Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες "αρχάριων" χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Thanks για τις απαντήσεις σας!:) και για το ευχαριστώ να σας ενημερώσω για μια προσφορά ...

... κατεβάστε το Fayju ball , είναι φοβερό , πολύ κόλλημα και με φοβερά γραφικά! Είναι ΔΩΡΕΑΝ για σήμερα μόνο! Προφανώς σήμερα το έβαλαν!

Γράφει "Free for a limited time" ... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 531
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Thanks για τις απαντήσεις σας!:) και για το ευχαριστώ να σας ενημερώσω για μια προσφορά ...

... κατεβάστε το Fayju ball , είναι φοβερό , πολύ κόλλημα και με φοβερά γραφικά! Είναι ΔΩΡΕΑΝ για σήμερα μόνο! Προφανώς σήμερα το έβαλαν!

Γράφει "Free for a limited time" ... :)

 

Να είσαι καλά ,ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

Μόλις το κατέβασα. ;)

 

Μπορείς να το αναφέρεις εδώ καλύτερα :http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242466

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

γεια σας και καλα χριστουγεννα σε ολους εχω και γω οπως και σεις μου βρισκεστε εδω εδω και 2 χρονια ενα θαυματουργο ασπρο μηλαρακι ασπρο 16 gb 3g επειδη ετοιμαζομαι για φανταρος και θα το χρειαστω περισσοτερο απο ποτε ακομα και σε περιοχες χωρις internet μπορει καποιος να με ενημερωσει υπευθυνα απο που να αγορασω καποιο εξαρτημα ωστε να εχω ιντερνετ χωριε να ειμαι online??eida kapoia sto internet αλλα το να μου πει καποιος που θα χει παρει και θα ναι δοκιμασμενο θα ναι πολυ χρησιμη πληροφορια περιμενω συντομα απαντησεις

 

 

εχετε χιλια δικια συγνωμη εννοουσα καποιο εξαρτημα για ραδιο χωρις να είμαι online!!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και καλα χριστουγεννα σε ολους εχω και γω οπως και σεις μου βρισκεστε εδω εδω και 2 χρονια ενα θαυματουργο ασπρο μηλαρακι ασπρο 16 gb 3g επειδη ετοιμαζομαι για φανταρος και θα το χρειαστω περισσοτερο απο ποτε ακομα και σε περιοχες χωρις internet μπορει καποιος να με ενημερωσει υπευθυνα απο που να αγορασω καποιο εξαρτημα ωστε να εχω ιντερνετ χωριε να ειμαι online??eida kapoia sto internet αλλα το να μου πει καποιος που θα χει παρει και θα ναι δοκιμασμενο θα ναι πολυ χρησιμη πληροφορια περιμενω συντομα απαντησεις

 

Καλησπέρα , διάβασε τι έχεις γράψει και όταν μπορέσεις να περιγράψεις τι ζητάς ίσως βοηθήσουμε ...

Τίτλος και θέμα καθώς και περιεχόμενο είναι εκτός τόπου

 

 

Φιλικά ;)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το κυριότερο που θα με απασχολούσε αν το έπαιρνα μαζί μου στο στρατό είναι πως θα έχω άμεση πρόσβαση κατά τη διάρκεια της ημέρας σε παροχή ρεύματος γιατί η αυτονομία του λόγω των πολλών χρήσεων που προσφέρει και της ενεργοβόρας οθόνης είναι μικρή (κατά μέσο όρο φόρτιση οπωσδήποτε μια φορά την ημέρα) σε σύγκριση με αυτονομίες που έχουμε μάθει από κλασικά κινητά τηλέφωνα.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το κυριότερο που θα με απασχολούσε αν το έπαιρνα μαζί μου στο στρατό είναι πως θα έχω άμεση πρόσβαση κατά τη διάρκεια της ημέρας σε παροχή ρεύματος γιατί η αυτονομία του λόγω των πολλών χρήσεων που προσφέρει και της ενεργοβόρας οθόνης είναι μικρή (κατά μέσο όρο φόρτιση οπωσδήποτε μια φορά την ημέρα) σε σύγκριση με αυτονομίες που έχουμε μάθει από κλασικά κινητά τηλέφωνα.

