Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλο φαινεται ..ευχαριστω

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά ξέρετε τίποτα για τις εκπομπές ακτινοβολίας απο τα κινέζικα κινητά?

Αναφέρονται οι τιμές όπως είναι υποχρεωτικό?

Το έχετε ελέγξει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε τίποτα για τις εκπομπές ακτινοβολίας απο τα κινέζικα κινητά?

Αναφέρονται οι τιμές όπως είναι υποχρεωτικό?

Το έχετε ελέγξει?

 

υποχρεωτικο στην ευρωπη ,δες της jaga τα κινητα που ειναι υποχρεωτικο να εχουν δεικτη ακτινοβολιας και ειναι ιδια με τα κινεζικα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα σας θα ηθελα να καταθεσω μια αρνητικη εμπειρια σε σχεση με αγορα κινητου απο την κινα ! μεγαλη προσοχη στις αγορες σας λοιπον σιγουρα αξιοπιστα ειναι τα sites που δεχονται paypal οι υπολοιποι ειναι να εισαι τυχερος απλα να μην φας τα μουτρα σου ! γιατι εγω τα εφαγα και οχι μια φορα μονο περσυ το νοεμβριο ειχα παραγειλει το πρωτο μου κινεζικο κινητο η πληρωμη ητανε με moneygram ολα καλα το site απο απλο google serch η τιμη πολυ καλη ο πωλητης αξιοπιστος εφοσον το εστειλε ! και πηρα αλλα 3 τον επομενο μηνα για το σοι μου μεχρι εδω ολα καλα 5 μηνες αργοτερα χαλαει ενα επρεπε να το στειλω πισω εφοσον ολα εχουν 1 χρονο εγγυηση της πλακας για να ξερετε ειναι οι εγγυησεις τους το κινητο εσβηνε απο μονο του το στελνω κινα και ενημερωνω τον πωλητη οτι το εστειλα με ταχυδρομειο γιατι με κουριερ απο εμας το κοστος ειναι κανα εξηνταρι ευρω να παει μονο..πληρη αδιαφορια ! του στελνω μαιλ και μετα 20 ημερες θυμηθηκε να με ρωτησει ποιο ειναι το νουμερο της αποστολης να παει να το παραλαβει τελος παντων μετα απο πολλα μαιλ και πιεση δικια μου τελικα ενα μηνα μετα το φτιαξανε μου ειπε αλλα επρεπε να του παραγειλω και κατι αλλο για να το εστελνε πισω λες και ητανε λιγα τα 4 κινητα που αγορασαμε απο αυτον ολοι το ιδιο παραμυθι πετανε παιδια και μην στειλετε τιποτα πισω για service γιατι την βαψατε ου μπλεξεις με αυτους ειναι ! δεν ηθελα κατι αλλο να παρω καθαρος εκβιασμος ητανε και καλα τωρα που σε εχω στο χερι !! συμφωνησαμε οτι δεν ηθελα κατι και επρεπε να πληρωσω παλι για να επιστρεψει ξανα moneygram προμηθεια 8.5 ευρω και 24 δολαρια κοστος αποστολης με ems μου κοστισε γυρω στα 50 ευρω η εγγυηση και 45 μερες αναμονη το αποτελεσμα ποιο ητανε να δουλεψει το κινητο για 15 μερες μετα παλι τα ιδια αναβοσβηνε μεχρι που το εστειλα στον καδο απο τα νευρα μου. ελπιζω να μην γινομαι κουραστικος και συνεχιζω προσφατα βγαλανε τον κλωνο του iphone 4 αστο παρω σκεφτηκα φτηνο ειναι λεω ξεχασα και την εμπειρια που ειχα απο τον αλλον αλλωστε για να λεμε την αληθεια τα αλλα 3 που εδωσα στο σοι μου μια χαρα βγηκανε μεχρι στιγμης 10 μηνες περασανε..ομως λεω απο αλλου.. η εγγυηση του πρωην ητανε μαπα! ετσι λοιπον μου προτεινανε το alibaba ελα ομως που εκει η ελαχιστη παραγγελια στο μοντελο που μου αρεσε ητανε 5 κομματια παρ ολα αυτα τα καταφερα ενα για μενα ενα για την κοπελια μου ενα για τον αδερφο μου και τα αλλα 2 για φιλους και μια χαρα τιμουλα τα ειχε ο τυπος 3 χρονια gold supplier στο alibaba λεω αποκλειετε να γινει στραβη θα τον ειχανε στειλει προ πολου και κανω το λαθος και τα πληρωνω με moneygram και αυτα αποστολη με ems κανονικα και τρωω και μια τελωνιακη καμπανα 100 ευρω γιατι ξεχασε ο σουπερ πωλητης 3 ετων του alibaba να γραψει δωρα στο πακετο μιλαμε για τοσο υπευθυνα ατομα ολοι τους εκει κατω! το αποτελεσμα και τα 5 τα παρελαβα σκουπιδια με χαλασμενα χρωματα στις οθονες αυτα ειναι τα πακετα του πληρωνω και μετα παραλαμβανω τις μουφες του στελνω μαιλ εκανε τον κινεζο στην πραγματικοτητα οχι μου λεει πρωτη ποιοτητα εστειλα φανταστειτε δηλαδη να εστελνε την δευτερη :lol: θελω αλλαγη του λεω αυτα ειναι για τον καδο δεν απανταγε βουβα την ειχε κανει με τα πολλα απαντησε δεν τα αλλαζω δεν στελνω λεφτα πισω και τρεχω αυτες τις μερες στην κινεζικη πρεσβεια μηπως και βρω καμια ακρη αν βρω !! που δεν το βλεπω ...αν εχετε παθει και εσεις κατι αναλογο καλο ειναι να το δημοσιευσετε γιατι δεν παει αλλο να μας δουλευουνε ετσι μεχρι και οι κινεζοι ημαρτον!!! ευχαριστω για την υπομονη που το διαβασετε μεχρι εδω ωπου δεν εχει paypal μακρια και αγαπημενοι Τελος
Link to comment
Share on other sites

