Jump to content

H wind 2η σε λίγο καιρό;


keysmith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση κρίσεως και απλών μαθηματικών:

Πως η Wind θα βρεθεί 2η σε λιγότερο από 1 μήνα ενώ υπολείπεται κατά 570.000+ νέες συνδέσεις ώστε να ξεπεράσει την συνδρομητική βάση της Voda?

Πως θα αυξήσει αντίστοιχα την κερδοφορία της ώστε να ξεπεράσει αυτήν της Cote και Voda?

Βλέπω μια απίστευτη σιγουριά(χωρίς επιχειρήματα βέβαια)

Άλλο θέμα λοιπόν η αίσθηση και ο κρυφός πόθος κάποιων από εμάς να δουν την Wind 2η και άλλο η ερμηνεία των απόλυτων αριθμητικών μεγεθών.

"Ακόμη δεν τον είδαμε...Γιάννη τον εβγάλαμε"

Εδώ και 3 χρόνια όλο 2η “έρχεται”:p

Δεν είπα ότι θα έρθει δεύτερη σε λιγότερο από ένα μήνα. Μπορεί να πιάσει τη 2η θέση μέσα στο 2009. Και προσωπικά, εννοώ δεύτερη σε αριθμό συνδρομητών, δεν εξετάζω τα κέρδη (τα οποία όμως λογικό είναι να αυξηθούν).

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 53
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερώτηση κρίσεως και απλών μαθηματικών:

Πως η Wind θα βρεθεί 2η σε λιγότερο από 1 μήνα ενώ υπολείπεται κατά 570.000+ νέες συνδέσεις ώστε να ξεπεράσει την συνδρομητική βάση της Voda?

Πως θα αυξήσει αντίστοιχα την κερδοφορία της ώστε να ξεπεράσει αυτήν της Cote και Voda?

Βλέπω μια απίστευτη σιγουριά(χωρίς επιχειρήματα βέβαια)

Άλλο θέμα λοιπόν η αίσθηση και ο κρυφός πόθος κάποιων από εμάς να δουν την Wind 2η και άλλο η ερμηνεία των απόλυτων αριθμητικών μεγεθών.

"Ακόμη δεν τον είδαμε...Γιάννη τον εβγάλαμε"

Εδώ και 3 χρόνια όλο 2η “έρχεται”:p

 

Κοιτα, χωρις να μπαινουμε σε ενα Vs, επειδη ολα αυτα που λεμε ειναι πολυ υποθετικα γιατι ποτε κανεις δεν ξερει τι θα φερει το μελον, απλα αυτο που βασιζουν μερικοι αυτην την αξιωση ειναι στον ρυθμο αποκτησης νεων πελατων κατα το τελευταιο ετος.Εαν συνεχιστει αυτο και στο επομενο ετος, τοτε πριν βγει το 2009 θα εχει περασει 2η. Οταν σε συναπτα τριμηνα η Wind έγραφε 200.000+ συνδρομητες, και η vodafone κυμαινοτανε στα 80.000, ειναι προφανες το αποτελεσμα εαν συνεχιστει.

 

Αλλα ξαναλεω, προηγουμενες αποδοσεις δεν εγγυωνται μελλοντικες (διαφημηση για αμοιβαια κεφαλαια εγινα :lol::lol:).

 

Σχετικα με το εδω και 3 χρονια ολο 2η ερχεται, εχω να πω πως εδω και 3 χρονια διαγραφει μια σαφεστατα συνεχη και σταθερη ανοδικη πορεια. Καλα να ειμαστε, να δουμε και στα επομενα χρονια τι θα γινει!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κρίσεως και απλών μαθηματικών:

Πως η Wind θα βρεθεί 2η σε λιγότερο από 1 μήνα ενώ υπολείπεται κατά 570.000+ νέες συνδέσεις ώστε να ξεπεράσει την συνδρομητική βάση της Voda?

Πως θα αυξήσει αντίστοιχα την κερδοφορία της ώστε να ξεπεράσει αυτήν της Cote και Voda?

Βλέπω μια απίστευτη σιγουριά(χωρίς επιχειρήματα βέβαια)

Άλλο θέμα λοιπόν η αίσθηση και ο κρυφός πόθος κάποιων από εμάς να δουν την Wind 2η και άλλο η ερμηνεία των απόλυτων αριθμητικών μεγεθών.

