Jump to content

Προτείνετε ένα βιβλίο


fatsoni
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δουλευω σε βιβλιοθικη κ πιστευω οτι οι πεφωτισμενοι του DAN BROWN ειναι πολυ καλο. Για τους ερωτιαριδες τους ευαισθητουλιδες η ΧΡΥΣΑ ΔΗΜΟΥΛΙΔΟΥ με το : με τα ματια της ψυχης ειναι τελειο!!! εδω που δουλευω ακου χιλιαδες γνωμες καθε μερα.. για καθε βιβλιο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για τους ερωτιαριδες τους ευαισθητουλιδες η ΧΡΥΣΑ ΔΗΜΟΥΛΙΔΟΥ με το : με τα ματια της ψυχης ειναι τελειο!!! .

Δεν το βρήκα στο δίκτυο, μου βγάζει ότι το βιβλίο αυτό το έχει γράψει ο Όμηρος Αβραμίδης

 

δουλευω σε βιβλιοθικη κ πιστευω οτι οι πεφωτισμενοι του DAN BROWN ειναι πολυ καλο

Το illuminati θα το πάρω αυτές τις μέρες,

 

εδω που δουλευω ακου χιλιαδες γνωμες καθε μερα.. για καθε βιβλιο

για τη Φόνισσα ξέρεις τπτ???

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

οχ χιλια συγνωμη αλλο ηθελα να γρψω αλλο εγραψα του ομηρου εννοουσα. Τα δακρια του θεου εχει η Δημουλιδου.
Link to comment
Share on other sites

Η φονισα ειναι διαχρονικο - γενικα ειναι πολυ πολυ καλο!! Aλλα δεν εχει πια ζητηση ιδιαιτερη.
Link to comment
Share on other sites

αλλα δεν εχει πια ζητηση ιδιαιτερη

Δεν διαβάζω κάτι γιατί απλά έχει ζήτηση. Τη φόνισσα θέλω απο τότε που διαβάζαμε το απόσπασμα στο λύκειο να τη διαβάσω αλλά για κάποιο λόγο που δεν ξέρω δεν το έκανα ποτέ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να το βρεις σε παρα πολλες εκδοσεις ακομη και στην εφηβικη λογοτεχνία κυκλοφορει σε αρτια ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να το βρεις σε παρα πολλες εκδοσεις ακομη και στην εφηβικη λογοτεχνία κυκλοφορει σε αρτια ελληνικα.

ρε φιλενάδα, εσύ που ξέρεις τι διαφορά έχει η φόνισσα με σκληρό εξώφυλλο και η φόνισσα με μαλακό εξώφυλλο, εκτός από τη τιμή???

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τέλειωσα το "Angels & Demons", ή αλλιώς "Illuminati" του Dan Brown.

Ένα έχω να πω: Κρίμα που γυρίζουν ταινία τον Κώδικα Ντα Βίντσι και όχι αυτό εδώ!

Το βρήκα όχι μόνο πιο ενδιαφέρον, αλλά και πιο "κινηματογραφικό", με έναν Robert Langdon ενεργητικότερο, αθλητικότερο και σοφότερο.

Εννοείται ότι το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους τους λάτρεις των περιπετειών. Αυτή πραγματικά κόβει την ανάσα!

 

Λέω να συνεχίσω με τον ίδιο συγγραφέα. Σειρά έχει το "Deception Point-Αρκτικός Κύκλος" και μετά το "Digital Fortress-Ψηφιακό Οχυρό". :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

τελείωσα το ''Το ημερολόγιο ενός μάγου'' (Paulo Coelho) :)

κλασικός Κοέλο, το βιβλίο δίνει στον αναγνώστη χύμα μεγάλα νοήματα της ζωής και πως πρέπει να την ζεις...θα έλεγα ότι είναι ένα από τα καλά(πρωτοκλασάτα) βιβλία του συγγραφέα..:)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τέλειωσα το "Angels & Demons", ή αλλιώς "Illuminati" του Dan Brown.

Ένα έχω να πω: Κρίμα που γυρίζουν ταινία τον Κώδικα Ντα Βίντσι και όχι αυτό εδώ!

Το βρήκα όχι μόνο πιο ενδιαφέρον, αλλά και πιο "κινηματογραφικό", με έναν Robert Langdon ενεργητικότερο, αθλητικότερο και σοφότερο.

Εννοείται ότι το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους τους λάτρεις των περιπετειών. Αυτή πραγματικά κόβει την ανάσα!

