Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

απο hotinbuy.com μου ειπαν οτι θελει να κανει μελος εγγραφη myphone και μπηκε φορουμ αλλα διαγραφει καποιο :(

 

Δεν βγαίνει κάποιο νόημα νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ.αν δεν μας στειλει τιποτα.η αυτο που στειλει δεν ειναι αυτο που εχει στην σελιδα του τοτε κανουμε αναφορα και μας δινει το πεηπαλ΄πισω τα χρηματα,δεν υπαρχει λογος ανησυχιας αν οι αγορες γινονται με πεηπαλ απο οποιοδηποτε καταστημα,εχω παρει τα χρηματα μου πισω 2 φορες

 

Λύσε μου μια απορία γιατί δεν μου έχει τύχη ποτέ να μου έρθει κάτι με πρόβλημα .Αν μας έρθει π.χ ένα tablet ή ένα τηλέφωνο και έχει κάποιο θέμα ( δεν είναι όπως περιγράφετε ή δεν δουλεύει ή είναι σπασμένο κ.τ.λ.) για να πάρεις τα λεφτά σου πρέπει να το στείλεις πίσω και αφού το πάρουν σου επιστρέφουν τα χρήματα; Για μεταφορικά ποσά πληρώνεις για Κινά περίπου;Σου τα δίνουν πίσω (τα χρήματα για τα μεταφορικά) όταν το παραλάβουν και διαπιστώσουν ότι πραγματικά υπάρχει πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους γνώστες εδώ μέσα.....

 

ενδιαφέρομαι για αγορά πρώτη φορά Κινέζικου Android και έχω ζαλιστεί από την 50ή σελίδα......δεν μπορώ άλλο να διαβάσω....:lol:

 

Εν συντομία, θέλω ένα κινητό για την κόρη μου (11 ετών), για απλή χρήση, με τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

 

Android 4 και νεώτερο

Οθόνη 3,5 έως 4"

Tιμή έως 60€

Χρώμα Κόκκινο ή Ρόζ

Οπωσδήποτε Ελληνικό Μενού

Κάμερα από 3,2MP και άνω

Επεξεργαστή που να μην κολλάει συχνά....όχι τρελά πράγματα όμως, είπαμε, αρχάρια είναι....

Dual Sim προαιρετικά.....

 

Βασικά με ενδιαφέρει να είναι από αξιόπιστο site και να μην έχω θέματα με τελωνείο.......

 

Προτάσεις με Link?

 

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σε όποιους γνωρίζουν γιατί οι γνώσεις μου είναι λίγες πάνω στα κινητά .Θέλω να πάρω ένα για να μιλώ στο τηλέφωνο ,απλή χρήση .Τώρα επειδή βλέπω ότι τα περισσότερα πλέον έχουν και wifi και λίγο ιντερνετ η κανένα παιχνίδι από google play δεν θα με χαλούσε .Η αγορά κάτι τέτοιου http://www.geekbuying.com/item/Mini-920-3-5Inch-Capacitive-Screen-SC6820-1-0GHz-Smartphone-2-0MP-Camera-Android-2-3-OS-with-WiFi-BT---Yellow-316724.html ενδείκνυται ?Το ότι έχει ΡΑΜ 256 θα επηρεάσει την κανονική χρήση του τηλεφώνου?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σε όποιους γνωρίζουν γιατί οι γνώσεις μου είναι λίγες πάνω στα κινητά .Θέλω να πάρω ένα για να μιλώ στο τηλέφωνο ,απλή χρήση .Τώρα επειδή βλέπω ότι τα περισσότερα πλέον έχουν και wifi και λίγο ιντερνετ η κανένα παιχνίδι από google play δεν θα με χαλούσε .Η αγορά κάτι τέτοιου http://www.geekbuying.com/item/Mini-920-3-5Inch-Capacitive-Screen-SC6820-1-0GHz-Smartphone-2-0MP-Camera-Android-2-3-OS-with-WiFi-BT---Yellow-316724.html ενδείκνυται ?Το ότι έχει ΡΑΜ 256 θα επηρεάσει την κανονική χρήση του τηλεφώνου?

