινγκ για τις μερες που παραγγειλαμε εμεις,θεωρω οτι κατι χαζο συμβαινει διοτι θα χασει ολες τις παραγγελιες που πηρε,απλα πρεπει να μαζευτουμε μαζι ολοι που παραγγειλαμε και να κανουμε μια ενιαια κινηση προς αυτον και το πεηπαλ.

 

Θα συνιστούσα ψυχραιμία, έχουμε 40+ μέρες ακόμα, μεθαύριο ξεκινάει 5ημερη αργία

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

έχω παραγγείλει απο τις 22 του μήνα απο το to2c και ακόμα Σιγκαπούρη μου γράφει το singpost.Υπομονή μια δυο μέρες να δείτε.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

τι μπορουμε να κανουμε ολοι μαζι?

 

Dear Sir,

 

We are really very sorry about this,it is our shipping agency product(Harpost logistic),they have replied us the problems will be solved today later,i keep contact with them to follow this problem always,and i also hope the tracking information will be shown soon,and we are honest sellers,and i keep tracking the code all the day,the shipping agency replied me that the tracking information will work soon.

 

Αυτο μου απαντησε μολις τωρα,αν μεχρι Κυριακη δεν λειτουργησει το τρακινγκ τα χρηματα πισω,αν κανει διαφορα τοτε dispute απο μερους μου,αν το κανουμε ολοι μαζι θα ενεργοποιηθει το paypal αμεσα.

Link to comment
Share on other sites

τους ρωτησα γιατι απο αλλα μαγαζια το tracking δουλευει κανονικα ενω το δικο τους οχι και μου ειπαν τα παρακατω:

 

hotinbuy said: (11:53:03)

it is our shipping agency problems,Harpost logistics,

hotinbuy said: (11:53:32)

they replied me that the tracking will work today later,i alll the time keep following this issue,sorry for the delay

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Dear Sir,

 

We are really very sorry about this,it is our shipping agency product(Harpost logistic),they have replied us the problems will be solved today later,i keep contact with them to follow this problem always,and i also hope the tracking information will be shown soon,and we are honest sellers,and i keep tracking the code all the day,the shipping agency replied me that the tracking information will work soon.

 

Αυτο μου απαντησε μολις τωρα,αν μεχρι Κυριακη δεν λειτουργησει το τρακινγκ τα χρηματα πισω,αν κανει διαφορα τοτε dispute απο μερους μου,αν το κανουμε ολοι μαζι θα ενεργοποιηθει το paypal αμεσα.

 

Περικλή, από την Κυριακή ξεκινάει η αργία τους, μην τρελένεσαι.... ( εντελώς :) )

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Περικλή, από την Κυριακή ξεκινάει η αργία τους, μην τρελένεσαι.... ( εντελώς :) )

 

ε δεν θα κρατησει για παντα,ακουω και αλλες αποψεις,τι λεει ο καθενας μας?

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζα στο νημα του to2c ενα φιλο που σταλθηκε το δεμα 24 του μηνα και βρισκεται ηδη Σιγκαπουρη,ο δικος μας λεει οτι εχει χαλασει τοτ ρακινγκ για τις μερες που παραγγειλαμε εμεις,θεωρω οτι κατι χαζο συμβαινει διοτι θα χασει ολες τις παραγγελιες που πηρε,απλα πρεπει να μαζευτουμε μαζι ολοι που παραγγειλαμε και να κανουμε μια ενιαια κινηση προς αυτον και το πεηπαλ.

Ποτε την εδωσες την παραγγελια και ποτε πηρες tracking φιλε?

Βαζω το tracking στην singapore post και δεν το βρισκει The following Item(s) is/are not found:,αντε μας ειπε τρεις μερες ,εγω αυριο συμπηρωνω 3 και την Δευτερα 4,αρκετες πιστευω γιατι μας μπηκαν χοντροι ψιλοι στα αυτια!

