Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους! Αν θεωρηθεί off topic να σβηστεί από την διαχείριση.

Έχω στην κατοχή μου ένα ζευγάρι AirPods 3 gen, στους 11 μήνες έπεσε αισθητά η ένταση του ενός ακουστικού. Κατόπιν επικοινωνίας με info quest τα πάω για επισκευή, τα καθαρίζω πολύ καλά και τους τα πάω πακέτο οριακά στην εγγύηση καθότι τιμολόγιο. Τους καλώ μετά από τρεις ημέρες αφού τα πήγα για την εξέλιξη της βλάβης και μου λένε πως είναι για αντικατάσταση μετά από δυο ημέρες τους καλώ και πλέον εκτός εγγύησης μου λένε οτι δεν έλεγξαν τα ακουστικά γιατί βρήκαν βιολογικό υλικό (ότι και καλά ήταν ακάθαρτα). Έκανα αναφορά ότι τα ακουστικά ήταν καθαρά και οτι είχε προηγηθεί επικοινωνία μου μαζί τους η οποία μου είχε αναφέρει ότι ότι πήγαιναν για αντικατάσταση τα ακουστικά! Όταν παρέδωσα τα ακουστικά αυτός που τα παρέλαβε έλεγξε τα ακουστικά και μου είπε ότι ήταν πεντακάθαρα και ότι καλά έκανα που τα καθάρισα γιατί αν είναι βρώμικα τα επιστρέφουν. Και επίσης επειδή είμαι ψείρας τα ακουστικά τους τα παρέδωσα μέσα στην spigen θήκη που έχω για να μην γρατσουνιστούν.

Έχει κάνεις άλλος αντίστοιχη εμπειρία & αν υπάρχει κανένα tips τι μπορώ να κάνω! Αν μου επιστρέψουν τα ακουστικά και και τους τα ξανά δώσω η ήμερα παραλαβής θα είναι εκτός εγγύησης και δεν το θέλω αυτό.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω τα AirPods Pro και μετά από το τελευταίο update (5Ε133), το οποίο μπορεί να είναι και τυχαίο αλλά το αναφέρω, παρατήρησα ότι μου έκανε αποσυνδέσεις όταν πάω να στείλω κάποιο ηχητικό μήνυμα είτε σε iMessage ή FB Messenger για παράδειγμα. Μετά από μέρες, χθες έκανα μια διαγραφή και επανασύνδεση συσκευής. Δεν έχω παρατηρήσει κάτι ακόμη. Είναι κάποιο θέμα h/w ή απλά s/w; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

To παρακολουθείς να δεις αν το ξανακάνει και πράττεις αναλόγως. Επειδή τα airpods έχουν παρουσιάσει κατά καιρούς διάφορα θέματα, μπορείς να τα πας για έναν τεχνικό έλεγχο αν είσαι κοντά σε εξουσιοδοτημένο service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Αν θεωρηθεί off topic να σβηστεί από την διαχείριση.

Έχω στην κατοχή μου ένα ζευγάρι AirPods 3 gen, στους 11 μήνες έπεσε αισθητά η ένταση του ενός ακουστικού. Κατόπιν επικοινωνίας με info quest τα πάω για επισκευή, τα καθαρίζω πολύ καλά και τους τα πάω πακέτο οριακά στην εγγύηση καθότι τιμολόγιο. Τους καλώ μετά από τρεις ημέρες αφού τα πήγα για την εξέλιξη της βλάβης και μου λένε πως είναι για αντικατάσταση μετά από δυο ημέρες τους καλώ και πλέον εκτός εγγύησης μου λένε οτι δεν έλεγξαν τα ακουστικά γιατί βρήκαν βιολογικό υλικό (ότι και καλά ήταν ακάθαρτα). Έκανα αναφορά ότι τα ακουστικά ήταν καθαρά και οτι είχε προηγηθεί επικοινωνία μου μαζί τους η οποία μου είχε αναφέρει ότι ότι πήγαιναν για αντικατάσταση τα ακουστικά! Όταν παρέδωσα τα ακουστικά αυτός που τα παρέλαβε έλεγξε τα ακουστικά και μου είπε ότι ήταν πεντακάθαρα και ότι καλά έκανα που τα καθάρισα γιατί αν είναι βρώμικα τα επιστρέφουν. Και επίσης επειδή είμαι ψείρας τα ακουστικά τους τα παρέδωσα μέσα στην spigen θήκη που έχω για να μην γρατσουνιστούν.