 

Δεν νομίζω πως μια τέτοια συσκευή είναι ότι καλύτερο για στρατό...

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματα για το iphone:πως μπορω να περασω τα τηλεφωνα απο την sim στις επαφες και θα ηθελα να μου πειτε ποια ειναι η καλυτερη εφαρμογη πλοηγησης για την ελλαδα.
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματα για το iphone:πως μπορω να περασω τα τηλεφωνα απο την sim στις επαφες και θα ηθελα να μου πειτε ποια ειναι η καλυτερη εφαρμογη πλοηγησης για την ελλαδα.

 

Καλύτερος τρόπος από το Outlook δεν νομίζω πως θα υπήρχε (προσωπική μου άποψη) , δες στο #2 :p

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματα για το iphone:πως μπορω να περασω τα τηλεφωνα απο την sim στις επαφες και θα ηθελα να μου πειτε ποια ειναι η καλυτερη εφαρμογη πλοηγησης για την ελλαδα.

 

Αν εννοείς τη sim του ιδιου του τηλεφώνου τότε: Settings / Mail, Contacts, Calendars / Import SIM contacts :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να ρωτισω κατι. εχω ενα ipod touch μετα το jb τι κανω για να περασω σπασμενα? πρεπει να βαλω patches? αν ναι που μπορω να τα βρω?

 

Ευχαριστω :)

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα! Εχω το iphone 3gs. Συγνωμη αν εχει απαντηθει ξανα αλλα διαβασα οσα μηνηματα μπορουσα και δεν εβγαλα ακρη. Ειναι καλυτερο για την μπαταρια να φορτιζουμε το iphone στην πριζα της ΔΕΗ ή στον υπολογιστη μεσω του USB ? Ακομη, ειναι προτιμότερο να περιμενουμε να κλεισει μονο του για να το φορτισουμε ή οταν φτασει περιπου στο 10% ? Τελος, εχει σημασια να το βγαλουμε απο το ρευμα οταν φορτισει πληρως ? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα μην το αφήνεις να κλείνει απο μπαταρία.Φόρτιζε το στο 10-20%. Θεωρώ οτι εν υπάρχει σοβαρή διαφορά μεταξύ ταχυφορτιστή και μπρίζας.Προσωπικά το φορτίζω απο την usb θύρα,αλλά όσες φορές το έχω φορτίσει απο την μπρίζα δε έχω παρατηρήσει καμία διαφορά στη κατανάλωση της μπαταρίας όπως λένε πολλοί. Η ένδειξη 100% δεν είναι πραγματική.Στην πραγματικότητα όταν γράφει 100,είναι 97-99% και λίγο παραπάνω να το αφήσεις δε πιστεύω να πάθει τίποτα

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσω τις επαφές μου από το outlook τί πρέπει να κάνω ?? Συνδέω το κινητό με το pc με usb και μετά???
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Για να περάσω τις επαφές μου από το outlook τί πρέπει να κάνω ?? Συνδέω το κινητό με το pc με usb και μετά???

 

Contact->Outlook->iTunes->iPhone(sync)

 

Πιστεύω να κατάλαβες την διαδικασία 

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Contact->Outlook->iTunes->iPhone(sync)

 

Πιστεύω να κατάλαβες την διαδικασία 

 

Τελικά συνδέοντάς το απλά στο pc μου έκανε sync με outlook αυτόματα.

Κάτι άλλο τώρα. Υπάρχει πρόβλημα για την μπαταρία αν φορτίζει κάθε φορά που θέλω να το συνδέσω με το pc??? Πως μπορώ να το απενεργοποιήσω αυτό??

Επίσης όταν κλείσει από μπαταρία και το βάλω να φορτίσει αυτό ανοίγει αυτόματα. Εγώ μετά το απενεργοποιώ για να φορτίσει καλύτερα και γρηγορότερα αλλά δεν μου δείχνει κάτι(πχ κάποια μπάρα ότι φορτίζει ή κάποιο λαμπάκι) για να καταλάβω πότε τελειώνει η φόρτιση. Πώς μπορώ να ξέρω ότι φορτίζει???

