Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 13/8/2022 at 2:24 ΜΜ, fagotistas said:

Καλησπέρα στην ομάδα. Μετά από μια μακρά περίοδο σκέψης αναζήτησης κλπ , κατέληξα στο να επιστρέψω σε iPhone, μετά από 10 χρόνια παραμονής στο Android . Τελευταίο μου iPhone to 4s . Επέλεξα το iPhone 13 pro max, έναντι του Samsung s22 ultra, τελικά , κυρίως λόγω του ότι ήθελα μια αλλαγή μετά από πολύ καιρό. Για αξεσουάρ έχω καταλήξει σε θήκες και tempered glass της Spigen , καθώς έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος και ξέρω ότι θα ταιριάξουν καλά. Αυτό που ακόμα ψάχνω είναι ο φορτιστής , και ένα καλώδιο usb to lightning για να έχω apple car στο αυτοκίνητο μου αφού η μονάδα του το υποστηρίζει ( Ford Focus του 2019 ) . Τι προτείνεται ? Να πάω σε original από Πλαίσιο φορτιστή ? Να κοιτάξω κάτι άλλο ? Διαβάζω καλά λόγια για τους Anker. Επίσης για το καλώδιο , τι προτείνεται για τη χρήση που σας είπα ? Δηλαδή apple car με ταυτόχρονη φόρτιση ? Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. Γιάννης.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θα πάρεις κάποιο καλώδιο baseUS για το αμάξι. 

Καλή ώρα αυτό που έχω εγώ

https://www.skroutz.gr/s/17021625/Baseus-Cafule-Braided-USB-to-Lightning-Cable-Black-Red-1m-CALKLF-B19.html?from=catspan

και θα γλιτώσεις έναν σκασμό λεφτά. 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ένα κοντό (25cm) Baseus έχω για το CarPlay 2 χρόνια τώρα και είναι άψογο.


Sent from my iPad using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα στην ομάδα . Έχετε να προτείνετε κάποια βάση αυτοκινήτου για iPhone 13 pro max ? Με ενδιαφέρουν μόνο αυτές που πάνε στις γρίλιες του a/c , όχι μαγνητικές κλπ . Ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, fagotistas said:

Καλησπέρα στην ομάδα . Έχετε να προτείνετε κάποια βάση αυτοκινήτου για iPhone 13 pro max ? Με ενδιαφέρουν μόνο αυτές που πάνε στις γρίλιες του a/c , όχι μαγνητικές κλπ . Ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk

κι όμως οι μαγνητικές είναι οι πιο εύχρηστες 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

κι όμως οι μαγνητικές είναι οι πιο εύχρηστες 

Ναι το καταλαβαίνω , με χαλάει όμως αισθητικά αυτός ο μαγνήτης που πρέπει να έχεις μόνιμα στη θήκη του κινητού . Ή κάνω κάποιο λάθος ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fagotistas said:


Ναι το καταλαβαίνω , με χαλάει όμως αισθητικά αυτός ο μαγνήτης που πρέπει να έχεις μόνιμα στη θήκη του κινητού . Ή κάνω κάποιο λάθος ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

μέσα από την θήκη τον έχεις 

αυτό δεν είναι μαγνήτης, ένα κράμα ειδικό είναι που το έλκει ο μαγνήτης.

ο μαγνήτης μπαίνει στον αεραγωγό η όπου σε βολεύει 

και για όποιον θα πει ότι μπορεί να πέσει έχω να σας πω ότι αν αγοράσεις κάτι επώνυμο δεν τραβιέται το κινητό με τίποτα, ένας φίλος σε παλιό αμάξι του έσπασε ο αεραγωγός επειδή όταν τραβάει να το βγάλει έχει πολύ δύναμη και δεν ξεκολλάει. νομίζω ο φίλος μου έχει spigen τον ακριβό 20 ευρώ περίπου

εγώ στο αμάξι έχω ένα με 2-3 ευρώ εδω και πολλά χρόνια 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, fagotistas said:

Καλησπέρα στην ομάδα . Έχετε να προτείνετε κάποια βάση αυτοκινήτου για iPhone 13 pro max ? Με ενδιαφέρουν μόνο αυτές που πάνε στις γρίλιες του a/c , όχι μαγνητικές κλπ . Ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk

https://www.skroutz.gr/s/33079011/ESR-Βάση-Κινητού-Αυτοκινήτου-Halolock-Magsafe-Magnetic-Mount-με-Μαγνήτη-327950.html

Ότι καλύτερο σε magsafe μαγνητική βάση για αυτοκίνητο. 

