Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Just now, athanaso77 said:

Εκεί θέλω να εστιάσω, γιατί υπάρχουν πολλές αγγελίες που αναφέρουν δύο χρόνια εγγύηση Amazon αλλά κατά βάση πρακτικά δεν ισχύει αν το πάρεις από κάποιον άγνωστο.

Είναι μια μικρή παγίδα που λίγοι γνωρίζουν 

Πρόσφατα το έμαθα κι εγώ μην νομίζεις 

Βεβαια δεν έχω αγοράσει ποτέ από Amazon 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ελέγξτε καλά τις αποδείξεις την μεταχειρισμένων που σας δίνουν παιδιά.
Εάν είναι από Ελλάδα, μέσα από την εφαρμογή της ΑΑΔΕ μπορείτε πολύ εύκολα να δείτε εάν είναι πλαστή ή όχι.
Τον τελευταίο καιρό έχουν πέσει στην αντίληψή μου αρκετές αποδείξεις που είναι "κατασκευασμένες". Γράφουν και SN συσκευών, έχουν ΑΦΜ πελάτη, logo εταιρείας κλπ κλπ. Τα πάντα. Μέχρι και το barcode. 
Και μόλις το σκανάρεις το barcode βλέπεις ότι είτε δεν είναι δηλωμένη στην εφορία είτε είναι κατασκευασμένη (κομμάτια από διάφορες αποδείξεις ενώνονται και κάνουν μια νέα...πλαστή).
Μεγάλη προσοχή λοιπόν. Η εφαρμογή της ΑΑΔΕ στήνει στον τοίχο τους απατεώνες άμεσα.

Τώρα θε με πείς, πώς να ελέγξω την γνησιότητα μια απόδειξης από Amazon;
Ε, αυτό είναι θέμα.

Εάν με ρωτάτε για το συγκεκριμένο, δεν πιστεύω ότι είναι θέμα servers Apple κλπ.
Κάτι τρέχει με το προϊόν.
Προσωπική άποψη αυτή και μακάρι να κάνω λάθος.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, pavlidisc said:

Ελέγξτε καλά τις αποδείξεις την μεταχειρισμένων που σας δίνουν παιδιά.
Εάν είναι από Ελλάδα, μέσα από την εφαρμογή της ΑΑΔΕ μπορείτε πολύ εύκολα να δείτε εάν είναι πλαστή ή όχι.
Τον τελευταίο καιρό έχουν πέσει στην αντίληψή μου αρκετές αποδείξεις που είναι "κατασκευασμένες". Γράφουν και SN συσκευών, έχουν ΑΦΜ πελάτη, logo εταιρείας κλπ κλπ. Τα πάντα. Μέχρι και το barcode. 
Και μόλις το σκανάρεις το barcode βλέπεις ότι είτε δεν είναι δηλωμένη στην εφορία είτε είναι κατασκευασμένη (κομμάτια από διάφορες αποδείξεις ενώνονται και κάνουν μια νέα...πλαστή).
Μεγάλη προσοχή λοιπόν. Η εφαρμογή της ΑΑΔΕ στήνει στον τοίχο τους απατεώνες άμεσα.

Τώρα θε με πείς, πώς να ελέγξω την γνησιότητα μια απόδειξης από Amazon;
Ε, αυτό είναι θέμα.

Εάν με ρωτάτε για το συγκεκριμένο, δεν πιστεύω ότι είναι θέμα servers Apple κλπ.
Κάτι τρέχει με το προϊόν.
Προσωπική άποψη αυτή και μακάρι να κάνω λάθος.

Μας πως μπορεί η εγγύηση να λήγει το 2024;

Αφου είναι 1 έτος η εγγύηση 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Tasos19s said:

Μας πως μπορεί η εγγύηση να λήγει το 2024;

Αφου είναι 1 έτος η εγγύηση 

Από επέκταση Apple Care Plus.
 

