Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες "αρχάριων" χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

!!!

ω ναι..και όμως άνοιξε με αυτό που μου είπες να κάνω...σε υπερευχαριστώ!!

Και το αναγνωρίζει και το πι-σι τώρα..

Είναι ανησυχητικό όμως αυτό γενικά?δηλαδή να πάω να το κοιτάξουν ή συμβαίνει και θεωρείται νορμάλ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 531
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ε κάθε συσκευή τρώει τα κολληματάκια της...δε νομίζω οτι χρειάζεται να το ψάξεις παραπάνω αν δε το κάνει συνεχώς

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Screen protector αξιζει να βαλω ή οχι?Εχω διαβασει πολλα ποστ που υποστηριζουν στην μη χρηση του.
Link to comment
Share on other sites

ταπεινή μου γνώμη είναι ότι αποτελεί κάτι τελειώς, μα τελείως, άχρηστο! Η ποιότητα της οθόνης είναι εξαιρετική και σε θέμα αντοχής.
Link to comment
Share on other sites

+1000 ειδικά αν μιλάμε για το 3Gs που έχει την ειδική επικάλυψη της οθόνης για να μην κρατάει δαχτυλιές.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω ένα μεγάλο πρόβλημα..

Πήρα ενα iphone 3G πριν καμια βδομάδα,του έκανα μια αναβάθμιση σήμερα όπως μου υποδείχθηκε από τα itunes,βγήκα πριν έξω στη βροχή,νομίζω ότι δεν βράχηκε,δηλαδή το προστάτευα,μπάινω στο αμάξι,στέλνω 1 sms,όλα οκ..στέλνω άλλο 1,επίσης οκ..κάποια στιγμή στο επόμενο μου γυρίζει το keypad πλάγια και όσο κομμάτι είχα αρχίσει να γράφω από το sms μου το έσβηνε μόνο του,τέλοσπαντων πατάω έξοδο και μετά από λίγο σβήνει μόνο του και δεν ξανάνοιξε έκτοτε..και έχω φρικάρει ελαφρώς..

Το συνδέω με το πι-σι,καμία αντίδραση..αλλάζω sim,καμία αντίδραση..

βοηθήστε με plz...τι να κάνω??

Δεν ξέρω αν βρήκες απάντηση στο ερώτημά σου αλλά εγώ θα σου πρότεινα να το συνδέσεις με το PC ή Mac και ν κρατήσεις πατημένο το Home και το Power για λίγο χρόνο, θα ξεκινήσει να δουλεύει πάλι.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!συγνωμη που ποσταρω εδω την ερωτηση μο. Ενας γνωστος μου πουλαει το ι phone του και ενδιαφερομαι να το αγορασω αλλα δεν ξερω τι να τσεκαρω για να δω αν ειναι οk το κινητο. δεν εχω καμια σχεση με το συγκεκριμενο κινητο οποτε οποιαδηποτε απαντηση-πληροφορια-βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη
min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μια ερωτηση λογω νεου χρηστη, πηρα απο φιλαρακι μου το Iphone 2G και έχει την εκδοση 3.0. Ωστοσο βλεπω οτι εχει ΒΤ το οποιο στις πρωτες εκδοσεις ηταν κρυμμενο, φυσικά οι συσκευες κινητα που προσπαθει να επικοινωνησει τα βλεπει κανονικα αλλα δεν κανει pairing και αρα δεν μπορω να κανω τιποτα. Μπορει να χρησιμευσει σε κατι ή οχι?
Link to comment
Share on other sites

το bt παραμενει κλειδωμενο,δεν εχει αλλαξει κατι ,

απο τη 1η μεχρι την τελευταια εκδοση..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή το κινητό εχει jailbreak διαβασα καπου οτι η εφαρμογη iBluetooth μπορει να λειτουργησει αλλα το θεμα ειναι αν δεχεται αρχεια το κινητο ή οχι. Δεν εχει δοκιμαστει παο καποιον?
Link to comment
Share on other sites

Eπειδή το κινητό εχει jailbreak διαβασα καπου οτι η εφαρμογη iBluetooth μπορει να λειτουργησει αλλα το θεμα ειναι αν δεχεται αρχεια το κινητο ή οχι. Δεν εχει δοκιμαστει παο καποιον?

 

δεν δουλευει στo 3gs

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια ποσες μερες κραταει στο 3g & 3GS

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια ποσες μερες κραταει στο 3g & 3GS

εμένα 12-18 ώρες. Σε άλλους 3 μέρες. Δεν υπάρχει απάντηση στην ερώτηση που κανείς. Εξαρτάται τι κανείς με τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια οποιος ξερει ας απαντησει εχω το ιphone 3g 8gb και θελω να αλλαξω θεμα και να βαλω καποιο αλλο πως μπορει να γινει αυτο???
Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια οποιος ξερει ας απαντησει εχω το ιphone 3g 8gb και θελω να αλλαξω θεμα και να βαλω καποιο αλλο πως μπορει να γινει αυτο???

