Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχάς καλημέρα σε όλους.

Να το κάνω πιό απλό;
Παίνεις μία απόδειξη από Amazon, οποιαδήποτε που να γράφει Airpods τάδε.
Αλλάζεις το SN όσες φορές θές, και την τυπώνεις.
Παίρνεις imitation Airpdors (είμαι σίγουρος ότι το SN του φίλου υπάρχει σε άλλα 20-30-50-100 κουτιά), τα παντρεύεις και τα πουλάς για αυθεντικά.
Τώρα...το πώς έδειχνε την αρχή ότι το SN έχει ενεργό Apple Care+, αυτό πραγματικά δεν μπορώ να το χωνέψω. Γιατί μιλάμε για Apple.

Το παραπάνω το κάνουν με πάρα πολλές συσκευες και εντός Ελλάδος. Παίρνουν μια απόδειξη από έναν επίσημο μεταπωλητή, αλλάζουν το SN, την τυπώνουν ξανά και πουλάνε την συσκευή και καλά με Ελληνική απόδειξη. Το έχω δεί (μέσω εφαρμογής ΑΑΔΕ) τουλάχιστον 3 φορές το τελαυταίο 6μηνο.

Γι' αυτό από αρχής επιμένω στον έλεγχο της γνσιότητας της απόδειξης.
Εκτός εάν έκανε τόσο μεγάλη ΦουStiά το Amazon. Ε δεν νομίζω.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλημέρα σε όλους.

Να το κάνω πιό απλό;
Παίνεις μία απόδειξη από Amazon, οποιαδήποτε που να γράφει Airpods τάδε.
Αλλάζεις το SN όσες φορές θές, και την τυπώνεις.
Παίρνεις imitation Airpdors (είμαι σίγουρος ότι το SN του φίλου υπάρχει σε άλλα 20-30-50-100 κουτιά), τα παντρεύεις και τα πουλάς για αυθεντικά.
Τώρα...το πώς έδειχνε την αρχή ότι το SN έχει ενεργό Apple Care+, αυτό πραγματικά δεν μπορώ να το χωνέψω. Γιατί μιλάμε για Apple.

Το παραπάνω το κάνουν με πάρα πολλές συσκευες και εντός Ελλάδος. Παίρνουν μια απόδειξη από έναν επίσημο μεταπωλητή, αλλάζουν το SN, την τυπώνουν ξανά και πουλάνε την συσκευή και καλά με Ελληνική απόδειξη. Το έχω δεί (μέσω εφαρμογής ΑΑΔΕ) τουλάχιστον 3 φορές το τελαυταίο 6μηνο.

Γι' αυτό από αρχής επιμένω στον έλεγχο της γνσιότητας της απόδειξης.
Εκτός εάν έκανε τόσο μεγάλη ΦουStiά το Amazon. Ε δεν νομίζω.

Και εγώ αυτό με το serial number δεν μπορώ να χωνέψω. Αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση να την πατήσω. Ζήτησα και το έλεγξα πριν. Και όλα αυτά για να γλυτωσω 50€. Καλά να πάθω


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, stapd_21 said:


Και εγώ αυτό με το serial number δεν μπορώ να χωνέψω. Αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση να την πατήσω. Ζήτησα και το έλεγξα πριν. Και όλα αυτά για να γλυτωσω 50€. Καλά να πάθω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εχει συμβει σε πολυ κοσμο , δεν αξιζει να στεναχωριεσαι!!

Απλα αλλη φορα σε αγορα μεταχειρισμενου να προσεχεις πιο πολυ.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, stapd_21 said:

Δυστυχως βλέποντας βίντεο στο Ίντερνετ μαλλον εξαπατήθηκα. Μπορεί και το παιδί που μου τα πούλησε. Υπάρχει και διαφορά στο βάρος, τόσο της θήκης όσο και των ακουστικών. Επίσης δε συνδέεται με τίποτα με το Apple Watch. Πιθανότατα έγινε αυτό που έγραψε ο pavlidisk. Ο αρχικός αγοραστής είχε ενεργοποιήσει το apple care και στη συνέχεια τα έδωσε για αντικατάσταση. Όταν μπήκα να ελέγξω τον κωδικό μου εμφάνισε κανονικά την εγγύηση και επέστρεψε το status όταν τα ενεργοποίησα. Ωστόσο δε θα έπρεπε η apple εξαρχής να εμφάνιζε τον κωδικό απενεργοποιημένο για να προστατέψει κάποιον σαν εμένα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Από ότι καταλαβαίνω από αυτά που λες είναι ότι τα αυθεντικά ακουστικά με αυτό τον αριθμό κάπου υπάρχουν έξω και τα έχει κάποιος 

