Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Δε νομίζω ότι εμείς από εδώ μπορούμε να κρίνουμε ή να προεξοφλήσουμε για το ποιόν μιας αγγελίας. Ο εκάστοτε αγοραστής οφείλει να προβεί στους απαραίτητους ελέγχους για να βεβαιωθεί όσον αφορά την αξιοπιστία του πωλητή και τη γνησιότητα του προϊόντος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι εμείς από εδώ μπορούμε να κρίνουμε ή να προεξοφλήσουμε για το ποιόν μιας αγγελίας. Ο εκάστοτε αγοραστής οφείλει να προβεί στους απαραίτητους ελέγχους για να βεβαιωθεί όσον αφορά την αξιοπιστία του πωλητή και τη γνησιότητα του προϊόντος.

Αυτό ακριβώς ρώτησα αν κάποιος έχει τσεκάρει κάτι αντίστοιχο & στην περίπτωση που βρήκε κάποια απομίμηση τι πρέπει να προσέξω. Δεν μίλησα για συγκεκριμένη αγγελία αλλά για πληθώρα αυτού του προϊόντος σε αυτή την τιμή. Απλά μου κλοτσάει όταν λέει σφραγισμένο και το δίνει μισή τιμή από καινούργιο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Hd1980 said:


Αυτό ακριβώς ρώτησα αν κάποιος έχει τσεκάρει κάτι αντίστοιχο & στην περίπτωση που βρήκε κάποια απομίμηση τι πρέπει να προσέξω. Δεν μίλησα για συγκεκριμένη αγγελία αλλά για πληθώρα αυτού του προϊόντος σε αυτή την τιμή. Απλά μου κλοτσάει όταν λέει σφραγισμένο και το δίνει μισή τιμή από καινούργιο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σίγουρα η διαφορά είναι μεγάλη 

Πρεπει να δεις τις αξιολογήσεις του πωλητή 

Εστω και κάτι να μην σου κολλάει, δεν το προχωράς. Δεν είναι τόσο δύσκολο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 ώρες πριν, Hd1980 said:


Αυτό ακριβώς ρώτησα αν κάποιος έχει τσεκάρει κάτι αντίστοιχο & στην περίπτωση που βρήκε κάποια απομίμηση τι πρέπει να προσέξω. Δεν μίλησα για συγκεκριμένη αγγελία αλλά για πληθώρα αυτού του προϊόντος σε αυτή την τιμή. Απλά μου κλοτσάει όταν λέει σφραγισμένο και το δίνει μισή τιμή από καινούργιο.

Πουλήθηκαν αυτές τις ημέρες πολλά 7άρια από μεγάλες αλυσίδες μέσω των γνωστών προωθητικών ενεργειών με επιστροφές χρημάτων κτλ. Αν συνυπολογίσεις ότι πολλοί τα παίρνουν και με τιμολόγιο, μπορούν να τα πουλήσουν σε ελκυστικές τιμές.

Τώρα όσον αφορά τις αγγελίες που λες, στα γνωστά αξιόπιστα μέρη που κοιτάζω εγώ δεν έχω δει τις ποσότητες που αναφέρεις.

Βέβαια, όταν αγοράζουμε από αγγελία υπάρχουν κάποιες δικλείδες ασφαλείας. Να αγοράζεις από μέρη που μπορεί να διαπιστωθεί η αξιοπιστία του πωλητή και με λίγο προσοχή μπορεί να ξεχωρίσει κάποιος την απάτη ή το imitation προϊόν. Στα ρολόγια ειδικά δε θα βρεις καλές απομιμήσεις όπως γίνεται στα ακουστικά που αυτά δεν τα ξεχωρίζουν ούτε στο επίσημο service. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με τιμολόγιο μπορείς να αγοράσεις ότι θέλεις. Πληρώνεις ΦΠΑ και μετά ο λογιστής κρίνει εάν μπορείς να το περάσεις στα έξοδα της εταιρείας (για να πάρεις πίσω τον ΦΠΑ) ή όχι.

Έκδοση τιμολογίου με απευθείας αποφορολόγηση όμως δεν μπορείς να κάνεις σε όλα τα προϊόντα.


from my iPhone XR

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος!
Τι φάση με τα Apple Watch Series 7 45mm? Χαζεύω στο marketplace & βρίσκω αγγελίες με 200€- 250€ σφραγισμένα, γιατί νομίζω οτι παίζει απατεωνιά; Γράφουν εγγύηση κλπ ακόμα και με τιμολόγιο να τα έχουν πάρει από τα 400 που κοστίζει πάει στα 300€ χονδρικά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Αν εννοείς το marketplace του facebook και δεν εισαι στην ίδια πόλη να το ελέγξεις , κάτσε μακριά!

