Jump to content

Neonode N2: Αντιμετώπιση προβλημάτων


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok δοκιμαζω και λεω αποτελεσματα....

υπαρχει πιθανοτητα αν κανω φορματ τιν καρτα με card reader να μπορει μετα να αναγνοριζει το pc το κινητο? εμενα ομως δεν ανοιγει γενικα...

θα κανω πρωτα τα πειραματα και βλπουμε!;)

merry Christmas!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 398
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειχα κι εγω ενα αντιστοιχο προβλημα με το κινητο, λογω κακου download του λογισμικου. Η εταιρια μου προτεινε να κανω format σε μορφη FAT τη καρτα, με αυτο το software...

 

http://www.pcworld.com/downloads/file/fid,64963-page,1-c,downloads/description.html

 

Στη συνεχεια κανεις format τη καρτα απο τα windows παλι σε μορφη FAT. Μετα εκανα εγω Clean Install και τωρα παει μια χαρα. Βασικα πριν μια ωρα το εκανα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

η οθονη ειναι σκληρη οπως σε ολα τα κινητα; αντεχει καθολου; φοβαμαι να την πιεσω και φοβαμαι να το βαλω σε καμια τσεπη οπως κανω με ολα τα κινητα, θα παθει τιποτα; :p
Link to comment
Share on other sites

η οθονη ειναι σκληρη οπως σε ολα τα κινητα; αντεχει καθολου; φοβαμαι να την πιεσω και φοβαμαι να το βαλω σε καμια τσεπη οπως κανω με ολα τα κινητα, θα παθει τιποτα; :p

Καλό θα ήταν να έγραφες αυτό το μήνυμα στο άλλο θέμα που υπάρχει για το κινητό αφού το συγκεκριμένο που είμαστε τώρα υπάρχει για την αντιμετώπιση προβλημάτων.

 

Καλή Χρονιά σε όλους κατ' αρχήν!

Η οθόνη είναι κάπως σκληρή αν και δεν ξέρω αν είναι το ίδιο ανθεκτική με ένα κινητό χωρίς οθόνη αφής. Εγώ μέχρι τώρα το βάζω και στην τσέπη (αλλά μέσα σε θήκη) και δεν έχει πάθει κάτι. Επίσης έχω παρατηρήσει ότι δεν έχει την παραμικρή γρατσουνιά πάνω της η οθόνη ενώ κάποιο άλλο κινητό στους 10 μήνες που το έχω θα είχε κάποια έστω και μικρή γρατσουνιά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Oταν κλεινει το κινητο χαλαει και σε εσας η ωρα?

Επισης μηπως μπορει κανεις να δωσει τις ρυθμισεις για internet της voda?

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Oταν κλεινει το κινητο χαλαει και σε εσας η ωρα?

Επισης μηπως μπορει κανεις να δωσει τις ρυθμισεις για internet της voda?

 

Όταν κλείνεις το κινητό δηλαδή απορυθμίζεται το ρολόι; Απίστευτο και δεν υπάρχει κανένας λόγος να γίνεται! Νομίζω σε κανέναν άλλον δεν συμβαίνει...

Για τις ρυθμίσεις τις Vodafone δεν ξέρω κάτι να σου πω αλλά ρίξε μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες και δοκίμασε να βάλεις τις ίδιες που έχουν οι άλλες εταιρίες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει όταν βγάζεις την μπαταρία. Εγώ ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα, όταν απλά έκλεινα την συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Η οθόνη είναι κάπως σκληρή αν και δεν ξέρω αν είναι το ίδιο ανθεκτική με ένα κινητό χωρίς οθόνη αφής.

 

Η οθόνη δεν είναι αφής. Είναι μια απλή οθόνη. Την ευθύνη για την ψευδοtouch (μόλις έβγαλα καινούργια λέξη) αίσθηση την αναλαμβάνει ένα πλέγμα υπερύθρων που βρίσκεται ακριβώς επάνω απο την οθόνη.