"Ακόμη δεν τον είδαμε...Γιάννη τον εβγάλαμε"

Εδώ και 3 χρόνια όλο 2η “έρχεται”:p

 

Μα δεν ειπε κανενας οτι η wind θα περασει τη vodafone σε 1μηνα αλλα μεσα στο 2009 μπορει και να την περασει.Που αν εχεις παρατηρησει τα αποτελεσματα των 2εταιρειων τα 2τελευταια χρονια αυτο δειχνουν.Οτι δηλαδη αν η wind συνεχισει να μαζευει καθε τριμηνο πολυ περισσοτερο κοσμο θα ξεπερασει την vodafone.Ακομα,απ οτι βλεπω κ απ τους δικους μου γνωστους πιο πολλοι πλεον χρησιμοποιουν wind παρα vodafone.Καλα για cosmote δε θα μιλησω.Αυτη παιζει σκιζει!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι συνδρομητης της WIND εδω κ 10 μηνες και περιμενω να κλεισω χρονο να παω κοτε..το σημα ειναι αστα να πανε που μονο αυτο με ενδιαφερει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι συνδρομητης της WIND εδω κ 10 μηνες και περιμενω να κλεισω χρονο να παω κοτε..το σημα ειναι αστα να πανε που μονο αυτο με ενδιαφερει.

Δεν έχεις δίκιο φίλε, η κάλυψη της Wind είναι πολύ καλή.

Αν μένεις πάντως στην παραλία Κατερίνης, πριν καιρό που είχα πάει εκεί για βόλτα, δεν είχα πουθενά πρόβλημα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις δίκιο φίλε, η κάλυψη της Wind είναι πολύ καλή.

Αν μένεις πάντως στην παραλία Κατερίνης, πριν καιρό που είχα πάει εκεί για βόλτα, δεν είχα πουθενά πρόβλημα.

 

το σημα στη παραλια ειναι παντου τερμα.σε ορεινες περιοχες ομως:ninja:εκει εχω προβλημα και παιζει κοσμοτε μονο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το σημα στη παραλια ειναι παντου τερμα.σε ορεινες περιοχες ομως:ninja:εκει εχω προβλημα και παιζει κοσμοτε μονο.

 

Και εγώ σε παραλία μενω αλλά το σημα της είναι "εικονικό". δλ δτο κινητό πιάνει την κυψέλη (κεραία σταθμός βασης) το ανάποδο όχι. Φουλ σήμα με μηδεν ή σπάνια κακή λήψη. Ομιλία που κόβεται σε 10-20'' από την αρχή της, ή στα 1-2' στα καλά της.

τες πα συμφωνώ όπως εχω ξαναπεί οτι η wind ειναι εν γένει πιο ανταγωνιστική (nonstop, bonus, δέσμευση τιμής και στα καρτοκινητά klt) και ότι εχει βελτιωθεί σε σημα σε σχέση με το παρελθόν αλλά θέλει πολύ για να φτάσει στην επαρχία - ύπεθρο την cote. ασε που έχει αγορασμένο το μισό εύρος από την cosmote.

Πάντως η voda τα τελευταία απλά συμβόλαια είναι λίγο πιο οικονομικά (καντε διαίρεση χρόνος δια χρήματα να δειτε πόσο βγαίνει το λεπτό) από της wind, εκτός αν τα αντέγραψε και αυτά η wind μέσω της δέσμευσης τιμής :lol:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Οκ ολα αυτα λιγο - πολυ..

