Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες "αρχάριων" χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπάθησε άνοιξε το αλλά δεν νομίζω να καταφέρεις τίποτα. Άλλη φορά να προσέχεις, ή αγόρασε καμιά waterproof θήκη :p:p
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 531
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πες το στον μεθυσμένο άγνωστο που με πέταξε μέσα!!! :P:P:P....Πάντως αν υπάρχει έστω και κάποιος παιδιά να βοηθήσει.. Ψάχνω κατσαβιδακι να το ανοιξς αλλά από την άλλη το φοβάμαι. Αν και τι χειρότερο μπορεί να πάθει?? Tο έβαλα τώρα στο pc με usb και το pc βρήκε άγνωστη συσκευή...Δεν ξέρω κατα πόσο είναι ελπιδοφόρο...
Link to comment
Share on other sites

Πες το στον μεθυσμένο άγνωστο που με πέταξε μέσα!!! :P:P:P....

:lol::lol::lol:

 

Τι παραπάνω να πάθει? Άνοιξε το και καθάρισε το. Εργαλεία βρίσκεις και αν θες δες στο youtube βίντεο για το πως να το ανοίξεις και να το καθαρίσεις. Δεν νομίζω όμως να δουλέψει

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Να ρωτήσω. Το σέρβις της vodafone για το iPhone είναι εξιδεικευμένο? Έχεις κανείς κάποια εμπειρία? Απλά σκέφτομαι να κάνω μια απέλπιδα προσπάθεια να το πάω στην vodafone μπας κ γίνει κανένα θαύμα επειδή είναι εντός εγγύησης το κινητό. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Να ρωτήσω. Το σέρβις της vodafone για το iPhone είναι εξιδεικευμένο? Έχεις κανείς κάποια εμπειρία? Απλά σκέφτομαι να κάνω μια απέλπιδα προσπάθεια να το πάω στην vodafone μπας κ γίνει κανένα θαύμα επειδή είναι εντός εγγύησης το κινητό. Ευχαριστώ.

 

Δες κι εδώ Επίσημο service (Cosmote, Vodafone).

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει καποιος να μου πει...

1)πως περνάμε βιντεο απο το pc στο itunes? φωτογραφιες και μουσικη περασανε κανονικα ενω με τα βιντεο

εχω προβλημα και δεν γνωριζω μηπως κανω κατι λαθος στη διαδικασια.

2)πως μπορω να κανω τα τραγουδια που εχω στο τηλεφωνο ringtone?

3)πως γινεται να διαγραψω φωτογραφιες στο τηλεφωνο τις οποιες εχω περασει απο το pc (μεσω itunes)

γιατι δεν μου δινει αυτη την επιλογη, ενω στις φωτογραφιες που εχω τραβηξει απο το τηλεφωνο

μου δινει την επιλογη να τις διαγραψω...

Εχω iphone 3gs 3.0.1 το οποιο και δεν εχω κανει jeilbreak...(ακομα)

Link to comment
Share on other sites

1) Πρέπει να τα μετατρέψεις σε mp4

2) Πρέπει να τα κόψεις σε διάρκεια 30sec με κάποιο πρόγραμμα και να τα μετατρέψεις σε m4r. Yπάρχουν κάπου οδηγοί εδώ μέσα

3) Δεν γίνεται. Απλώς στον επόμενο συγχρονισμό τα διαγράφεις από τον υπολογιστή για να διαγραφούν και από το iPhone

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μια χαζή ερώτηση!Υπάρχει κάποιο κατάστημα που μπορώ να του πάω τη συσκευή και να μου αλλάξει την οθόνη(οχι ολόκληρη,μόνο την επιφάνεια που αγγίζουμε,το digitizer αν δεν κάνω λάθος) με άλλη που θα του πάω εγώ?Να την εχω αγοράσει δηλαδή απο e-bay και απλά να πάω να μου την περάσει.
Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δούλευε το iphone και ξαφνικά απο σήμερα το πρωί χωρίς να κάνω καμμια αλλαγή στις ρυθμίσεις , όταν με καλούνε το τηλέφωνο δεν χτυπάει. :cry: δεν το χω βάλει στο αθόρυβο, δεν άλλαξα καμμια ρύθμιση απο χτές το βράδυ που δόύλευε μια χαρά. Οι ήχοι του δουλευουν (μουσικοί , ήχοι κλήσεων απο τις ρυθμίσεις, κ.λ.π.)

αλλά όταν με καλούν δεν ακούγεται τίποτα . Τι κάνω ρε σεις παιδιά, τι μπορεί να χει γίνει . Ούτε μου πεσε ουτε το πείραξε κανείς ούτε τίποτα .

 

Τι κάνω ? γιατί βρίσκω συνέχεια αναπάντητες και πρέπει να παίρνω εγώ και .....

 

Βοήθειαααααααααααααααα

 

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

στο πλαι απο τα αριστερα εχει ενα κουμακι. αλαξε του θεση αποπισω μπρος και ως δια μαγιας θα επανελθουν οι ηχοι!
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά είναι αυτό που λέει ο ababapanos

Όταν αλλάζεις την ένταση από τα πλαϊνά κουμπιά όταν σου βγαίνει η μπάρα της έντασης από επάνω τι γράφει; "ήχος" η "ήχος ακουστικά"; Καμιά φορά όταν βγάζουμε το βύσμα των ακουστικών το κινητό δεν το αντιλαμβάνεται και συνεχίζει να στέλνει τον ήχο στα ακουστικά και όχι στο ηχείο...