σωστα αυτα που λες αλλα:

1.στην εγγυηση κανενας κινεζος δεν περιλαμβανει και τα μεταφορικα εξοδα,

2.δεν μας λες τα σαιτ

3.ο κινεζος δεν μπορει να γνωριζει οτι πανω απο δυο-τρια κινητα ανα πακετο στην ελλαδα μεσω ems ,πληρωνεις τελωνειο(γραψει δεν γραψει δωρο)

μηπως φταιμε και εμεις λιγο(και δε μιλω για σενα προσωπικα)?

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παραγγειλει πολλα περισσότερα κινητά απο τα 10+ που εχεις παρει φιλε μου αλλα τετοια αντιμετωπιση δεν ειχα καμια φορα.Προσπαθησε να εισαι λιγο πιο προσεκτικος οταν αγοραζεις απο το ιντερνετ.
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω στείλει για επισκευή καμιά 30ρια κινητά και μια χαρά μου τα επισκευάσαν είτε ήταν μέσα σε εγγύηση είτε όχι(ότι δεν ήταν σε εγγύηση επισκευάστηκε σε τιμή εντελώς ξεφτίλα)και μου τα επιστρέψαν πίσω χωρίς να πληρώσω τα ταχυδρομικά της επιστροφής και μέσα στο δεματάκι πάντα είχε όλο και κάποιο δωράκι :)

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

σωστα αυτα που λες αλλα:

1.στην εγγυηση κανενας κινεζος δεν περιλαμβανει και τα μεταφορικα εξοδα,

2.δεν μας λες τα σαιτ

3.ο κινεζος δεν μπορει να γνωριζει οτι πανω απο δυο-τρια κινητα ανα πακετο στην ελλαδα μεσω ems ,πληρωνεις τελωνειο(γραψει δεν γραψει δωρο)

μηπως φταιμε και εμεις λιγο(και δε μιλω για σενα προσωπικα)?

 

1.Aγαπητε droulis συμφωνα με τους παγκοσμιους κανονες εμποριου τα εξοδα αποστολης εγγυησης επιβαρυνουν τον αγοραστη και τα εξοδα επιστροφης τον πωλητη ειναι ελαχιστοι αυτοι που το τηρουνε κατα κανονα οι κινεζοι λειτουργουν ετσι παρε μας και κατι αλλο να σου στειλουμε και το ελλατωματικο επισκευαζμενο

 

2.θα ανακοινωσω πολυ συντομα sites προς αποφυγη απο εμπειρια δικια μου αλλα και φιλων μου που την εχουνε πατησει ακομα και ψευτικες καρτες μνημης πουλανε και ψευτικα usb flash stickers

 

3.για τελωνειακα θεματα δεν γνωριζω τοσο καλα το μονο που ξερω σιγουρα και ισχυει ειναι οτι μεχρι 45 ευρω δεν φορολογειτε

 

4.φταιμε και εμεις στην προσπαθεια μας να αγορασουμε κατι φτηνο απο αλλη χωρα

ρισκαροντας τα χρηματα μας με μια συναλλαγη εξ αποστασεως με τους οποιους κινδυνους εμπεριεχει

 

