Jump to content

All about BMW


omikrone3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eίναι πολύ ακριβές για το γούστο μου.

 

ps. Που ανέφερα οτι έχω πρόβλημα με αυτούς που αγοράζουν BMW;

 

Ρε φίλε οκ εχεις δίκιο αλλα που να ξέρω και εγώ ποιο μοντελο ακριβώς εννοούσες ...

Εγώ νόμιζα ότι μίλαγες για καινούρια μοντέλα !!!:p

 

P.S. Ανεφερες πιο πάνω κάτι για κάγκουρες και Ρωσοπόντιους !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανονικα ταξι για διαδρομες μεσα σε πολεις δεν παραγονται απο την εταιρια.. Οσα κυκλοφορουν ειναι αγοραια.. Για αυτο αλλωστε ειναι κ ασημι ολα.. Κ αγοραιο μπορεις να κανεις οτι αυτοκινητο θελεις..

 

Αυτό που έχω δει στη δράμα δεν είναι αγοραίο. Είναι στα χρώματα των δραμινών ταξί (κίτρινο με άσπρο).

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα ταξι για διαδρομες μεσα σε πολεις δεν παραγονται απο την εταιρια.. Οσα κυκλοφορουν ειναι αγοραια.. Για αυτο αλλωστε ειναι κ ασημι ολα.. Κ αγοραιο μπορεις να κανεις οτι αυτοκινητο θελεις..

Ποια η διαφορα αναμεσα σε αγοραιο ταξι , ταξι για εντος πολης διαδρομες και σε ιχ αυτοκινητο;:confused:

Link to comment
Share on other sites

To μοναδικο προβλημα ειναι οτι αυτη παιρνουν ατοκα δανεια ενω εμεις οχι!:mad:

Που το λεει αυτο? αυτοι εννοεις αλλοδαποι ή επαγγελματιες οδηγοι?

 

Nαι από τα ταξί περίμενε να τη χάσει. Όχι από τους ρωσοπόντιους και λοιπούς κάγκουρες που αγοράζουν κατα κανόνα bmw 3.

+ κατα κανονα οι 316-318 γινεται m3 Κολωντας ενα σημα

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορα αναμεσα σε αγοραιο ταξι , ταξι για εντος πολης διαδρομες και σε ιχ αυτοκινητο;:confused:

 

Τα ταξι πουλιουνται απο συγκεκριμενες αντιπροσωπειες κ σε λιγες εκδοσεις κ φυσικα δεν χρειαζεται καμια μετατροπη.. Για αυτο κ οι μαρκες κ τα μοντελα ταξι ειναι συγκεκριμενα.. Αυτα τα αυτοκινητα λογω του οτι ειναι για επαγγελματικη χρηση εχουν μια σημαντικη εκπτωση σε σχεση με την ιδια εκδοση του συμβατικου μοντελου.. Στα αγοραια ταξι τωρα μπορεις να μετατρεψεις οποιο μοντελο θελεις σε αγοραιο.. Απλα δν θα εχεις την εκπτωση που θα ειχες αν επαιρνες απο την αρχη ενα ταξι.. Κ προφανως αυτοι οι λιγοι που οδηγουν μπεμπες θα την αγορασαν με την κανονικη τους τιμη κ θα τα εκαναν αγοραια..

Link to comment
Share on other sites

Nαι από τα ταξί περίμενε να τη χάσει. Όχι από τους ρωσοπόντιους και λοιπούς κάγκουρες που αγοράζουν κατα κανόνα bmw 3.

 

μονο στα bmw συμβαινει αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Που το λεει αυτο? αυτοι εννοεις αλλοδαποι ή επαγγελματιες οδηγοι?

 

 

+ κατα κανονα οι 316-318 γινεται m3 Κολωντας ενα σημα

μόνο άσχετοι μπερδεύουν ένα M3 με ένα 316.

Link to comment
Share on other sites

και στη Ξανθη υπαρχει μια 5αρα ταξι που κυκλοφορει..
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Οπα! Εδώ είμαι και εγώ!

 

Απο τον Ιουλιο φέτος είμαι κάτοχος μια ολοκαίνουργιας BMW 320d ταξί και έχω έδρα την Κόρινθο.

 

Κάποιος με ανέφερε μάλιστα, σε προηγούμενο ποστ πως υπάρχει μια ολοκαίνουρια κατακόκκινη BMW στην Κόρινθο...

 

Περιττό να σας πω πως είχα τρέλα με την BMW για αυτό και η επιλογή μου.

 

Όταν έψαχνα ποιο θα ήταν το επόμενο επαγγελματικό μου αυτοκίνητο πέρισυ τα Χριστούγεννα, ήμουν ανάμεσα στα δυο: MB 220 Cdi και VW Passat 2.0 Td.

To ΜΒ απορρίφθηκε αμέσως μόλις το οδήγησα καθώς δε μου άρεσε καθόλου η ανάρτησή σε πρώτη φάση...

'Hμουν έτοιμος να παω προς VW λοιπόν, (αν και δε μου άρεσε τόσο αισθητικά...) και μια ωραία μέρα πήγα εναν πελάτη στην αντιπροσωπία της BMW στην Κόρινθο, και λεω... χάνω τίποτα αν ρωτήσω???

Και όντως δεν έχασα! Αφού μου το έδινε η επίσημη αντιπροσωπία με εγγυηση και μάλιστα έβγαινε αρκετά πιο χαμηλά απο το MB, και λίγο παραπάνω απο το passat, αρχισα να το σκέφτομαι πολύ σοβαρα...

Όταν το οδήγησα πήρα την τελική απόφαση και το παρήγγειλα.

