Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

από αύριο θα αρχίσουν να στέλνουν δεν χριαζετε να ανησυχείς και εγω παράγγειλα άλλο ένα χτες αν και πιστεύω πως θα καθυστέρηση αρκετά γιατί θα έχουν χιλιάδες παραγγελιές

για το συγκεκριμένο site μην ανήσυχης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ψαχνωντας κατα κινα μερια,

κατεληξα σε αυτο

 

http://www.chinabuye.com/hero-g3-windows-6-5-smart-phone-with-wifiandjavaandgps-pink

 

απο το china buye.....

 

 

το κινητο πως το βλεπετε οπως επισης και το site?

 

:cool:

Link to comment
Share on other sites

http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=4095

Παιδιά αυτό μου φαίνεται για τέλειο αντίγραφο κ έχει κ ελληνικά και η τιμή στα 64 ευρω :worry:

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να κοιτάζεις μόνο από sites που οι πληρωμές γίνονται μέσω paypal.

Η τιμή είναι λογική. Είναι χωρίς τηλεόραση.

Link to comment
Share on other sites

http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=4095

Παιδιά αυτό μου φαίνεται για τέλειο αντίγραφο κ έχει κ ελληνικά και η τιμή στα 64 ευρω :worry:

 

91 δολλάρια + 30 δολλάρια μεταφορικά και 10 ευρώ έξοδα του western union και 3 ευρώ που θα δώσεις στον courier που θα στο φέρει...

πάνω κάτω 100 ευρώ θα σου κοστίσει...το site είναι αξιόπιστο

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, Θα ηθελα να ρωτησω εαν καποιος γνωριζει για το http://www.everbuying.com.

Να επισημανω οτι υποστηριζει paypal και ειναι online απο το 2006. Με καθε επιφυλαξη. Οποιος εχει συνεργαστει με το εν λογω site παρακαλω να ενημερωσει. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος μου εδωσε ενα τετοιο κινητο απο την κινα με δυο σιμ καρτες σαν το αμερικανικο αλλα δεν εχει ελληνικα. μπορει κανεις να με βοηθησει αν μπορω να βρω ελληνικο μενου. ειναι σαν το σι αι φον α1203 και μοντελο 188.ξερει κανει?.:D Edited by dimitriszagou
Link to comment
Share on other sites

Φίλε distrata από το εν λόγω site πήρε ένας φίλος μου ένα κινητό του βγηκε καλό εξυπηρέτηση είχε καλή απλώς με την εμπειρία μου από κινητά από Κίνα εγώ λέω να μην πάρεις (βασικά θα με πεις και τι να δώσω καμιά 500αρα για κινητό που να κάνει τα πάντα) εγώ πλέον μετά από τα δυο κινητά που χαλάσανε από Κίνα είμαι της άποψης θες GPS πάρε συσκευή GPS θες κάμερα πάρε ψηφιακή θες να μαγειρεύει πάρε φούρνο κτλ. Αν θες κινητό πάρε ένα να κάνεις την δουλειά σου.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα με τα κινέζικα είναι η εγκυηση που απλά δεν υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο πρόβλημα με τα κινέζικα είναι η εγκυηση που απλά δεν υπάρχει

 

Άν στα κινέζικα που παίρνεις δεν έχεις εγγύηση μην λες ότι δεν έχουν εγγύηση.Εσύ δεν έχεις εγγύηση από εκεί που τα πήρες.Ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με εγγύηση ή ακόμα και επισκευή εκτός εγγύησης και δεν μιλάω για ένα ή δύο κομμάτια