5.ολα τα sites που αναφερατε σε αυτο το forum ειναι sites που βγαινουν πρωτα πρωτα στις μηχανες αναζητησης και ειναι πιο ακριβα κατα 15-20 δολλαρια σε σχεση με αλλα sites που ειναι πιο φτηνα αλλα σιγουρα απο οτι αποδυκνειετε και πιο αναξιοπιστα αν δεν ξερεις ! χωρις αυτο να ισχυει παντα ομως

 

συμφωνω ! βαση κανονισμων διεθνους εμποριου τα εξοδα αποστολης επιβαρυνουν τον αγοραστη και τα εξοδα αποστολης επιστροφης εγγυησης τον πωλητη σε μενα δεν το τηρησανε η κινα ειναι τεραστια και εχει καλους και κακους επαγγελματιες !

 

θα ανακοινωσω συντομα ενα black list με sites προς αποφυγη !

 

απο δικια μου εμπειρια αλλα και φιλων μου που παραλαβανε και ψευτικες καρτες μνημης !

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να προσθέσεις ή να διορθώσεις κάτι.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες στο forum φίλε μου.

Αν διαβάσεις το συγκεκριμένο forum δεν θα βρεις πολλές ανάλογες εμπειρίες με την δική σου...Μήπως αυτό σημαίνει ότι χρειάζεται περισσότερη αυτοκριτική και να εμπεδώσεις εσύ πρώτος αυτή τη black list σου;Όσο για το ότι για 10-15$ λιγότερα επέλεγες πωλητή χωρίς να τον έχεις ελέγξει για την αξιοπιστία του εδώ έχει απόλυτη εφαρμογή η ελληνική παροιμία "το φθηνό το κρέας το τρώνε οι σκύλοι"

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

εγω απλα ειπα πως δουλευουν τα κινεζικα site στο 80% τους τουλαχιστον ,υπαρχουν και εξαιρεσεις αμα εισαι καλος και τακτικος πελατης.

εκει δεν υπαρχει παγκοσμιος νομος εμποριου.

απλα μια μιζα 10 αντε 15 δολαριων να βγαζουν... σιγα μη πληρωσουν και εξοδα επιστροφης... αν θες εγγυηση παρε ενα jaga 200 ευρω να σε καλυψουν, μη θες και τσαμπα και να στο πληρωσουν

Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες στο forum φίλε μου.

Αν διαβάσεις το συγκεκριμένο forum δεν θα βρεις πολλές ανάλογες εμπειρίες με την δική σου...Μήπως αυτό σημαίνει ότι χρειάζεται περισσότερη αυτοκριτική και να εμπεδώσεις εσύ πρώτος αυτή τη black list σου;Όσο για το ότι για 10-15$ λιγότερα επέλεγες πωλητή χωρίς να τον έχεις ελέγξει για την αξιοπιστία του εδώ έχει απόλυτη εφαρμογή η ελληνική παροιμία "το φθηνό το κρέας το τρώνε οι σκύλοι"

 

Kαλως σας βρηκα φιλε trackera ! η συναλλαγη μου ητανε με πωλητη στο alibaba 3 χρονια χρυσος πωλητης οι υποσχεσεις της ιστιοσελιδας αριστες του στυλ εμεις ελενχουμε προσεκτικα παντα τα κινητα που στελνουμε πριν την αποστολη κτλ βαση της παραγγελιας η τιμη ητανε λογικη μια μεση τιμη δεν τα παζαρεψα η τιμη ητανε στανταρ σε αυτο το μοντελο 60 δολαρια τα 5 συν τα εξοδα αποστολης τα αποτελεσματα κατα την παραλαβη τραγικα ολα με χαλασμενα χρωματα στις οθονες και οι συμπεριφορα τους ακρως αντιεπαγγελματικη μετα την πωληση!!

 

η παραγγελια εγινε αρχες αυγουστου και ακρη ακομα δεν βρηκα τις τελευταιες μερες δεχονται και paypal στην ιστιοσελιδα τους

 

εγω φταιω για τις επιλογες μου ενοειτε! γι αυτο και παραθετω την γνωμη μου σε αυτο το φορουμ για να μην την πατησουν και αλλοι βλεπωντας ωραιες περγαμηνες σε κινεζικες ιστιοσελιδες οτι ελενχονται πριν την αποστολη και παραμυθια της χαλιμας..δεν ειναι ολοι σωστοι σε αυτα που γραφουν και χρειαζετε προσοχη μεγαλη

συναλλαγη με paypal δεν εχω κανει αλλα απο εδω και περα αυτο θα κανω! το μονο που δεν γνωριζω ειναι αν υπαρχει διασφαλιση της συναλλαγης ως προς την παραλαβη ...και ρωτω εσας ολους που εχετε κανει εχω δικαιωμα να σταματησω την πληρωμη σε περιπτωση παραλαβης ελλατωματικου η οχι??? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το paypal σε καλύπτει σε περίπτωση αγοράς μέσω του ebay...

