Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

49 minutes ago, athanaso77 said:

Από σιλικόνη μπορείς να βρεις πολλές. Αν θέλεις κάτι πιο ποιοτικό, κοιτά στην γνήσια της Apple, αλλιώς Spigen, Caseology, κτλ.

Όταν πήρα το pro πήρα και μια θήκη σιλικόνης ,όχι γνήσια apple αλλά έχει γίνει τώρα σαν κούτσουρο και για να βγει νομίζω θα στραβώσει το κινητό .Απλα ρώτησα αν έχει κάποιος υπόψιν καμμία δοκιμασμένη 

Ευχαριστώ πολύ πάντως 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, pavlos.dr said:

Όταν πήρα το pro πήρα και μια θήκη σιλικόνης ,όχι γνήσια apple αλλά έχει γίνει τώρα σαν κούτσουρο και για να βγει νομίζω θα στραβώσει το κινητό .Απλα ρώτησα αν έχει κάποιος υπόψιν καμμία δοκιμασμένη 

Ευχαριστώ πολύ πάντως 

Σίγουρα ήταν σιλικόνης ή από σκληρό υλικό; Οι θήκες σιλικόνης βγαίνουν εύκολα. 

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 ώρες πριν, pavlos.dr said:

Όταν πήρα το pro πήρα και μια θήκη σιλικόνης ,όχι γνήσια apple αλλά έχει γίνει τώρα σαν κούτσουρο και για να βγει νομίζω θα στραβώσει το κινητό .Απλα ρώτησα αν έχει κάποιος υπόψιν καμμία δοκιμασμένη 

Η γνήσια δεν παρουσιάζει τέτοια φαινόμενα «κούτσουρου».

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 7/12/2023 at 3:15 ΜΜ, manos_rc said:

Καλησπερα και απο δω. Θα ηθελα τη βοηθεια σας για BT ακουστικα μιας και τα galaxy buds πλεον ειναι χρηστικα μονο σε απολυτη ησυχια δωματιου.. Αυτο που πρωτιστως με ενδιαφερει ειναι η οσο το δυνατον καλυτερη ομιλια σε εξωτερικο χωρο (θορυβοι περιβαλλοντος κλπ). Σε ησυχια ολα καλα ειναι.

Εκτος απο τη προφανη επιλογη Apple AirPods (3rd generation) εχω εντοπισει αλλες 2 επιλογες που μου φαινονται πολυ ενδιαφερουσες:

Soundcore by Anker Liberty 4  

JBL Live Pro 2 TWS

Μηπως εχει καποιος εμπειρια απο τα 2 παραπανω σε ios? ή ειναι hands down η επιλογη για airpods? (δεν αναφερω τα airpods pro γιατι ξεφευγει εντελως η τιμη).

 

καλησπερα σε ολους. πανω σε αυτη την ερωτηση, θα ηθελα και εγω γνωμες γιατι με ενδιαφερει και μενα η ικανοτητα απομονωσης της φωνης μου ωστε εξω να με ακουν καλα.

Εχω φιλο με τα huawei pro 1 και ειναι υπερ ευχαριστημενος αφου μιλαει και πανω στο μηχανακι χωρις κρανος και τον ακουν..

Επισης θελω να εχουν λαστιχακια, οποτε κοιταζω τα airpods pro 2 type c 

Μια ακομα επιλογη ειναι τα beats fit pro που δεν κρεμονται απεξω και θεωρω οτι θα μπαινουν καλυτερα σε κρανος.

Σε review του εξωτερικου διαβασα ομως οτι τα 2 τελευταια που αναφερω δεν τα πανε καλα στον τομεα απομονωσης φωνης...(δεν μιλαω για anc που ειναι αλλο πραγμα).

Ποια η γνωμη σας για αυτα συν αυτα που ρωταει ο φιλος?

