Jump to content

Apple iPhone στα καταστήματα της Wind


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε λιγο θα το εχει και η wind το iphone. υπομονη..

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 50
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε λιγο θα το εχει και η wind το iphone. υπομονη..

 

Γνωρίζεις κάτι πιο συγκεκριμένο ??

THE BEST MOBILE PHONE FORUM !!!!

 

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphone_transparent.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχουν... Ένα App Store με 50.000+ εφαρμογές...

Βέβαια δεν καταλαβαίνω τι σημασία θα έχει και να το φέρει... Πρόκειται να ρίξει τις τιμές ώστε να λειτουργήσει ο ανταγωνισμός; Όχι. Το πολύ πολύ λέμε τώρα από 668.99 που το δίνουν οι άλλες δύο, να το δώσει 668.90... Το μόνο θετικό που θα έχει είναι ότι θα έχει αυτόματη ρύθμιση MMS από το iTunes (κάτι που γίνεται τώρα χειροκίνητα). Γιατί έτσι κι αλλιώς προγράμματα τύπου "i" δίνει και τώρα.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα θα έχεις και τις επιδοτήσεις , και δε θα σε δελεάζουν οι πωλητές της voda kai tis cosmote για να το πάρεις 270 ευρω με συνδεση σε προγραμμα με 300 λεπτα + sms +750 mbyte data , που έτσι κι αλλιώς αυτό το πάγιο εχω και απο τη wind ...

THE BEST MOBILE PHONE FORUM !!!!

 

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphone_transparent.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πολύ πιθανόν να το φέρει, από 2009 και έπειτα (που νομίζω ότι λήγει η αποκλειστικότητα της Voda με την Apple). Σε κάθε περίπτωση, το κατάστημα είναι franchise και αν τους πιάσουν θα τους κόψουν τον... αέρα!

 

Τίποτα δεν πρόκειται να τους κάνει η εταιρία... Επειδή δουλεύω σε κατάστημα και εμείς προμηθευόμαστε iphone απο αλλού και τα δίνουμε σε εταιρικούς μας πελάτες... Για να εξυπηρετήσεις ους καλούς σου πελάτες κάνεις τα ΠΑΝΤΑ!

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν πρόκειται να τους κάνει η εταιρία... Επειδή δουλεύω σε κατάστημα και εμείς προμηθευόμαστε iphone απο αλλού και τα δίνουμε σε εταιρικούς μας πελάτες... Για να εξυπηρετήσεις ους καλούς σου πελάτες κάνεις τα ΠΑΝΤΑ!

 

Αν εισαι δηλαση εταιρικος πελατης της Wind μπορεις να αποκτησεις το Iphone χωρις να χρειαστει να πας σε Vodafone-Cosmote???:worry::worry::worry::blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και πέρσυ με το iPhone 3G κάποιοι το είχαν πάρει από Wind. Μάλλον ήταν κάποια franchise καταστήματα και έκαναν εξυπηρετήσεις σε πελάτες. Τα ίδια και με το Diamond που είχε την αποκλειστικότητα η Cosmote.

 

Πάντως σήμερα που με πήραν από Wind, επειδή κίνησα διαδικασία φορητότητας, και τους είπα ότι φέυγω για το iphone και το σήμα δεν μου είπαν τπτ.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τους εταιρικούς πελάτες δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει. Εγώ πριν ένα μήνα που πήγα να αξιοποιήσω την επιδότηση μου στην wind και τελικά έφυγα με το HTC Magic, ο πωλητής μου είπε, ψιλό off the record όλη η φάση, πως εγώ άμα θες σου φέρνω το iphone. Και μιλάμε για λογαριασμούς μέσο όρο το μήνα 32 ευρώ (πιθανόν να είμαι και από τους χειρότερους πελάτες της Wind!xaxaxa)
Link to comment
Share on other sites

Με το iphone 3gs στη τσέπη πάω σε κατάστημα wind στην πόλη μου. Δεν είχα σκοπό να πάω στη cosmote ούτε στη vodafone μιας και με ικανοποιεί η κάλυψη σε 3g αλλά και σε σήμα της wind + του ότι μου προσφέρει την επιλογή να μου αφαιρεί ~ 10 ευρω καθε μηνα απο το λογαριασμο αντι για επιδοτηση + αλλα 10 για τους πρωτους 6 μήνες απο τους ποντους που μαζεύω κάθε χρόνο.