Γι'αυτό πολλές φορές μας δημιουργείτε η αίσθηση οτι το Ν2 πήρε μία εντολή χωρίς να έχουμε στην πραγματικότητα ακουμπήσει την οθόνη.

Τα παραπάνω είναι απλή διευκρίνηση γιατί στην πράξη η οθόνη συμπεριφέρεται σαν αφής.

Υ.Γ. Νωρίς το θυμήθηκα να απαντήσω :rolleyes:

Qtek 9100 (Wizard) / HTC HD2 (Leo) / Xiaomi Hongmi (RedRice)
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη δεν είναι αφής. Είναι μια απλή οθόνη. Την ευθύνη για την ψευδοtouch (μόλις έβγαλα καινούργια λέξη) αίσθηση την αναλαμβάνει ένα πλέγμα υπερύθρων που βρίσκεται ακριβώς επάνω απο την οθόνη.

Γι'αυτό πολλές φορές μας δημιουργείτε η αίσθηση οτι το Ν2 πήρε μία εντολή χωρίς να έχουμε στην πραγματικότητα ακουμπήσει την οθόνη.

Τα παραπάνω είναι απλή διευκρίνηση γιατί στην πράξη η οθόνη συμπεριφέρεται σαν αφής.

Υ.Γ. Νωρίς το θυμήθηκα να απαντήσω :rolleyes:

 

Α μια που το ανέφερες και ήθελα να το ρωτήσω. Τόσο καιρό δεν είχα καταλάβει αν οι υπέρυθρες είναι πάνω ή κάτω απ' την οθόνη! Είναι από πάνω τελικά ε;

 

Υ.Γ. Και η οθόνη δεν είναι ψευτοtouch! Όταν κάτι το χειρίζεσαι με το χέρι σου και μόνο και όχι με γραφίδα, στυλό ή κάτι τέτοιο ονομάζεται αφής.:)

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Και η οθόνη δεν είναι ψευτοtouch! Όταν κάτι το χειρίζεσαι με το χέρι σου και μόνο και όχι με γραφίδα, στυλό ή κάτι τέτοιο ονομάζεται αφής.:)

 

Off Topic

Μία λέξη κατάφερα να φτιάξω & εγώ απ'το μυαλό μου & αμέσως να μου το χαλάσεις :lol:

Qtek 9100 (Wizard) / HTC HD2 (Leo) / Xiaomi Hongmi (RedRice)
Link to comment
Share on other sites

Off Topic

Μία λέξη κατάφερα να φτιάξω & εγώ απ'το μυαλό μου & αμέσως να μου το χαλάσεις :lol:

 

:( Συγγνώμη! Δεν ήθελα να στο χαλάσω... Απλώς ήθελα να δεις τι τραβάει ο Μπαμπινιώτης που έγραψε ολόκληρο λεξικό!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδίνω τις ρυθμίσεις για Ίντερνετ και MMS για όποιον τυχόν δεν τις έχει. Ισχύουν σίγουρα για Wind και Cosmote* (κατ' επέκταση ισχύουν και για Q, Frog):

 

Internet

Όνομα: Wind Internet

APN: gint.b-online.gr

Όνομα χρήστη: wap

Κωδικός πρόσβασης: wap

Τύπος: WWW

Σημεία πρόσβασης: Wind Internet

URL:

Θύρα: 8080

 

ΜΜS

Όνομα: Wind MMS

APN: mnet.b-online.gr

Όνομα χρήστη: mms

Κωδικός πρόσβασης: mms

Τύπος: MMS

Σημείο πρόσβασης: Wind MMS

URL: http://192.168.200.95/servlets/mms

Διακομιστής Μεσολάβησης: 192.168.200.11

Θύρα: 9201

(Αν δεν λειτουργούν οι ρυθμίσεις για τα ΜΜS αλλάξτε απλώς την θύρα από 9201 σε 9401).