Έχει κάνεις άλλος αντίστοιχη εμπειρία & αν υπάρχει κανένα tips τι μπορώ να κάνω! Αν μου επιστρέψουν τα ακουστικά και και τους τα ξανά δώσω η ήμερα παραλαβής θα είναι εκτός εγγύησης και δεν το θέλω αυτό.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλησπέρα σε όλους.

Λοιπόν! κατόπιν επικοινωνίας μου με την apple για το πρόβλημα μου με την info quest η apple με παρέπεμψε στο δικό της service (istorm στο river west). Μου έδωσε επέκταση εγγύησης ώστε μην είναι τα ακουστικά εκτός εγγύησης με την καθυστέρηση της info quest, όταν πήγα τα ακουστικά στο I storm λέγοντας στους τεχνικούς τι αντιμετώπισα μου ζήτησαν το report του τεχνικού να διαβάσουν τι λέει. Το διάβασαν δυο τεχνικοί και κοιταζόντουσαν σαν χαζοί
- τέτοιο πράγμα δεν έχουμε ξανά δει μου είπαν, έχουμε ακούσει και καλά και κακά για την info κάτι τέτοιο όμως δεν έχουμε ξανά δει.
Απορία του τεχνικού :
-αφού τα ακουστικά θα μπουν σε μηχάνημα για να τα ελέγξει, τι πρόβλημα είχε ο τεχνικός ;;;
- έλα μου ντε του είπα.

Εν κατά κλείδι, τα ακουστικά τα παρέδωσα στο istorm στις 13:00 και με κάλεσαν στις 17:00 να παραλάβω τα αλλαγμένα πλέον ακουστικά! Είχε χαλάσει το ένα ακουστικό (τουλάχιστον στα δικά μου αυτιά αυτό ένιωθα) & είπα στους τεχνικούς να τα ελέγξουν και τα δυο και αν μπορούν να αλλάξουν και τα δυο να μην υπάρχει διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας μεταξύ τους όπως και έγινε! Πλέον έχω καινούργια ακουστικά με 3 μήνες εγγύηση.

Για τον νομό Αττικής το istorm είναι μονόδρομος.

Αφήνω και μια φωτο το report του τεχνικού.


Sorry για το σεντόνι αλλά έστω και ένας αν γλυτώσει ταλαιπωρία σαν αυτή που πέρασα, είναι πολύ σημαντικό.


Sent from my iPhone using TapatalkIMG_7065.jpg
Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, athanaso77 said:

To παρακολουθείς να δεις αν το ξανακάνει και πράττεις αναλόγως. Επειδή τα airpods έχουν παρουσιάσει κατά καιρούς διάφορα θέματα, μπορείς να τα πας για έναν τεχνικό έλεγχο αν είσαι κοντά σε εξουσιοδοτημένο service.

Να'σαι καλά. Μέχρι στιγμής δεν έχουν παρουσιάσει το φαινόμενο. Και το λέω γιατί έχω ακόμη 2 μήνες εγγύηση. 

Είμαι Πειραιά. Αν τυχόν προκύψει κάτι, σε ποιον αντιπρόσωπο να απευθυνθώ; τα έχω αγορασμένο από ευρωπαϊκό Άμαζον. 