 

Σας πληροφορώ πως είναι το πιο γρήγορο 2λιτρο της πιάτσας με 177 άλογα και ροπή 35 Kgr. Συνάμα, είναι και οικονομικότερο και απο το VW και κατα πολύ απο το MB που το αφήνει και αιώνες πίσω...

 

Τώρα για το ότι δε το διαλέγουν οι συνάδελφοι... Κακό του κεφαλιού τους! Κολλημένοι οι πιο πολλοί στα MB (και καλά αξιόπιστα, - μπαρμπouτσαλα-, μεσα στην πιάτσα είμαι και βλέπω) και στα φθηνά στην συντήρηση SCODA. Εταιρίες σαν την ΤΟΥΟΤΑ απο την στιγμή που έφτιαξαν εργοστάσια στην Ευρώπη η αξιοπιστία τους έπιασε πάτο άπατο! (Είχα το Avensis και είχα δεινοπαθήσει!)

 

Φορουμ του BMW-motorsport.gr μπορείτε να βρείτε πολλές λεπτομέρειες

 

Στο Garage μου εκεί, μπορείτε χαζεψετε και μερικές φωτό

 

Επίσης σχετικα links:

 

Υπάρχουν BMW taxi?

 

Ο Skatzoxoiros απέκτησε μπέμπα!

 

 

Φιλικά

Κώστας

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

http://img360.imageshack.us/img360/4364/027ci6.jpg

 

Και για τους άπιστους μπορώ να σκανάρω και το τιμολόγιο της BMW Hellas :lol::lol::lol:

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Οπα! Εδώ είμαι και εγώ!

 

Απο τον Ιουλιο φέτος είμαι κάτοχος μια ολοκαίνουργιας BMW 320d ταξί και έχω έδρα την Κόρινθο.

 

Κάποιος με ανέφερε μάλιστα, σε προηγούμενο ποστ πως υπάρχει μια ολοκαίνουρια κατακόκκινη BMW στην Κόρινθο...

 

Περιττό να σας πω πως είχα τρέλα με την BMW για αυτό και η επιλογή μου.

 

Όταν έψαχνα ποιο θα ήταν το επόμενο επαγγελματικό μου αυτοκίνητο πέρισυ τα Χριστούγεννα, ήμουν ανάμεσα στα δυο: MB 220 Cdi και VW Passat 2.0 Td.

To ΜΒ απορρίφθηκε αμέσως μόλις το οδήγησα καθώς δε μου άρεσε καθόλου η ανάρτησή σε πρώτη φάση...

'Hμουν έτοιμος να παω προς VW λοιπόν, (αν και δε μου άρεσε τόσο αισθητικά...) και μια ωραία μέρα πήγα εναν πελάτη στην αντιπροσωπία της BMW στην Κόρινθο, και λεω... χάνω τίποτα αν ρωτήσω???

Και όντως δεν έχασα! Αφού μου το έδινε η επίσημη αντιπροσωπία με εγγυηση και μάλιστα έβγαινε αρκετά πιο χαμηλά απο το MB, και λίγο παραπάνω απο το passat, αρχισα να το σκέφτομαι πολύ σοβαρα...

Όταν το οδήγησα πήρα την τελική απόφαση και το παρήγγειλα.

 

Σας πληροφορώ πως είναι το πιο γρήγορο 2λιτρο της πιάτσας με 177 άλογα και ροπή 35 Kgr. Συνάμα, είναι και οικονομικότερο και απο το VW και κατα πολύ απο το MB που το αφήνει και αιώνες πίσω...

 

Τώρα για το ότι δε το διαλέγουν οι συνάδελφοι... Κακό του κεφαλιού τους! Κολλημένοι οι πιο πολλοί στα MB (και καλά αξιόπιστα, - μπαρμπouτσαλα-, μεσα στην πιάτσα είμαι και βλέπω) και στα φθηνά στην συντήρηση SCODA. Εταιρίες σαν την ΤΟΥΟΤΑ απο την στιγμή που έφτιαξαν εργοστάσια στην Ευρώπη η αξιοπιστία τους έπιασε πάτο άπατο! (Είχα το Avensis και είχα δεινοπαθήσει!)

 

Φορουμ του BMW-motorsport.gr μπορείτε να βρείτε πολλές λεπτομέρειες

 

Στο Garage μου εκεί, μπορείτε χαζεψετε και μερικές φωτό

 

Επίσης σχετικα links:

 

Υπάρχουν BMW taxi?

 

Ο Skatzoxoiros απέκτησε μπέμπα!

 

 

Φιλικά

Κώστας

 

Tι μικρός που είναι ο κόσμος! :shock: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Από τα πιο ωραία ταξι!

 

Και απο τα πιο γρήγορα επίσης! :happy:

 

Tι μικρός που είναι ο κόσμος! :shock: :lol:

 

Βασικά έπεσε σύρμα απο φίλο που έτυχε να δει την συζήτηση που ανοίξατε! ;)

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

σκατζοχοιρε βαλε φωτο και με τα ασπρα angel.eyes...:whistle::whistle:

 

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/vbgarage.php?do=getimage&id=8072:)

πανεμορφη οντως....:O

Link to comment
Share on other sites

το σκεφτομουν να το κανω και εγω αυτο στη δικια μου γιατι το βραδυ φαινεται πολυ τουμπανee...ωστοσο το κακο ειναι οτι τη μερα ουσιαστικα "χανεις " τα daylights...
Link to comment
Share on other sites

Για ταξί αγοράστηκε.

Εκτελωνίστηκε στο όνομά μου κατευθείαν. Το μόνο κακό είναι οτι το περίμενα 4,5 μήνες απο την μέρα της παραγγελίας

Η τιμή περιέχει μόνο 6.5% ΕΤΤ. (για αυτό βγαίνει και πολύ φθηνότερο για ταξί)

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...