Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 minutes ago, stapd_21 said:

Καλησπέρα. Μια ερώτηση επειδή σκέφτομαι να αγοράσω τα iPods pro. Σε ένα σενάριο που έχω ταυτόχρονα , ρολόι κινητό και τα AirPods, αν απαντήσω σε κλήση από το ρολόι, αυτή θα πάει στα ακουστικά; Θα μπορώ να μιλάω δηλαδή από τα ακουστικά ή δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ανά απαντήσεις από το ρολόι θα μιλάς από αυτό 

Αν απαντήσεις από το τηλέφωνο θα μιλάς από αυτό 

Αν απαντήσεις από τα ακουστικά θα μιλάς από αυτά 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Σε αντίστοιχο setup σε Samsung, όταν απαντούσες από το ρολόι, η κλήση πήγαινε στα ακουστικά, κάτι λογικό. Αν φοράς ακουστικά, γιατί να μιλήσεις από το ρολόι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, stapd_21 said:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Σε αντίστοιχο setup σε Samsung, όταν απαντούσες από το ρολόι, η κλήση πήγαινε στα ακουστικά, κάτι λογικό. Αν φοράς ακουστικά, γιατί να μιλήσεις από το ρολόι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Άλλο αν τα φοράς 

Εχουν αισθητήρα που το αναγνωρίζει αυτό και αντίστοιχα στέλνει εκεί τους ήχους όλους όταν τα φοράς 

Αλλα γιατί να απαντήσεις από το ρολόι όταν τα φοράς αφού πατάς από τα ακουστικά και απαντάς 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν το εξήγησα σωστά. Αν τα φοράς όλα ταυτόχρονα εννοούσα. Μου είναι πιο εύκολο να απαντήσω από το ρολόι όταν τρέχω, παρά από τα ακουστικά


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, stapd_21 said:

Μάλλον δεν το εξήγησα σωστά. Αν τα φοράς όλα ταυτόχρονα εννοούσα. Μου είναι πιο εύκολο να απαντήσω από το ρολόι όταν τρέχω, παρά από τα ακουστικά


Sent from my iPhone using Tapatalk

Γιατί δεν λες στην Siri να απαντήσει;

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, stapd_21 said:

Μάλλον δεν το εξήγησα σωστά. Αν τα φοράς όλα ταυτόχρονα εννοούσα. Μου είναι πιο εύκολο να απαντήσω από το ρολόι όταν τρέχω, παρά από τα ακουστικά


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σου ειναι πιο ευκολο να απαντησεις απο το ρολοι οταν τρεχεις ;;;;

Κι οχι απο τα ακουστικα;;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Σου ειναι πιο ευκολο να απαντησεις απο το ρολοι οταν τρεχεις ;;;;
Κι οχι απο τα ακουστικα;;;;

Θέμα συνήθειας φαντάζομαι. Στα ακουστικά μπορεί να αλλάξω τραγούδι κατά λάθος π.χ. Ο,τι βολεύει τον καθένα να υποθέσω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stapd_21 said:


Θέμα συνήθειας φαντάζομαι. Στα ακουστικά μπορεί να αλλάξω τραγούδι κατά λάθος π.χ. Ο,τι βολεύει τον καθένα να υποθέσω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

θα το δοκιμάσω αύριο και θα σου πω με 100% σιγουριά αυτό που θέλεις 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

On 20/11/2022 at 8:40 ΜΜ, stapd_21 said:


Θέμα συνήθειας φαντάζομαι. Στα ακουστικά μπορεί να αλλάξω τραγούδι κατά λάθος π.χ. Ο,τι βολεύει τον καθένα να υποθέσω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελικά το δοκίμασα αλλά ξέχασα να σου απαντήσω 

Οταν έχεις τα ακουστικά στα αυτιά αλλά απαντάς σε κλήση από το ρολόι, οι ήχοι πηγαίνουν στα ακουστικά 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα, για IPhone 14 Pro Max σκέφτομαι να αγοράσω https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B09T9JLYZF/ref=ewc_pr_img_1?smid=A3035QQWH1OFH7&psc=1 

Μπορείτε να μου προτείνετε καλώδιο όχι πολύ μακρύ και έναν φορτιστή αυτοκινήτου μάρκας ANKER?