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Σε δεύτερη επικοινωνία με την apple μου επιβεβαίωσαν πως είναι από αντικατάσταση ο κωδικός και ακυρώθηκε. Πως όμως το Amazon πουλάει σφραγισμένο προϊόν από αντικατάσταση και στην απόδειξη γράφει τον ίδιο κωδικό; Δε ξέρω τι να υποθέσω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stapd_21 said:

Σε δεύτερη επικοινωνία με την apple μου επιβεβαίωσαν πως είναι από αντικατάσταση ο κωδικός και ακυρώθηκε. Πως όμως το Amazon πουλάει σφραγισμένο προϊόν από αντικατάσταση και στην απόδειξη γράφει τον ίδιο κωδικό; Δε ξέρω τι να υποθέσω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σημασία έχει ότι είναι αυθεντικά και σφραγισμένα 

Από που και τι και πως δεν ενοχλεί 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, stapd_21 said:

Σε δεύτερη επικοινωνία με την apple μου επιβεβαίωσαν πως είναι από αντικατάσταση ο κωδικός και ακυρώθηκε. Πως όμως το Amazon πουλάει σφραγισμένο προϊόν από αντικατάσταση και στην απόδειξη γράφει τον ίδιο κωδικό; Δε ξέρω τι να υποθέσω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μήπως ήταν από Amazon warehouse η αγορά?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
34 minutes ago, Tasos19s said:

Σημασία έχει ότι είναι αυθεντικά και σφραγισμένα 

Από που και τι και πως δεν ενοχλεί 

Χωρίς εγγύηση όμως τελικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς εγγύηση όμως τελικά.

Δυστυχώς. Γνήσια ήταν καθώς αναγνωρίστηκαν αμέσως. Και σφραγισμένα άρα όχι warehouse. Αλλά χωρις εγγύηση


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, athanaso77 said:

Χωρίς εγγύηση όμως τελικά.

Γιατί χωρίς εγγύηση; 
Αφου μέσα αναγράφει ότι ισχύει έως Μάρτιος 2024

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γιατί χωρίς εγγύηση; 
Αφου μέσα αναγράφει ότι ισχύει έως Μάρτιος 2024
 

Μάλλον δεν το εξήγησα σωστά. Πριν τα αγοράσω έλεγξα το serial number και μου έβγαλε μέχρι Μάρτιο 2024. Τώρα μετά την αγορά μου βγάζει το μήνυμα περί αντικατάστασης. Και το μόνο που έχω είναι η απόδειξη από το Amazon


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, stapd_21 said:


Μάλλον δεν το εξήγησα σωστά. Πριν τα αγοράσω έλεγξα το serial number και μου έβγαλε μέχρι Μάρτιο 2024. Τώρα μετά την αγορά μου βγάζει το μήνυμα περί αντικατάστασης. Και το μόνο που έχω είναι η απόδειξη από το Amazon


Sent from my iPhone using Tapatalk

Συνεχίζω να μην καταλαβαίνω 

Παμε από την αρχή 

Βρηκες αγγελία πχ από φίλο 

Σου έδωσε το serial και είδες μέσα στην σελίδα της apple ότι λήγει η εγγύηση 3/2024 κάτι που δεν στέκει αφού όπως ξανά είπα πρέπει να ενεργοποιηθούν 3/2023 για να έχει ισχύ έως 2024 


Παμε παρακάτω 

Τα αγόρασες σφραγισμένα με ζελατίνες, κουτί, καλώδιο μέσα, απόδειξη αγοράς από Amazon? 
Επάνω η απόδειξη πιο serial number γράφει; 
Εκείνο το serial number που έψαξες στην αρχή ήταν διαφορετικό από αυτό που έχεις τώρα στα χέρια σου; 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω να μην καταλαβαίνω 
Παμε από την αρχή 
Βρηκες αγγελία πχ από φίλο 
Σου έδωσε το serial και είδες μέσα στην σελίδα της apple ότι λήγει η εγγύηση 3/2024 κάτι που δεν στέκει αφού όπως ξανά είπα πρέπει να ενεργοποιηθούν 3/2023 για να έχει ισχύ έως 2024 