Εσυ απλά δεν έχεις αυτά. Δεν έχει σχέση ο αριθμός που αναγράφεται στα δικά σου. Εάν είναι μαϊμού μπορεί να αναγράφει οτιδήποτε 


Τα ζύγισες δίπλα δίπλα με ίδια ακουστικά αυθεντικά; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Από ότι καταλαβαίνω από αυτά που λες είναι ότι τα αυθεντικά ακουστικά με αυτό τον αριθμό κάπου υπάρχουν έξω και τα έχει κάποιος 
Εσυ απλά δεν έχεις αυτά. Δεν έχει σχέση ο αριθμός που αναγράφεται στα δικά σου. Εάν είναι μαϊμού μπορεί να αναγράφει οτιδήποτε 

Τα ζύγισες δίπλα δίπλα με ίδια ακουστικά αυθεντικά; 

Όχι βρήκα στο Ίντερνετ τα χαρακτηριστικά τους. Βάρος κλπ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, stapd_21 said:


Όχι βρήκα στο Ίντερνετ τα χαρακτηριστικά τους. Βάρος κλπ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Θεωρώ ότι και από αυτόν που τα αγόρασες μπορεί να μην γνώριζε ότι είναι μαϊμού 

Απλα έτυχε να γίνει αντικατάσταση των αυθεντικών που έχουν ίδιο serial number με τα δικά σου και πλέον κατάλαβες εσυ το πρόβλημα 

Αλλιώς θα έλεγες έχω εγγύηση μια χαρά μέχρι να την χρειαστείς όντως 

Εκει πως τα ελέγχουν, τι κάνουν, τι δεν κάνουν δεν το γνωρίζω αλλά πιστεύω έστω η apple να έχει τα μηχανήματα να αναγνωρίζουν τα αυθεντικά 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites


Και εγώ αυτό με το serial number δεν μπορώ να χωνέψω. Αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση να την πατήσω. Ζήτησα και το έλεγξα πριν. Και όλα αυτά για να γλυτωσω 50€. Καλά να πάθω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μην λες «καλά να πάθω». Στην ουσία εσύ την πάτησες αλλά (επειδή όσοι ξεμείναμε να γράφουμε για την Apple στο myphone έχουμε μια ιδιαίτερη σύνδεση με τα προϊόντα της) όλοι χάσαμε κάτι από την υπόθεση αυτή.

Την πάτησε και δικός μου γνωστός και στεναχωρέθηκα. Από το δικό σου αρχικό pots πήραμε γραμμή και αρχίσαμε να διαολιζόμαστε.

Το βάζεις στην άκρη και πας παρακάτω. Δεν αξίζουν στεναχώριες. Έμαθες κάτι από την υπόθεση αυτή. Αυτό κράτα. :-)

Θα την πατούσε ο καθένας από μας. Όταν βλέπεις SN να «μιλάει» τότε είναι σίγουρος για το προϊόν. Αυτό μας έμαθε τόσα χρόνια η Apple. Ε, μάλλον σε κάποια προϊόντα της εσκεμμένα ή μη δεν μπορεί να ελέγξει τις καταστάσεις.


from my iPhone XR

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites


Μην λες «καλά να πάθω». Στην ουσία εσύ την πάτησες αλλά (επειδή όσοι ξεμείναμε να γράφουμε για την Apple στο myphone έχουμε μια ιδιαίτερη σύνδεση με τα προϊόντα της) όλοι χάσαμε κάτι από την υπόθεση αυτή.

Την πάτησε και δικός μου γνωστός και στεναχωρέθηκα. Από το δικό σου αρχικό pots πήραμε γραμμή και αρχίσαμε να διαολιζόμαστε.

Το βάζεις στην άκρη και πας παρακάτω. Δεν αξίζουν στεναχώριες. Έμαθες κάτι από την υπόθεση αυτή. Αυτό κράτα. :-)

Θα την πατούσε ο καθένας από μας. Όταν βλέπεις SN να «μιλάει» τότε είναι σίγουρος για το προϊόν. Αυτό μας έμαθε τόσα χρόνια η Apple. Ε, μάλλον σε κάποια προϊόντα της εσκεμμένα ή μη δεν μπορεί να ελέγξει τις καταστάσεις.


from my iPhone XR

Αυτό ακριβώς δεν μπορώ να χωνέψω. Έλεγξα το serial number πριν. Και μπορεί πράγματι να την πάτησε και το παιδί που μου τα πουλησε.




Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, pavlidisc said:

Καταρχάς καλημέρα σε όλους.

Να το κάνω πιό απλό;
Παίνεις μία απόδειξη από Amazon, οποιαδήποτε που να γράφει Airpods τάδε.
Αλλάζεις το SN όσες φορές θές, και την τυπώνεις.
Παίρνεις imitation Airpdors (είμαι σίγουρος ότι το SN του φίλου υπάρχει σε άλλα 20-30-50-100 κουτιά), τα παντρεύεις και τα πουλάς για αυθεντικά.
Τώρα...το πώς έδειχνε την αρχή ότι το SN έχει ενεργό Apple Care+, αυτό πραγματικά δεν μπορώ να το χωνέψω. Γιατί μιλάμε για Apple.

Το παραπάνω το κάνουν με πάρα πολλές συσκευες και εντός Ελλάδος. Παίρνουν μια απόδειξη από έναν επίσημο μεταπωλητή, αλλάζουν το SN, την τυπώνουν ξανά και πουλάνε την συσκευή και καλά με Ελληνική απόδειξη. Το έχω δεί (μέσω εφαρμογής ΑΑΔΕ) τουλάχιστον 3 φορές το τελαυταίο 6μηνο.

Γι' αυτό από αρχής επιμένω στον έλεγχο της γνσιότητας της απόδειξης.
Εκτός εάν έκανε τόσο μεγάλη ΦουStiά το Amazon. Ε δεν νομίζω.

Δεν ξέρω για τα AirPods αλλά σε ipad το Amazon δεν αναφέρει SN στην απόδειξη, μόνο αριθμό μοντέλου.

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, leo06 said:

Δεν ξέρω για τα AirPods αλλά σε ipad το Amazon δεν αναφέρει SN στην απόδειξη, μόνο αριθμό μοντέλου.

εγώ έχω μπροστά μου απόδειξη από Public που δεν αναγράφει serial number των AirPods 3 

Μήπως μόνο το ΙΜΕΙ αναγράφεται στην απόδειξη που στην περίπτωση των ακουστικών δεν υπάρχει?

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Tasos19s said:

εγώ έχω μπροστά μου απόδειξη από Public που δεν αναγράφει serial number των AirPods 3 

Μήπως μόνο το ΙΜΕΙ αναγράφεται στην απόδειξη που στην περίπτωση των ακουστικών δεν υπάρχει?

 

Μόνο αριθμό μοντέλου, το ίδιο και σε ένα galaxy m23. Ούτε ΙΜΕΙ ούτε SN

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε 2-3 πράγματα στα ακουστικά σου; 
 

1) serial number κουτί, θήκη ακουστικών μέσα στο καπάκι και μέσα στις ρυθμίσεις/Bluetooth στο iPhone πρέπει να είναι ίδια 

2) κάτι μικρά γράμματα σε κάθε ακουστικό αναγράφουν serial number. Πρέπει μεταξύ τους τα δυο ακουστικά να έχουν διαφορετικό serial number 

3) στην εφαρμογή ΕΥΡΕΣΗ μπορείς να δεις μέσα τα ακουστικά σε πιο σημείο βρίσκονται; 

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα ακουστικά δεν είναι γνήσια. Το serial number δεν αναγνωρίζεται από την Apple, όπως ανέφερα. Δε συνδέεται με τίποτα με το ρολόι. Βάρος ακουστικών και θήκης είναι διαφορετικό από το κανονικό (αντί 5,4 γραμμάρια το ένα ακουστικό, είναι 4 και η θήκη αντί για 45,6 είναι 53). Οταν κανω κλήση ειτε ειναι σε Transperancy ειτε σε noise cancellation μολις καλω και το μικροφωνο του αλλου ανοιξει παει στο off και μετα οτι και να βαλω δεν αλλαζει κατι στη λειτουργία. Τα ακουστικά δεν έχουν διαφορετικό serial από τη θήκη. Στην εύρεση iPhone εντοπίζει τα ακουστικά αλλά δεν παίζουν ήχο. Αναβάθμιση δεν κάνουν με τίποτα (έχουν έκδοση 4E71 ενώ η τελευταία είναι η 5B58).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stapd_21 said:

