Jump to content

[Cydia: Greek Source] MinApps Repository


minos197
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 760
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλα ε ειναι φανταστικο τρομερη δουλεια και μεγαλη ανακουφιση που ειναι ολα σε ενα. Δεν εχω λογια να σας ευχαριστησω. Αν και για να πω την αληθεια το φατσακι του ρεπο ειναι λιγο τρομακτικο θα μου αρεσε κατι που να δειχνη ελλαδα η εστω κατι που να αντιπροσοπευει εσας τους δημιουργους. Ευχαριστω φιλια Μαρια.
Link to comment
Share on other sites

Το ανθρωπάκι είναι προσωρινό μέχρι να βρούμε τι να κάνουμε με το καλλιτεχνικό κομμάτι....Πιο από τα δύο meta έβαλες?
Link to comment
Share on other sites

Το ανθρωπάκι είναι προσωρινό μέχρι να βρούμε τι να κάνουμε με το καλλιτεχνικό κομμάτι....Πιο από τα δύο meta έβαλες?

 

Τρομερή δουλειά!!! Μου λύσατε τα χέρια! Κι εγώ το 1ο έβαλα... Όσο για το καλλιτεχνικό κομμάτι, αν χρειαστείτε κάποιον με γνώσεις photoshop και έντονο καλλιτεχνικό πνεύμα, στείλτε μου pm! Είναι το λιγότερο που μπορώ να κάνω για όσα προσφέρετε από την πρώτη στιγμή που πήρα το iphone.:)

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Οι κατέχοντες την C (ή αυτό που χρειάζεται, αν είναι κάτι άλλο), μπορούν να κάνουν κάτι για multitap ελληνικό;

 

(αν και δεν με ενθουσιάζει σαν ιδέα, απλά για να το έχουμε κι αυτό)

Link to comment
Share on other sites

Αστο θα το φτιάξω εγώ το πρωί :p

 

Βρήκα πως να τα κάνω compile (τι βρήκα; αφού έβαλε Wiki ο Kenny :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Kαι σιγά σιγά πόσοι άλλοι θα εμφανιστούν..:ninja:

 

Και πόσοι ήδη έχουν κάνει.. .................Ονόματα δεν λέμε...:whistle:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

To Beta Repository έγινε main.

 

To testing τελειωσέ.Οι λεπτομέρεις για το ποιος τι και γιατί στο προηγούμενο post μου.

 

Αν σας παρουσιαστεί πρόβλημα με κάποια πακέτα καλύτερα να τα βγάλετε και να τα ξαναβάλετε από το νέο repo.

 

To mipatch έχω αλλάξει το bundle id οπότε θέλει προσθαφαίρεση οπωσδήποτε!! (Για να μην το βάλετε 2 φορές το ένα πάνω στο άλλο)

 

 

Screenshots μέσα στην εβδομάδα...

 

Αν έχετε προτάσεις για εικόνιδιο του repo post it εδώ

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν όσες φορες και αν το κάνω παρουσιάζει το ίδιο :

προσπαθώ να εγκαταστήσω το keyboard:Greek unicode (include Adressbook sorting layout) , χθές το έκανα από το beta repo και έβγαζε το παρακάτω μήνυμα.

 

"/var/cache/apt/archives/com.myphone.grup_0.2_iphoneos-arm.deb

trying to overwrite /system/library/frameworks/addressbook.framework/english.lproj/ABcontactSections.plist

wisch is also in package com.myphone.grkeyboardl

 

όταν το έκανα εγκατάσταση από το apt δούλεψε. Σήμερα που άλλαξαν μου έβγαλε upgrate το έκανα και βγάζει το ίδιο πρόβλημα , το κάνω απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση πάλι και το πρόβλημα παραμένει.

 

Στο ίδιο πληκτρολόγιο που δεν περιέχει το Adressbook sorting όλα δουλεύουν μια χαρά.

 

επίσης ενω μου έβγαλε update τα πληκτρολόγια και τα άλλα, για το mipatch δεν έβγαλε τίποτα , το πειράζω ? (απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση ή το αφήνω ώς έχει ?)

 

Παιδιά καλή δουλειά και πάλι συγχαρητήρια για την δουλειά που κάνετε και τα καλούδια που μας προσφέρεται....... ΜΠΡΑΒΟ !!!

peterv
Link to comment
Share on other sites

το νεο ρεπο τι διευθυνση εχει?εβαλα αυτο που τελειωνει σε /beta αλλα δεν μου περναει και εβαλα το παλιο που τελειωνει σε /apt
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν όσες φορες και αν το κάνω παρουσιάζει το ίδιο :

προσπαθώ να εγκαταστήσω το keyboard:Greek unicode (include Adressbook sorting layout) , χθές το έκανα από το beta repo και έβγαζε το παρακάτω μήνυμα.

 

"/var/cache/apt/archives/com.myphone.grup_0.2_iphoneos-arm.deb

trying to overwrite /system/library/frameworks/addressbook.framework/english.lproj/ABcontactSections.plist

wisch is also in package com.myphone.grkeyboardl

 

όταν το έκανα εγκατάσταση από το apt δούλεψε. Σήμερα που άλλαξαν μου έβγαλε upgrate το έκανα και βγάζει το ίδιο πρόβλημα , το κάνω απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση πάλι και το πρόβλημα παραμένει.

 

Στο ίδιο πληκτρολόγιο που δεν περιέχει το Adressbook sorting όλα δουλεύουν μια χαρά.