 

Λέω να συνεχίσω με τον ίδιο συγγραφέα. Σειρά έχει το "Deception Point-Αρκτικός Κύκλος" και μετά το "Digital Fortress-Ψηφιακό Οχυρό". :)

Δηλαδή θα πάρεις σβάρνα όλα τα βιβλια του Brown... :lol: δε πειράζει... το αξίζουν. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τέλειωσα το "Angels & Demons", ή αλλιώς "Illuminati" του Dan Brown.

Ένα έχω να πω: Κρίμα που γυρίζουν ταινία τον Κώδικα Ντα Βίντσι και όχι αυτό εδώ!

Το βρήκα όχι μόνο πιο ενδιαφέρον, αλλά και πιο "κινηματογραφικό", με έναν Robert Langdon ενεργητικότερο, αθλητικότερο και σοφότερο.

Εννοείται ότι το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους τους λάτρεις των περιπετειών. Αυτή πραγματικά κόβει την ανάσα!

 

Λέω να συνεχίσω με τον ίδιο συγγραφέα. Σειρά έχει το "Deception Point-Αρκτικός Κύκλος" και μετά το "Digital Fortress-Ψηφιακό Οχυρό". :)

Έχω διαβάσει τον Κώδικα και μου άρεσε πάρα πολύ, τώρα θα ξεκινήσω το "illuminati". Γενικά νομίζω ότι έχει καλή γραφή ο Brown. Όσον αφορά τα "Αρκτικός κύκλος" και "Ψηφιακό οχυρό" μου φαίνονται "digital", αν καταλαβαίνις τι εννοώ, αλλά δεν έχω δεί περίληψη τους για να είμαι σίγουρη.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει τον Κώδικα και μου άρεσε πάρα πολύ, τώρα θα ξεκινήσω το "illuminati". Γενικά νομίζω ότι έχει καλή γραφή ο Brown. Όσον αφορά τα "Αρκτικός κύκλος" και "Ψηφιακό οχυρό" μου φαίνονται "digital", αν καταλαβαίνις τι εννοώ, αλλά δεν έχω δεί περίληψη τους για να είμαι σίγουρη.

 

Ιδού ένα review για τον "Αρκτικό Κύκλο":

 

Τίτλος: Αρκτικός Κύκλος (Deception Point)

Συγγραφέας: Νταν Μπράουν

Εκδόσεις: Λιβάνης

Σελίδες: ~500

Τιμή: 22,00€

 

Οπισθόφυλλο

Ένας μετεωρίτης που κρύβει κάποιο αρχέγονο μυστικό. Μια συνομωσία εκπληκτικής σύλληψης. Επιστήμονες που διακινδυνεύουν την ζωή τους για την αλήθεια. Ποιοί εμπλέκονται; Ποιά είναι τα πιθανά οφέλη; Είναι αναμεμειγμένος ο λευκός οικος; Μια ευφυέστατη, απρόβλεπτη περιπέτεια που ξετιλύγεται με απόλυτα πειστικό τρόπο και αφήνει τον αναγνώστη με κομμένη την ανάσα. Έρωτας, μυστήριο και πολιτική συνωμοσία συμπλέκονται σε μια ιστορία κατασκοπίας, στρατιωτικών μυστικών και επιστημονικών ευρημάτων, σχηματίζοντας το τέλειο αμάλγαμα δράσης και ίντριγκας.

 

Σχολιασμός από fmayakos

Ο Νταν Μπράουν, στο 2ο βιβλίο του, αναμιγνύοντας αυτή τη φορά άλλα συστατικά (όπως NASA, NRO, εξωγήινη ζωή, επιστημονικές ανακαλύψεις και την προχωρημένη τεχνολογία) και συνθέτει ένα άψογο και πάλι θρίλερ με πολλή δράση. Η ιστορία διαδραματίζεται σε δύο μέρη: Washington DC και Αρκτική και αφορά ένα περίεργο αντικείμενο που βρέθηκε μυστηριωδώς στον πάγο της Αρκτικής. Η πλοκή διαδραματίζεται σε πολλά μέτωπα και εμπλέκονται πολλά πρόσωπα χωρίς ωστόσο να είναι δύσκολο να το παρακολουθήσει κανείς. Και πάλι όλα τα στοιχεία της ιστορίας είναι πραγματικά (εκτός βέβαια από τα πρόσωπα) και αν, αφού διαβάσετε το βιβλίο πιστεύετε οτι αποκλείεται να μπορεί να έχει γίνει κάτι τέτοιο ξαναδιαβάστε την πρώτη σελίδα του βιβλίου με την δήλωση του Κλίντον!