Παμε παρακάτω 
Τα αγόρασες σφραγισμένα με ζελατίνες, κουτί, καλώδιο μέσα, απόδειξη αγοράς από Amazon? 
Επάνω η απόδειξη πιο serial number γράφει; 
Εκείνο το serial number που έψαξες στην αρχή ήταν διαφορετικό από αυτό που έχεις τώρα στα χέρια σου; 
 

Όλα αυτά συνθέτουν το περίεργο. Έτσι ακριβώς έγιναν τα πράγματα. Το serial παντού το ίδιο


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, stapd_21 said:


Όλα αυτά συνθέτουν το περίεργο. Έτσι ακριβώς έγιναν τα πράγματα. Το serial παντού το ίδιο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πόσες μέρες άργησε από την πρώτη μέρα που πήρες το serial number μέχρι να τα παραλάβεις στα χέρια σου; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες άργησε από την πρώτη μέρα που πήρες το serial number μέχρι να τα παραλάβεις στα χέρια σου; 

Καμία βδομάδα περίπου


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, stapd_21 said:


Καμία βδομάδα περίπου


Sent from my iPhone using Tapatalk

Επάνω η απόδειξη γράφει ότι είναι από αντικατάσταση; 
Νομιζω συνεχίζει η εγγύηση όταν γίνεται αντικατάσταση 

Γιατι να μην έχουν εγγύηση; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επάνω η απόδειξη γράφει ότι είναι από αντικατάσταση; 
Νομιζω συνεχίζει η εγγύηση όταν γίνεται αντικατάσταση 
Γιατι να μην έχουν εγγύηση; 

Όχι απολύτως τίποτα. Βέβαια είναι στα γερμανικά όποτε μάλλον θα πρέπει να το μεταφράσω


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Just now, stapd_21 said:


Όχι απολύτως τίποτα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Υπαρχουη κενά στην υπόθεση 

Αρχικα η ημερομηνία λήξης εγγύησης στην αρχή αρχή για το 2024 είναι σίγουρα λάθος 

Μηπως ήταν αγορασμένα refurbished από Amazon; 

Το Amazon δεν σε καλύπτει από την στιγμή που υπάρχει απόδειξη; Μέσο του πρώτου κατόχου εννοείται 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουη κενά στην υπόθεση 
Αρχικα η ημερομηνία λήξης εγγύησης στην αρχή αρχή για το 2024 είναι σίγουρα λάθος 
Μηπως ήταν αγορασμένα refurbished από Amazon; 
Το Amazon δεν σε καλύπτει από την στιγμή που υπάρχει απόδειξη; Μέσο του πρώτου κατόχου εννοείται 

Δε μίλησα με το Amazon αλλά λογικά θα με καλύπτουν. Θα επικοινωνήσω και με αυτούς. Αν και δεν ήξερα πως πρέπει να επικοινωνήσει ο πρώτος αγοραστής. Αλλά αυτό είναι δικό μου σφάλμα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση έλεγε ότι έληγε 03/24 γιατί κάποιος ενεργοποίησε πακέτο Apple Care Plus τον 03/22.
Σε χώρες που υποστηρίζουν Apple Care Plus, όταν αγοράζεις ένα προιόν σου δίνουν ένα χρονικό περιθώριο (3 μήνες εάν δεν κάνω λάθος) για να ενεργοποιήσεις το Apple Care Plus. 
Με το που τα σύνδεσες στο iPhone και μπήκε ο SN στους servers της Apple, μετά απο λίγο είδες ότι ο SN είναι από απόσυρση.
Εάν είχαν αντικατασταθεί με νέα, θα είχαν νέο SN ο οποιος θα ήταν ακολουθία του πρώτου.
Υπάρχουν τουλάχιστον 3 σενάρια για να εξηγήσεις το παραπάνω, αλλά δεν είναι για δημόσια συζήτηση.
H Apple με την οποία επικοινώνησες προφανώς και "βλέπει" το ιστορικό αλλά δεν μπορεί να πεί κάτι παραπάνω και απλά σου λέει ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι.

Το ότι ήταν σφραγισμένο δεν λέει απολύτως τίποτα. Τα σφραγίζουν ξανά χωρίς να μπορεί να καταλάβει κανείς τίποτα.