 

Καλημέρα :)

 

Μόνο αν η συσκευή σου είναι JB ρίξεις μια ματιά στο Εγκατάσταση θεμάτων στο iPhone/iTouch με το WinterBoard , όπως επίσης μια μελέτη στο iPhone FAQ - συχνά διατυπωμένες ερωτήσεις θα σου λύσει αρκετές απορίες :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μου εστειλε ενας φιλος απο Θεσσαλονικη ενα 4GB πρωτης γενιας για service και το εφτιαξαν.Μου το ειχε στειλει μαζι με το καλωδιο συνδεσης για το PC.Το φτιαξαμε το τηλ αλλα ξεμεινε απο μπαταρια.Το βαζω στο pc με το καλωδιο να φορτισει και βγαζει τον κεραυνουλη με την αδεια μπαταρια αλλα δεν κανει τπτ...Καμια ιδεα?
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Έχω iphone εδω και 1,5 χρόνο. μου είχε ραγίσει το digister(το γυαλί το έξω της οθόνης) και αφου παρήγγειλα ένα μου το άλλαξαν. Αλλα το home button δεν μου λειτουργεί καλά. Παρήγγειλα αυτό: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280411990670&ssPageName=ADME:L:COSI:US:1123 μπορεί να μου πεί κάποιος που θα βρώ οδηγό για το πώς θα το τοποθετήσω μόνος μου? ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερωτησούλα... πως μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογές από τον υπολογιστή στο iphone... φαντάζομαι μέσω appsync με drag & drop ή μέσω winscp χειροκίνητα σωστά??

 

το appsync ακόμα δεν το έχω δοκιμάσει αλλά με το winscp δεν μπορώ με τίποτα!!! συνδέομαι κανονικά με βρίσκει περνάω την εφαρμογή μέσα αλλά στο κινητό δεν εμφανίζεται ποτέ!!! πρέπει να την βάλω σε κάποιο συγκεκριμένο φάκελο και να αλλάξω και τίποτα άδειες??? please help...

 

επίσης με το appsync θα είναι ευκολότερο?? πρέπει να κάνω κάποια διαδικασία για να συγχρονίζεται μετά??

 

τέλος εγκατέστησα το tom tom navi κανονικά install αλλά μου βγάζει error όταν πάω να το τρέξω... μου εμφανίζει ένα όνομα alps835 κατι.... και error file var/.......... ... gadget error r65779...../ ξέρει κανένας τι συμβαίνει???

myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

Για να περάσεις μη αγορασμένες εφαρμογές θέλεις το appsync.

Μετά εγκατάσταση κάνεις μέσω itunes ...τόσο απλά..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα ένα game στο αστρονομικό ποσό των 0.79 ευρώ , να ρωτήσω κάτι σχετικά με τις χρεώσεις τις κάρτας! Έχω βάλει μια προπληρωμένη της Eurobank (Visa), ξέρετε αν η χρέωση είναι ακριβώς όσο λέει το παιχνίδι , ή γενικά έχουν μια χρέωση παραπάνω αυτά!!!??

Είναι η πρώτη μου αγορά βλέπεται!

edit ... μου ήρθε ένα mail και λέει ...

 

Order Number: ΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

Receipt Date: 18/11/09

Order Total: 0,00 €

Billed To: N/A

 

Γιατί δεν γράφει 0.79 € ? ... Πάντως το παιχνίδι κατέβηκε στο itune!!!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα ένα game στο αστρονομικό ποσό των 0.79 ευρώ , να ρωτήσω κάτι σχετικά με τις χρεώσεις τις κάρτας! Έχω βάλει μια προπληρωμένη της Eurobank (Visa), ξέρετε αν η χρέωση είναι ακριβώς όσο λέει το παιχνίδι , ή γενικά έχουν μια χρέωση παραπάνω αυτά!!!??

Είναι η πρώτη μου αγορά βλέπεται!

edit ... μου ήρθε ένα mail και λέει ...

 

Order Number: ΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

Receipt Date: 18/11/09

Order Total: 0,00 €

Billed To: N/A

 

Γιατί δεν γράφει 0.79 € ? ... Πάντως το παιχνίδι κατέβηκε στο itune!!!:confused:

 

"Περιμένει" για τυχόν άλλες αγορές σου για ένα χρονικό

διάστημα ..για να έρθει μια και καλή η χρέωση,συνολικά.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ηταν freeapp??

 

Όχι γράφει χρέωση στην τιμή που λέω πάνω , είναι το Fling! (CandyCane) , είναι σε προσφορά, πολύ κόλλημα το παιχνίδι!

 

Φίλε nervous για το άλλο που ρώτησα ξέρεις? Εννοώ αν χρεώνονται οι αγορές παραπάνω!

Δεν μιλάω για το συγκεκριμένο μόνο , αλλά για οτιδήποτε από το το app store!

Thanks!:)

Link to comment
Share on other sites

Όχι γράφει χρέωση στην τιμή που λέω πάνω , είναι το Fling! (CandyCane) , είναι σε προσφορά, πολύ κόλλημα το παιχνίδι!

 

Φίλε nervous για το άλλο που ρώτησα ξέρεις? Εννοώ αν χρεώνονται οι αγορές παραπάνω!

Δεν μιλάω για το συγκεκριμένο μόνο , αλλά για οτιδήποτε από το το app store!

Thanks!:)

 

Κανονικά χρεώνεσαι το ποσό που βλέπεις στο Appstore, μόνο μέχρι να καταχωρηθεί το ποσό στην κάρτα, στις προβλέψεις της μπορεί να βλέπεις λίγο μεγαλύτερο ποσό.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Φίλε nervous για το άλλο που ρώτησα ξέρεις? Εννοώ αν χρεώνονται οι αγορές παραπάνω!

Δεν μιλάω για το συγκεκριμένο μόνο , αλλά για οτιδήποτε από το το app store!

Thanks!:)

 

Όχι ,δεν χρεώνεσαι παραπάνω φίλε μου.:)

Ότι λέει η τιμή.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...