 

 

*Οι ρυθμίσεις APN καθώς και τα σημεία πρόσβασης νομίζω ότι δεν είναι ίδια για όλες τις εταιρείες. Ελέγξτε το απ' το δίκτυό σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Να ρωτήσω κάτι; Εμένα μου κολλάει καμιά φορά για μερικές ώρες ή μπορεί και λιγότερο και δε μου έρχονται μηνύματα! Μόλις μου παραπονιούνται, βάζω την κάρτα μου σε άλλη συσκευή και μου δείχνει πως έχω αδιάβαστα μηνύματα.. αλλά το "κοκομπλόκο" το παθαίνει σε άσχετες φάσεις! Το έχει πάθει κανείς άλλος αυτό;
"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Εμένα μου κολλάει καμιά φορά για μερικές ώρες ή μπορεί και λιγότερο και δε μου έρχονται μηνύματα! Μόλις μου παραπονιούνται, βάζω την κάρτα μου σε άλλη συσκευή και μου δείχνει πως έχω αδιάβαστα μηνύματα.. αλλά το "κοκομπλόκο" το παθαίνει σε άσχετες φάσεις! Το έχει πάθει κανείς άλλος αυτό;

 

Κι εγώ το παθαίνω! Τι να πεις; Αν ξέρει κάποιος κάποια λύση ας μας την πει. Δεν το παθαίνω πολύ συχνά αλλά όταν το πάθω είναι σπαστικό γιατί ενώ είναι ανοιχτό και με σήμα δεν δέχομαι ούτε κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

τα φτυσε ο φορτιστης μου κ δε φορτιζει το τηλ,

κ το καλυτερο ειναι οτι την ιδια μερα εχασα κ το usb!!!

 

ξερετε που μπορω να βρω εστω ενα καλωδιο φορτισης?

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο. -------Oscar Wilde
Link to comment
Share on other sites

τα φτυσε ο φορτιστης μου κ δε φορτιζει το τηλ,

κ το καλυτερο ειναι οτι την ιδια μερα εχασα κ το usb!!!

 

ξερετε που μπορω να βρω εστω ενα καλωδιο φορτισης?

 

10 φορές το έχουμε πει ρε παιδιά! http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2249643#post2249643 Διάβασε λίγο τα παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

ναι καπελα μου το εχω διαβασει ολο το θρεντ,

αλλα μου ειπανε οτι θελουν 37€ για το φορτιστη!

 

σκεφτηκα μπας κ εχει βρεθει καποια αλλη "ακρη"....

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο. -------Oscar Wilde
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να κάνει ένα copy-paste τις ρυθμίσεις του για GPRS & MMS?

Γιατί πλέον δεν το υποστηρίζει το site της Cosmote με τις έτοιμες ρυθμίσεις.

Θέλω αναλυτικά στο Tools-->Communications-->gprs-->

(tabs) gprs access points και application profiles

μου πει τι γράφουν γιατί μάλλον τα έχω κάνει μπάχαλο!

 

Thx!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να κάνει ένα copy-paste τις ρυθμίσεις του για GPRS & MMS?

Γιατί πλέον δεν το υποστηρίζει το site της Cosmote με τις έτοιμες ρυθμίσεις.

Θέλω αναλυτικά στο Tools-->Communications-->gprs-->

(tabs) gprs access points και application profiles

μου πει τι γράφουν γιατί μάλλον τα έχω κάνει μπάχαλο!

 

Thx!

 

Από την αρχική οθόνη επιλέξετε το μενού των Εργαλείων/Tools και στην συνέχεια ανοίξτε το εικονίδιο της Επικοινωνίας/Communication και πιέστε στην επιλογή GPRS. Θα εμφανιστούν οι επιλογές Σημεία Πρόσβασης GPRS/ GPRS Access Points και Προφίλ Εφαρμογής/Application Profiles. Σε καθένα από αυτά ορίστε ένα νέο προφίλ:

1) Σημεία Πρόσβασης GPRS/ GPRS Access Points ανοίξτε το μενού των Εργαλείων και πιέστε στο εικονίδιο Προσθήκη/ Add.