Επιμένω ότι πρέπει να ελέγξεις την γνησιότητα της απόδειξης από Amazon. Μήπως την ίδια απόδειξη την έχουν καμία 10αριά άτομα ακόμα αλλά με διαφορετικό SN τυπωμένο επάνω της; Μια απλή εικασία.

Επίσης, πρόσφατα έμαθα ότι υπάρχουν ακουστικά Apple Airpods repliκες που συνδέονται κανονικότατα με τα iPhone, αναβαθμίζουν σαν γνήσια κλπ κλπ. Δουλεύουν ακριβώς όπως τα γνήσια και συνδέονται κανονικά στους servers (δεν ξέρω μέχρι πότε βέβαια).

Τέλος, το Amazon όπως είπαν και τα άλλα παιδιά δεν πρόκειται να σου δώσει καμία απολύτως πληροφορία για απόδειξη ή προιόν εάν δεν βεβαιωθεί ότι είσαι ο αγοραστής του οποίου ο λογαρσιμός έκανε purchase το προϊόν.

Αυτά, και σταματάω εδώ γιατί το θέμα έχει σκοτεινά σημεία.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, pavlidisc said:

Η εγγύηση έλεγε ότι έληγε 03/24 γιατί κάποιος ενεργοποίησε πακέτο Apple Care Plus τον 03/22.
Σε χώρες που υποστηρίζουν Apple Care Plus, όταν αγοράζεις ένα προιόν σου δίνουν ένα χρονικό περιθώριο (3 μήνες εάν δεν κάνω λάθος) για να ενεργοποιήσεις το Apple Care Plus. 
Με το που τα σύνδεσες στο iPhone και μπήκε ο SN στους servers της Apple, μετά απο λίγο είδες ότι ο SN είναι από απόσυρση.
Εάν είχαν αντικατασταθεί με νέα, θα είχαν νέο SN ο οποιος θα ήταν ακολουθία του πρώτου.
Υπάρχουν τουλάχιστον 3 σενάρια για να εξηγήσεις το παραπάνω, αλλά δεν είναι για δημόσια συζήτηση.
H Apple με την οποία επικοινώνησες προφανώς και "βλέπει" το ιστορικό αλλά δεν μπορεί να πεί κάτι παραπάνω και απλά σου λέει ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι.

Το ότι ήταν σφραγισμένο δεν λέει απολύτως τίποτα. Τα σφραγίζουν ξανά χωρίς να μπορεί να καταλάβει κανείς τίποτα.

Επιμένω ότι πρέπει να ελέγξεις την γνησιότητα της απόδειξης από Amazon. Μήπως την ίδια απόδειξη την έχουν καμία 10αριά άτομα ακόμα αλλά με διαφορετικό SN τυπωμένο επάνω της; Μια απλή εικασία.

Επίσης, πρόσφατα έμαθα ότι υπάρχουν ακουστικά Apple Airpods repliκες που συνδέονται κανονικότατα με τα iPhone, αναβαθμίζουν σαν γνήσια κλπ κλπ. Δουλεύουν ακριβώς όπως τα γνήσια και συνδέονται κανονικά στους servers (δεν ξέρω μέχρι πότε βέβαια).

Τέλος, το Amazon όπως είπαν και τα άλλα παιδιά δεν πρόκειται να σου δώσει καμία απολύτως πληροφορία για απόδειξη ή προιόν εάν δεν βεβαιωθεί ότι είσαι ο αγοραστής του οποίου ο λογαρσιμός έκανε purchase το προϊόν.

Αυτά, και σταματάω εδώ γιατί το θέμα έχει σκοτεινά σημεία.