επισης αν ξερετε ποια απο αυτα συνεργαζονται με ρολοι, ωστε αν φορας και ακουστικα και ρολοι, και απαντησεις κληση στο ρολοι, αν αυτη παει στα ακουστικα εφοσον τα φορας (ετσι γινεται στο ανδροιδ-samsung και βολευει οταν εισαι σε μηχανακι και τα φορας μεσα απο κρανος.)

 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, Nikos_Mpl said:

Μια ακομα επιλογη ειναι τα beats fit pro που δεν κρεμονται απεξω και θεωρω οτι θα μπαινουν καλυτερα σε κρανος.

Εξαιρετικά για σταθερότητα στο αυτί αλλά δεν κάνουν για κράνος γιατί έχουν στην επιφάνεια το κουμπί απάντησης κλήσης κτλ και με τη πίεση του κράνους θα πετιέται συνέχεια. Αυτά όπως και όλα της Apple συνεργάζονται άψογα με το ρολόι όπως θέλεις.

1 ώρα πριν, Nikos_Mpl said:

θα ηθελα και εγω γνωμες γιατι με ενδιαφερει και μενα η ικανοτητα απομονωσης της φωνης μου ωστε εξω να με ακουν καλα.

Για αυτό που θέλεις, τα AirPods Pro 2 type-c θα είναι ότι πρέπει, αρκεί να σου κάθονται καλά στα αυτιά γιατί δεν είναι για όλους.

Οσον αφορά την απομόνωση φωνής, υπάρχει σχετική ρύθμιση στο iPhone… https://support.apple.com/el-gr/HT213683

Γνώμη μου είναι, από τη στιγμή που είσαι στο οικοσύστημα της Apple, να πάρεις και ανάλογα ακουστικά, είναι άλλο το integration που παρέχει που δεν συγκρίνεται με τους τρίτους κατασκευαστές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην μηχανή καλά είναι να βάλετε ενδοεπικοινωνία στο κράνος 

Με 50€ σώνεσαι 

Ακούς, σε ακούνε, παίζει ράδιο, παίζει μουσική από το κινητό, η μπαταρία κρατάει παρά πολύ, ακούς οδηγίες πλοήγησης 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, athanaso77 said:

Εξαιρετικά για σταθερότητα στο αυτί αλλά δεν κάνουν για κράνος γιατί έχουν στην επιφάνεια το κουμπί απάντησης κλήσης κτλ και με τη πίεση του κράνους θα πετιέται συνέχεια. Αυτά όπως και όλα της Apple συνεργάζονται άψογα με το ρολόι όπως θέλεις.

Για αυτό που θέλεις, τα AirPods Pro 2 type-c θα είναι ότι πρέπει, αρκεί να σου κάθονται καλά στα αυτιά γιατί δεν είναι για όλους.

Οσον αφορά την απομόνωση φωνής, υπάρχει σχετική ρύθμιση στο iPhone… https://support.apple.com/el-gr/HT213683

Γνώμη μου είναι, από τη στιγμή που είσαι στο οικοσύστημα της Apple, να πάρεις και ανάλογα ακουστικά, είναι άλλο το integration που παρέχει που δεν συγκρίνεται με τους τρίτους κατασκευαστές.

 

Λες να πατιεται? θεωρητικα παιζει αλλα αν κρινω απο τα buds pro που ειχα, δεν πατιοταν γιατι το κρανος απο μεσα ειναι υφασμα μαλακο το οποιο δεν δημιουργει τετοια θεματα. ναι μεν ακουμπαει αλλα δεν πατιεται κατι.

Το θεμα ειναι οτι τα beats καθονται πιο μεσα στο αυτι σε σχεση με airpods λογικα, αν και δεν εχω δοκιμασει κανενα αλλα ετσι το καταλαβαινω.

