Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, mol said:

Bulk  σημαίνει χωρίς συσκευασία με ότι αυτό μπορεί να συνεπάγεται. Λέει Samsung αλλά χωρίς συσκευασία τρέχα γύρευε. Ποτέ δεν θα αγόραζα. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, mol said:

1000 φορές να κοιτάξεις προς Anker μεριά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, athanaso77 said:

1000 φορές να κοιτάξεις προς Anker μεριά.

Δε βρίσκω στην περιοχή μου σε νορμάλ τιμή. 

Κάποια στιγμή θα πρέπει να πάρω έναν.

Link to comment
Share on other sites

Καθένας αποφασίζει να ξοδέψει όπως θέλει τα χρήματά του αλλά μου κάνει εντύπωση σε συσκευή των 1000+ € να ψάχνει κάποιος οικονομικό φορτιστή. Μια πολύ καλή εταιρεία εκτός από την Anker είναι και η Ugreen πάντως. Ότι έχω πάρει από καλώδια και φορτιστές είναι κορυφή. 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Anker, Satechi, Ugreen, Aukey είναι από τις καλύτερες εταιρίες στο χώρο. Σε ότι έχει να κάνει με ρεύμα και τροφοδοσία, δεν κάνουμε εκπτώσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, vastegial_74 said:

Καθένας αποφασίζει να ξοδέψει όπως θέλει τα χρήματά του αλλά μου κάνει εντύπωση σε συσκευή των 1000+ € να ψάχνει κάποιος οικονομικό φορτιστή. Μια πολύ καλή εταιρεία εκτός από την Anker είναι και η Ugreen πάντως. Ότι έχω πάρει από καλώδια και φορτιστές είναι κορυφή. 

Δηλαδή οι καλοί φορτιστές είναι μόνο  οι  Οριτζιναλ ή οι ακριβοι? 

BTW κοιτάω επώνυμο και όχι κινέζια.  

Προς ανκερ με κόβω να πηγαίνω πάντως 

 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, athanaso77 said:

Anker, Satechi, Ugreen, Aukey είναι από τις καλύτερες εταιρίες στο χώρο. Σε ότι έχει να κάνει με ρεύμα και τροφοδοσία, δεν κάνουμε εκπτώσεις.

Εγώ ένα 25 watt της Samsung,τον δούλευα ένα χρόνο στο a52s και ήταν άψογος ,δεν κάνει για το 12 PM πρέπει να αγοράσω άλλον;

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, vag74 said:

Εγώ ένα 25 watt της Samsung,τον δούλευα ένα χρόνο στο a52s και ήταν άψογος ,δεν κάνει για το 12 PM πρέπει να αγοράσω άλλον;

Εγώ με αυτό φορτίσω κ όλα καλά. Δεν πιστεύω να μην κάνει όπως κ να έχει δεν παύει να είναι ένα επώνυμο προϊόν που στιρζει το πρωτόκολλο  PD

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, vag74 said:

Εγώ ένα 25 watt της Samsung,τον δούλευα ένα χρόνο στο a52s και ήταν άψογος ,δεν κάνει για το 12 PM πρέπει να αγοράσω άλλον;

Κάνει φυσικά. Ειδικά αν είναι γνήσιος δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρετε Και οι BASEUS μου βγήκαν πολλοί καλοί φορτιστές και ας είναι κινέζικοι είναι από τα ποιοτικά κινέζικα, 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, vag74 said:

Εγώ ένα 25 watt της Samsung,τον δούλευα ένα χρόνο στο a52s και ήταν άψογος ,δεν κάνει για το 12 PM πρέπει να αγοράσω άλλον;

Επειδη κολοτριβομαι και επειδη την εψαχνα και εγω εκατσα και το εψαξα σημερα αρκετα καλα ,(αναμεσα σε 2 brand name) και  να ξερεις οτι ο 25 watt της Samsung, ειναι ακριβος σαν να αγοραζεις τον γνησιο της Apple 20w δηλαδη δεν εχεις ΚΑΝΕΝΑ προβλημα , και τα 2 ειναι απο τα δυνατα Brand Name κινητων τηλεφωνων,  μου εφερε φιλος , φορτιστη της Apple 20w  και τα βαλαμε κατω με εναν samsung 25w οπτικα σαν μια σταγονα νερο ,τεχνικα χρονος φορτησης ιδιας συσκευης (iphone 11) ο ιδιος χρονος και στα 2 ,τεχνικα χαρακτηριστικα προτοκολλο PD 3.0 και τα 2 , και εξοδοι ακριβος ιδιοι ,  με την σαμμυ ελαφρος μεγαλυτεροι λογο 5w  παραπανω , δεν ειναι προβλημα ισα ισα (5v 3a or 9v 2,22a - apple , 5v 3a or 9v 2,77a - samy) τελος  και τα 2 επωνυμα προιοντα (και μην μου πει κανεις οτι ειναι μαπα ο samsung  και η samy  εχει πανακριβες συσκευες κινητων που οι χρηστες τους θελουν κατι καλο στην φορτιση) 