Πες μας όσο πιο πολλα μπορείς γιατί είμαστε εδώ να βοηθάμε ο ένας τον άλλον 

Αν μπορείς να σώσεις μερικούς καλό θα κανείς 

Σίγουρα να πάρω μια απόδειξη και να αλλάξω επάνω 2 στοιχεία είναι εύκολο 

Οτι όμως απομίμηση ακουστικά είναι δηλωμένα μέσα στο σύστημα της apple αυτό είτε είναι το μεγαλύτερο σκάνδαλο από εποχή ιδρυσεως της apple είτε δεν στέκει αυτό που λες 

Πες μας λεπτομέρειες 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα δικά μου πρέπει να είναι γνήσια. Μέχρι και το spatial audio λειτουργεί κανονικά. Τι να πω, αν έχουν δράσει σε τέτοιο επίπεδο αντιγραφής


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Tasos19s said:

Οτι όμως απομίμηση ακουστικά είναι δηλωμένα μέσα στο σύστημα της apple αυτό είτε είναι το μεγαλύτερο σκάνδαλο από εποχή ιδρυσεως της apple είτε δεν στέκει αυτό που λες 

Αρνούμαι και εγώ να το πιστέψω. Και δεν στέκει αυτο που λέω. Συμφωνώ.

Οκ...ξέρουμε πώς δουλεύει η Apple τόσα χρόνια. Οπότε κάτι τέτοιο φαντάζει εντελώς απίθανο.
Κυκλοφορούν βίντεο ρε Τάσο όμως που δείχνουν ότι repliκες συνδέονται κανονικά σε iPhone!
Θα με πείς τώρα; Και που ξές ότι δεν είναι ψέυτικα τα βίντεο για να εξυπηρετήσουν κάποιους σκοπούς; Μαζί σου. Να είναι ψεύτικα.
Όμως...κάνε μια βόλτα απο το πασίγνωστο "μαγαζάκι" - "χρηματιστήριο μεταχειρισμένων" και θα δείς ότι πουλάνε αντίγραφα που λένε ότι συνδέονται κανονικά και κάνουν updates μέσα από την Apple!!!!
Συνδύασα αυτά τα δύο, βλέπω και τον άνθρωπο εδώ που από 03/24 πήγε σε "απόσυρση", βλέπω και την Apple να μην δίνει σαφή απάντηση (η Apple πάντα μα πάντα απαντάει ΑΚΡΙΒΩΣ σε ότι την ρωτάς όταν είναι όλα ώς πρέπει...αυτό θα το έχετε διαπισώσει και εσείς), βλέπω και αποδέιξεις να κατασκευάζονται αβέρτα (πάντα υπήρχε αυτό απλά τώρα μπορέι να ελεγχθεί), ε...πόσο αισιόδοξος να είμαι;

Το πιθανότερο είναι τα ακουστικά αυτά να είναι ανακατασκευασμένα. Δική μου εκτίμηση. "Μικρό" το κακό ε.
Αλλά το να φέρουν SN από κάτι που έχει αποσυρθεί...εσείς που έχετε τόσα χρόνια με την Apple...πώς το βλέπετε;;;;
Όπως και να έχει, δεν νομίζω (και αρνούμαι να πιστέψω) ότι μπορεί κάτι imitation να γίνει δεκτό απο τους servers της Apple έτσι αβίαστα. 

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stapd_21 said:

Πάντως τα δικά μου πρέπει να είναι γνήσια. Μέχρι και το spatial audio λειτουργεί κανονικά. Τι να πω, αν έχουν δράσει σε τέτοιο επίπεδο αντιγραφής


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μπορεί να τύχει απομίμηση να μην την καταλάβει κάποιος αλλά στο σύστημα της apple δεν μπορούν να εμφανιστούν 

Όλα τα αλλά τα πιστεύω 

1 hour ago, pavlidisc said:

Αρνούμαι και εγώ να το πιστέψω. Και δεν στέκει αυτο που λέω. Συμφωνώ.