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά. Μέχρι στιγμής δεν έχουν παρουσιάσει το φαινόμενο. Και το λέω γιατί έχω ακόμη 2 μήνες εγγύηση. 
Είμαι Πειραιά. Αν τυχόν προκύψει κάτι, σε ποιον αντιπρόσωπο να απευθυνθώ; τα έχω αγορασμένο από ευρωπαϊκό Άμαζον. 

I storm στο river west στο Αιγάλεω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, jg_sot said:

Είμαι Πειραιά. Αν τυχόν προκύψει κάτι, σε ποιον αντιπρόσωπο να απευθυνθώ; τα έχω αγορασμένο από ευρωπαϊκό Άμαζον. 

Document.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Χρησιμοποιεί κάνεις το power bank anker 622? 

Το θέλω κυρίως για το 13 μίνι και αν χρειαστεί στο 13 

 

Στο μίνι κάθεται καλά? Αξίζει τα χρήματα που ζητάει? 

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάνεις το power bank anker 622? 
Το θέλω κυρίως για το 13 μίνι και αν χρειαστεί στο 13 
 
Στο μίνι κάθεται καλά? Αξίζει τα χρήματα που ζητάει? 

Δεν ξέρω πώς κάθεται, πάντως επειδή το κοιτούσα και εγω έχει πολύ μικρή χωρητικότητα ρε γαμωτο και αν και φαίνεται καλό ψάχνω αλλη εναλλακτική με μεγαλύτερη χωρητικότητα


Sent from my iPhone using Tapatalk
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, mol said:

Χρησιμοποιεί κάνεις το power bank anker 622? 

Το θέλω κυρίως για το 13 μίνι και αν χρειαστεί στο 13 

 

Στο μίνι κάθεται καλά? Αξίζει τα χρήματα που ζητάει? 

Ναι, είναι καλό και σαν εταιρία... εγγύηση.

23 minutes ago, Dpan9 said:

Δεν ξέρω πώς κάθεται, πάντως επειδή το κοιτούσα και εγω έχει πολύ μικρή χωρητικότητα ρε γαμωτο και αν και φαίνεται καλό ψάχνω αλλη εναλλακτική με μεγαλύτερη χωρητικότητα

Έχε υπόψιν ότι μεγαλύτερη χωρητικότητα συνεπάγεται και μεγαλύτερο όγκο και δεν ξέρω αν θα εξυπηρετούσε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dpan9 said:


Δεν ξέρω πώς κάθεται, πάντως επειδή το κοιτούσα και εγω έχει πολύ μικρή χωρητικότητα ρε γαμωτο και αν και φαίνεται καλό ψάχνω αλλη εναλλακτική με μεγαλύτερη χωρητικότητα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Υπάρχει το 633 που είναι 10.000

 

Θεωρω ότι για το μίνι το 622 είναι οκ. 

32 minutes ago, athanaso77 said:

Ναι, είναι καλό και σαν εταιρία... εγγύηση.

Έχε υπόψιν ότι μεγαλύτερη χωρητικότητα συνεπάγεται και μεγαλύτερο όγκο και δεν ξέρω αν θα εξυπηρετούσε.

Λέω να το "χτυπήσω "....

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό https://www.skroutz.gr/s/36886336/Veger-MagOn-Magnetic-Wireless-MagSafe-Power-Bank-10000mAh-15W-with-USB-A-Port-and-USB-C-Port-Power-Delivery-Quick-Charge-3-0-White.html?utm_campaign=skroutz_share&utm_source=ios
Έχει κανένας άποψη παιδιά; το ανκερ ειναι καλύτερο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Dpan9 said:

Για αυτό https://www.skroutz.gr/s/36886336/Veger-MagOn-Magnetic-Wireless-MagSafe-Power-Bank-10000mAh-15W-with-USB-A-Port-and-USB-C-Port-Power-Delivery-Quick-Charge-3-0-White.html?utm_campaign=skroutz_share&utm_source=ios
Έχει κανένας άποψη παιδιά; το ανκερ ειναι καλύτερο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