 

Την ερώτηση στον πωλητη την έκανα για να δω τι θα μου έλεγε... O κωδικός για το iphone έχει ανοίξει στο σύστημα της wind, περιμένουν να προμηθευτούν κομμάτια, και υπήρχε περίπτωση να μου φέρει αν ήθελα.. Μου έλεγε τα γνωστα να μην το ψαχνω γιατι δεν έχει παει ακομα πουθενα κλπ (εγω να το εχω στη τσέπη αλλα δε του το δειξα για να δω τι θα μου λεγε για επιδοτησεις κλπ). ΘΑ γινόταν μεγάλη επιδότηση σε τέτοια συσκευή μου έλεγε, και περιμενε γυρω στις 15-20 αυγούστου οτι ισως θα μπορούσε να μου το φέρει + να μου έλεγε και ποσο επιδότηση θα έπερνα... Δε ξέρω αν θα πρέπει να τους πιστευουμε..

Εγω προσωπικά αν δε πουλούσα το 3g 400 ευρω δε θα έμενα στη wind απλα θα πήγαινα στη cosmote με 59 ευρω παγιο ( όπως είμαι τωρα) περισσότερα data και το 16 αρι στα ~ 280 ευρω αν θυμάμαι καλά ... Είναι κανείς άλλος που έφυγε απο τη wind μονο και μόνο για το iphone ?

THE BEST MOBILE PHONE FORUM !!!!

 

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphone_transparent.gif

Link to comment
Share on other sites

Tο iphone δεν το έχει σε αποκλειστικότητα καμία εταιρία κινητής στην Ελλάδα. Πολλά καταστήματα wind το φέρνουν αν το ζητήσετε.

Δεν είναι τίποτα το σπουδαίο. Το αγοράζουν από κατάστημα cosmote ή vodafone και σας το δίνουν. Αλλά τώρα υπάρχει γενική έλλειψή από όλους οπότε θα πάρει λίγο καιρό...

Link to comment
Share on other sites

Tο iphone δεν το έχει σε αποκλειστικότητα καμία εταιρία κινητής στην Ελλάδα. Πολλά καταστήματα wind το φέρνουν αν το ζητήσετε.

Δεν είναι τίποτα το σπουδαίο. Το αγοράζουν από κατάστημα cosmote ή vodafone και σας το δίνουν. Αλλά τώρα υπάρχει γενική έλλειψή από όλους οπότε θα πάρει λίγο καιρό...

 

Δεν είναι θέμα αποκλειστικότητας. Επίσημα το φέρνει μόνο η Vodafone και η Cosmote. Και αυτοί έχουν και το service, όπως επίσης οι ρυθμίσεις τους για internet και mms μπαίνουν αυτόματα από το iTunes. Πώς θα πάω συσκευή για service με απόδειξη αγοράς από τη Wind? Γιατι λοιπόν να αγοράσω ένα κινητό από ανεπίσημο διανομέα? Επίσης είσαι σίγουρος ότι το παίρνουν από κατάστημα των άλλων δύο? Γιατι εγώ ήξερα ότι τα παραγγέλνουν από τι εξωτερικό.Μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος πηγαίνονας στο "Ρυθμίσεις->Γενικά->Πληροφορίες" όπου στον αριθμό μοντέλου πρέπει να υπάρχει το GR.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Mπα δεν εχει ακουστε τιποτα και δεν νομιζω να το φερει. Οπως δεν εγερε και τα προηγουμενα 2.

 

Μη βιάζεστε...

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα αποκλειστικότητας. Επίσημα το φέρνει μόνο η Vodafone και η Cosmote. Και αυτοί έχουν και το service, όπως επίσης οι ρυθμίσεις τους για internet και mms μπαίνουν αυτόματα από το iTunes. Πώς θα πάω συσκευή για service με απόδειξη αγοράς από τη Wind? Γιατι λοιπόν να αγοράσω ένα κινητό από ανεπίσημο διανομέα? Επίσης είσαι σίγουρος ότι το παίρνουν από κατάστημα των άλλων δύο? Γιατι εγώ ήξερα ότι τα παραγγέλνουν από τι εξωτερικό.Μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος πηγαίνονας στο "Ρυθμίσεις->Γενικά->Πληροφορίες" όπου στον αριθμό μοντέλου πρέπει να υπάρχει το GR.