Link to comment
Share on other sites

στο πλαι απο τα αριστερα εχει ενα κουμακι. αλαξε του θεση αποπισω μπρος και ως δια μαγιας θα επανελθουν οι ηχοι!

 

Το άτιμο το δερματοθηκάκι έκανε την δουλεια !! Να σαι καλά ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα μια απορια.

Μολις πριν απο 4 μερες παρελαβα το νεο μου iphone.

Οταν τραβαω φωτογραφιες ολες αποθηκευονται στον ιδιο φακελο(Camera Roll).

 

Πως γινεται να ανοιξω νεους φακελους και οι φωτογραφιες που τραβαω να αποθηκευονται εκει αναλογα με το θεμα μου?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

σοβαρα μιλατε τωρα??

 

γιατι εβλεπα στο youtube ενα βιντεακι στο ο οποιο ο τυπος ειχε πολλα subfolder για τις φωτογραφιες του αναλογα με το που ηθελε να τις αποθηκευσει.

Εκτος αν ειχε κανει jailbreak.

Ειναι εντελως χαζο να μη μπορεις να το κανεις αυτο...

Link to comment
Share on other sites

σοβαρα μιλατε τωρα??

 

γιατι εβλεπα στο youtube ενα βιντεακι στο ο οποιο ο τυπος ειχε πολλα subfolder για τις φωτογραφιες του αναλογα με το που ηθελε να τις αποθηκευσει.

Εκτος αν ειχε κανει jailbreak.

Ειναι εντελως χαζο να μη μπορεις να το κανεις αυτο...

 

 

Όχι για αυτές που έχεις τραβήξει με το κινητό, αλλά γι' αυτές που περνάς μέσω iTunes κ δε θέλει J/B για κάτι τέτοιο! Δλδ μπορείς να πάρεις τις φωτογραφίες που σε ενδιαφέρουν κ να τις βάλεις μετά σε όποιο folder θέλεις!

----------------

Now playing on iTunes: The Protomen - Father Of Death

via FoxyTunes

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

σοβαρα μιλατε τωρα??

 

γιατι εβλεπα στο youtube ενα βιντεακι στο ο οποιο ο τυπος ειχε πολλα subfolder για τις φωτογραφιες του αναλογα με το που ηθελε να τις αποθηκευσει.

Εκτος αν ειχε κανει jailbreak.

Ειναι εντελως χαζο να μη μπορεις να το κανεις αυτο...

 

Σοβαρά αν μιλάνε>>>???

 

Όταν το αγόρασες δεν ήξερες τι έπαιρνες>>>?:)

 

Ειναι αλλιώτικο από τα άλλα και σε όποιον αρέσει....:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

τα apple,καλώς ή κακώς,δεν απευθύνονται παντού...είναι ιδιόμορφα...είτε το αποδέχεται κανείς είτε όχι

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ ρε παιδιά! Με το που το συνδέσεις στο PC/MAC σου μπορείς να τις βάλεις σε όποιο folder θέλεις!

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

τις φωτογραφίες που πέρασες με itunes μπορείς...τις φωτογραφίες που τράβηξες με τη κάμερα,δε μπορείς να τις ταξινομήσεις έτσι..τώρα αν τις βγάλεις απο τη συσκευή,τις βάλεις στο σκληρό και τις συγχρονίσεις εκ νέου με itunes,είναι άλλου παπά ευαγγέλιο

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Ένα απλό copy-paste είναι απο τη στιγμή που το έχεις συνδεδεμένο. Καλό θα ήταν να μπορούσες να το κάνεις απο το κινητό δε λέω... μην υπεβάλουμε όμως σε όλα!

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

ρωτάει το παιδί αν μπορεί μέσα στο camera roll να φτιάξει ΦΑΚΕΛΟΥΣ,και να το διαχειριστεί απο το κινητό ;)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω ένα μεγάλο πρόβλημα..

Πήρα ενα iphone 3G πριν καμια βδομάδα,του έκανα μια αναβάθμιση σήμερα όπως μου υποδείχθηκε από τα itunes,βγήκα πριν έξω στη βροχή,νομίζω ότι δεν βράχηκε,δηλαδή το προστάτευα,μπάινω στο αμάξι,στέλνω 1 sms,όλα οκ..στέλνω άλλο 1,επίσης οκ..κάποια στιγμή στο επόμενο μου γυρίζει το keypad πλάγια και όσο κομμάτι είχα αρχίσει να γράφω από το sms μου το έσβηνε μόνο του,τέλοσπαντων πατάω έξοδο και μετά από λίγο σβήνει μόνο του και δεν ξανάνοιξε έκτοτε..και έχω φρικάρει ελαφρώς..

Το συνδέω με το πι-σι,καμία αντίδραση..αλλάζω sim,καμία αντίδραση..

βοηθήστε με plz...τι να κάνω??

Link to comment
Share on other sites

πάτα το hold+home να βγάλει το μηλαράκι και να κάνει ενα restart μπααας και..

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...