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Αγόρασα, σφραγισμένα με απόδειξη από το amazon, ένα ζευγάρι airpods 3, από κάποιο παιδί. Πριν αγοράσω, η εγγύηση (μέσα από το check apple coverage), έδειχνε κάλυψη μέχρι Μάρτιο του 2024, οπότε και προχώρησα. Ζήτημα δε γενάτε για τη γνησιότητά τους, τα αναγνώρισε αμέσως το κινητό. Το πρόβλημα είναι πως δε ξέρω αν είναι μέσα στην εγγύηση. Ελέγχοντας ξανά, μετά την αγορά, το serial number, μου εμφανίζει μήνυμα "Λυπούμαστε, αλλά αυτός είναι ο σειριακός αριθμός για ένα προϊόν που έχει αντικατασταθεί. Τι ακριβώς συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, stapd_21 said:

Καλημέρα παιδιά. Αγόρασα, σφραγισμένα με απόδειξη από το amazon, ένα ζευγάρι airpods 3, από κάποιο παιδί. Πριν αγοράσω, η εγγύηση (μέσα από το check apple coverage), έδειχνε κάλυψη μέχρι Μάρτιο του 2024, οπότε και προχώρησα. Ζήτημα δε γενάτε για τη γνησιότητά τους, τα αναγνώρισε αμέσως το κινητό. Το πρόβλημα είναι πως δε ξέρω αν είναι μέσα στην εγγύηση. Ελέγχοντας ξανά, μετά την αγορά, το serial number, μου εμφανίζει μήνυμα "Λυπούμαστε, αλλά αυτός είναι ο σειριακός αριθμός για ένα προϊόν που έχει αντικατασταθεί. Τι ακριβώς συμβαίνει;

Σίγουρα δεν μπορεί να έχουν εγγύηση μέχρι το 2024 

Η εγγύηση είναι ένα έτος άρα για να ισχύει μέχρι Μάρτιος του 2024 θα έπρεπε να ενεργοποιηθεί η συσκευή τον Μάρτιο του 2023

Πως γίνεται πριν ενεργοποιηθούν να ήταν ενεργή η εγγύηση; 
Για δώσε μας τον κωδικό τους να ψάξω λίγο 


Παρε και ένα τηλέφωνο στην apple και δες τι γίνεται με το serial number κάτι παράξενο παίζει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, stapd_21 said:

Καλημέρα παιδιά. Αγόρασα, σφραγισμένα με απόδειξη από το amazon, ένα ζευγάρι airpods 3, από κάποιο παιδί. Πριν αγοράσω, η εγγύηση (μέσα από το check apple coverage), έδειχνε κάλυψη μέχρι Μάρτιο του 2024, οπότε και προχώρησα. Ζήτημα δε γενάτε για τη γνησιότητά τους, τα αναγνώρισε αμέσως το κινητό. Το πρόβλημα είναι πως δε ξέρω αν είναι μέσα στην εγγύηση. Ελέγχοντας ξανά, μετά την αγορά, το serial number, μου εμφανίζει μήνυμα "Λυπούμαστε, αλλά αυτός είναι ο σειριακός αριθμός για ένα προϊόν που έχει αντικατασταθεί. Τι ακριβώς συμβαίνει;