 

επίσης ενω μου έβγαλε update τα πληκτρολόγια και τα άλλα, για το mipatch δεν έβγαλε τίποτα , το πειράζω ? (απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση ή το αφήνω ώς έχει ?)

 

Παιδιά καλή δουλειά και πάλι συγχαρητήρια για την δουλειά που κάνετε και τα καλούδια που μας προσφέρεται....... ΜΠΡΑΒΟ !!!

 

Λογικόν γιατί το Unicode περιέχει το Greek Contact Sorting.Από τα 2 που ανέφερες βάζεις το ένα lite και είσαι οκ....

 

To mipatch έχεις αλλάξει bundle id γιαυτό δεν ζητάει update.Βγάλτο και βάλτο καλού κακού...

 

Το Βeta έγινε apt πλέον και είναι live...

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα σημερα τα updates που βρηκα και μου εβγαλε το ιδιο μηνυμα με του φιλου πιο πανω...απεγκατεστησα το L3 που ειχα και κρατησα τη version του pperikli αλλα το L3 υπαρχει ακομα στα keyboards...πως εγινε αυτο??
Link to comment
Share on other sites

εκανα απεγκατασταση του 160 sms keyboard.μου εγραψε ενα μηνυμα σχετικα με ενα αρχειο στο var.πηγα να του κανω ξανα εγκατασταση και μου εγραψε το ιδιο μηνυμα.στις ρυθμισεις στα πληκτρολογια υπαρχει το ikeyex keyboards χωρις ομως να υπαρχει ο σχετικος διακοπτης ενεργοποιησης του πληκτρολογιου.οσες φορες και αν προσπαθησα να του κανω εγκατασταση τπτ.τι συμβαινει?
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να μου πείς ακριβώς τι errror βγάζει?Και όταν λές ότι υπάρχει το ikeyx εννοείς τον διακόπτη για το SMS160 ή για το ikeyx μόνο?Γιατί το ikeyx είναι διαφορετικό πακέτο από τα addons του..
Link to comment
Share on other sites

παιδια σας δουλευει το installous με 2.2.1? εμενα οχι (με mi καινουριο), γιατι ****το??
MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω....τωρα συνηλθε μετα απο 15!!!! refresh ειδα το φως..

Πωπω εμεις οι νεοι αμεσως να ρωτησουμε, να γκρινιαξουμε....φτου μου!

Μαλλον δεν ειχα συνδεσει τα ΨΙΨΙΨΙΝΙΑ

 

edit:

δεν ειναι η μερα μου σημερα, μηπως φταιει οτι ειμαι σε 2.1?

http://i36.photobucket.com/albums/e16/sakis007/IMG_0001-3.png

 

παιδια και μενα αυτο μου βγαζει συνεχεια....δε μ αφηνει να κανω εγκατασταση ουτε στο sms160K.I.S ούτε το SMS160v2 καμμια ιδεα pls :-)

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

παιδια και μενα αυτο μου βγαζει συνεχεια....δε μ αφηνει να κανω εγκατασταση ουτε στο sms160K.I.S ούτε το SMS160v2 καμμια ιδεα pls :-)

 

Το ειχα παρει αποφαση οτι δεν μπορουσα να περασω τα sms160K.I.S ούτε το SMS160v2 γιατι το εβγαζε το CANNOT COMPLY τις παραπανω φωτογραφιας και στην εγγατασταση του iKeyEx.........και ειχα αρκεστη στο sms160addon αλλα απο σημερα και μετα το update τις L3 δεν λειτουργει ουτε αυτο, και δεν μπορω να το ξανακανω και install

 

 

Μηπως μπορειτε να ξαναβαλετε στο repo το 160addon για εμας τους καημενους

(αν οχι για εμας τουλαχιστον για την φουκαρια την μανα μας)

Link to comment
Share on other sites

Ξυπνηστε εδω και λιγη ωρα δεν λειτουργουν τα αρχεια των meta στο ρεπο. Καλημερα κιολας. Ουτε το ispazio ουτε το previpcydia Καλα τι έγινε ιος επεσε και τα ξεκανε ολα?
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το greek unicode (του pperi) και αφαιρεσα το L3 που ειχα γιατι οταν μου εβγαλε τα update υπηρχε "ασυμφωνια" μεταξυ τους, αλλα εχω ακομα "Ελληνικα" στο keyboards καθως και το greek unicode στο iketfix.Δεν θα επρεπε να μην υπαρχει το "Ελληνικα" στο keyboards αλλα μονο στο ikeyfix απο τη στιγμη που απεγκατεστησα το L3??Η πρεπει να υπαρχουν και τα δυο??

 

ps...το φανταστηκα...οταν ενεργοποιω το "Ελληνικα" στο keyboards μου βγαινει το ρωσικο πληκτρολογιο...πως το κανω να εξαφανιστει αυτο το "Ελληνικα" η εστω να το μετονομασω σε ρωσικο

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να μου πείς ακριβώς τι errror βγάζει?Και όταν λές ότι υπάρχει το ikeyx εννοείς τον διακόπτη για το SMS160 ή για το ikeyx μόνο?Γιατί το ikeyx είναι διαφορετικό πακέτο από τα addons του..

εκανα restore και jailbreak ξανα.δεν μπορεσα να κανω τιποτε αλλο.παντως τωρα που τα περασα ξανα λειτουργουν αψογα.θα ειχα κανει καμια βλακεια εγω...

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα 2ο jailbreak οταν εκανα restore απ το aptbackup και μου τα γ***σε ολα...
MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...