Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

19 ώρες πριν, diecast said:

Γεια χαρα στη παρέα ψάχνω bumper για 12 pro έχει να προτείνει κανείς κάτι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μία επιλογή έχεις όλη κι όλη για bumper.

https://www.skroutz.gr/s/26612592/RhinoShield-CrashGuard-NX-θήκη-για-iPhone-12-Pro-12-Black.html

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για το 13 pro max αδιάβροχη θήκη, που να υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση, για έξτρα προστασία από νερό και κυρίως προστασία από την άμμο. Έχω δει κάποιες στο skroutz αλλά εάν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει κάποια (έστω για το 12 pro max) θα με βοηθήσει πολύ εάν μοιραστεί την εμπειρία του.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
4 minutes ago, stapd_21 said:

Καλησπέρα σας. Ποιο τζαμακι προτείνετε για iPhone 13; Το απλό.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

Με σειρά προτίμησης… Flolab, Torras, Spigen, ESR. Σίγουρα όχι κάποιο noname.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Χρειάζεται λέτε προστασία για το τζαμακι της κάμερας; Ή, εναλλακτικά, κάποια θήκη που να προστατεύει και τα κενά μεταξύ των καμερών;

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
11 ώρες πριν, stapd_21 said:

Ευχαριστώ. Χρειάζεται λέτε προστασία για το τζαμακι της κάμερας; Ή, εναλλακτικά, κάποια θήκη που να προστατεύει και τα κενά μεταξύ των καμερών;

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

Εξαρτάται πόσο ατζαμής είσαι με τη συσκευή σου. Ένα επώνυμο προστατευτικό tempered glass της κάμερας όπως αυτά της spigen, δεν επηρεάζουν το φωτογραφικό αποτέλεσμα. Το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Η θήκη που προστατεύει τα κενά μεταξύ των καμερών, προστατεύει τα κενά μεταξύ των καμερών και όχι τις κάμερες. Άλλες λύσεις τύπου θήκες με πορτάκι που καλύπτει τις κάμερες (όπως της Nillkin), κάνουν τη δουλειά τους αλλά δεν είναι τόσο βολικές και γενικώς δεν είναι ωραία η αίσθηση να κουβαλάς θήκες με κινούμενα μέρη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πόσο ατζαμής είσαι με τη συσκευή σου. Ένα επώνυμο προστατευτικό tempered glass της κάμερας όπως αυτά της spigen, δεν επηρεάζουν το φωτογραφικό αποτέλεσμα. Το προτείνω ανεπιφύλακτα.
Η θήκη που προστατεύει τα κενά μεταξύ των καμερών, προστατεύει τα κενά μεταξύ των καμερών και όχι τις κάμερες. Άλλες λύσεις τύπου θήκες με πορτάκι που καλύπτει τις κάμερες (όπως της Nillkin), κάνουν τη δουλειά τους αλλά δεν είναι τόσο βολικές και γενικώς δεν είναι ωραία η αίσθηση να κουβαλάς θήκες με κινούμενα μέρη.
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Δε διαβάζω όμως ιδιαίτερα κολακευτικά σχόλια για το tempered glass των καμερών της Spigen. Περίεργο, γιατί τα προϊόντα της είναι αξιόλογα σε γενικές γραμμές

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
15 ώρες πριν, stapd_21 said:

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Δε διαβάζω όμως ιδιαίτερα κολακευτικά σχόλια για το tempered glass των καμερών της Spigen. Περίεργο, γιατί τα προϊόντα της είναι αξιόλογα σε γενικές γραμμές

Έχω δοκιμάσει τα περισσότερα, μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλά τα προστατευτικά καμερών της Spigen.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει τα περισσότερα, μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλά τα προστατευτικά καμερών της Spigen.
Ευχαριστώ για μια ακόμα φορά. Σκέφτομαι μήπως τελικά τοποθετήσω κάτι για να προστατευσω το περίβλημα των καμερών. Υπάρχει κάτι τέτοιο;

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τι γνώμη έχετε για το συγκεκριμένο https://www.skroutz.gr/s/28180532/ESR-%CE%A6%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%82-%CE%A7%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82-%CE%9A%CE%B1%CE%BB%CF%8E%CE%B4%CE%B9%CE%BF-%CE%BC%CE%B5-%CE%98%CF%8D%CF%81%CE%B1-USB-A-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%98%CF%8D%CF%81%CE%B1-USB-C-36W-Quick-Charge-3-0-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF%CF%82-PD36.html ; Θέλω έναν φορτιστή για το iPhone 12 Mini.
06314ea2b16be8347629d2a1f27a5035.jpg

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
9 ώρες πριν, stapd_21 said:

Ευχαριστώ για μια ακόμα φορά. Σκέφτομαι μήπως τελικά τοποθετήσω κάτι για να προστατευσω το περίβλημα των καμερών. Υπάρχει κάτι τέτοιο;

Τότε καλύτερα να κοιτάξεις για τις σχετικές θήκες που παρέχουν προστασία και σε αυτό το σημείο.