Οτι παιζει κατι υποπτο μαλλον ετσι πρεπει να ειναι απλα παρολου που ειχα τις αμφιβολιες μου παρασυρθηκα απο την πολυ χαμηλη τιμη και βιαστηκα λιγο φοβουμενος μπας και τελειωσει το στοκ του και δεν προλαβω και απο αυτα που διαβασα εδω μεσα δηλ. κατι "αφου εχει paypal δεν τρεχει λογος ανυσηχιας"κ.τ.λ ,τελος παντων δεν νομιζω να μην μας επιστραφουν τα χρηματα απο το paypal μιας και τα στοιχεια ειναι αδιαψευστα,εγω εχω βγαλει screenshot την σελιδα του hotinbuy που αναφερει τον προιον και το ποσο την πληρωμη μεσω paypal κ.τ.λ,ε" τι πια ,τι περισσοτερο να χρειαζετε δηλ.?

Link to comment
Share on other sites

Ποτε την εδωσες την παραγγελια και ποτε πηρες tracking φιλε?

Βαζω το tracking στην singapore post και δεν το βρισκει The following Item(s) is/are not found:,αντε μας ειπε τρεις μερες ,εγω αυριο συμπηρωνω 3 και την Δευτερα 4,αρκετες πιστευω γιατι μας μπηκαν χοντροι ψιλοι στα αυτια!

Οτι παιζει κατι υποπτο μαλλον ετσι πρεπει να ειναι απλα παρολου που ειχα τις αμφιβολιες μου παρασυρθηκα απο την πολυ χαμηλη τιμη και βιαστηκα λιγο φοβουμενος μπας και τελειωσει το στοκ του και δεν προλαβω και απο αυτα που διαβασα εδω μεσα δηλ. κατι "αφου εχει paypal δεν τρεχει λογος ανυσηχιας"κ.τ.λ ,τελος παντων δεν νομιζω να μην μας επιστραφουν τα χρηματα απο το paypal μιας και τα στοιχεια ειναι αδιαψευστα,εγω εχω βγαλει screenshot την σελιδα του hotinbuy που αναφερει τον προιον και το ποσο την πληρωμη μεσω paypal κ.τ.λ,ε" τι πια ,τι περισσοτερο να χρειαζετε δηλ.?

 

22 του μηνα,23 ειχα το τρακινγκ οπως πολλοι αλλοι.

Link to comment
Share on other sites

ε δεν θα κρατησει για παντα,ακουω και αλλες αποψεις,τι λεει ο καθενας μας?

Εγώ προτείνω αναμονή μέχρι το πέρας της αργίας και αν μέχρι τότε δεν έχει εμφανιστεί τίποτα προχωράμε σε ΄΄καταγγελίες ΄΄ κλπ.

Οπως είπα από την Κυριακή μέχρι και την Πέμπτη η επικοινωνία με όλη την Κίνα δεν θα είναι εφικτή, πως λοιπόν θα ξεκινήσουμε διαδικασία μαζί τους ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω αναμονή μέχρι το πέρας της αργίας και αν μέχρι τότε δεν έχει εμφανιστεί τίποτα προχωράμε σε ΄΄καταγγελίες ΄΄ κλπ.

Οπως είπα από την Κυριακή μέχρι και την Πέμπτη η επικοινωνία με όλη την Κίνα δεν θα είναι εφικτή, πως λοιπόν θα ξεκινήσουμε διαδικασία μαζί τους ?

 

Toν ρωτησα και απαντησε οτι το τρακινγκ θα εμφανιστει σημερα πιο αργα,και θα ειναι εκει την Κυριακη λογω αυτουτου προβληματος,ετσι λεει ετσι σας λεω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι δεν πατε στο harpost.com να ρωτησετε?εχει live chat
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι δεν πατε στο harpost.com να ρωτησετε?εχει live chat

άντε βρε Περικλή....κάνε την παλληκαριά :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου παν σε 2-3 μερες το δικο μου tracking ηρθε στις 25/9 δεν δοκιμαζει και καποιος αλλος με παλαιοτερο να δουμε τι θα πουνε?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου παν σε 2-3 μερες το δικο μου tracking ηρθε στις 25/9 δεν δοκιμαζει και καποιος αλλος με παλαιοτερο να δουμε τι θα πουνε?

 

εγώ έχω από τις 23 και ακόμα τίποτα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...