Κανεις ομως δεν μιλησε για την ''ποιοτητα συνομιλιας''. Εστω οτι σε μια περιοχη εχουν φουλ σημα και οι 3 εταιριες. Δοκιμαστε να τις καλεσετε απο σταθερο τηλεφωνο (η πιο αξιοπιστη αναφορα). Θα δειτε οτι στις 2 εταιριες, με πρωταγωνιστρια την ΚΟΤΕ, και μετα την wind, η συνομιλια παντα διεξαγεται με ανεπαισθητες μικροδιακοπες κλασματων δευτερολεπτου, ισα για να πεις στον συνομιλιτη ''δεν σ'ακουσα,ξαναπεστο''. Μονο στη vodafone δεν συμβαινει αυτο. Εστω και μια γραμμη στη μπαρα σηματος, η συνομιλια και η καθαροτητα φωνης, ειναι αψογη. Σαν να μιλας απο σταθερο σε σταθερο. Και δεν το λεω μονο εγω αυτο (που εχω και τις 3), αλλα και εδω στο myphone, μου το επιβεβαιωσε κατι που ειχα διαβασει (δυστυχως δεν θυμαμαι που ακριβως). Καποιος μηχανικος που ειναι η δουλεια του αυτη, το ανελυε, με όρους που ουτε καν γνωριζω.. Οτι 1η σε ποιοτητα φωνης 10 στα 10 ειναι η voda, εδω και χρονια μαλλιστα, μετα 7 στα 10 η wind, τωρα τελευταια αυτο, και σ'αυτον τον τομεα παντα, 0 στα 10 η Cote..

Απο προσφορες ομως η voda, οπως παντα, 0 στα 10...

Link to comment
Share on other sites

Οκ ολα αυτα λιγο - πολυ..

Κανεις ομως δεν μιλησε για την ''ποιοτητα συνομιλιας''. Εστω οτι σε μια περιοχη εχουν φουλ σημα και οι 3 εταιριες. Δοκιμαστε να τις καλεσετε απο σταθερο τηλεφωνο (η πιο αξιοπιστη αναφορα). Θα δειτε οτι στις 2 εταιριες, με πρωταγωνιστρια την ΚΟΤΕ, και μετα την wind, η συνομιλια παντα διεξαγεται με ανεπαισθητες μικροδιακοπες κλασματων δευτερολεπτου, ισα για να πεις στον συνομιλιτη ''δεν σ'ακουσα,ξαναπεστο''. Μονο στη vodafone δεν συμβαινει αυτο. Εστω και μια γραμμη στη μπαρα σηματος, η συνομιλια και η καθαροτητα φωνης, ειναι αψογη. Σαν να μιλας απο σταθερο σε σταθερο. Και δεν το λεω μονο εγω αυτο (που εχω και τις 3), αλλα και εδω στο myphone, μου το επιβεβαιωσε κατι που ειχα διαβασει (δυστυχως δεν θυμαμαι που ακριβως). Καποιος μηχανικος που ειναι η δουλεια του αυτη, το ανελυε, με όρους που ουτε καν γνωριζω.. Οτι 1η σε ποιοτητα φωνης 10 στα 10 ειναι η voda, εδω και χρονια μαλλιστα, μετα 7 στα 10 η wind, τωρα τελευταια αυτο, και σ'αυτον τον τομεα παντα, 0 στα 10 η Cote..

Απο προσφορες ομως η voda, οπως παντα, 0 στα 10...

 

simfono mazi sou, eimai sindromitis tis vodafone, ala exo kai cosmote apo 2 mines peripou, sto spiti m kai i dio exoun full sima ala otan milao me cosmote akougete kapies fones san na min exis sima ala full piani. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλη φαντασία έχει αυτός που δημιούργησε αυτό το θέμα!

Γιατί το λες φίλε μου;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως! Ενω η Cote δειχνει φουλ σημα, στην συνομιλια....τζιφος..

 

Eγώ εκτός από μία φορά που μου συνέβη να μην μπορώ να καταλάβω τι λέει ο άλλος,με την Cosmote δεν έχω κανενα παράπονο όπου και να την έχω χρησιμοποιήσει..Αντίθετα,με την Vodafone δε μου αρέσει ο ήχος της!Τον θεωρώ πολύ σκληρό και τσιριχτό!

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το σημείο θα πρέπει να παρέμβει ο mixtri και να πει την άποψή του σχετικά με το ποια εταιρεία έχει την καλύτερη ποιότητα ήχου...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Την καλύτερη ποιότητα ήχου και από προσωπική μου εμπειρία την έχει η Wind!Μετά,ακολουθεί η Κοσμοτέ και μετά η Vodafone!Αυτή είναι η προσωπική μου εμπειρία με βάση τη χρήση που έχω κάνει και στις 3 εταιρίες στο σύνολο των περιοχών που τις έχω χρησιμοποιήσει.
Link to comment
Share on other sites

Οκ ολα αυτα λιγο - πολυ..