Όλες οι άλλες αγορές που γίνονται μέσω paypal ουσιαστικά δεν σε εξασφαλίζουν σε τίποτα αν την άλλη μέρα ο άλλος κλείσει τον λογαριασμό του

Σχετικά με το alibaba και gold member και παραμύθια της χαλιμάς εγώ δεν έχω πάψει να το θεωρώ super αναξιόπιστο αν και τώρα αν πρόσεξα καλά έχει βάλει τον δικό του τρόπο πληρωμής-alipay-με σκοπό να προσδώσει στο site κάποια αξιοπιστία.(Δεν ξέρω αν ακολουθείται απ όλους αυτός ο τρόπος πληρωμής)

το έχω γράψει ότι όποιος θέλει να βρει αξιόπιστο πωλητή-εκτος των μεγάλων και γνωστών site- καλό είναι να κοιτάξει στο globalsources ή το ακόμα πιο απλό να βρει ένα καλό πωλητή από το ebay και να κάνει με εκείνον όλες τις συναλλαγές του

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

σας στελνω παρακατω 3 αναξιοπιστες κινεζικες ιστιοσελιδες μακρια απο αυτους αν κατα τυχη σας φερει ο δρομος για να μην την πατησετε οπως εγω

 

http://www.grandbeing-mobile.com.cn/

 

http://www.zoomobiles.com/

 

τα δυο παραπανω λινκ αναφερονται σε σελιδες που σπρωχνουν εσκεμενα ελατωματικα κινητα

 

και το παρακατω λινκ αναφερεται σε ιστιοσελιδα που πουλαει ψευτικες καρτες μνημης και στικακια usb

 

http://www.flashhot.com/contact.asp

 

 

ΜΑΚΡΙΑ !!!!!!!!!

Ευχαριστω για την απαντηση σε σχεση με το paypal!!!!

Link to comment
Share on other sites

υποχρεωτικο στην ευρωπη ,δες της jaga τα κινητα που ειναι υποχρεωτικο να εχουν δεικτη ακτινοβολιας και ειναι ιδια με τα κινεζικα

 

Δεν κατάλαβα, είναι ή δεν είναι ασφαλή τα κινέζικα?

Φυσικά ούτε με τα "επώνυμα" δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι , αλλά τουλάχιστον στα χαρακτηριστικά τους αναφέρουν το δείκτη SAR , που είναι στα επιτρεπτά όρια.

Οποιος το έχει δει σε κινέζικα ας δώσει ένα link να το δω.

Link to comment
Share on other sites

http://www.jaga.gr/?q=node/159 εδω τα sar της jaga, και τελος παντων ψαξε στο φορουμ εχω ανεβασει τεστ με δεικτη σαρ κινεζικων
Link to comment
Share on other sites

καλά ρε φίλε που τα βρήκες αυτα τα site??

 

για μένα το πιο αξιόπιστο είναι το ebay άπλα δεν βρίσκω πολλα πράγματα .

και δεύτερο που έχω αγοράσει 3 κινητά και ο τύπος αν του στήλης μήνυμα 10 η ώρα άπαντα 10 και 5 αρκεί να είναι πρωί είναι το http://www.sevenextreme.com/

 

και σαν χρήστης το μαιλ welcom_jvd5249td@members.ebay.com.hk

Link to comment
Share on other sites

καλά ρε φίλε που τα βρήκες αυτα τα site??

 

για μένα το πιο αξιόπιστο είναι το ebay άπλα δεν βρίσκω πολλα πράγματα .

και δεύτερο που έχω αγοράσει 3 κινητά και ο τύπος αν του στήλης μήνυμα 10 η ώρα άπαντα 10 και 5 αρκεί να είναι πρωί είναι το http://www.sevenextreme.com/

 

και σαν χρήστης το μαιλ welcom_jvd5249td@members.ebay.com.hk

 

Πρωτού αρχίσεις να προτείνεις κάποιον πωλητή δοκίμασε τον και στην στραβή να δεις τι θα κάνει.Διάβασε λίγο την περιπέτεια του φίλου παραπάνω