Link to comment
Share on other sites

Αγορά σήμερα Apple Watch 8 από Γερμανό (με payzy) βάζω τον σειριακό εδώ και μου βγάζει το επισυναπτόμενο. Από το Apple Watch app στην ενότητα About μου λέει: Limited Warranty expires 10 November 2023.

Τρέχα γύρευε...

Επιβεβαίωσα στο ταμείο πως έχω 2 χρόνια εγγύηση με την απόδειξη αγοράς.

Screenshot-2022-12-24-at-17.40.09-min.jpg

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mclound said:

Αγορά σήμερα Apple Watch 8 από Γερμανό (με payzy) βάζω τον σειριακό εδώ και μου βγάζει το επισυναπτόμενο. Από το Apple Watch app στην ενότητα About μου λέει: Limited Warranty expires 10 November 2023.

Τρέχα γύρευε...

Επιβεβαίωσα στο ταμείο πως έχω 2 χρόνια εγγύηση με την απόδειξη αγοράς.

Screenshot-2022-12-24-at-17.40.09-min.jpg

Το έχουμε ξανα πει επανηλειμένα , όλα τα προιόντα Apple έχουν απο την εταιρια 1 έτος εγγύησης. Το καταστημα σου παρέχει το 2ο έτος. Γι αυτο πάρα πολλά άτομα προτιμούν να αγοράσουν απο ''μεγαλα'' καταστήματα δίνοντας ενα μικρό ποσο παραπανω απο ότι μικρά συνοικιακα... Αν παθουν καποια ζημια το μικρό θα είναι πιο δυσκολο να τους εξυπηρετήσει.

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, SkenaDena said:

Το έχουμε ξανα πει επανηλειμένα , όλα τα προιόντα Apple έχουν απο την εταιρια 1 έτος εγγύησης. Το καταστημα σου παρέχει το 2ο έτος. Γι αυτο πάρα πολλά άτομα προτιμούν να αγοράσουν απο ''μεγαλα'' καταστήματα δίνοντας ενα μικρό ποσο παραπανω απο ότι μικρά συνοικιακα... Αν παθουν καποια ζημια το μικρό θα είναι πιο δυσκολο να τους εξυπηρετήσει.

Δε διαφωνώ, αλλά το "10 Νοεμβρίου 2023" που διαβάζω μέσα από το αππ του κινητού από πού προκύπτει; Για αυτό έγραψα το post αυτό 🙂

Καλά Χριστούγεννα με υγεία!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mclound said:

Δε διαφωνώ, αλλά το "10 Νοεμβρίου 2023" που διαβάζω μέσα από το αππ του κινητού από πού προκύπτει; Για αυτό έγραψα το post αυτό 🙂

Καλά Χριστούγεννα με υγεία!

Καλά Χριστούγεννα χρόνια πολλά 

Θα περιμένεις μήπως διορθωθεί αυτόματα μετά από κάποιες μέρες 

Αλλιως κάνε μια κλήση στην apple και δώσε τα στοιχεία όλα να στο διορθώσουν 

Έχει συμβεί σε πολλούς 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mclound said:

Δε διαφωνώ, αλλά το "10 Νοεμβρίου 2023" που διαβάζω μέσα από το αππ του κινητού από πού προκύπτει; Για αυτό έγραψα το post αυτό 🙂

Καλά Χριστούγεννα με υγεία!

23/12/23 Βλέπω εγω παντως 

Screenshot_13.png

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Καλά Χριστούγεννα χρόνια πολλά 
Θα περιμένεις μήπως διορθωθεί αυτόματα μετά από κάποιες μέρες 
Αλλιως κάνε μια κλήση στην apple και δώσε τα στοιχεία όλα να στο διορθώσουν 
Έχει συμβεί σε πολλούς 

Εχει δίκιο ο Τάσος. Και σε μένα είχε έξι μήνες απόκλιση η ημερομηνία που έλεγε στο κινητό με την ημερομηνία αγοράς. Μίλησα με apple ( σε υπάλληλο απο Ιρλανδία!) και φτιάχτηκε


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, stapd_21 said:


Εχει δίκιο ο Τάσος. Και σε μένα είχε έξι μήνες απόκλιση η ημερομηνία που έλεγε στο κινητό με την ημερομηνία αγοράς. Μίλησα με apple ( σε υπάλληλο απο Ιρλανδία!) και φτιάχτηκε