Δυστυχώς τα ακουστικά δεν είναι γνήσια. Το serial number δεν αναγνωρίζεται από την Apple, όπως ανέφερα. Δε συνδέεται με τίποτα με το ρολόι. Βάρος ακουστικών και θήκης είναι διαφορετικό από το κανονικό (αντί 5,4 γραμμάρια το ένα ακουστικό, είναι 4 και η θήκη αντί για 45,6 είναι 53). Οταν κανω κλήση ειτε ειναι σε Transperancy ειτε σε noise cancellation μολις καλω και το μικροφωνο του αλλου ανοιξει παει στο off και μετα οτι και να βαλω δεν αλλαζει κατι στη λειτουργία. Τα ακουστικά δεν έχουν διαφορετικό serial από τη θήκη. Στην εύρεση iPhone εντοπίζει τα ακουστικά αλλά δεν παίζουν ήχο. Αναβάθμιση δεν κάνουν με τίποτα (έχουν έκδοση 4E71 ενώ η τελευταία είναι η 5B58).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αγορά Apple ΜΟΝΟ από επίσημο μεταπωλητή ή όταν αγοράζουμε μεταχειρισμένα ΜΟΝΟ αν συνοδεύονται από απόδειξη επίσημου μεταπωλητή. Εγώ την πάτησα με φορτιστή και καλώδιο. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, eleco said:

Αγορά Apple ΜΟΝΟ από επίσημο μεταπωλητή ή όταν αγοράζουμε μεταχειρισμένα ΜΟΝΟ αν συνοδεύονται από απόδειξη επίσημου μεταπωλητή. Εγώ την πάτησα με φορτιστή και καλώδιο. 

Αυτό είναι το θέμα ότι η απόδειξη δεν παίζει κανένα ρόλο 

Ο άνθρωπος εδώ τα αγόρασε δήθεν από Amazon 

Θα μπορούσε να ήταν από οποιοδήποτε κατάστημα αφού η απόδειξη είναι πλαστή 

 

2 ώρες πριν, stapd_21 said:

Δυστυχώς τα ακουστικά δεν είναι γνήσια. Το serial number δεν αναγνωρίζεται από την Apple, όπως ανέφερα. Δε συνδέεται με τίποτα με το ρολόι. Βάρος ακουστικών και θήκης είναι διαφορετικό από το κανονικό (αντί 5,4 γραμμάρια το ένα ακουστικό, είναι 4 και η θήκη αντί για 45,6 είναι 53). Οταν κανω κλήση ειτε ειναι σε Transperancy ειτε σε noise cancellation μολις καλω και το μικροφωνο του αλλου ανοιξει παει στο off και μετα οτι και να βαλω δεν αλλαζει κατι στη λειτουργία. Τα ακουστικά δεν έχουν διαφορετικό serial από τη θήκη. Στην εύρεση iPhone εντοπίζει τα ακουστικά αλλά δεν παίζουν ήχο. Αναβάθμιση δεν κάνουν με τίποτα (έχουν έκδοση 4E71 ενώ η τελευταία είναι η 5B58).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τα βρίσκει η Εύρεση; 
Εχω χάσει πάσα ιδέα για την apple 

 

Ενταξει κάτι παίζει με τα εσωτερικά θέματα της εταιρείας 

Δεν μπορεί να είναι τυχαία όλα αυτά 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tasos19s said:

Αυτό είναι το θέμα ότι η απόδειξη δεν παίζει κανένα ρόλο 

Ο άνθρωπος εδώ τα αγόρασε δήθεν από Amazon 

Θα μπορούσε να ήταν από οποιοδήποτε κατάστημα αφού η απόδειξη είναι πλαστή 

 

Μόνο αγορά από Ελλάδα ή από Apple Store για να μπορεί να γίνει έλεγχος  πριν την αγορά. 

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα βρίσκει η Εύρεση; 
Εχω χάσει πάσα ιδέα για την apple 
 
Ενταξει κάτι παίζει με τα εσωτερικά θέματα της εταιρείας 
Δεν μπορεί να είναι τυχαία όλα αυτά 
 

Τα βλέπει αλλά δε συνδέεται και δεν παίζει ο ήχος. Απορώ με την apple. Αφού το sn ήταν από επιστροφή γιατί δεν έγινε blacklisted αλλά φαινόταν ενεργό; Προφανώς είναι μεγάλο μέρος δίκη μου ευθύνη


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, eleco said:

Μόνο αγορά από Ελλάδα ή από Apple Store για να μπορεί να γίνει έλεγχος  πριν την αγορά. 