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Jonis σε ευχαριστω πολυ για την συμβουλη αλλα θα συμφωνήσω με τον trackera. Απλα θελει υπομονη να παει το δεμα στην Κινα με φτηνο ταχυδρομειο.. Επισης και καποια κολπα που εχω διαβασει οτι και καλα να στο στειλω πισω αλλα παρε και κατι επιπλεον. Αυτο ειναι ασχημο. Επισης Jonis ειναι και θεμα υποκειμενικο καποιοι θελουν πολλες συσκευες υψηλων επιδοσεων καποιοι αλλοι να εχουν μονο ενα μηχανακι για ολες τις δουλειες. Περι ορεξεως...
Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά εγώ είπα την γνώμη μου μέσα από την σχετικά μικρή εμπειρία μου (αγορά 10 κινητών από τα οποία δουλεύουν ακόμη τα 6 έχει 4 μήνες περίπου που έγινε η αγορά) και όσο αφορά την εγγυηση όλη δίνουν εγγυηση το θέμα είναι αν θα πληρώσεις τα μεταφορικά δυο φορές (μια να πάει και μια να γυρίσει) και αν είναι να πληρώσεις και τελώνιο τότε θεωρό ότι το κόστος ανεβαίνει και σκέψου αν χαλάσει δύο φορές αξίζει να το κάνεις??? (βέβαια δεν είμαι και σίγουρος αν πληρώσεις τελώνιο και μεταφορικά αλλά έτσι το φαντάζομε)
Link to comment
Share on other sites

Ειναι καθαρα θεμα τυχης την προηγουμενη εβδομαδα ειδα ενα iphone clone και ο τυπος το ειχε δυο χρονια και δουλευε κανονικοτα. Ετυχε και αυτο, παντως το ποσοστο 4/10 να χαλανε στους 6 μηνες δεν ειναι και πολυ καλο. Εαν καταλαβα καλα.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τα οσα αναφερα σε προηγουμενο μου ποστ...με 5 ελλατωματικα κινητα που ειχα φερει απο κινα απο πωλητη στο alibaba η υποθεση ειχε αισιο σχετικα τελος.. κατοπιν πιεσης απο το εμπορικο τμημα της κινεζικης πρεσβειας εδω στην αθηνα αλλα και την βοηθεια του webmaster στο alibaba o κινεζος πωλητης μου επεστρεψε τα χρηματα πισω μεσω western union με χρονικη καθυστερηση 2 μηνων και κατι κ με αρκετο τρεξιμο απο την πλευρα μου ! η επιστροφη εγινε σε δολλαρια και κρατησε το western union 20 usd προμηθεια παρελαβα τα χρηματα μια βδομαδα πριν σε ευρω με την αντιστοιχη ισοτιμια η οποια ηταν πολυ χαμηλη σε σχεση με την ισοτιμια που τα αγορασα! 2.5 μηνες περιπου πριν και πληρωσα και 25 ευρω στα ελτα για να τα στειλω πισω αρκετα χαμενος...απο τις ισοτιμιες προμηθειες και ταχυδρομικα ταλαιπωρια και χασιμο χρονου! σε γενικες γραμμες ! τελος καλο ολα καλα! η γνωμη μου ειναι να προσεχει οποιοσδηποτε απο εσας θελησει να κανει στο μελλον συναλλαγη με alibaba εχει πολλους πωλητες αλλα και πολλους απατεωνες απατη δεν θεωρειτε μονο να σου παρει καποιος τα λεφτα και να μην σου στειλει τιποτα εξισου απατη ειναι να σου παρει τα λεφτα και να σου στειλει σκουπιδια κινητα!! η ψυχικη ταλαιπωρια και μονο φτανει! Παντως οι διαχειριστες του alibaba ειναι απολυτα αξιοπιστοι και ενεργουν αμεσα και λυνουν οποιαδηποτε διαφορα προκυψει μεταξυ αγοραστη και πωλητη ! :!:

 

Τελος να απαντησω στον φιλο distrada εχω ενα zoho v700 wifi 2 sim με tv απο περσι τον οκτωβριο mini κλωνος του iphone 3 2.8 ιντζες οθονη και ακομα δεν μου εχει πεσει ουτε η πρωτη μπαταρια παρολο που χρησιμοποιω εδω και 13 μηνες το wifi επισης εχει καταπληκτικη ληψη σηματος ακομα και σε δυσκολες περιοχες ! ειναι πως θα σου τυχει τελικα ! γι αυτο και συνεχισα να κανω αγορες απο κινα αλλα τωρα τελευταια απογοητευτηκα δεν θα αλλαζα πωλητη αν δεν με ξενερωνε ο αλλος που του ειχα στειλει ενα για service αλλαξα και με βρηκανε τα χειροτερα!! :X

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να προσθέσεις ή να διορθώσεις κάτι.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά μια γνώμη για το συγκεκριμένο site παρακαλώ...