Κανεις ομως δεν μιλησε για την ''ποιοτητα συνομιλιας''. Εστω οτι σε μια περιοχη εχουν φουλ σημα και οι 3 εταιριες. Δοκιμαστε να τις καλεσετε απο σταθερο τηλεφωνο (η πιο αξιοπιστη αναφορα). Θα δειτε οτι στις 2 εταιριες, με πρωταγωνιστρια την ΚΟΤΕ, και μετα την wind, η συνομιλια παντα διεξαγεται με ανεπαισθητες μικροδιακοπες κλασματων δευτερολεπτου, ισα για να πεις στον συνομιλιτη ''δεν σ'ακουσα,ξαναπεστο''. Μονο στη vodafone δεν συμβαινει αυτο. Εστω και μια γραμμη στη μπαρα σηματος, η συνομιλια και η καθαροτητα φωνης, ειναι αψογη. Σαν να μιλας απο σταθερο σε σταθερο. Και δεν το λεω μονο εγω αυτο (που εχω και τις 3), αλλα και εδω στο myphone, μου το επιβεβαιωσε κατι που ειχα διαβασει (δυστυχως δεν θυμαμαι που ακριβως). Καποιος μηχανικος που ειναι η δουλεια του αυτη, το ανελυε, με όρους που ουτε καν γνωριζω.. Οτι 1η σε ποιοτητα φωνης 10 στα 10 ειναι η voda, εδω και χρονια μαλλιστα, μετα 7 στα 10 η wind, τωρα τελευταια αυτο, και σ'αυτον τον τομεα παντα, 0 στα 10 η Cote..

Απο προσφορες ομως η voda, οπως παντα, 0 στα 10...

 

Ναι γιατι η Vodafone δεν εχει καμια προσφορα σε τιποτα και ετσι το δικτυο της ειναι αδειο (εξ ου και η καλη ποιοτητα, λιγοτεροι χρηστες στο ιδιο bandwidth), ενω η Cosmote χτυπησε καλες προσφορες - π.χ. 1800 λεπτα στο καρτοκινητο κλπ. και το δικτυο της χρησιμοποιειται πολυ... Να μην πουμε για επαρχια που το 90% + μιλαει με Cosmote λογω καλυτερου σηματος...

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατι η Vodafone δεν εχει καμια προσφορα σε τιποτα και ετσι το δικτυο της ειναι αδειο (εξ ου και η καλη ποιοτητα, λιγοτεροι χρηστες στο ιδιο bandwidth), ενω η Cosmote χτυπησε καλες προσφορες - π.χ. 1800 λεπτα στο καρτοκινητο κλπ. και το δικτυο της χρησιμοποιειται πολυ... Να μην πουμε για επαρχια που το 90% + μιλαει με Cosmote λογω καλυτερου σηματος...

 

1. Απο τα στοιχεια που δινει η Vodafone δεν προκυπτει οτι δεν χρησιμοποιουν το δικτυο της....

2. Μαλλον εχει μεγαλυτερη χωρητικοτητα απο την Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

1. Απο τα στοιχεια που δινει η Vodafone δεν προκυπτει οτι δεν χρησιμοποιουν το δικτυο της....

2. Μαλλον εχει μεγαλυτερη χωρητικοτητα απο την Cosmote.

1. Ασφαλώς και το χρησιμοποιούν. Σκέψου το καλοκαίρι μόνο με το roamming. 10.000.000 ενεργοί τουρίστες έρχονται στην Ελλάδα που οι περισσότερη, ξέρουν.. ποια άλλη από την Vodafone. αρα λογικά να χρησιμοποιεί πολύ το εύρος.

2. Ναι έχει μεγαλύτερο εύρος. Η αναλογία αγορασμένο εύρους όπως γνωρίζω είναι 2 Vodafone, 1,5 Cosmote, 1 Wind, (εκτός αν ειναι 1η cosmote, 2 voda κολλησα τώρα):wacko:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

1. Ασφαλώς και το χρησιμοποιούν. Σκέψου το καλοκαίρι μόνο με το roamming. 10.000.000 ενεργοί τουρίστες έρχονται στην Ελλάδα που οι περισσότερη, ξέρουν.. ποια άλλη από την Vodafone. αρα λογικά να χρησιμοποιεί πολύ το εύρος.