Κουμπώνει στο magsafe που έχει ήδη το κινητό. Δεν χρειάζεται έξτρα μαγνήτες και ιστορίες.
Αν φοράς θήκη πρέπει και η θήκη να είναι Magsafe.

Υπάρχει και έκδοση που είναι και ασύρματο φορτιστής αν σου χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αγορα στο iphone 13 πριν λιγο καιρο και εψαχνα μια καλη θηκη. Ημουν μεταξυ otterbox defender και catalyst 360. Τελικα κατεληξα στην catalyst αν και στο iphone 6 μετα απο δυο χρονια αρχιζε και ξεφτιζε, χωρις κακομεταχειριση της.

Ελπιζω να εχει βελτιωθει η ποιοτητα και να αντεξει για τα χρηματα της.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, manolog3 said:

Αγορα στο iphone 13 πριν λιγο καιρο και εψαχνα μια καλη θηκη. Ημουν μεταξυ otterbox defender και catalyst 360. Τελικα κατεληξα στην catalyst αν και στο iphone 6 μετα απο δυο χρονια αρχιζε και ξεφτιζε, χωρις κακομεταχειριση της.

Ελπιζω να εχει βελτιωθει η ποιοτητα και να αντεξει για τα χρηματα της.

Εξαιρετική θήκη της Catalyst είναι η Vibe, την προτείνω ανεπιφύλακτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ομως 360 που ηθελα. Ειχε και κατι πιο φθηνες ~35€ αλλα δεν ηξερα κατα ποσο θα εφαρμοζαν και θα ειχαν σωστη αποκριση.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, Kyriakox said:

Καλησπέρα σε ολους 

Εχω παραγγείλει την βάση

και σκέφτομαι για αυτή την θήκη

Την εχει κανεις?

Οι μάρκες επώνυμες είναι, από εκεί και πέρα είναι θέμα γούστου. Συμβατότητα πάντως με το MagSafe υπάρχει ανάμεσα τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 minutes ago, tsiou55 said:

Καλά γυαλάκια προστασίας οθόνης για 13 max pro

Τα καλύτερα στα χρήματα αυτά…

https://www.amazon.de/-/en/iPhone-Plus-Pro-Max-Shatterproof/dp/B096V34Q3G

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, athanaso77 said:

Τα καλύτερα στα χρήματα αυτά…

https://www.amazon.de/-/en/iPhone-Plus-Pro-Max-Shatterproof/dp/B096V34Q3G

Ευχαριστώ 

απο εδώ κάτι αξιόλογο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
55 minutes ago, tsiou55 said:

Ευχαριστώ 

απο εδώ κάτι αξιόλογο?

https://www.skroutz.gr/s/31164286/Spigen-GLAS-tR-ALIGNmaster-Full-Face-Tempered-Glass-2τμχ-iPhone-13-Pro-Max.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι γνωμη υπαρχει για τη θηκη αυτη????

https://torraslife.com/product/iphone-14-pro-diamond-clear-case

 

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι γνωμη υπαρχει για τη θηκη αυτη????
https://torraslife.com/product/iphone-14-pro-diamond-clear-case
 

Εξαιρετική. Και το βασικό δεν κιτρινίζει.


Sent from my iPad using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα στην κοινότητα! Έχω αυτή τη θήκη η οποία αναφέρει πως υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση. Σκέφτομαι να πάρω αυτή τη βάση για το αυτοκίνητο. Ξέρει κανείς αν θα μαγνητίζει σωστά το κινητό στη βάση; Επίσης έχω και μια Apple Magsafe θήκη που λογικά θα μαγνητίζει στη βάση χωρίς πρόβλημα.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mclound said:

Καλημέρα στην κοινότητα! Έχω αυτή τη θήκη η οποία αναφέρει πως υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση. Σκέφτομαι να πάρω αυτή τη βάση για το αυτοκίνητο. Ξέρει κανείς αν θα μαγνητίζει σωστά το κινητό στη βάση; Επίσης έχω και μια Apple Magsafe θήκη που λογικά θα μαγνητίζει στη βάση χωρίς πρόβλημα.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Αυτό που καταλαβαίνω εγώ από την θήκη είναι ότι απλά έχει το συγκεκριμένο πάχος ώστε να μπορεί το κινητό να φορτίζει ασύρματα 