Ειδικά με το Amazon, δε σε ενδιαφέρει και τόσο η εγγύηση της Apple μιας και παρέχει κορυφαία διετή εγγύηση το ίδιο το Amazon. Όμως... αν χρειαστεί να κάνεις χρήση της εγγύησης, θα πρέπει να μεσολαβήσει ο αγοραστής από τον λογαριασμό του οποίου έγινε και η αγορά. Αυτό είναι μεγάλο μείον κατ' εμέ όταν αγοράζεις δεύτερο χέρι συσκευή από Amazon. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Η Apple τηλεφωνικά μου έδωσε την ίδια απάντηση με το check coverage που αναφέρω παραπάνω. Η απόδειξη είναι του Amazon είναι από τον Οκτώβριο του 2022 και τα ακουστικά ήταν σφραγισμένα. Δε ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει. Το παιδί που τα αγόρασα και ξέρω χρόνια, ισχυρίζεται πως δεν έγινε κάποια αντικατάσταση.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, stapd_21 said:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Η Apple τηλεφωνικά μου έδωσε την ίδια απάντηση με το check coverage που αναφέρω παραπάνω. Η απόδειξη είναι του Amazon είναι από τον Οκτώβριο του 2022 και τα ακουστικά ήταν σφραγισμένα. Δε ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει. Το παιδί που τα αγόρασα και ξέρω χρόνια, ισχυρίζεται πως δεν έγινε κάποια αντικατάσταση.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Προσωρινό σφάλμα του συστήματος; 
Καποιος έλεγε προχθές ότι είχε θέμα με την εγγύηση των ακουστικών, πήρε τηλέφωνο και το άλλαξαν σε 24 ώρες 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω και σήμερα στο check coverage. Ωστόσο, τους πρότεινα να τους στείλω την απόδειξη για να περάσουν την ημερομηνία αγοράς και αρνήθηκαν καθώς δεν το κάνουν για μη επισήμους μεταπωλητές.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Amazon πάντως είναι επίσημος μεταπωλητής.

Και εγώ αυτό τους ειπα αλλά αρνήθηκαν. Θα δοκιμάσω ξανά, τι να πω


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Just now, stapd_21 said:

Και εγώ αυτό τους ειπα αλλά αρνήθηκαν. Θα δοκιμάσω ξανά, τι να πω

Επειδή μου έχουν τύχει στο παρελθόν κάποια "κουλά" με διάφορες συσκευές της Apple, δώσε τους λίγες ημέρες και ίσως διορθωθεί από μόνο του το warranty coverage.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, stapd_21 said:

Είναι ένα θέμα περίεργο η εγγύηση της apple δυστυχώς


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν θα έχεις πρόβλημα άσχετα τι λέει μέσα στις ρυθμίσεις 

Η εγγύηση από Amazon είναι καλύτερη από apple κι επίσης διαρκεί διπλάσια όποτε μην ανησυχείς 

Ασε που νομίζω θα διορθώσει την ημερομηνία το σύστημα μόνο του 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Just now, Tasos19s said:

Η εγγύηση από Amazon είναι καλύτερη από apple κι επίσης διαρκεί διπλάσια όποτε μην ανησυχείς 

Αυτό ισχύει μόνο για αυτόν που έχει κάνει τη παραγγελία από το Amazon γιατί είναι κλειδωμένη στον λογαριασμό του. Αν η συσκευή έχει αλλάξει χέρια όπως του φίλου και χρειαστεί την εγγύηση, θα πρέπει να μεσολαβήσει ο αρχικός αγοραστής κάτι που χαλάει όλα τα πλεονεκτήματα της εγγύησης Amazon.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Just now, athanaso77 said:

Αυτό ισχύει μόνο για αυτόν που έχει κάνει τη παραγγελία από το Amazon γιατί είναι κλειδωμένη στον λογαριασμό του. Αν η συσκευή έχει αλλάξει χέρια όπως του φίλου και χρειαστεί την εγγύηση, θα πρέπει να μεσολαβήσει ο αρχικός αγοραστής κάτι που χαλάει όλη την ευκολία της εγγύησης Amazon.

Ναι το ξέρω αυτό αλλά δεν αλλάζει ότι είναι η καλύτερη εγγύηση και επίσης 2 έτη 

Απλα πρέπει να είναι φίλος ο πρώτος κάτοχος της συσκευής και να μεσολαβήσει για να στείλει την συσκευή σε περίπτωση βλάβης 

Τρεχα γύρευε αν πάρεις από αγγελία και δεν τον γνωρίζεις τον πρώτο ιδιοκτήτη 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Just now, Tasos19s said:

Τρεχα γύρευε αν πάρεις από αγγελία και δεν τον γνωρίζεις τον πρώτο ιδιοκτήτη 

Εκεί θέλω να εστιάσω, γιατί υπάρχουν πολλές αγγελίες που αναφέρουν δύο χρόνια εγγύηση Amazon αλλά κατά βάση πρακτικά δεν ισχύει αν το πάρεις από κάποιον άγνωστο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...