Οκ...ξέρουμε πώς δουλεύει η Apple τόσα χρόνια. Οπότε κάτι τέτοιο φαντάζει εντελώς απίθανο.
Κυκλοφορούν βίντεο ρε Τάσο όμως που δείχνουν ότι repliκες συνδέονται κανονικά σε iPhone!
Θα με πείς τώρα; Και που ξές ότι δεν είναι ψέυτικα τα βίντεο για να εξυπηρετήσουν κάποιους σκοπούς; Μαζί σου. Να είναι ψεύτικα.
Όμως...κάνε μια βόλτα απο το πασίγνωστο "μαγαζάκι" - "χρηματιστήριο μεταχειρισμένων" και θα δείς ότι πουλάνε αντίγραφα που λένε ότι συνδέονται κανονικά και κάνουν updates μέσα από την Apple!!!!
Συνδύασα αυτά τα δύο, βλέπω και τον άνθρωπο εδώ που από 03/24 πήγε σε "απόσυρση", βλέπω και την Apple να μην δίνει σαφή απάντηση (η Apple πάντα μα πάντα απαντάει ΑΚΡΙΒΩΣ σε ότι την ρωτάς όταν είναι όλα ώς πρέπει...αυτό θα το έχετε διαπισώσει και εσείς), βλέπω και αποδέιξεις να κατασκευάζονται αβέρτα (πάντα υπήρχε αυτό απλά τώρα μπορέι να ελεγχθεί), ε...πόσο αισιόδοξος να είμαι;

Το πιθανότερο είναι τα ακουστικά αυτά να είναι ανακατασκευασμένα. Δική μου εκτίμηση. "Μικρό" το κακό ε.
Αλλά το να φέρουν SN από κάτι που έχει αποσυρθεί...εσείς που έχετε τόσα χρόνια με την Apple...πώς το βλέπετε;;;;
Όπως και να έχει, δεν νομίζω (και αρνούμαι να πιστέψω) ότι μπορεί κάτι imitation να γίνει δεκτό απο τους servers της Apple έτσι αβίαστα. 

Συμφωνούμε σε όλα 

Υπαρχουν αντίγραφα που στο iPhone συμπεριφέρονται σαν αυθεντικά ναι 

Ειναι γνωστό αυτό από όταν εμφανίστηκαν τα AirPods περί το 2016

Αναβαθμίσεις από την Apple δεν ξέρω πως μπορεί να γίνει και δεν νομίζω να μπορεί που είναι και το φυσιολογικό γιατί μιλάμε για τους servers της apple 

Τώρα να εμφανιστεί πλαστό serial number μέσα στους server της apple όπως λες με πλάγιο τρόπο και να πάει να το καλύψει η apple μπορεί να έχει συμβεί εάν κάποιος υπάλληλος είχε πρόσβαση στο σύστημα, τον λαδώναν κάποιοι Κινέζοι και τα έκανε να φαίνονται αυθεντικά 

 

Αυτο θα είναι το μεγαλύτερο σκάνδαλο και διαρροή για την εταιρεία και μιλάμε για πτώση στις αγορές, στους επενδυτές, στο χρηματιστήριο και ότι άλλο υπάρχει 

 

Θυμηθειτε ότι η apple δήθεν δεν έδινε ούτε στις αρχές την πρόσβαση σε iPhone κάποιων κακοποιών για να μην Πέσει στα μάτια του καταναλωτή η ασφάλεια της συσκευής που ο καθένας έχει στα χέρια του 

Φυσικα λέω δήθεν γιατί πίσω από κλειστές πόρτες δεν ξέρουμε τι συμφωνίες κάνει η κάθε apple με τις αρχές κρατών και ειδικά της Αμερικής 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως βλέποντας βίντεο στο Ίντερνετ μαλλον εξαπατήθηκα. Μπορεί και το παιδί που μου τα πούλησε. Υπάρχει και διαφορά στο βάρος, τόσο της θήκης όσο και των ακουστικών. Επίσης δε συνδέεται με τίποτα με το Apple Watch. Πιθανότατα έγινε αυτό που έγραψε ο pavlidisk. Ο αρχικός αγοραστής είχε ενεργοποιήσει το apple care και στη συνέχεια τα έδωσε για αντικατάσταση. Όταν μπήκα να ελέγξω τον κωδικό μου εμφάνισε κανονικά την εγγύηση και επέστρεψε το status όταν τα ενεργοποίησα. Ωστόσο δε θα έπρεπε η apple εξαρχής να εμφάνιζε τον κωδικό απενεργοποιημένο για να προστατέψει κάποιον σαν εμένα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...