το αποτελεσμα και τα 5 τα παρελαβα σκουπιδια με χαλασμενα χρωματα στις οθονες αυτα ειναι τα πακετα του πληρωνω και μετα παραλαμβανω τις μουφες του στελνω μαιλ εκανε τον κινεζο στην πραγματικοτητα οχι μου λεει πρωτη ποιοτητα εστειλα φανταστειτε δηλαδη να εστελνε την δευτερη :lol: θελω αλλαγη του λεω αυτα ειναι για τον καδο δεν απανταγε βουβα την ειχε κανει με τα πολλα απαντησε δεν τα αλλαζω δεν στελνω λεφτα πισω

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να ηρεμήσουμε και να επιστρέψουμε στο θέμα μας. Αν έχετε να αναλύσετε κάτι δικό σας, υπάρχουν και τα ΡΜ.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

καλά ρε φίλε που τα βρήκες αυτα τα site??

 

για μένα το πιο αξιόπιστο είναι το ebay άπλα δεν βρίσκω πολλα πράγματα .

και δεύτερο που έχω αγοράσει 3 κινητά και ο τύπος αν του στήλης μήνυμα 10 η ώρα άπαντα 10 και 5 αρκεί να είναι πρωί είναι το http://www.sevenextreme.com/

 

και σαν χρήστης το μαιλ welcom_jvd5249td@members.ebay.com.hk

Εχω παραγγείλει ένα κινητό από το εν λόγω site στις 30/09.Μεχρι να το κλεισω μου απαντουσαν σφαιρα στα μειλ.Απο τη στιγμή που το πλήρωσα με paypal τους έχω στείλει αρκετά μέιλ και δεν έχω λάβει απάντηση.Το παράγγειλα με την επιλογή free shipping.Το στελνουν με china post απ'οτι είδα.Να αρχίζω να ανησυχώ;
Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγείλει ένα κινητό από το εν λόγω site στις 30/09.Μεχρι να το κλεισω μου απαντουσαν σφαιρα στα μειλ.Απο τη στιγμή που το πλήρωσα με paypal τους έχω στείλει αρκετά μέιλ και δεν έχω λάβει απάντηση.Το παράγγειλα με την επιλογή free shipping.Το στελνουν με china post απ'οτι είδα.Να αρχίζω να ανησυχώ;

 

Μπορεί να ευθύνεται η γιορτή που είχαν στην Κίνα μέχρι και χθες. Αν θυμάμαι καλά ήταν από 1 Οκτωβρίου μέχρι 5 Οκτωβρίου. Προφανώς γι' αυτό καθυστερούν, αν δεις ότι δεν σου στέλνουν mail μέχρι αύριο τότε ν' αρχίσεις ν' ανησυχείς.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ευθύνεται η γιορτή που είχαν στην Κίνα μέχρι και χθες. Αν θυμάμαι καλά ήταν από 1 Οκτωβρίου μέχρι 5 Οκτωβρίου. Προφανώς γι' αυτό καθυστερούν, αν δεις ότι δεν σου στέλνουν mail μέχρι αύριο τότε ν' αρχίσεις ν' ανησυχείς.

 

 

Μην ανησυχεις δεν εχεις προβλημα.Και τα δικα μου τα δεματα εχουν αργησει που αγοραζω απο συγκεκριμενη πωλητρια εδω και πανω απο ενα 1,5 χρονο. Η εθνικη τους εορτη ειναι από 1-7 Οκτωβριου. Επισης γινεται ενας χαμος και με το ΗΚ ταχυδρομειο γιατι ολοι ηθελαν να αποφυγουν τις μερες αργιας που ειχαν στην Κινα για να παραλαβουν τα δεματα τους πιο γρηγορα. :)

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχεις δεν εχεις προβλημα.Και τα δικα μου τα δεματα εχουν αργησει που αγοραζω απο συγκεκριμενη πωλητρια εδω και πανω απο ενα 1,5 χρονο. Η εθνικη τους εορτη ειναι από 1-7 Οκτωβριου. Επισης γινεται ενας χαμος και με το ΗΚ ταχυδρομειο γιατι ολοι ηθελαν να αποφυγουν τις μερες αργιας που ειχαν στην Κινα για να παραλαβουν τα δεματα τους πιο γρηγορα. :)

 

Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες.Σε περίππτωση που δεν παραλάβω(ούτε να το σκέφτομαι δε θλεω) τι διαδικασίες πρέπει να κάνω;Η αγορά έγινε με paypal.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες.Σε περίππτωση που δεν παραλάβω(ούτε να το σκέφτομαι δε θλεω) τι διαδικασίες πρέπει να κάνω;Η αγορά έγινε με paypal.

Θα μπεις στο προφιλ σου στην paypal και θα πατησεις Resolution Center..μετα θα σε καθοδηγησει το site βημα προς βημα.

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...