Ένα τέτοιο αλλά πιο αξιόπιστο από πλευράς κατασκευής και πιο ακριβό, με τα ίδια χαρακτηριστικά όμως (αν και έχει μεγαλύτερη πραγματική ραμ, 250 αντι 217), έχει ο αδελφός μου, κ συγκεκριμενα το Cubot C7. Το χρησιμοποιεί για facebook, whatsapp, sms, κλησεις και μουσική, χωρίς πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

συνθημα επεσε και μεσα σε ενα μηνα ηρθαν ολα τα μαγαζια στο φορουμ?

 

Δεν είδες τι έγινε με το To2c; Ποιός το ήξερε το μαγαζί πριν γραφτεί στο φόρουμ. Άντε το πολύ 10 άτομα και τώρα πρέπει να έχει καθημερινά απ'ότι κατάλαβα τουλάχιστον 10 παραγγελίες μελών μας.

Link to comment
Share on other sites

Ένα τέτοιο αλλά πιο αξιόπιστο από πλευράς κατασκευής και πιο ακριβό, με τα ίδια χαρακτηριστικά όμως (αν και έχει μεγαλύτερη πραγματική ραμ, 250 αντι 217), έχει ο αδελφός μου, κ συγκεκριμενα το Cubot C7. Το χρησιμοποιεί για facebook, whatsapp, sms, κλησεις και μουσική, χωρίς πρόβλημα

 

Καλημέρα φίλε,

 

αυτό είναι που έχει ο αδερφός σου? Ελληνικά έχει?

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ολοι ξερουμς οτι αγορες με καρτα ειναι επικινδυνες,οποιος δεν το ξερει ρωταει,εδω το lightake γνωστο κατ/μα εχεο φαει τα λεφτα φιλου που προπαραγγειλε κατι,περασαν οι μερες.δεν το ελαβε.δεν του εστειλαν ουτε κινητο ουτε χρηματα.ψαχνει να βρει την ακρη,ειχαν και το θρασσος ν ανοιξουν νημα εδω

 

Δεν ειναι η μοναδική περίπτωση μαγαζιού που ήρθε εδώ και μετά έφαγε λεφτά από τον ( αφελή) κοσμάκη.

 

συνθημα επεσε και μεσα σε ενα μηνα ηρθαν ολα τα μαγαζια στο φορουμ?

 

Αντε ντε;

Πώς έρχονται;Σπάω το κεφάλι μου, αλλά δεν..... :lol::lol:

 

 

 

Και για όσους περιμένουν πως και πως να φτάσουν οι πρώτες παραγγελίες από hotinbuy, να βγει κάποιος να πει οκ το πηρα και να ορμηξουν να αγοράσουν, θα πρότεινα υπομονή.

Δηλαδή τι περιμένετε να βρείτε μέσα, πέτρες; Δεν θα κάνουν κάτι τέτοιο γιατί υπάρχει και ο μπάρμπα - πειπαλ που θα τα καρπαζωσει.

Υπάρχει τρόπος να σε εξαπατησει κάποιο μαγαζί (δεν μιλάω για το συγκεκριμένο γιατί πρέπει να δείξει πρώτα δείγμα γραφης), χωρίς να σε γλιτώσει το paypal.

Μπορεί λοιπόν κάποιος να έχει b-grade κομμάτια, τα οποία δεν πέρασαν κάποιο εργοστασιακό τεστ και να τα προμηθεύει στην αγορά επισκευασμενα σε πιο χαμηλές τιμές.

Σου λέει 2-3 εβδομάδες να φτασει το προιον στον αγοραστή, να αντέξει και άλλες 2-3 εβδομάδες..... Καληνύχτα paypal.