Τι έλεγχος να γίνει; 
Σου λέω εγώ σε αγγελία έχω τάδε μοντέλο ακουστικά σφραγισμένα από όπου θέλεις αγορασμένα 

Ειχε δώσει άλλο serial number το οποίο ήταν σε ισχύ από αυθεντικά 

Παραλαμβανεις όμως και είναι άλλο αυτό που παρελαβες

Άμα δεν γνωρίζεις, δεν θα καταλάβεις ότι δεν είναι αυθεντικά 

Τα έχουν κάνει πιστό αντίγραφο 

3 minutes ago, stapd_21 said:


Τα βλέπει αλλά δε συνδέεται και δεν παίζει ο ήχος. Απορώ με την apple. Αφού το sn ήταν από επιστροφή γιατί δεν έγινε blacklisted αλλά φαινόταν ενεργό; Προφανώς είναι μεγάλο μέρος δίκη μου ευθύνη


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τι εννοείς τα βλέπει αλλά δεν συνδέεται; 
Σου λέει πχ ότι βρίσκονται στο τάδε σημείο στον χάρτη; 
 

Οταν σου έδωσε ο άλλος το serial number προφανώς δεν είχε γίνει η αντικατάσταση 

 

Εγω είμαι πλέον σίγουρος ότι σε κορόιδεψε ο φίλος σου από τον οποίο τα αγόρασες 

Αλλο serial number σου είχε δώσει να ελέγξεις και άλλο έχεις μπροστά σου αυτήν την στιγμή 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς τα βλέπει αλλά δεν συνδέεται; 
Σου λέει πχ ότι βρίσκονται στο τάδε σημείο στον χάρτη; 
 
Οταν σου έδωσε ο άλλος το serial number προφανώς δεν είχε γίνει η αντικατάσταση 
 
Εγω είμαι πλέον σίγουρος ότι σε κορόιδεψε ο φίλος σου από τον οποίο τα αγόρασες 
Αλλο serial number σου είχε δώσει να ελέγξεις και άλλο έχεις μπροστά σου αυτήν την στιγμή 

Καταρχάς βλέπει που βρίσκονται τα ακουστικά, αλλά δεν παίζει ο ηχος και προσπαθεί να συνδεθεί μαζί τους χωρίς επιτυχία. Το serial number ήταν το ίδιο από την αρχή. Όπως ανέφερα παραπάνω αρχικά εμφανιζόταν με εγγύηση Apple care έως το 2024, την επόμενη της ενεργοποίησης με ενεργές δυο καλύψεις μόνο και την τριτη μέρα πως έχουν αντικατασταθεί


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, stapd_21 said:


Καταρχάς βλέπει που βρίσκονται τα ακουστικά, αλλά δεν παίζει ο ηχος και προσπαθεί να συνδεθεί μαζί τους χωρίς επιτυχία. Το serial number ήταν το ίδιο από την αρχή. Όπως ανέφερα παραπάνω αρχικά εμφανιζόταν με εγγύηση Apple care έως το 2024, την επόμενη της ενεργοποίησης με ενεργές δυο καλύψεις μόνο και την τριτη μέρα πως έχουν αντικατασταθεί


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ίδιο με αυτό που βλέπεις αυτή την στιγμή μέσα στην θήκη των ακουστικών; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ίδιο με αυτό που βλέπεις αυτή την στιγμή μέσα στην θήκη των ακουστικών; 

Ακριβώς. Μιλάμε για πολύ καλό κλώνο


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, stapd_21 said:


Ακριβώς. Μιλάμε για πολύ καλό κλώνο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Άσχετα με τον κλώνο 

Το serial number ότι είναι δηλωμένο μέσα με ξεπερνάει 

Θα υπάρξει σκάνδαλο θα το δούμε να σκάει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό όντως δεν μπορώ να το καταλάβω. Τη μια μέρα ενεργή εγγυηση μέχρι το 2024, την άλλη εξαφανισμένο. Δεν έπρεπε να το μπλοκάρει η apple;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stapd_21 said:

Αυτό όντως δεν μπορώ να το καταλάβω. Τη μια μέρα ενεργή εγγυηση μέχρι το 2024, την άλλη εξαφανισμένο. Δεν έπρεπε να το μπλοκάρει η apple;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν μπορούμε με σιγουριά 100% να γνωρίζουμε τι έχει συμβεί 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούμε με σιγουριά 100% να γνωρίζουμε τι έχει συμβεί 

Ελέγχοντας το serial number ένιωθα καλυμμένος Υπάρχει μεγαλύτερη εξασφάλιση από τον έλεγχο στο επίσημο site της Apple;


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...