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το έχουν αναφέρει άλλοι 

Εγω απλά το ξανά έγραψα 

Δεν μου έτυχε εμένα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, SkenaDena said:

23/12/23 Βλέπω εγω παντως 

Screenshot_13.png

Η οθόνη αυτή είναι από το site της apple που τσεκαρεις τους σειριακούς. Το "10 Νοεμβρίου 2023" μου το έδειχνε το κινητό μέσα από την εφαρμογή Watch. Και λέω "έδειχνε" γιατί πλέον δείχνει 23/12/2023 οπότε όλα καλά 🙂 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, mclound said:

Η οθόνη αυτή είναι από το site της apple που τσεκαρεις τους σειριακούς. Το "10 Νοεμβρίου 2023" μου το έδειχνε το κινητό μέσα από την εφαρμογή Watch. Και λέω "έδειχνε" γιατί πλέον δείχνει 23/12/2023 οπότε όλα καλά 🙂 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

άρα ενημερώθηκε μόνο του?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Tasos19s said:

άρα ενημερώθηκε μόνο του?

Ακριβώς.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά, είδα το παρακάτω βίντεο:

https://vm.tiktok.com/ZMFv4TFue/


και ψήνομαι να κάνω μια δοκιμή. Έχω δυο ερωτήσεις : αρχικά το έχει δοκιμάσει κάποιος; & επίσης μόνο το smart plug της Phillips το κάνει αυτό ή και τα πιο οικονομικά που έχουν διακόπτη και υποστηρίζουν apple home όπως ας πούμε αυτό εδώ :

https://www.skroutz.gr/s/29850595/Perenio-Power-Link-Smart-%CE%9C%CE%BF%CE%BD%CF%8C%CF%80%CF%81%CE%B9%CE%B6%CE%BF-%CE%91%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CF%80%CF%84%CE%B7-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C-PEHPL10.html?utm_source=ios&utm_campaign=skroutz_share

που κοστίζει 14€.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@Hd1980
Δε χρειάζεται να γράφουμε τα ίδια πράγματα σε περισσότερα από ένα μέρος, ποσό μάλλον όταν είναι σε λάθος μέρος. Αφαιρέθηκαν τα υπόλοιπα και έμεινε μόνο εδώ όπου είναι και το κατάλληλο topic και έγινε και το απαραίτητο clean up. Συνεχίζουμε χωρίς προσωπικές αντιπαραθέσεις…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Hd1980 said:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά, είδα το παρακάτω βίντεο:

https://vm.tiktok.com/ZMFv4TFue/


και ψήνομαι να κάνω μια δοκιμή. Έχω δυο ερωτήσεις : αρχικά το έχει δοκιμάσει κάποιος; & επίσης μόνο το smart plug της Phillips το κάνει αυτό ή και τα πιο οικονομικά που έχουν διακόπτη και υποστηρίζουν apple home όπως ας πούμε αυτό εδώ :

https://www.skroutz.gr/s/29850595/Perenio-Power-Link-Smart-%CE%9C%CE%BF%CE%BD%CF%8C%CF%80%CF%81%CE%B9%CE%B6%CE%BF-%CE%91%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CF%80%CF%84%CE%B7-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C-PEHPL10.html?utm_source=ios&utm_campaign=skroutz_share

που κοστίζει 14€.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν ξέρω την εφαρμογή για αυτό. Αυτό παίζει με την εφαρμογή ewelink https://www.skroutz.gr/s/31790307/Sonoff-S26-R2-Μονή-Εξωτερική-Πρίζα-Ρεύματος-Wi-Fi-Λευκή.html

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Hd1980 said:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά, είδα το παρακάτω βίντεο:

https://vm.tiktok.com/ZMFv4TFue/


και ψήνομαι να κάνω μια δοκιμή. Έχω δυο ερωτήσεις : αρχικά το έχει δοκιμάσει κάποιος; & επίσης μόνο το smart plug της Phillips το κάνει αυτό ή και τα πιο οικονομικά που έχουν διακόπτη και υποστηρίζουν apple home όπως ας πούμε αυτό εδώ :

https://www.skroutz.gr/s/29850595/Perenio-Power-Link-Smart-%CE%9C%CE%BF%CE%BD%CF%8C%CF%80%CF%81%CE%B9%CE%B6%CE%BF-%CE%91%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CF%80%CF%84%CE%B7-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C-PEHPL10.html?utm_source=ios&utm_campaign=skroutz_share