Δεν λέω ότι το hotinbuy είναι αναξιόπιστο. Απλά λίγο προσοχή και υπομονή και όχι βιασυνες :)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα, αν και μάλλον σας βρήκα αργά...

 

Ψηνόμουν για ταμπλετάκι κι είχα φάει τη τελευταία βδομάδα να ψάχνω σε βαθμό που είχα σιχαθεί τον εαυτό μου, οπότε όταν τελικά βρήκα μια αρκετά ενδιαφέρουσα περίπτωση σε καλή τιμή, έτρεξα και παρήγγειλα, μήπως πάψω να διαβάζω δοκιμές, φόρα κοκ...

Έτσι παρήγγειλα το Pipo M7pro από το hotinbuy σήμερα το πρωί...

 

Εκ των υστέρων το μετάνιωσα, επειδή η αναφορά για πληρωμή στο Paypal δεν περιλάμβανε τα στοιχεία του προϊόντος, επίσης δεν υπάρχει περιοχή όπου αναγράφονται οι υποβληθείσες παραγγελίες. Έτσι είναι σαν να έστειλα 151,50€ σε κάποιον "δώρο".

Δεν με ενθουσιάζουν και οι όροι για την επιστροφή προϊόντων, καθώς τα περιθώρια άλλοτε είναι στενά κι άλλοτε θολά (λαμβάνεται ως αφετηρία η ημερομηνία αποστολής)

 

Σκεφτόμουν μήπως έκανα καταγγελία τώρα, όσο είναι νωρίς, αλλά δεν είναι να προβλέπεται ως διαδικασία από το Paypal.

Βλέπω εδώ έχουν παραγγείλει κι άλλοι και με ανακούφιση διαβάζω πως τους έδωσαν γρήγορα και αριθμό παρακολούθησης του δέματος.

 

Μπορούν να μας πουν αυτοί που παρήγγειλαν στις 21-22 Σεπτέμβρη αν τους εμφανίζονται τώρα πληροφορίες για τη πορεία του δέματος;

 

Έπειτα, αν και απ' ότι διαβάζω η Pipo βγάζει συχνά ενημερώσεις - και μάλλον είναι λιγότερο προβληματικές σε κάθε έκδοση σε σχέση με άλλες εταιρείες, πχ cube - δεν ξέρω αν έκανα τη σωστή επιλογή.

 

Ήθελα τη ταμπλέτα για διάβασμα αρχείων pdf και word και για σερφάρισμα.

Αρχικά προσανατολίστηκα στις 10.1" και έλεγα να παραγγείλω το Pipo Μ9 από το ίδιο κατάστημα, αλλά σήμερα είδα βγήκαν σε προσφορά αρκετά ενδιαφέρουσες ταμπλέτες (γύρω ή και κάτω από τα 150€) στο banggood και όλες με FHD και σε υπερυψηλή ανάλυση (άνω των 1920χ1280)

Πχ τ Cube U9GT5 με υπερυψηλή ανάλυση στις 9.7"

το Vido N90

το Aoson M33

Τα οποία απέρριψα γιατί διάβασα προβληματικές αναφορές για firmware και κολλήματα στα βίντεο ή συγκριτικά επειδή έλειπε ένα χαρακτηριστικο πχ hdmi-out (Cube) ή bluetooth (Aoson)

 

Καθότι όμως προτεραιότητα είναι η ξεκούραστη ανάγνωση, μήπως έκανα λάθος που προτίμησα μικρότερη οθόνη 8.9" αντί της 9.7";

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα, αν και μάλλον σας βρήκα αργά...

 

Ψηνόμουν για ταμπλετάκι κι είχα φάει τη τελευταία βδομάδα να ψάχνω σε βαθμό που είχα σιχαθεί τον εαυτό μου, οπότε όταν τελικά βρήκα μια αρκετά ενδιαφέρουσα περίπτωση σε καλή τιμή, έτρεξα και παρήγγειλα, μήπως πάψω να διαβάζω δοκιμές, φόρα κοκ...