Δεν έχει όμως το δαχτυλίδι MagSafe για να κολλάει επάνω στην βάση που θέλεις 

Βρες μια θήκη που έχει πίσω δαχτυλίδι MagSafe. Τους μαγνήτες δηλαδή με απλά λόγια 

 

Η βάση αυτοκινήτου που κοιτάς υποστηρίζει πρότυπο MagSafe 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην κοινότητα! Έχω αυτή τη θήκη η οποία αναφέρει πως υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση. Σκέφτομαι να πάρω αυτή τη βάση για το αυτοκίνητο. Ξέρει κανείς αν θα μαγνητίζει σωστά το κινητό στη βάση; Επίσης έχω και μια Apple Magsafe θήκη που λογικά θα μαγνητίζει στη βάση χωρίς πρόβλημα.
Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Καλημέρα, η βάση για το αμάξι είναι εξαιρετική. Ποιότητα ESR σε προσιτή τιμή, και πολύ δυνατός μαγνήτης.
Με τη Spigen δεν πρόκειται να «κολλήσει».
Θέλεις θήκη με MagSafe όπως αυτή της  που έχεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Tasos19s said:

Αυτό που καταλαβαίνω εγώ από την θήκη είναι ότι απλά έχει το συγκεκριμένο πάχος ώστε να μπορεί το κινητό να φορτίζει ασύρματα 

Δεν έχει όμως το δαχτυλίδι MagSafe για να κολλάει επάνω στην βάση που θέλεις 

Βρες μια θήκη που έχει πίσω δαχτυλίδι MagSafe. Τους μαγνήτες δηλαδή με απλά λόγια 

 

Η βάση αυτοκινήτου που κοιτάς υποστηρίζει πρότυπο MagSafe 

Πολύ σωστή σκέψη, σε ευχαριστώ!

50 minutes ago, bill_viper said:


Καλημέρα, η βάση για το αμάξι είναι εξαιρετική. Ποιότητα ESR σε προσιτή τιμή, και πολύ δυνατός μαγνήτης.
Με τη Spigen δεν πρόκειται να «κολλήσει».
Θέλεις θήκη με MagSafe όπως αυτή της  που έχεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ευχαριστώ! Πράγματι.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

On 23/10/2022 at 9:22 ΠΜ, bill_viper said:


Καλημέρα, η βάση για το αμάξι είναι εξαιρετική. Ποιότητα ESR σε προσιτή τιμή, και πολύ δυνατός μαγνήτης.
Με τη Spigen δεν πρόκειται να «κολλήσει».
Θέλεις θήκη με MagSafe όπως αυτή της  που έχεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελικά πήρα την βάση με τον μαγνήτη και τους δακτυλίους της ίδιας εταιρείας οπότε έκανα και την θήκη της Spigen και κολλάει μια χαρά στον μαγνήτη. Θέλω 2 χέρια για να το ξεκινήσω το κινητό από την βάση 🙂

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, mclound said:

Τελικά πήρα την βάση με τον μαγνήτη και τους δακτυλίους της ίδιας εταιρείας οπότε έκανα και την θήκη της Spigen και κολλάει μια χαρά στον μαγνήτη. Θέλω 2 χέρια για να το ξεκινήσω το κινητό από την βάση 🙂

ναι αυτά είναι universal τα βάζεις σε οποία θήκη θέλεις 

δεν είναι καμία τεχνολογία σούπερ ουαου, μικρά μαγνητάκια είναι απλά για να μην φεύγει ο ασύρματος φορτιστής από της θέση του

10 ευρώ κιόλας για τα δαχτυλίδια είναι ακριβά, έχει πχ στο aliexpress με 1-2 ευρώ τέτοια universal 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα. Μια ερώτηση επειδή σκέφτομαι να αγοράσω τα iPods pro. Σε ένα σενάριο που έχω ταυτόχρονα , ρολόι κινητό και τα AirPods, αν απαντήσω σε κλήση από το ρολόι, αυτή θα πάει στα ακουστικά; Θα μπορώ να μιλάω δηλαδή από τα ακουστικά ή δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...