Σε αυτό το βιβλίο του ο ταλαντούχος συγγραφέας προσπαθεί να μας δείξει πόσο εύκολη είναι η εξαπάτηση ολόκληρου του πλανήτη με λίγα χειροπιαστά δεδομένα, που άραγε μπορούν να κατασκευαστούν από ανθρώπους; Όσοι αναρωτηθήκατε που τελειώνει η κρυμμένη αλήθεια και που αρχίζει η παράνοια, διαβάστε το! Όσοι ασχολείστε με παραφυσικά φαινόμενα και εξωγήινους, διαβάστε το! (παρ' όλα αυτά το βιβλίο ΔΕΝ είναι μεταφυσικό) Όσοι διαβάσατε όλα τα άλλα βιβλία του, διαβάστε το! Γενικά, είναι ένα πολύ προσιτό βιβλίο που εξηγεί τα δεδομένα πολύ αναλυτικά και οδηγεί αναπόδραστα τον αναγνώστη και πάλι σε ένα "τριπάκι" ατελείωτης αγωνίας!

Μοναδικό μειονέκτημα είναι ένα ανεπαίσθητα μικρότερο βάθος στην ιστορία σε σχέση με τα υπόλοιπα βιβλία του. Όπως και να 'χει όμως, και το χειρότερο (που λέει ο λόγος!) βιβλίο του Νταν Μπράουν είναι πολύ καλύτερο απο οποιοδήποτε άλλο βιβλίο!!! Ένα must για αυτόν τον χειμώνα (που πλησιάζει στο τέλος του).

Προσωπικά διάβασα την αγγλική έκδοση του βιβλίου και έπαθα πλάκα από το σύνθετο και πανέμορφο λεξιλόγιο του. Στην μετάφραση ενδεχομένως να χάνει, σ' αυτόν τον τομέα αλλά αυτό το λέω με κάθε επιφύλαξη.

Διαβάστε το!

 

Βαθμολογία: 90 / 100

 

Πηγή: freestuff.gr

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Kαι όποιος θέλει να διαβάσει περισσότερα για το "Ψηφιακό Οχυρό", εδώ:

 

http://ta-nea.dolnet.gr/print_article.php?e=A&f=18336&m=P07&aa=1

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Σχολιασμός από fmayakos

Ο Νταν Μπράουν, στο 2ο βιβλίο του, αναμιγνύοντας αυτή τη φορά άλλα συστατικά (όπως NASA, NRO, εξωγήινη ζωή, επιστημονικές ανακαλύψεις και την προχωρημένη τεχνολογία) και συνθέτει ένα άψογο και πάλι θρίλερ με πολλή δράση. Η ιστορία διαδραματίζεται σε δύο μέρη: Washington DC και Αρκτική και αφορά ένα περίεργο αντικείμενο που βρέθηκε μυστηριωδώς στον πάγο της Αρκτικής. Η πλοκή διαδραματίζεται σε πολλά μέτωπα και εμπλέκονται πολλά πρόσωπα χωρίς ωστόσο να είναι δύσκολο να το παρακολουθήσει κανείς. Και πάλι όλα τα στοιχεία της ιστορίας είναι πραγματικά (εκτός βέβαια από τα πρόσωπα) και αν, αφού διαβάσετε το βιβλίο πιστεύετε οτι αποκλείεται να μπορεί να έχει γίνει κάτι τέτοιο ξαναδιαβάστε την πρώτη σελίδα του βιβλίου με την δήλωση του Κλίντον!

Σε αυτό το βιβλίο του ο ταλαντούχος συγγραφέας προσπαθεί να μας δείξει πόσο εύκολη είναι η εξαπάτηση ολόκληρου του πλανήτη με λίγα χειροπιαστά δεδομένα, που άραγε μπορούν να κατασκευαστούν από ανθρώπους; Όσοι αναρωτηθήκατε που τελειώνει η κρυμμένη αλήθεια και που αρχίζει η παράνοια, διαβάστε το! Όσοι ασχολείστε με παραφυσικά φαινόμενα και εξωγήινους, διαβάστε το! (παρ' όλα αυτά το βιβλίο ΔΕΝ είναι μεταφυσικό) Όσοι διαβάσατε όλα τα άλλα βιβλία του, διαβάστε το! Γενικά, είναι ένα πολύ προσιτό βιβλίο που εξηγεί τα δεδομένα πολύ αναλυτικά και οδηγεί αναπόδραστα τον αναγνώστη και πάλι σε ένα "τριπάκι" ατελείωτης αγωνίας!