Έτσι παρήγγειλα το Pipo M7pro από το hotinbuy σήμερα το πρωί...

 

Εκ των υστέρων το μετάνιωσα, επειδή η αναφορά για πληρωμή στο Paypal δεν περιλάμβανε τα στοιχεία του προϊόντος, επίσης δεν υπάρχει περιοχή όπου αναγράφονται οι υποβληθείσες παραγγελίες. Έτσι είναι σαν να έστειλα 151,50€ σε κάποιον "δώρο".

Δεν με ενθουσιάζουν και οι όροι για την επιστροφή προϊόντων, καθώς τα περιθώρια άλλοτε είναι στενά κι άλλοτε θολά (λαμβάνεται ως αφετηρία η ημερομηνία αποστολής)

 

Σκεφτόμουν μήπως έκανα καταγγελία τώρα, όσο είναι νωρίς, αλλά δεν είναι να προβλέπεται ως διαδικασία από το Paypal.

Βλέπω εδώ έχουν παραγγείλει κι άλλοι και με ανακούφιση διαβάζω πως τους έδωσαν γρήγορα και αριθμό παρακολούθησης του δέματος.

 

Μπορούν να μας πουν αυτοί που παρήγγειλαν στις 21-22 Σεπτέμβρη αν τους εμφανίζονται τώρα πληροφορίες για τη πορεία του δέματος;

 

Έπειτα, αν και απ' ότι διαβάζω η Pipo βγάζει συχνά ενημερώσεις - και μάλλον είναι λιγότερο προβληματικές σε κάθε έκδοση σε σχέση με άλλες εταιρείες, πχ cube - δεν ξέρω αν έκανα τη σωστή επιλογή.

 

Ήθελα τη ταμπλέτα για διάβασμα αρχείων pdf και word και για σερφάρισμα.

Αρχικά προσανατολίστηκα στις 10.1" και έλεγα να παραγγείλω το Pipo Μ9 από το ίδιο κατάστημα, αλλά σήμερα είδα βγήκαν σε προσφορά αρκετά ενδιαφέρουσες ταμπλέτες (γύρω ή και κάτω από τα 150€) στο banggood και όλες με FHD και σε υπερυψηλή ανάλυση (άνω των 1920χ1280)

Πχ τ Cube U9GT5 με υπερυψηλή ανάλυση στις 9.7"

το Vido N90

το Aoson M33

Τα οποία απέρριψα γιατί διάβασα προβληματικές αναφορές για firmware και κολλήματα στα βίντεο ή συγκριτικά επειδή έλειπε ένα χαρακτηριστικο πχ hdmi-out (Cube) ή bluetooth (Aoson)

 

Καθότι όμως προτεραιότητα είναι η ξεκούραστη ανάγνωση, μήπως έκανα λάθος που προτίμησα μικρότερη οθόνη 8.9" αντί της 9.7";

 

μεχρι στιγμης δεν εχουμε νεα απο την αποστολη,ενα τρακινγκ που δεν το βρισκουμε πουθενα,περιμενω μεχρι αρχες επομενης βδομαδας και μετα βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

Τι γράφει δηλαδή στο paypal; για γίνε λίγο αναλυτικός...

 

γράφει το ακόλουθο

All the items in your shopping basket (see details in the store and on your store receipt).

Item# HB Purchase

 

To Cube U9gt5 έχει Hdmi-out...

όχι δεν έχει

http://www.cube-tablet.com/cube-u9gt5-9-7-inch-retina-screen-u9gtv5-32gb.html

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

μεχρι στιγμης δεν εχουμε νεα απο την αποστολη,ενα τρακινγκ που δεν το βρισκουμε πουθενα,περιμενω μεχρι αρχες επομενης βδομαδας και μετα βλεπω.