που κοστίζει 14€.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τι θέλεις να κανείς; 
Αυτο που έστειλες εφόσον λέει ότι υποστηρίζει apple home kit άρα δουλεύουν οι λειτουργίες 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, leo06 said:

Δεν ξέρω την εφαρμογή για αυτό. Αυτό παίζει με την εφαρμογή ewelink https://www.skroutz.gr/s/31790307/Sonoff-S26-R2-Μονή-Εξωτερική-Πρίζα-Ρεύματος-Wi-Fi-Λευκή.html

 

3 ώρες πριν, Tasos19s said:

Τι θέλεις να κανείς; 
Αυτο που έστειλες εφόσον λέει ότι υποστηρίζει apple home kit άρα δουλεύουν οι λειτουργίες 

Σύμφωνα με τα σχόλια στο Σκρούτζ δεν υποστηρίζει apple homekit άρα θέλει προσοχή. Έξυπνο κόλπο πάντως. Έχω κάτι tuya smart πρίζες αλλά δυστυχώς δεν υποστηρίζουν homekit για να δοκίμαζα κι εγώ.

12 ώρες πριν, Hd1980 said:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά, είδα το παρακάτω βίντεο:

https://vm.tiktok.com/ZMFv4TFue/


και ψήνομαι να κάνω μια δοκιμή. Έχω δυο ερωτήσεις : αρχικά το έχει δοκιμάσει κάποιος; & επίσης μόνο το smart plug της Phillips το κάνει αυτό ή και τα πιο οικονομικά που έχουν διακόπτη και υποστηρίζουν apple home όπως ας πούμε αυτό εδώ :

https://www.skroutz.gr/s/29850595/Perenio-Power-Link-Smart-%CE%9C%CE%BF%CE%BD%CF%8C%CF%80%CF%81%CE%B9%CE%B6%CE%BF-%CE%91%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CF%80%CF%84%CE%B7-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C-PEHPL10.html?utm_source=ios&utm_campaign=skroutz_share

που κοστίζει 14€.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σε συνέχεια της προηγούμενης απάντησης μου βρήκα αυτό που σύμφωνα με τα σχόλια υποστηρίζει homekit
https://www.skroutz.gr/s/30676248/Gosund-SP1-C-Μονή-Εξωτερική-Πρίζα-Ρεύματος-Wi-Fi-με-Διακόπτη-Λευκή-33153.html

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mclound said:

 

Σύμφωνα με τα σχόλια στο Σκρούτζ δεν υποστηρίζει apple homekit άρα θέλει προσοχή. Έξυπνο κόλπο πάντως. Έχω κάτι tuya smart πρίζες αλλά δυστυχώς δεν υποστηρίζουν homekit για να δοκίμαζα κι εγώ.

Σε συνέχεια της προηγούμενης απάντησης μου βρήκα αυτό που σύμφωνα με τα σχόλια υποστηρίζει homekit
https://www.skroutz.gr/s/30676248/Gosund-SP1-C-Μονή-Εξωτερική-Πρίζα-Ρεύματος-Wi-Fi-με-Διακόπτη-Λευκή-33153.html

Γιατί τότε γράφει ότι υποστηρίζει; 
Δεν έχω δουλέψει ποτέ κάτι τέτοιο και δεν ξέρω ποιες μάρκες υποστηρίζονται 

Σιγουρα αυτά που υποστηρίζονται δεν πρέπει να είναι και φτηνά γιατί οι κατασκευαστές πληρώνουν στην apple 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι θέλεις να κανείς; 
Αυτο που έστειλες εφόσον λέει ότι υποστηρίζει apple home kit άρα δουλεύουν οι λειτουργίες 

Αυτό που δείχνει στο βίντεο δουλεύει με το Smart plug της Philips, η ερώτηση μου ήταν αν το έχει κάνει κανείς άλλος με κάποιο πιο οικονομικό smart plug.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Hd1980 said:


Αυτό που δείχνει στο βίντεο δουλεύει με το Smart plug της Philips, η ερώτηση μου ήταν αν το έχει κάνει κανείς άλλος με κάποιο πιο οικονομικό smart plug.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το θέλεις για να προφυλάξεις την μπαταρία σου; 

Αν το σκέφτεσαι έτσι είναι εντελώς ανούσιο πάντως να το ξέρεις 

Μπορείς να το βάζεις να φορτίζει κάθε βράδυ 

Οταν η έξυπνη φόρτιση μετά από 2-3 μέρες μάθει τον τρόπο που φορτίζεις, θα κάνει άψογα την δουλειά της 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...