ουδεποτε ειπα οτι οι anker δεν αξιζουν ,  αλλοιμονο!  οποιος τα εχει φυσικα ας αγορασει , απλα ο λογος που απλα θα προτιμουσα samsung 25w ειναι καθαρα κοστος , μιας και το γνηστο ιντερνετικο καταστημα τους βγαζει αρκετα συχνα σε εβδομαδα προσφορας και εαν βαλουμε οτι σχεδον ολοι μας θελουμε 3-4 φορτιστες (ναι σωστα αμαξι σπιτι γραφειο κτλ) ειναι μια καλη ευκαιρια (οταν ειναι σε προσφορα βγαινει 8ε)

το ποστ καθαρα ενημερωτικο συμφωνω οτι εχουμε μια ακριβη συσκευη και θελουμε το καλυτερο , απλα δεν χρειαζετε πανικος στο θεμα φορτισης αρκει να φορτιζουμε με καποιο επωνυμο και με τις  σωστες προδιαγραφες ενος φορτιστή

 

Edited by fotisbasm_
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Συμφωνούμε στα παραπάνω. Η αμφιβολία για τους Samsung φορτιστές είναι μόνο στο γεγονός ότι κυκλοφορούν πολλοί imitation εκεί έξω (όπως και με τους αντίστοιχους της Apple). Αν μιλάμε για γνήσιο, δεν τίθεται θέμα…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, έχετε να προτείνετε κάτι σε τζαμι προστασίας για iphone 14 pro max? Κάτι αξιόλογο, ανεξαρτήτως κόστους.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το Diamond της Torras είναι μάλλον το καλύτερο όλων…

https://www.amazon.de/-/en/iPhone-Pro-Max-Shatterproof-Certification/dp/B0B5XGWVDX/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρόσφατα και γώ πήρα το 14 pro μέχρι στιγμής το κινητό το φορτίζω με το απλό μικρό του η με τον Anker powerport+1
04f58c116730aa286ab2b623dd383e12.jpg
899391731216d2401d60b82d283484d0.jpg
με powerline 2 καλώδια και στο σπίτι και στη δουλειά.
για ταξίδια έχω και της Apple 30w
f77df315bd173a331616f30e35534f60.jpg
αλλά ποτέ δεν έχω φορτίσει με τον Apple δεν ξέρω αν τρώει την μπαταρία η ταχυφόρτιση.Οπότε μέχρι τώρα την έχω αποφύγει..
Για τα 14 pro είναι οκ οι παλιότεροι φορτιστές με λιγότερα W η προτείνετε αγορά κάποιου άλλου;
Καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, zerokill said:

Επειδή πρόσφατα και γώ πήρα το 14 pro μέχρι στιγμής το κινητό το φορτίζω με το απλό μικρό του η με τον Anker powerport+1
04f58c116730aa286ab2b623dd383e12.jpg
899391731216d2401d60b82d283484d0.jpg
με powerline 2 καλώδια και στο σπίτι και στη δουλειά.
για ταξίδια έχω και της Apple 30w
f77df315bd173a331616f30e35534f60.jpg
αλλά ποτέ δεν έχω φορτίσει με τον Apple δεν ξέρω αν τρώει την μπαταρία η ταχυφόρτιση.Οπότε μέχρι τώρα την έχω αποφύγει..
Για τα 14 pro είναι οκ οι παλιότεροι φορτιστές με λιγότερα W η προτείνετε αγορά κάποιου άλλου;
Καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα.

Όσο πιο αργή φόρτιση τόσο καλύτερα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
13 ώρες πριν, zerokill said:

Για τα 14 pro είναι οκ οι παλιότεροι φορτιστές με λιγότερα W η προτείνετε αγορά κάποιου άλλου;

Μια χαρά είναι, αρκεί να είναι επώνυμος και όχι no name κινεζικός. Η Anker φυσικά είναι κορυφή στο χώρο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

όποτε είμαστε μια χαρά!!! αργή φόρτιση το καλύτερο για την μπαταρία !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

https://thikishop.gr/thikes-kinitwn/vasi-autokinitou-tablo-baseus-23636/

αυτη η βάση θέλει αυτόκολητο μεταλλικο πλακακι να κολλησεις στην θηκη για να λειτουργησει?

Εχω το 13 σε θηκη spigen αυτη την διαφανη,χωρις magsafe κλπ.Βάζοντας αυτα https://mythiki.gr/tech-protect-magmat-magsafe-universal-magnetic-ring-2-pack-magnitikos-daktylios-black-silver-mt58744?gclid=CjwKCAjw3POhBhBQEiwAqTCuBoxwZ7KWIycsbt6jeIAcI0cioM39jUZgYSq7HgzHDZtNjs4KlzlZ5BoC8lUQAvD_BwE

εχω και ασυρματη φορτιση και πλακάκι για να κολλαει σε στην βάση?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, athanaso77 said:

Μη μπλέξεις με τέτοια… πάρε μια κανονική MagSafe compatible θήκη. Όλες οι εταιρίες βγάζουν πλέον.

και αυτη θα κολλαει στην βαση χωρις τιποτα αυτοκολλητα πλακακια?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως σε τετοιο τυπο που ψαχνω δεν βρισκω κατι.Εκει που θελω να το κολλησω εχει ενα θηκακι σστενο περιπου 5 εκατ πλατος και δεν χωραει κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...