● Όνομα/Name: Πληκτρολογήστε COSMOTE MMS

● APN: Πληκτρολογήστε mms

● Username: Το αφήνετε κενό

● Password: Το αφήνετε κενό

● Statitistics: Το αφήνετε ως έχει

Τέλος, επιλέξτε ΑΠΟΔΟΧΗ /Accept sweep.

 

2) Προφίλ Εφαρμογής/Application Profiles ανοίξτε το μενού των Εργαλείων και πιέστε στο εικονίδιο Προσθήκη/ Add.

● Type : Επιλέξτε MMS

● Access Point : Επιλέξτε το προφίλ COSMOTE MMS

● URL: Πληκτρολογήστε http://mmsc.cosmote.gr:8002

● Use as HTTP Proxy/ Χρήση διακομιστή μεσολάβησης: Επιλέξτε ΕΝΕΡΓΟ

● Proxy: Πληκτρολογήστε 010.010.010.020

● Port: Πληκτρολογήστε 9201

 

Τέλος, επιλέξτε ΑΠΟΔΟΧΗ /Accept sweep.

Οι ρυθμίσεις έχουν ολοκληρωθεί και μπορεί να γίνει χρήση των υπηρεσιών MMS. Μετά την ολοκλήρωση των ρυθμίσεων, απαραίτητο είναι να απενεργοποιήσετε και να ενεργοποιήσετε πάλι το κινητό σας.

Με τα λεφτά αγοράζεις πάντα φτηνα πράγματα
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! και για www? (wap, gprs, ότι είναι τελοσπάντων!)

To λάθος σε εμένα ήταν το URL (είχε κάποια IP, αλλά χτυπούσε στην ίδια πόρτα 8002, στου κουφού τη πόρτα όμως......)

Edited by ryk
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! και για www? (wap, gprs, ότι είναι τελοσπάντων!)

To λάθος σε εμένα ήταν το URL (είχε κάποια IP, αλλά χτυπούσε στην ίδια πόρτα 8002, στου κουφού τη πόρτα όμως......)

 

Από την αρχική οθόνη επιλέξετε το μενού των Εργαλείων/Tools και στην συνέχεια ανοίξτε το εικονίδιο της Επικοινωνίας/Communication και πιέστε στην επιλογή GPRS. Θα εμφανιστούν οι επιλογές Σημεία Πρόσβασης GPRS/ GPRS Access Points και Προφίλ Εφαρμογής/Application Profiles. Σε καθένα από αυτά ορίστε ένα νέο προφίλ:

1) Σημεία Πρόσβασης GPRS/ GPRS Access Points ανοίξτε το μενού των Εργαλείων και πιέστε στο εικονίδιο Προσθήκη/ Add.

● Όνομα/Name: Πληκτρολογήστε COSMOTE INTERNET

● APN: Πληκτρολογήστε internet

● Username: Το αφήνετε κενό

● Password: Το αφήνετε κενό

● Statitistics: Το αφήνετε ως έχει

Τέλος, επιλέξτε ΑΠΟΔΟΧΗ /Accept sweep.

 

2) Προφίλ Εφαρμογής/Application Profiles ανοίξτε το μενού των Εργαλείων και πιέστε στο εικονίδιο Προσθήκη/ Add.

● Type : Επιλέξτε WWW

● Access Point : Επιλέξτε το προφίλ COSMOTE INTERNET

 

Τις υπόλοιπες ρυθμίσεις τις αφήνετε στην προεπιλογή.

 

Τέλος, επιλέξτε ΑΠΟΔΟΧΗ /Accept sweep.

Με τα λεφτά αγοράζεις πάντα φτηνα πράγματα
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
υπαρχει καμια συσκευη για spares?
Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο. -------Oscar Wilde
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Neonode N2: Αντιμετώπιση προβλημάτων

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...