 

,it is because that there have been a hurricane(TianTu) in day 22/9/2013 and day 23/9/2013 in China(our province GuangDong),so the trafic and the airline have some influence,the Singapore post packages,need to send from our city ShenZhen in china,to HongKong firstly,the airplane to Singapore,then go to overseas,that is the reason why have 2 days delay,normally the Singapore post just need 3 days can be shown the tracking informaion on the site.

Πντηση σε ερωτηση μου γιατι καθυστερει να φανει το τρακινγκ

Link to comment
Share on other sites

γράφει το ακόλουθο

All the items in your shopping basket (see details in the store and on your store receipt).

Item# HB Purchase

 

 

όχι δεν έχει

http://www.cube-tablet.com/cube-u9gt5-9-7-inch-retina-screen-u9gtv5-32gb.html

ύποπτο......

και σε μένα το ίδιο αναφέρει....

εdit

έστειλα μήνυμα στον Κινέζο για το θέμα....για να δούμε τι θα δούμε ...............

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, κάτι βρωμάει...

Μου έστειλαν τώρα μήνυμα πως

We have received your payment 151.48 EUR by paypal, but the systerm error happened while you place the order,so the order confrimation not created,so please place the order again by Westernunion,then we will leave remark that you have paid by paypal,then we will arrange to send your package soon!

 

Regards!

Hotinbuy.com

επικαλούνται σφάλμα του συστήματος, χωρίς να ισχυρίζονται σαφώς πως δεν έχουν λάβει τα χρήματα και δεν είναι κατανοητό εξάλλου πως ένα σφάλμα στα δικά τους συστήματα επηρεάζει τη μεταφορά πόρων μέσω Paypal.

Έτσι μου ζητάνε να καταβάλω εκ νέου το ποσό, για να σημάνουν την συναλλαγή ως εκτελεσθείσα, οπότε κι αν τους πάρει από τη μια το Paypal τα χρήματα, θα τα έχουν καβατζώσει από την άλλη...

 

ΜΑΚΡΥΑ!!! Την ατυχία μου - και τη βλακεία μου - μέσα

 

Εγώ προχωρώ άμεσα σε dispute

ενημέρωση

 

Στο προηγούμενο μήνυμά τους απάντησα

- The money has left my Paypal account and has been transferred to you. Unless I receive them back I cannot release any more funds.

I don't see how an error in your site affects Paypal operations. you could verify that the money has been transfered to your Paypal account and have my order shipped. Are you telling me you have not received my money?

In this case I will proceed to dispute the transaction through paypal and have the funds to me through buyer protection.

 

Η δική τους απάντηση

Dear Sir,

 

We have received your money,but the order confirmation not created,so that we can not know what you buy from us,we have get your money,and we will arrange to send your package.

 

But please you can place new order by Westernunion again,you did not need to pay for this new order again,for we will remark that you have paid by paypla before in your account,then we can know what you buy from our site! Then we can arrange to send your package!

 

That is the email meaning!

Λες και δεν μπορούσαν να με ρωτήσουν τί παράγγειλα για να τους πω; Τέλος πάντων ανταπάντησα

- Dear sir,

 

I would appreciate it if you returned the money immediately so that I don't have to open a dispute. I am in the process of doing so.

I am sorry but my confidence in your store is shaken.

Please proceed immediately

Πράγμα που έπραξαν...

 

Δεν ξέρω αν ήταν θέμα ασυνεννοησίας, αλλά αισθάνομαι κάπως ανακουφισμένος. Δεν θα πάρω το ταμπλετάκι που ήθελα, αλλά γλιτώνω τα καρδιοχτύπια για κανά μήνα.

απάντησαν

The money have been returned, please check your account,sorry for the trouble,it is just because that the order information not creat in your accont,we need to know what you buy from our site!

 

Sorry again!

η δική μου απάντηση

- thank you very much for returning the funds. I don't see why you couldn't have asked me for what I had ordered.