 

Και την εφρμογή openssh πού την βρίσκω?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Τελικά συνδέοντάς το απλά στο pc μου έκανε sync με outlook αυτόματα.

 

Έτσι γίνεται πάντα αν δεν το απενεργοποιήσεις εσύ :)

 

Κάτι άλλο τώρα. Υπάρχει πρόβλημα για την μπαταρία αν φορτίζει κάθε φορά που θέλω να το συνδέσω με το pc??? Πως μπορώ να το απενεργοποιήσω αυτό??

 

Πρόβλημα όχι δεν υπάρχει και ούτε απενεργοποιείται αυτό :)

 

Επίσης όταν κλείσει από μπαταρία και το βάλω να φορτίσει αυτό ανοίγει αυτόματα. Εγώ μετά το απενεργοποιώ για να φορτίσει καλύτερα και γρηγορότερα αλλά δεν μου δείχνει κάτι(πχ κάποια μπάρα ότι φορτίζει ή κάποιο λαμπάκι) για να καταλάβω πότε τελειώνει η φόρτιση. Πώς μπορώ να ξέρω ότι φορτίζει???

 

Υπάρχει κάποιος λόγος που θες να το κλείνεις; :rolleyes:

 

Και την εφαρμογή openssh πού την βρίσκω?

 

Δεν έχω JB συσκευή οπότε δεν μπορώ να σε καλύψω :p

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

............Και την εφρμογή openssh πού την βρίσκω?

 

Στο Cydia :rolleyes:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Πως θα περάσω mp3 για να το βάλω για ringtone?? Πρέπει να είναι jb ??? Και αν ναι, τί γίνεται ακριβώς αν θέλω να το κάνω jb το κινητό?? Δεν πρέπει να το κλείνω ποτέ ??

Και διάβασα ότι μπορεί να κολλήσει το κινητό από εφαρμογές . Είναι συγκεκριμένες ή εξαρτάται από το πόσο γεμάτο είναι το κινητό??

Αξίζει να περιμένω την καινούρια έκδοση jb ή να το κάνω τώρα. Το κινητό είναι 4 ημερών.

 

Και κάτι ακόμα. Δέχεται χρεωστική κάρτα το appstore???? Γιατί βάζω στο λογαριασμό μου και δεν μου την δέχεται. Από το pc μπορώ να κατεβάσω free apps και να τα περάσω μετά στο κινητό μου??? Πώς γίνεται γιατί δεν τα έχω καταφέρει. Μου βγάζει συνέχεια μήνυμα ότι το itunes store έχει πρόβλημα.

 

Υπάρχει κάποιος λόγος που θες να το κλείνεις; :rolleyes:

 

Ναι . Για να φορτίζει γρηγορότερα και να μην φθείρεται η μπαταρία αφού θα φορτίζει ανοιχτό.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

προσωπικά με "χαλάει" πολύ το οτι δε μπορώ να βάλω ξυπνητήρι ενώ το κινητό είναι κλειστό...οκ ξέρω flight mode αλλά κακά τα ψέμματα,όλοι ξέρουμε οτι η κατανάλωση της μπαταρίας είναι αβυσσαλέα :p

 

και ειδικά αν μπροστά μου έχω μια ολόκληρη μέρα,που σε όλες τις μετακινήσεις (ένα 3ωράκι την ημέρα) ακούω μουσική,τότε δε βγαίνει

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα στην αρχη με χαλασε οταν καταλαβα οτι δε λειτουργει το ξυπνητηρι οταν ειναι κλειστο, αλλα μετα συνειδητοποιησα ποσες φορες εχω ρηξει κατω τα παλαιοτερα κινητα που ειχα ως ξυπνητηρια (συνηθως Nokia που δεν μασουσαν απο πτωσεις), ειτε καταλαθως απο τον υπνο προσπαθωντας να το κλεισω, ειτε απο εκνευρισμο.