 

Τι ακριβως εννοεις με το ''service''

Παιζει τοσο πολυ ρολο το service και συνεπως απο που το εχεις αγορασες??Αν δηλαδη παρεις iphone μεσω wind και σου χαλασει εννοεις οτι δεν εχεις εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως εννοεις με το ''service''

Παιζει τοσο πολυ ρολο το service και συνεπως απο που το εχεις αγορασες??Αν δηλαδη παρεις iphone μεσω wind και σου χαλασει εννοεις οτι δεν εχεις εγγυηση?

 

H Vodafone και η Cosmote δέχονται για service και καλύπτουν εγγύηση μόνο στις συσκευές που έχεις αγοράσει από τα καταστήματα τους. Πώς ακριβώς θα πάω συσκευή που μου έδωσε η Wind για service?

Link to comment
Share on other sites

H Vodafone και η Cosmote δέχονται για service και καλύπτουν εγγύηση μόνο στις συσκευές που έχεις αγοράσει από τα καταστήματα τους. Πώς ακριβώς θα πάω συσκευή που μου έδωσε η Wind για service?

 

 

Θα το πας στη Wind που έχει εγγύηση επιστροφής από το service 7 ημερών :lol::lol::lol:

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηγα σε ενα καταστημα wind θεσσαλονικης να ρωτησω ποτε ''επιτελους'' θα το φεριει η wind το ρημαδοiphone.Ο ιδιοκτητης μου ειπε οτι θα ερθει σιγουρα στο μελλον και ειναι πολυ πιθανο να ερθει εντος Σεπτεμβρη μηνα. Αντε να δουμε ποτε θα μας λυπηθουν και εμας που εχουμε συνδεση Wind και δεν μπορουμε να εχουμε iphone;);). Απλα μου κανει εντυπωση γιατι δεν ενημερωνουν τους ιδιοκτητες για ακριβη ημερομηνια κυκλοφοριας και τους αφηνουν και αυτους ξεκρεμαστους. Τοσο κακο ειναι::(:(:(

 

Αν εχει καποιος περισσοτερες πληροφοριες απο ''μεσα'' ας μας πληροφορησει γιατι αποτι βλεπω ειναι πολυ σαν εμενα που θελουν iphone απο τη μια και δεν θελουν να φυγουν απο αυτην.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καταστηματαρχης του δικτυου της Wind μου ειπε οτι θα το φερει το iphone το πολυ μεσα στις επομενες 2 βδομαδες και επισημα!!!!!:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Καταστηματαρχης του δικτυου της Wind μου ειπε οτι θα το φερει το iphone το πολυ μεσα στις επομενες 2 βδομαδες και επισημα!!!!!:D:D:D

 

αργα η γρηγορα θα το εφερνε και η wind. την πληροφορια αυτη εχει επιβεβαιωσει εδω και καιρο και ο μπιλλακος. μεγαλυτερος ανταγωνισμος περισσοτερα οφελη για τους καταναλωτες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταστηματαρχης του δικτυου της Wind μου ειπε οτι θα το φερει το iphone το πολυ μεσα στις επομενες 2 βδομαδες και επισημα!!!!!:D:D:D

 

 

Αν και το πήρα τελικά σκέτη συσκευή , θα ήθελα να μας ενημερώσεις αν τελικά στο φέρει, τι επιδότηση θα σου δόσει και σε ποιό πρόγραμμα θα κάνεις ανανέωση συμβολαίου... Ετσι για να έχω ένα λογο να ελπίζω στην επόμενη μου αναβάθμιση ...

THE BEST MOBILE PHONE FORUM !!!!

 

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphone_transparent.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Για να ερθει πρεπει να υπαρχει φανταζομαι και η αναλογη συμφωνια με την apple. Δεν θελω να σας στεναχωρησω αλλα εχοντας μιλησει με ανθρωπο της εταιρειας (οχι υπαλληλο;)) δεν υπαρχει επισημα στην Wind τουλαχιστον οχι τωρα - για αργοτερα ποιος ξερει μπορει να το εχουμε.
Link to comment
Share on other sites

Οταν υπαρξει επισημα το iphone στην Wind τα ξαναλεμε.......ο καθενας γραφει το μακρυ και το κοντο του εδω μεσα.