Μοναδικό μειονέκτημα είναι ένα ανεπαίσθητα μικρότερο βάθος στην ιστορία σε σχέση με τα υπόλοιπα βιβλία του. Όπως και να 'χει όμως, και το χειρότερο (που λέει ο λόγος!) βιβλίο του Νταν Μπράουν είναι πολύ καλύτερο απο οποιοδήποτε άλλο βιβλίο!!! Ένα must για αυτόν τον χειμώνα (που πλησιάζει στο τέλος του).

Είναι αυτό που είπα, περιέχει πολλά στοιχεία από τεχνολογία, τα άλλα δυο (κώδικας, illuminati) είναι πιο "ρομαντικά" :love:να το πω?? ή old fashion :O ??

Πάντως τα προτιμώ και νομίζω ότι τα "ψηφιακά" δεν θα τα διαβάσω

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

τελείωσα το ''Το ημερολόγιο ενός μάγου'' (Paulo Coelho) :)

κλασικός Κοέλο, το βιβλίο δίνει στον αναγνώστη χύμα μεγάλα νοήματα της ζωής και πως πρέπει να την ζεις...θα έλεγα ότι είναι ένα από τα καλά(πρωτοκλασάτα) βιβλία του συγγραφέα..:)

Αν είναι όπως "Ο διάβολος και η δεσποινίδα Πριμ" άσε καλύτερα. Πολλά τα μηνύματα αλλά αργή πλοκή και το βαριέσαι

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι όπως "Ο διάβολος και η δεσποινίδα Πριμ" άσε καλύτερα. Πολλά τα μηνύματα αλλά αργή πλοκή και το βαριέσαι

 

εεε...εσύ το βαριέσαι...εγώ δεν το βαρέθηκα καθόλου....

άλλωστε δεν είναι όλα τα βιβλία για όλους...:)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τέλειωσα το "Angels & Demons", ή αλλιώς "Illuminati" του Dan Brown.

Ένα έχω να πω: Κρίμα που γυρίζουν ταινία τον Κώδικα Ντα Βίντσι και όχι αυτό εδώ!

Το βρήκα όχι μόνο πιο ενδιαφέρον, αλλά και πιο "κινηματογραφικό", με έναν Robert Langdon ενεργητικότερο, αθλητικότερο και σοφότερο.

Εννοείται ότι το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους τους λάτρεις των περιπετειών. Αυτή πραγματικά κόβει την ανάσα!

Έτσι. Και μένα μου άρεσε περισσότερο το Illuminati.

Ακόμα χειρότερα για μένα διάβασα πρώτα το illuminati και αμεσως στα καπάκια το κώδικα, οπότε η συγκριση ήταν αναποφευκτη.