This may have been a miscommunication, but as I said my confidence was shaken (there is no place in your site where a client can check his/her orders, that contributed to my worries) and I prefer to settle this amicably without delay.

 

Thank you

 

Η συμπεριφορά τους μου αναπτέρωσε λίγο το ηθικό, αλλά θα περιμένω να δω την εξέλιξη άλλων παραγγελιών προτού προχωρήσω σε κάποια δική μου.

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

ύποπτο......

και σε μένα το ίδιο αναφέρει....

εdit

έστειλα μήνυμα στον Κινέζο για το θέμα....για να δούμε τι θα δούμε ...............

 

Αν το καλαθι μας συμφωνα με το μεηλ που πηραμε με την παραγγελια γραφει τι αγορασαμε αυτο δεν ειναι οκ?

Δεν μππρει να πει οτι αγορασαμε κατι αλλο,ειναι μονο αυτη η αγορα που καναμε απο το κατ/μα αυτο,η τιμη ειναι ιδια,τι αλλο μπορει να σημαινει?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, κάτι βρωμάει...

Μου έστειλαν τώρα μήνυμα πως

 

επικαλούνται σφάλμα του συστήματος, χωρίς να ισχυρίζονται σαφώς πως δεν έχουν λάβει τα χρήματα και δεν είναι κατανοητό εξάλλου πως ένα σφάλμα στα δικά τους συστήματα επηρεάζει τη μεταφορά πόρων μέσω Paypal.

Έτσι μου ζητάνε να καταβάλω εκ νέου το ποσό, για να σημάνουν την συναλλαγή ως εκτελεσθείσα, οπότε κι αν τους πάρει από τη μια το Paypal τα χρήματα, θα τα έχουν καβατζώσει από την άλλη...

 

ΜΑΚΡΥΑ!!! Την ατυχία μου - και τη βλακεία μου - μέσα

 

Εγώ προχωρώ άμεσα σε dispute

 

Φίλε μου , δεν σου λένε αυτό που κατάλαβες........

στην πρωτη φράση τους σου λένε ότι έλαβαν την πληρωμή μέσω paypal (Άρα παραδέχονται ότι πληρωθήκαν)

παρακάτω σου λένε ότι λόγω ......μπλαμπλα.....πρέπει να ξανακάνεις την παραγγελία και να ορισεις ως τρόπο πληρωμής την western union(όχι να πληρωσεις ξανά) και θα πουν αυτοί ότι πλήρωσες μέσω paypal ,για να προχωρήσει η δευτερη παραγγελία ως πληρωμένη πλέον.

Δεν υπάρχει λόγος για dispute. (Ti Θα γράψεις ως αιτιολογία?)

Ζήτησε τους να ακυρώσουν την παραγγελία και να σου επιστρέψουν τα χρήματα μέσω paypal.

Link to comment
Share on other sites

Αν το καλαθι μας συμφωνα με το μεηλ που πηραμε με την παραγγελια γραφει τι αγορασαμε αυτο δεν ειναι οκ?

Δεν μππρει να πει οτι αγορασαμε κατι αλλο,ειναι μονο αυτη η αγορα που καναμε απο το κατ/μα αυτο,η τιμη ειναι ιδια,τι αλλο μπορει να σημαινει?

Η ανάρτηση έχει ενημερωθεί με τα μηνύματα που ανταλλάχθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

η απάντηση τους στο ερωτημά μου σχετικά με την μη εμφάνιση του προιόντος

 

Dear Sir,

 

What the product you buy is shown in your account in our site,and also shows the money you pay for it, it did not shown in the paypal,for the paypal not allowed to show the brand name of the product. like the S4,if shows this S4 in the paypal account,they will think our site copy the Samsung,that is not allowed.

 

Regards!

Hotinbuy.com

 

βέβαια εγώ τους στέλνω ξανά ΄΄ εντάξει σε αυτό συμφωνώ, αλλά σε φίλο μου που εχει παραγγειλει από εσας tablet cubot γιατί δεν εμφανιζεται το προιόν ούτε σε αυτόν ?''