2. Ναι έχει μεγαλύτερο εύρος. Η αναλογία αγορασμένο εύρους όπως γνωρίζω είναι 2 Vodafone, 1,5 Cosmote, 1 Wind, (εκτός αν ειναι 1η cosmote, 2 voda κολλησα τώρα):wacko:

 

 

2χ15 στα 900 και 2χ15 στα 1800 για Vodafone.

2χ25 στα 1800 και 2χ5 στο eGSM *για Cosmo

2χ10 στα 900 και 2χ15 στα 1800 για Wind.

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατι η Vodafone δεν εχει καμια προσφορα σε τιποτα και ετσι το δικτυο της ειναι αδειο (εξ ου και η καλη ποιοτητα, λιγοτεροι χρηστες στο ιδιο bandwidth), ενω η Cosmote χτυπησε καλες προσφορες - π.χ. 1800 λεπτα στο καρτοκινητο κλπ. και το δικτυο της χρησιμοποιειται πολυ... Να μην πουμε για επαρχια που το 90% + μιλαει με Cosmote λογω καλυτερου σηματος...

 

Καλά τα έχεις απλοποιήσει εντελώς τα πράγματα. Σε ποιό bandwidth αναφέρεσαι? Η ποιότητα στην ομιλία δεν σχετίζεται με τον αριθμό των χρηστών. Υπάρχουν συγκεκριμένα συστήματα QoS γ'αυτήν την λειτουργία. Ας μην επεκταθούμε αλλά αυτό που λές δεν ισχύει. Δεν μπορει με 4 + εκ. συνδρομητές να έχεις άδειο δίκτυο όταν τα ψηφιακά κέντρα έχουν καθημερινά average 60% και peaks κίνησης στα 85%....εκτός αν ξέρεις κάτι παραπάνω και δεν μας το λές;)

Link to comment
Share on other sites

2χ15 στα 900 και 2χ15 στα 1800 για Vodafone.

2χ25 στα 1800 και 2χ5 στο eGSM *για Cosmo

2χ10 στα 900 και 2χ15 στα 1800 για Wind.

 

Se oti afora th wind, perilamvanetai kai to 1800ari fasma ths Q?

Link to comment
Share on other sites

2χ15 στα 900 και 2χ15 στα 1800 για Vodafone.

2χ25 στα 1800 και 2χ5 στο eGSM *για Cosmo

2χ10 στα 900 και 2χ15 στα 1800 για Wind.

Εγώ πάλι σε μια αναζήτηση μου στο INTERNET βρήκα τα εξείς

Μιλάμε για 2.5G (και όχι 3G μπάντες UMTS 2100 MHz), δεν έχω ιδέα για 3G

Cosmοte GSM 900e (2x5) GSM1800 (2x25 Cosmote) = 2x30Mhz

Vodafone GM900 2x10, GSM1800 2x15 = 2x25 Mhz

Wind GSM900 2x10 GM1800 2x5 = 2x15Mhz

Infoquest (Q) GSM1800 2x10 = 2x10Mhz (Τα χρησιμοποιεί και για το δίκτυο της η Wind?)

Τώρα αν είναι ακριβή τα στοιχεία δεν ξέρω.:O

 

Το δεύτερο χαρακτηριστικό της χωρητικότητας είναι η πύκνωση! Όσο πιο πυκνές οι κυψέλες τόσο καλύτερη χωρητικότητα. Περί αυτού κολοκυθόπιτα

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι σε μια αναζήτηση μου στο INTERNET βρήκα τα εξείς

Μιλάμε για 2.5G (και όχι 3G μπάντες UMTS 2100 MHz), δεν έχω ιδέα για 3G

Cosmοte GSM 900e (2x5) GSM1800 (2x25 Cosmote) = 2x30Mhz

Vodafone GM900 2x10, GSM1800 2x15 = 2x25 Mhz

Wind GSM900 2x10 GM1800 2x5 = 2x15Mhz

Infoquest (Q) GSM1800 2x10 = 2x10Mhz (Τα χρησιμοποιεί και για το δίκτυο της η Wind?)