 

Οπότε προτεινω τα παλια παραδοσιακα ξυπνητηρια που βλεπουμε στις ταινιες, που δε θα μας χαλασει να το στειλουμε και στον τοιχο καποια στιγμη. Ασε που καπου ακουσα και για ενα ξυπνητηρι τυπου ρομποτακι που κινειται στο δωματιο και σε αναγκαζει να το κυνηγησεις για να το κλεισεις...

Link to comment
Share on other sites

εγώ αν έχω στο μυαλο μου οτι ΠΡΕΠΕΙ να ξυπνήσω πετάγομαι πάνω λες κ με χτύπησε ρευμα,οπότε δε με πειράζει αυτό αλλά σίγουρα είναι ένα μειονέκτημα :(

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Πως θα περάσω mp3 για να το βάλω για ringtone?? Πρέπει να είναι jb ??? Και αν ναι, τί γίνεται ακριβώς αν θέλω να το κάνω jb το κινητό?? Δεν πρέπει να το κλείνω ποτέ ??

Και διάβασα ότι μπορεί να κολλήσει το κινητό από εφαρμογές . Είναι συγκεκριμένες ή εξαρτάται από το πόσο γεμάτο είναι το κινητό??

Αξίζει να περιμένω την καινούρια έκδοση jb ή να το κάνω τώρα. Το κινητό είναι 4 ημερών.

 

Και κάτι ακόμα. Δέχεται χρεωστική κάρτα το appstore???? Γιατί βάζω στο λογαριασμό μου και δεν μου την δέχεται. Από το pc μπορώ να κατεβάσω free apps και να τα περάσω μετά στο κινητό μου??? Πώς γίνεται γιατί δεν τα έχω καταφέρει. Μου βγάζει συνέχεια μήνυμα ότι το itunes store έχει πρόβλημα.

 

 

 

Ναι . Για να φορτίζει γρηγορότερα και να μην φθείρεται η μπαταρία αφού θα φορτίζει ανοιχτό.

 

Επίσης το bluetooth σε iphone 3gs δουλεύει για μεταφορά αρχείων ανάμεσα σε κινητά???? Ή δεν έχει βγει έκδοση ακόμα? (Ενοοώ για jb συσκευές γιατί ξέρω ότι αλλιώς δεν λειτουργεί)

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Πως θα περάσω mp3 για να το βάλω για ringtone?? Πρέπει να είναι jb ??? Και αν ναι, τί γίνεται ακριβώς αν θέλω να το κάνω jb το κινητό?? Δεν πρέπει να το κλείνω ποτέ ??

Και διάβασα ότι μπορεί να κολλήσει το κινητό από εφαρμογές . Είναι συγκεκριμένες ή εξαρτάται από το πόσο γεμάτο είναι το κινητό??

Αξίζει να περιμένω την καινούρια έκδοση jb ή να το κάνω τώρα. Το κινητό είναι 4 ημερών.

 

Και κάτι ακόμα. Δέχεται χρεωστική κάρτα το appstore???? Γιατί βάζω στο λογαριασμό μου και δεν μου την δέχεται. Από το pc μπορώ να κατεβάσω free apps και να τα περάσω μετά στο κινητό μου??? Πώς γίνεται γιατί δεν τα έχω καταφέρει. Μου βγάζει συνέχεια μήνυμα ότι το itunes store έχει πρόβλημα...

 

Για αρχή μάλλον θα έπρεπε να ρίξεις μια ματιά στο Θέμα: Μόλις παρέλαβα το νέο μου iPhone. Και τώρα;

Εν συνεχεία υπάρχουν δύο τρόποι για τα ringtones.

 

  1. Πως μπορώ να φτιάξω ένα Ringtone από ένα τραγούδι στο iTunes Library μου, μόνο με την χρήση του iTunes! Οδηγός
  2. Πως να φτιάξετε τα δικά σας iPhone Ringtones εύκολα και γρήγορα

 

Και βέβαια μπορείς να βάλεις χρεωστική κάρτα.