έχω αυτό https://www.skroutz.gr/s/29927700/Baseus-Magnetic-MagSafe-Power-Bank-10000mAh-20W-με-Θύρα-USB-A-και-Θύρα-USB-C-Power-Delivery-Μπλε.html και είμαι σούπερ ευχαριστημένος. Το χρησιμοποιώ καθημερινά ακόμη και μες στο σπίτι. Με iPhone 13 Pro έχουμε ακριβώς ίδιο ύψος και πλάτος.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το επίσημο της Apple, με έβγαλε ευχαριστημένο αυτές τις μέρες που είμαι στο εξωτερικό (το αγόρασα στη Σουηδία προχθές). Βέβαια για την τιμή του, δεν αξίζει και ιδιαίτερα, αλλά μου βγήκε φθηνότερο σε κορώνες από Apple Premium Reseller. (Ναι, στα 94€ έχει το Skroutz, αλλά δεν θα το ρίσκαρα, λόγω ότι κυκλοφορούν πολλές κόπιες).


Sent from my iPhone using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα , ήθελα την γνώμη σας αν γνωρίζει κάποιος.  Σκέφτομαι να αγοράσω αυτη  τη βάση φόρτισης , αλλά δεν είμαι σίγουρος αν φορτίζει το Apple Watch 8. Γνωρίζει κάποιος να βοηθήσει;

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 ώρες πριν, Kalgurth said:

Καλησπέρα , ήθελα την γνώμη σας αν γνωρίζει κάποιος.  Σκέφτομαι να αγοράσω αυτη  τη βάση φόρτισης , αλλά δεν είμαι σίγουρος αν φορτίζει το Apple Watch 8. Γνωρίζει κάποιος να βοηθήσει;

Ευχαριστώ πολύ.

Φορτίζει κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, Dpan9 said:

Αυτό δεν είναι MagSafe έτσι;

Όχι δεν είναι και αυτό είναι σοβαρός λόγος να μη το πάρει κάποιος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι και αυτό είναι σοβαρός λόγος να μη το πάρει κάποιος.

Ναι συμφωνώ!


Sent from my iPad using Tapatalk
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για 15€, νομίζω καλό deal.
acf79eafcabec7da0acbb1bf348ebf5f.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Για 15€, νομίζω καλό deal.
acf79eafcabec7da0acbb1bf348ebf5f.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Έλα από που την τσίμπησες;


Sent from my iPad using Tapatalk
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα από το mediamart.gr, αλλά η τιμή της θήκης ήταν για το συγκεκριμένο μοντέλο

(Όσο για την πληρωμή, χρησιμοποίησα τις μιας χρήσης κάρτες της Revolut γιατί δεν το γνώριζα το μαγαζί και μη τύχει καμία χαζομάρα. Βλέπω τώρα πως το domain είναι απενεργοποιημένο )

Edit: Υπάρχει και το κατάστημα μέσω Σκρουτζ όποιον του ενδιαφέρει.

Sent from my iPhone using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, zurabi_97 said:

Το αγόρασα από το mediamart.gr, αλλά η τιμή της θήκης ήταν για το συγκεκριμένο μοντέλο

(Όσο για την πληρωμή, χρησιμοποίησα τις μιας χρήσης κάρτες της Revolut γιατί δεν το γνώριζα το μαγαζί και μη τύχει καμία χαζομάρα. Βλέπω τώρα πως το domain είναι απενεργοποιημένο emoji848.png )

Edit: Υπάρχει και το κατάστημα μέσω Σκρουτζ όποιον του ενδιαφέρει.

Sent from my iPhone using Tapatalk

το έχω ξαναδεί το μαγαζί (από skroutz δλδ). Το domain είναι πάνω, ίσως όταν το είδες να έκαναν κάποια συντήρηση.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...