 

http://www.dualsimmobileshop.co.uk

 

Είναι αξιόπιστο το site. 'Εχουν αγοράσει κάποια παιδιά από 'δω μέσα και δεν έχει προκύψει κάποιο πρόβλημα. Απλώς οι τιμές του είναι πιο τσιμπημένες σε σχέση με τα άλλα site που πουλάνε κινέζικα κινητά αλλά γλυτώνεις τις πολλές μέρες αναμονής.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Είναι αξιόπιστο το site. 'Εχουν αγοράσει κάποια παιδιά από 'δω μέσα και δεν έχει προκύψει κάποιο πρόβλημα. Απλώς οι τιμές του είναι πιο τσιμπημένες σε σχέση με τα άλλα site που πουλάνε κινέζικα κινητά αλλά γλυτώνεις τις πολλές μέρες αναμονής.

 

Δηλαδή σε πόσες μέρες φτάνουνέ??

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σε πόσες μέρες φτάνουνέ??

 

Sent from my X10i using Tapatalk

 

Το συγκεκριμένο site στέλνει από Αγγλία, οπότε δεν νομίζω να κάνει περισσότερο από 5 μέρες. Εμένα συνήθως δέματα από Αγγλία μου έρχονται σε 3 μέρες. Ενώ τα άλλα που στέλνουν από Κίνα κάνουν 13-20 μέρες.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Θα ηθελα να ρωτησω εαν καποιος γνωριζει για το http://www.everbuying.com.

Να επισημανω οτι υποστηριζει paypal και ειναι online απο το 2006. Με καθε επιφυλαξη. Οποιος εχει συνεργαστει με το εν λογω site παρακαλω να ενημερωσει. Ευχαριστω.

 

όντως, έχει πολύ καλές τιμές, αγόρασε κανείς κάτι από εκεί?

 

το vkamobi.com είναι αξιόπιστο?

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι ηρθε το κινητο μαζι με ενα αλλο που ειχα παραγγειλει απο το http://www.chinabuye.com To κινητο εκανε 5 μερες απο Κινα να ερθει στην πορτα μου.Το συνολικο κοστος με μεταφορικη airmail ηταν στα 170 ευρο και για τα δυο κινητα και ευτυχως δεν ειχα καποιο προβλημα με το τελωνειο για να χρειαστει να πληρωσω καποιο ποσο επιπλεων.Το κινητο το εχω να φορτιζει οποτε δεν το εχω ψαξει ακομα για να πω περισσοτερα αλλα σαν πιοοτητα κατασκευης μπορω να πω πως δεν εχει να ζηλεψει κατι απο τα διαφορα κινητα που κυκλοφορουν στην Ελλαδα(ενταξει οχι και ολα).Ενα αρνητικο μαζι με τα υπολοιπα που εχουν πει και αλλοι χρηστες ειναι οτι ενω στην φωτογραφια στο σαιτ το κινητο στην πισω πλευρα δεν γραφει τιποτα αυτο που μου εστειλαν γραφει 8 megapixels πραγμα απιαστω για αυτα τα κινητα και μου φανηκε καπως.Τα υπολοιπα σε λιγο οταν θα αρχησω να το δουλευω περισσοτερο!!!

 

Υ.Γ ξερει κανεις να μου πει αν την πρωτη φορα θελει 12 ωρες φορτιση η 3 γιατι τα λεει λιγο μπερδεμενα στο προσπεκτους και στο σαιτ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

Όταν δεις την ένδειξη ότι φόρτισε η μπαταρία, μπορείς να το βγάλεις. Δεν υπάρχει λόγος να το αφήσεις παραπάνω.

Αυτό ισχύει για όλα τα κινητά. Καλό είναι στις 3-4 πρώτες φορτίσεις να το αφήνεις να αδειάζει η μπαταρία και να το φορτίζεις μέχρι να γεμίσει πλήρως.

 

Ποια συσκευής πήρες?

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Απο το συγκεκριμενο site παρηγγειλα ενα J8 απο την τριτη 7 δεκεμβριου και τωρα εχει παει 13 δεκεμβη και δεν εχει ερθει..να αρχισω να ανησυχω...?????

 

http://www.dualsimmobileshop.co.uk

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να προσθέσεις ή να διορθώσεις κάτι.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...