Θα παραμείνω στο μήνυμα του Κώστα παραπάνω. Όταν υπάρξει κάτι επίσημο ή κάτι σίγουρο (με στοιχεία) να το πείτε. Διαφορετικά μπορείτε να κάνετε chat με ΡΜ και όχι δημόσια.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Καλέ μου Πετρο, προτού «εξαφανίσεις» ορισμένα μηνύματα (δεν βρίσκω τα δικά μου στο θέμα, οπότε και υποθέτω ότι τα «έφαγε» η σκούπα), ίσως, έπρεπε να σκεφθείς ότι.... δεν ήταν τόσο ανεπίσημα τα όσα είπαμε περί του iPhone από την WIND. Ήδη προσφέρεται σε εταιρικούς πελάτες, επίσημα, από την Wind, το μόνο «κόλλημά» μας στο να μιλήσουμε δημόσια και με όσα ξέρουμε (π.χ. εγώ θα το πάρω σε λίγες ημέρες), έγκειται στο ότι δεν υπάρχει καμία ανακοίνωση με δελτίο τύπου.

 

... το ότι εγώ δεν μπήκα στην διαδικασία να εξηγήσω όλα όσα έμαθα, δεν σημαίνει οτι η WIND δεν φέρνει τελικά το iPhone (τουλάχιστον για μία μερίδα καταναλωτών, το έχει ήδη). Και επειδή ανήκεις στο team μιας -ΚΑΙ- δημοσιογραφικής ιστοσελίδας, θα έπρεπε να γνωρίζεις οτι πολλάκις οι «ανεπίσημες» πληροφορίες είναι αυτές που επιτυγχάνουν την πρωτιά στην ενημέρωση. Αν τις «σκουπίζαμε» έτσι απλά...

 

 

Υ.γ. Δεν κάναμε chat, για να εμπίπτουμε στους γνωστούς κανόνες. Κάναμε δημόσια συζήτηση, παρέχοντας ανεπίσημες, μεν, πληροφορίες δε. Απο την άλλη, ποιος είμαι εγώ, ένα απλό μέλος..... προφανώς άλλοι έχουν το πεπόνι και το μαχαίρι.

Link to comment
Share on other sites

Καλέ μου Πετρο, προτού «εξαφανίσεις» ορισμένα μηνύματα (δεν βρίσκω τα δικά μου στο θέμα, οπότε και υποθέτω ότι τα «έφαγε» η σκούπα), ίσως, έπρεπε να σκεφθείς ότι.... δεν ήταν τόσο ανεπίσημα τα όσα είπαμε περί του iPhone από την WIND. Ήδη προσφέρεται σε εταιρικούς πελάτες, επίσημα, από την Wind, το μόνο «κόλλημά» μας στο να μιλήσουμε δημόσια και με όσα ξέρουμε (π.χ. εγώ θα το πάρω σε λίγες ημέρες), έγκειται στο ότι δεν υπάρχει καμία ανακοίνωση με δελτίο τύπου.

 

... το ότι εγώ δεν μπήκα στην διαδικασία να εξηγήσω όλα όσα έμαθα, δεν σημαίνει οτι η WIND δεν φέρνει τελικά το iPhone (τουλάχιστον για μία μερίδα καταναλωτών, το έχει ήδη). Και επειδή ανήκεις στο team μιας -ΚΑΙ- δημοσιογραφικής ιστοσελίδας, θα έπρεπε να γνωρίζεις οτι πολλάκις οι «ανεπίσημες» πληροφορίες είναι αυτές που επιτυγχάνουν την πρωτιά στην ενημέρωση. Αν τις «σκουπίζαμε» έτσι απλά...

 

 

Υ.γ. Δεν κάναμε chat, για να εμπίπτουμε στους γνωστούς κανόνες. Κάναμε δημόσια συζήτηση, παρέχοντας ανεπίσημες, μεν, πληροφορίες δε. Απο την άλλη, ποιος είμαι εγώ, ένα απλό μέλος..... προφανώς άλλοι έχουν το πεπόνι και το μαχαίρι.

Επειδή όμως ποστ του τύπου

Λυπάμαι Κωστή μου, για ευνόητους λόγους δε μπορώ να πω περισσότερα (και μάλιστα δημόσια)....
παραπέμπουν σε κουτσομπολίστικο άρθρο και όχι σε κάτι σοβαρό, δεν είναι αποδεκτά. συνεχίζουμε on topic και υπενθυμίζω χωρίς καυγάδες μεταξύ σας σχετικά με το ποιος λέει αλήθεια και χωρίς λόγια που δεν μπορούν να επιβεβαιωθούν.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...