Αφού κατεβάσεις τις εφαρμογές που θέλεις και αφού συνδέσεις το iPhone με τον Η/Υ (iTunes) κάνεις Sync ;)

 

 

 

προσωπικά με "χαλάει" πολύ το οτι δε μπορώ να βάλω ξυπνητήρι ενώ το κινητό είναι κλειστό...οκ ξέρω flight mode αλλά κακά τα ψέμματα,όλοι ξέρουμε οτι η κατανάλωση της μπαταρίας είναι αβυσσαλέα :p

 

και ειδικά αν μπροστά μου έχω μια ολόκληρη μέρα,που σε όλες τις μετακινήσεις (ένα 3ωράκι την ημέρα) ακούω μουσική,τότε δε βγαίνει

 

:rolleyes:

 

Και εμενα στην αρχη με χαλασε οταν καταλαβα οτι δε λειτουργει το ξυπνητηρι οταν ειναι κλειστο, αλλα μετα συνειδητοποιησα ποσες φορες εχω ρηξει κατω τα παλαιοτερα κινητα που ειχα ως ξυπνητηρια (συνηθως Nokia που δεν μασουσαν απο πτωσεις), ειτε καταλαθως απο τον υπνο προσπαθωντας να το κλεισω, ειτε απο εκνευρισμο.

 

Οπότε προτεινω τα παλια παραδοσιακα ξυπνητηρια που βλεπουμε στις ταινιες, που δε θα μας χαλασει να το στειλουμε και στον τοιχο καποια στιγμη. Ασε που καπου ακουσα και για ενα ξυπνητηρι τυπου ρομποτακι που κινειται στο δωματιο και σε αναγκαζει να το κυνηγησεις για να το κλεισεις...

 

Πολύ σωστός :) , δεν μπορώ να καταλάβω γα ποιο λόγο να βάζω το κινητό ως ξυπνητήρι και όχι ένα κλασικό ρολόι - ξυπνητήρι :confused:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

 

 

Πολύ σωστός :) , δεν μπορώ να καταλάβω γα ποιο λόγο να βάζω το κινητό ως ξυπνητήρι και όχι ένα κλασικό ρολόι - ξυπνητήρι :confused:

 

Αν κοιμάσαι σε άλλο σπίτι, ή ξενοδοχείο κτλ.. Θα κουβαλάς μαζί σου και το ξυπνητήρι?? :lol::lol: Το ξυπνητήρι είναι από τις πιο πολυ-χρησιμοποιημένες δυνατότηες των κινητών τηλεφώνων.. Κάπου το χα δει σε μια έρευνα...

 

Εντάξει για το iphone που πρέπει να ναι ανοιχτό για να χω ξυπνητήρι, δεν με χαλάει και τόσο.... απλά το βάζω στην φόρτιση...

Καμία εφαρμογή που υπάρχει στο app store για ξυπνητήρι, την έχετε δοκιμάσει μπας και γίνεται? π.χ. alarm pro (αν και δεν νμζ γτ λογικά όταν κλείνει το κινητό ''κλείνουν'' αυτόματα και όλες οι εφαρμογές)

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι του φόρουμ γεια σας και καλή χρονιά.

 

Παλιότερα ως κάτοχος πάντα SE τηλεφώνων, θυμάμαι πως έπρεπε να κάνω μία ρύθμιση ώστε οι ελληνικοί χαρακτήρες στα μηνύματα να είναι "ισότιμοι" των λατινικών, και να μπορώ να στέλνω μηνύματα των 160 και όχι μόνο 60 χαρακτήρων.

 

Με το ip όμως έχω διαπιστώσει ότι με χρεώνει τρελά όταν γράφω με ελληνικούς χαρακτήρες (μήνυμα των 147 χαρακτήρων χρεώθηκε ως τρία μηνύματα). Αυτό, σε συνδυασμό με την ευκολία και την ταχύτητα με την οποία γράφει κανείς στο ip είναι καταστροφικό :shifty:

 

Υπάρχει κάποια αντίστοιχη ρύθμιση στο iphone, ή πρέπει να γράφω greeklish? Να σημειωθεί ότι είμαι εξ αρχής πολέμιος αυτής της γραφής και θα μου στοιχήσει αρκετά νεύρα να πρέπει να αναγκάζομαι να γράφω έτσι.

 

Eυχαριστώ και καλημέρα

Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...