Link to comment
Share on other sites

Τέλειωσα σήμερα το πέμπτο βιβλίο της σειράς Ο Μαύρος Πύργος του Στήβεν Κινγκ, με τον υπότιτλο "Το Τραγούδι της Σουζάνας" (το οποίο μάλλον θα εμφανιστεί στο επόμενο βιβλίο). Εννοείται πως ήταν εξαιρετικό, προϊδεάζει με τον καλύτερο τρόπο για το τέλος της σειράς, ενώ το τέλος σε αφήνει με κομμένη την ανάσα (λόγω του ξαφνικού του χαρακτήρα και λόγω του ότι δεν αναφέρει πουθενά πότε βγαίνει το τελευταίο). Το βιβλίο κινείται στο ύφος των προηγούμενων, χωρίς κάποιο ιδιαίτερο γεγονός και μπορεί κάποιος κάλλιστα να πει πως είναι εισαγωγή στο τελευταίο το οποίο και αναμένουμε όλοι οι φαν του Στήβεν Κινγκ εναγωνίως. Σημαντικότερο όλων είναι το γεγονός πως ο Στήβεν Κινγκ χρησιμοποιεί τον εαυτό σου σαν μέρος του βιβλίου, αποδεικνύοντας τοιουτοτρόπως το πόσο σημαντικό έργο πρέπει να θεωρείται Ο Μαύρος Πύργος. Αναμφίβολα αποτελεί το ορόσημο της καριέρας του Στήβεν Κινγκ χωρίς να έχει σε κανένα σημείο του τα τρομακτικό στοιχεία που συνοδεύουν το μεγαλύτερο ποσοστό των άλλων του βιβλίων. Εν τέλει το συστήνω ανεπιφύλακτα ειδικά σε όσους δεν έχουν διαβάσει ποτέ Κινγκ, είναι μια καλή αρχή.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Τέλειωσα σήμερα το πέμπτο βιβλίο της σειράς Ο Μαύρος Πύργος του Στήβεν Κινγκ, με τον υπότιτλο "Το Τραγούδι της Σουζάνας" (το οποίο μάλλον θα εμφανιστεί στο επόμενο βιβλίο). Εννοείται πως ήταν εξαιρετικό, προϊδεάζει με τον καλύτερο τρόπο για το τέλος της σειράς, ενώ το τέλος σε αφήνει με κομμένη την ανάσα (λόγω του ξαφνικού του χαρακτήρα και λόγω του ότι δεν αναφέρει πουθενά πότε βγαίνει το τελευταίο). Το βιβλίο κινείται στο ύφος των προηγούμενων, χωρίς κάποιο ιδιαίτερο γεγονός και μπορεί κάποιος κάλλιστα να πει πως είναι εισαγωγή στο τελευταίο το οποίο και αναμένουμε όλοι οι φαν του Στήβεν Κινγκ εναγωνίως. Σημαντικότερο όλων είναι το γεγονός πως ο Στήβεν Κινγκ χρησιμοποιεί τον εαυτό σου σαν μέρος του βιβλίου, αποδεικνύοντας τοιουτοτρόπως το πόσο σημαντικό έργο πρέπει να θεωρείται Ο Μαύρος Πύργος. Αναμφίβολα αποτελεί το ορόσημο της καριέρας του Στήβεν Κινγκ χωρίς να έχει σε κανένα σημείο του τα τρομακτικό στοιχεία που συνοδεύουν το μεγαλύτερο ποσοστό των άλλων του βιβλίων. Εν τέλει το συστήνω ανεπιφύλακτα ειδικά σε όσους δεν έχουν διαβάσει ποτέ Κινγκ, είναι μια καλή αρχή.

 

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα!

Το βιβλίο σε αφήνει με κομμένη την ανάσα μιας και υπάρχουν 3 ανοιχτά μέτωπα.

 

Οι λύκοι της Κάλα πάντως απο ότι διάβασα είναι 3ο βιβλίο σε πωλήσεις στην Ελλάδα :D ;)

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο βιβλίο που διάβασα είναι το 'Νανούρισμα' του CHUCK PALAHNIUK

 

...ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΤΕΤΡΑΣΤΙΧΟ,ΕΝΑ ΑΘΩΟ ΠΟΙΗΜΑΤΑΚΙ, ΠΟΥ ΤΟ ΣΙΓΟΤΡΑΓΟΥΔΑΣ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ, ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ. ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΟΠΟΙΟΝ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΑΝΟΥΡΙΣΜΑ, ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ...

 

Εκπληκτικό θρίλερ, με άφθονο μαύρο χιούμορ...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κι εγώ στα υπόψιν αυτό το συγκεκριμένο βιβλίο. Αν δεν κάνω λάθος έχει πάρει και βραβείο.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

τελείωσα το ''Το τρίτο μυστικό'' (Steve Berry) :)

 

το βιβλίο θα κάνει σίγουρα μεγάλο ντόρο...:!:

 

δεν έχω λόγια να περιγράψω το πόσο σούπερ μου φάνηκε...παραθέτω μόνο το σχόλιο της διάσημης Katherine Neville (συγγραφέας του ''Οχτώ'') :

''Εκρηκτικό,σοκάρει,θα συζητηθεί! Το τρίτο μυστικό θα αλλάξει την οπτική μας για την σχέση μεταξύ θρησκείας και σοφίας. Απαραίτητο ανάγνωσμα''

 

Συνοπτικά θα πω μόνο ότι καταπιάνεται με το Βατικανό, τον Πάπα, την καθολική εκκλησία και στηρίζεται σε πολλά πραγματικά γεγονότα και στοιχεία..

Link to comment
Share on other sites

Πολύ της μόδας ο Γεφυροποιός αν με ρωτάτε εμένα... Και η κουτσή Μαρία σε λίγο θα έχει άποψη για τα πεπραγμένα των καθολικών και για το Βατικανό...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

τελείωσα το ''Εσωτερική συνωμοσία'' (Eric Ambler) :)

φαίνεται ότι ο συγγραφέας το κατέχει το συγκεκριμένο είδος(αστυνομικό-μυστηρίου), εξ'ού και το συγκεκριμένο ανήκει στην σειρά classic crime...αρκετά μυστηριώδες και περιγραφικό άφησε καλές εντυπώσεις..:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...