Τώρα αν είναι ακριβή τα στοιχεία δεν ξέρω.:O

 

Το δεύτερο χαρακτηριστικό της χωρητικότητας είναι η πύκνωση! Όσο πιο πυκνές οι κυψέλες τόσο καλύτερη χωρητικότητα. Περί αυτού κολοκυθόπιτα

 

Vodafone ειναι 2χ30 συνολο και το 900 ειναι 2χ15 (το ειχε παρει μεσα απο τα χερια της cosmote).

Link to comment
Share on other sites

To θεμα δεν ειναι μονο να περασει δευτερη σε συνδρομητες αλλα να περασει δευτερη και στην καλυψη,η cosmote καλπαζει δυναμικα με αυτη την υποχωρηση της vodafone αλλα σημασια εχουν οι εν ενεργεια συνδρομητες που πιστευω παλι οτι η κοσμοτε εχει τους περισσοτερους με διαφορα κι αυτο φαινεται στα συμβολαια

 

 

Όσον αφορά την κάλυψη,θεωρώ πως είναι το πλεονέκτημα της Wind έναντι της Vodafone,κυρίως σε επαρχιακές ή πιο απομακρυσμένες περιοχές και κυριως στην 3η γενιά!Αυτος είναι ενας λόγος για να την εμπιστευτείς ελαφρώς περισσότερο.Αλλά και πάλι,τον τελευταίο καιρό,δε βλέπουμε κάποια σημαντική ανάπτυξη του 3g..Και το λανσάρισε και πρώτη...

 

Καλα ενταξει το ακουσαμε κι αυτο,δε νομιζω οτι τιθεται θεμα καλυψης για τη vodafone,ειναι πιο μπροστα απο τη wind και στην επαρχια

 

Γενικως αυτη η εταιρια πρωην telestet,tim,wind παντα ειχε προβληματικο δικτυο,πολλα κενα καλυψης απο παλια βεβαια γινανε βελτιωσεις αλλα οταν εκανε βελτιωσεις οι αλλες δυο βαζανε κι αλλους σταθμους για χωρητικοτητα,ηδη η κοσμοτε αυτο κανει ενω υπαρχει καλυψη συνεχιζει να βαζει σταθμους,πιστευω οτι ο κοσμος πηγαινει συνηθως σε αυτην που εχει το πιο αξιοπιστο δικτυο και αυτο αντικατοπτριζει η πελατειακη βαση καθε εταιριας μια που οι τιμες πανω κατω ιδιες ειναι,οι περισσοτεροι δηλαδη προτιμουν τη κοσμοτε μετα τη βονταφον και τελευταια τη wind

 

παντως εγω ευχομαι η wind να περασει στη δευτερη θεση για να αναγκαστει η vodafone να κανει προσφορες να ριξει τιμες και να δωσει νεα πλεονεκτηματα στους συνδρομητες αντε γιατι πολυ κυριλε την ειδε "ειμαστε πρωτοι στο κοσμο και ετσι" και μετα δε την παω γιατι ειναι γαυρικη,"θρυλος a la carte" κτλπ ηταν η πρωτη που αυξησε την ελαχιστη χρεωση κλησης απο 20" σε 30" που υπαρχει μεχρι σημερα και δε λεει να καταργηθει,ευτυχως που υπαρχει και το frog

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου,συγνωμη κιόλας,αλλά βάζε και καμιά τελεία που και που,οι απαντήσεις είναι τρομερά δυσανάγνωστες.Δεν ξέρεις πού ξεκινάει και πού σταματάει η πρόταση :)

 

Παρ’όλα αυτά,τουλάχιστον στις περιοχές της Πελοποννήσου,της Θεσσαλίας και της Κεντρικής Μακεδονίας,η Wind έχει βελτιωθεί σε εξαιρετικό βαθμό τα τελευταία χρόνια και δε νομίζω πως η Vodafone αυτήν τη στιγμή πέρα από χωρητικότητα έχει κάποιο άλλο ανταγωνιστικό πλεονέκτημα έναντί της.Ίσα-ίσα που η Wind έχει τρομερή ποιότητα ήχου εν αντιθέσει με την Vodafone και τον τσιριχτό και ‘‘σκληρό‘‘ ήχο της(αλήθεια,πόση συμπίεση κάνουν στον ήχο και ακούγεται έτσι;; :blink: ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...