8 ώρες πριν, zurabi_97 said:

Καλησπέρα, τι γνώμη έχετε για το συγκεκριμένο https://www.skroutz.gr/s/28180532/ESR-%CE%A6%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%82-%CE%A7%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82-%CE%9A%CE%B1%CE%BB%CF%8E%CE%B4%CE%B9%CE%BF-%CE%BC%CE%B5-%CE%98%CF%8D%CF%81%CE%B1-USB-A-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%98%CF%8D%CF%81%CE%B1-USB-C-36W-Quick-Charge-3-0-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF%CF%82-PD36.html ; Θέλω έναν φορτιστή για το iPhone 12 Mini.
 

Θα κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
14 ώρες πριν, mol said:

Υπάρχει τέτοιου τύπου θήκη για iphone 13/13mini???

 

xlarge_20201015093920_19c8455e.jpeg

https://www.skroutz.gr/s/32205687/Nillkin-CamShield-Pro-Back-Cover-Πλαστικό-Σιλικόνης-Ανθεκτική-Μαύρο-iPhone-13-mini.html

image.jpeg.e441bc8b9d6591aad217383693bd2dee.jpeg

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
1 ώρα πριν, platonas58 said:

Για ακουστικά που να έχουν και καλό μικρόφωνο τι προτείνετε εκτός από τα ορίτζιναλ έχετε βρει κάτι?

Γιατί αποκλείεις τα γνήσια; Το integration που έχουν με τις υπόλοιπες συσκευές τις Apple δεν συγκρίνεται με τίποτε άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, athanaso77 said:

Γιατί αποκλείεις τα γνήσια; Το integration που έχουν με τις υπόλοιπες συσκευές τις Apple δεν συγκρίνεται με τίποτε άλλο.

Μονο απο οικονομικης αποψης. Εννοειται οτι αν μπορουσα θα προτιμουσα τα γνησια.

Link to comment
Share on other sites

Για ομιλία σε περιοχές με πολύ θόρυβο δεν κάνουν τα Apple 

Για μουσική καλά είναι 

Για ομιλία υπάρχουν άλλες μάρκες πολύ ανώτερες με ακύρωση θορύβου πολύ καλή για να μπορούν να σε ακούν 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για ακουστικά που να έχουν και καλό μικρόφωνο τι προτείνετε εκτός από τα ορίτζιναλ έχετε βρει κάτι?

Έχω ακούσει καλά λόγια για τα huawei freebuds!


Sent from my iPad using Tapatalk
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Μετά από μια μακρά περίοδο σκέψης αναζήτησης κλπ , κατέληξα στο να επιστρέψω σε iPhone, μετά από 10 χρόνια παραμονής στο Android . Τελευταίο μου iPhone to 4s . Επέλεξα το iPhone 13 pro max, έναντι του Samsung s22 ultra, τελικά , κυρίως λόγω του ότι ήθελα μια αλλαγή μετά από πολύ καιρό. Για αξεσουάρ έχω καταλήξει σε θήκες και tempered glass της Spigen , καθώς έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος και ξέρω ότι θα ταιριάξουν καλά. Αυτό που ακόμα ψάχνω είναι ο φορτιστής , και ένα καλώδιο usb to lightning για να έχω apple car στο αυτοκίνητο μου αφού η μονάδα του το υποστηρίζει ( Ford Focus του 2019 ) . Τι προτείνεται ? Να πάω σε original από Πλαίσιο φορτιστή ? Να κοιτάξω κάτι άλλο ? Διαβάζω καλά λόγια για τους Anker. Επίσης για το καλώδιο , τι προτείνεται για τη χρήση που σας είπα ? Δηλαδή apple car με ταυτόχρονη φόρτιση ? Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. Γιάννης.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Οι φορτιστές της Anker είναι καλύτεροι και από τους original. Όσον αφορά το καλώδιο, προτίμησε το γνήσιο USB-A to lightning.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι φορτιστές της Anker είναι καλύτεροι και από τους original. Όσον αφορά το καλώδιο, προτίμησε το γνήσιο USB-A to lightning.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ! Βρίσκω όμως το καλώδιο από 5 ευρώ στο Skroutz μέχρι 29 στο πλαίσιο. Τι παίζει ??
Επίσης , φορτιστή να προτιμήσω στα 20W, ή κάτι άλλο ?

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, fagotistas said:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ! Βρίσκω όμως το καλώδιο από 5 ευρώ στο Skroutz μέχρι 29 στο πλαίσιο. Τι παίζει ??
Επίσης , φορτιστή να προτιμήσω στα 20W, ή κάτι άλλο ?

Δυστυχώς έχει γεμίσει η αγορά με imitation καλώδια. Μόνο σε επισήμους reseller θα βρεις γνήσιο. Όσον αφορά το φορτιστή, για περισσότερο future proof, επέλεξε όσο το δυνατό δυνατότερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 8/8/2022 at 1:52 ΠΜ, Dpan9 said:


Έχω ακούσει καλά λόγια για τα huawei freebuds!


Sent from my iPad using Tapatalk

Καλές κριτικές έχουν αλλά τα έχει δοκιμάσει κανείς από εδώ;

Link to comment
Share on other sites

Καλές κριτικές έχουν αλλά τα έχει δοκιμάσει κανείς από εδώ;

Αν μπεις στο Greek apple community στο Facebook και κανείς μια ερώτηση θα πάρεις πολύ θετικό feedback!


Sent from my iPhone using Tapatalk
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...