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μεσα σε χρονο ντε τε σου επιστεψαν τα λεφτα αυτο κατι δειχνει φιλε vgiozo !

Εγω εβγαλα screenshot την παραγγελια,και να μην γραφει στο paypal περιγραφη του προιοντος που αγορασα (δεν το τσεκαρα ακομη)υπαρχει περιπτωση να αρνηθει το paypal αν γινει καμια στραβη να μου επιστρεψει τα χρηματα?

(απο το hotinbuy)

Qty. Products Total

1 ea. ZTE V967s Smartphone Android 4.2 MTK6589 Quad Core 5 Inch IPS Sc $102.39

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

$102.39Sub-Total:

 

$0.00FREE SHIPPING! (No Delivery Charge):

 

$102.39

 

Tελικα μπορει και να μην απατη το hotinbuy και να παιζει ειτε ο τυπος λογο τεραστιας ποσοτητας να πετυχε καλη τιμη η η συσκευη που θα λαβουμε (http://item.taobao.com/ite...5187020905,599 ουαν δηλ. 72 ευρω η συσκευη για αγορα 100 κομματια) ειτε δεν θα ειναι στην οριτζιναλ συσκευασια ειτε θα ειναι απο αγορα κινεζου σε συμβολαιο (αλλα καινουργια)δηλ. branded για κινεζικο δυκτιο(που με ροοτ και custom rom δεν ειμαι σιγουρος αλλα μαλον δεν μας πειραζει) γιαυτο και μαλλον η 3μηνη εγγυηση που δινει ο hotinbuy αντι της εγγυησης ενος χρονου που δινουν οι αλλοι!

Μου εκανε εντυπωση πως γινετε να πουλαει πολυ πιο φθηνα απο τους αλλους και εψαξα στο taobao (κατι αντιστοιχο του amazon αλλα για Κινα)http://s.taobao.com/search...=detailproduct για να δω που κυμαινονται οι τιμες του ΖΤΕ V967S,αυτο που καταλαβα(απο google μεταφραση) ειναι οτι το τηλ. το βρισκεις buy it now ακομη και με λιγοτερα απο 500 ουαν δηλ. 60 ευρω http://item.taobao.com/ite...ρατηστε αυτη την σελιδα γιατι σε αυτην αναφερωμε πιο κατω),καθως ομως πατησα το χρωμα,το στανταρ πακετο που δινει στην μεταφραση μου λεει οτι περιεχει An original battery, a straight charger, data cable, warranty card, manual και η τιμη πηγε με αυτο το πακετο 680 ουαν δηλ. 82 ευρω,ωπα λεω που πηγε η τιμη 500 ουαν που εβγαζε πριν παταω λοιπον το τελευταιο διαθεσιμο πακετο δηλ. το τελευταιο τετραγωνακι απο τα 9 που εχει στο επανω μερος της σελιδας (απενατι απο την φωτογραφια του κινητου,και επανω απο το τετραγωνακι που λεει 4g)και μου βγαινει ξανα η τιμη 500 υοαν,ψαχνωντας παρακατω βλεπω οτι το φθηνοτερο πακετο που εχουν ειναι 680 και το ακριβοτερο 790 ουαν (95 ευρω)που περιεχει 2 original battery, a straight charger, data cable, warranty card, manual, 16G memory card gift: foil, card reader, protective cover, cradle, capacitive pen application software + game software,κατω απο ολες τις επιλογες πακετου υπαρχει και ενα τελευταιο (εκτος του πλαισιου που εχει τα υπολοιπα πακετα δηλ. και λεει 套餐八:合约机预存1699仅限汕头)

Και η μεταφραση του λεει Package Eight: 1699 contract machine stored only in Shantou,οπου contract σημαινει συμβολαιο,κατι ανaλογο μου εβγαλε και απο αλλον πωλητη στο taobao! .

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...