Αλλα δεν μπορω να καταλαβω τελικα ποσο καλα ειναι ολα αυτα στη συνομιλια γιατι διαβαζω διαφορα, αλλου οτι και τα airpods pro ειναι πολυ μετρια στη συνομιλια με εξωτερικους θορυβους αλλου οτι ολα ειναι ετσι, αλλου οτι τα Huawei ειναι κορυφαια σε αυτον τον τομεα κτλ κτλ. Και δεν ειναι ενα 50αρικο να πεις χαλαλι.

Γιαυτο ρωταω για τα beats επειδη εχουν Η1 chip που θεωρητικα ειναι σα να εχεις airpods pro 1, αλλα με καλυτερη τοποθετηση στο αυτη για κινηση, μηπως τελικα αξιζουν. ασε που τα βρισκω 140 καινουρια. 

 

 

 

 

1 hour ago, Tasos19s said:

Στην μηχανή καλά είναι να βάλετε ενδοεπικοινωνία στο κράνος 

Με 50€ σώνεσαι 

Ακούς, σε ακούνε, παίζει ράδιο, παίζει μουσική από το κινητό, η μπαταρία κρατάει παρά πολύ, ακούς οδηγίες πλοήγησης 

 

Το εχω σκεφτει αλλα δεν εχω καμια μηχανη που κανω χιλιομετρα. μια βεσπα 125 εχω που απλα βγαινω συνεχεια εξω για δουλειες σε ακτινα 5 χλμ απο το γραφειο μου και μια στο τοσο που παω στο υποκαταστημα στα 20χλμ το καλοκαιρι μονο και μονο βραδυ. Αρα για χρηση μια στο τοσο τα θελω αλλα θελω να μπορω να μιλαω. η ενδοεπικοινωνια δεν ξερω αν θα βολευε, αν θα χαλανε μπαταριες με μη χρηση ολο το χειμωνα κτλ κτλ γιαυτο δεν εχω ασχοληθει καν. σιγουρα εχεις δικιο αλλα παλευω να μην μαζευω πλεον gadgets. και τα airpods/buds κτλ γιαυτο τοσο καιρο τα εχω αποφυγει αλλα με το καλωδιο δε με ακουνε καλα σε type c.. δεν παιζουν σωστα καμια φορα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikos_Mpl said:

 

Λες να πατιεται? θεωρητικα παιζει αλλα αν κρινω απο τα buds pro που ειχα, δεν πατιοταν γιατι το κρανος απο μεσα ειναι υφασμα μαλακο το οποιο δεν δημιουργει τετοια θεματα. ναι μεν ακουμπαει αλλα δεν πατιεται κατι.

Το θεμα ειναι οτι τα beats καθονται πιο μεσα στο αυτι σε σχεση με airpods λογικα, αν και δεν εχω δοκιμασει κανενα αλλα ετσι το καταλαβαινω.

Αλλα δεν μπορω να καταλαβω τελικα ποσο καλα ειναι ολα αυτα στη συνομιλια γιατι διαβαζω διαφορα, αλλου οτι και τα airpods pro ειναι πολυ μετρια στη συνομιλια με εξωτερικους θορυβους αλλου οτι ολα ειναι ετσι, αλλου οτι τα Huawei ειναι κορυφαια σε αυτον τον τομεα κτλ κτλ. Και δεν ειναι ενα 50αρικο να πεις χαλαλι.

Γιαυτο ρωταω για τα beats επειδη εχουν Η1 chip που θεωρητικα ειναι σα να εχεις airpods pro 1, αλλα με καλυτερη τοποθετηση στο αυτη για κινηση, μηπως τελικα αξιζουν. ασε που τα βρισκω 140 καινουρια. 

 

 

 

 

Το εχω σκεφτει αλλα δεν εχω καμια μηχανη που κανω χιλιομετρα. μια βεσπα 125 εχω που απλα βγαινω συνεχεια εξω για δουλειες σε ακτινα 5 χλμ απο το γραφειο μου και μια στο τοσο που παω στο υποκαταστημα στα 20χλμ το καλοκαιρι μονο και μονο βραδυ. Αρα για χρηση μια στο τοσο τα θελω αλλα θελω να μπορω να μιλαω. η ενδοεπικοινωνια δεν ξερω αν θα βολευε, αν θα χαλανε μπαταριες με μη χρηση ολο το χειμωνα κτλ κτλ γιαυτο δεν εχω ασχοληθει καν. σιγουρα εχεις δικιο αλλα παλευω να μην μαζευω πλεον gadgets. και τα airpods/buds κτλ γιαυτο τοσο καιρο τα εχω αποφυγει αλλα με το καλωδιο δε με ακουνε καλα σε type c.. δεν παιζουν σωστα καμια φορα

Πάρε ενδοεπικοινωνία και μου ανάβεις κερί άλλη φορά 

5-6 χρόνια χρησιμοποιώ 

Εχω αφήσει και αξιολόγηση και σε αυτήν που κοστίζει 50€ στο skroutz 

Είναι σαν να είσαι σπίτι και μιλάς ακόμα και αν πας με 120χμ

Θα με θυμηθείς…

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Οι θήκες για εμένα είναι μια πονεμένη ιστορία... Άμα αρχίσεις να αγοράζεις και είσαι ψείρας δεν μπορείς να σταματήσεις 😋

Κινητό 13 Pro Max 

Μάρκες που έχω στην κατοχή μου κατα βάση

- Apple

Spigen

- Otterbox

- UAG

- OEM

IMG_2562.jpeg

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πηρα το συγκεκριμενο ποντικι κ ειδα εχει κ καλωδιο ωστε να φορτιζει στο μακ.Αυτο ειναι οκ.Ομως θελω εναν ανταπτορα για να το βαζω να φορτιζει στην πριζα τοιχου usb

Υπαρχει κατι τετοιο κ αν ναι μπορειτε να μου προτεινετε?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, josuts said:

Πηρα το συγκεκριμενο ποντικι κ ειδα εχει κ καλωδιο ωστε να φορτιζει στο μακ.Αυτο ειναι οκ.Ομως θελω εναν ανταπτορα για να το βαζω να φορτιζει στην πριζα τοιχου usb

Υπαρχει κατι τετοιο κ αν ναι μπορειτε να μου προτεινετε?

Ευχαριστω

Φορτίζει με το καλώδιο από το iPhone 

Άρα μπορείς με έναν οποιοδήποτε φορτιστή να το φορτίσεις 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, Tasos19s said:

Φορτίζει με το καλώδιο από το iPhone 

Άρα μπορείς με έναν οποιοδήποτε φορτιστή να το φορτίσεις 

Σε ευχαριστω Τασο.Εχει μεσα στην συσκευασια καλωδιο δικο του για να το φορτισεις πανω σε μακ.Απλα ακομα δεν εχω ανοιξει το μακ κ ειναι στο κουτι του καθως περιμενω απο αμαζον μια θηκη κ κατι αλλα.:-)

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, josuts said:

Σε ευχαριστω Τασο.Εχει μεσα στην συσκευασια καλωδιο δικο του για να το φορτισεις πανω σε μακ.Απλα ακομα δεν εχω ανοιξει το μακ κ ειναι στο κουτι του καθως περιμενω απο αμαζον μια θηκη κ κατι αλλα.:-)

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και τον φορτιστή του Mac, ούτως ή άλλως και αυτός έξοδο USB-C έχει. Συνδέοντας το στο MacBook φορτίζει λίγο πιο αργά.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

θα το κοιταξω καθως ακομα ειναι ολα στα κουτια τους κ δεν τα εχω ανοιξει!:-)

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει το 12 mini, έχει στον Γερμανό με 19€ την δερμάτινη επίσημη θήκη σε κόκκινο χρώμα. 
 

(εγώ το παρέλαβα σήμερα, αλλά είναι σε περιορισμένα τεμάχια)

 

edit: Εξαφανίστηκεν 

Edited by zurabi_97

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...