Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Καμία θήκη για iPhone 12 όπως η Spigen Tough Armor Mag?  Η spigen απορρίπτεται λόγο τρύπας.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 minutes ago, leo06 said:

Καμία θήκη για iPhone 12 όπως η Spigen Tough Armor Mag?  Η spigen απορρίπτεται λόγο τρύπας.

Για τέτοιες θήκες έχεις πολλές επιλογές και περισσότερο είναι θέμα γούστου. Casetify, UAG, ESR, Catalyst, Nomad, Torras αλλά και άλλες, είναι επώνυμες εταιρίες με καλές επιλογές και για όλα τα γούστα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, athanaso77 said:

Για τέτοιες θήκες έχεις πολλές επιλογές και περισσότερο είναι θέμα γούστου. Casetify, UAG, ESR, Catalyst, Nomad, Torras αλλά και άλλες, είναι επώνυμες εταιρίες με καλές επιλογές και για όλα τα γούστα.

Από το λίγο που έψαξα καμία δεν έχει κάτι αντίστοιχο της Spigen Tough Armor Mag

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
17 minutes ago, leo06 said:

Από το λίγο που έψαξα καμία δεν έχει κάτι αντίστοιχο της Spigen Tough Armor Mag

H ESR έχει κάποιες επιλογές με MagSafe θήκες… https://www.esrgear.com/categories/iphone-12-and-12-pro-cases/

H Casetify επίσης… https://www.casetify.com/iphone-cases/iphone12-pro-max?DG=iPhone&D_iPhone=iphone12-pro-max&AG=Collections&A_Collections=MagSafe+Compatible+Cases

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, athanaso77 said:

Αυτή θα μπορούσε αν ήταν MagSafe, https://www.esrgear.com/products/iphone-12-max-12-pro-air-armor-clear-hard-case/ όχι ίδια με την spigen βέβαια.

Απο casetify ξεφεύγουν σε τιμή και δεν μου αρέσουν όσες είδα 

Εχω αυτή τώρα https://www.skroutz.gr/s/30658398/Tough-Armor-Back-Cover-Πλαστικό-Ανθεκτική-Μαύρο-iPhone-12-12-Pro.html

και θα ήμουν οκ αν ήταν MagSafe 

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Και αυτή της otterbox είναι πολύ ποιοτική αλλά και με τσιμπημένη τιμή… https://www.skroutz.gr/s/28853332/Otterbox-Symmetry-Series-MagSafe-Compatible-Back-Cover-Συνθετική-Μαύρο-iPhone-12-12-Pro.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ερώτηση, θέλω να συνδέω στικάκι και να αναπαράγω ταινίες στη συσκευή ( 12 pro max). Τι είναι προτιμότερο, ενας ανταπτορας lightning σε usb ή ένα στικάκι με θύρα lightning? 

Για τους ανταπτορες διάβασα ότι για να διαβάσουν στικάκι χρειάζεται και επιπλέον ρεύμα, ισχύει? Επίσης, ψάχνω για aftermarket και όχι αυθεντικό, λόγω τιμής δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

Έχω μία ερώτηση ως νέος στο οικοσύστημα της Apple. Αγόρασα την προηγούμενη εβδομάδα τα Apple Airpods Pro Magsafe και ελέγχοντας τα με το checkcoverage μου βγάζει ότι η εγγύηση είναι σε ισχύ μέχρι τον Δεκέμβρη. Δεν θα έπρεπε να είναι για ένα χρόνο από την αγορα/ενεργοποίηση? Αν γνωρίζει κάποιος ας μου πει.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, kastorakos84 said:

Καλησπέρα,

Έχω μία ερώτηση ως νέος στο οικοσύστημα της Apple. Αγόρασα την προηγούμενη εβδομάδα τα Apple Airpods Pro Magsafe και ελέγχοντας τα με το checkcoverage μου βγάζει ότι η εγγύηση είναι σε ισχύ μέχρι τον Δεκέμβρη. Δεν θα έπρεπε να είναι για ένα χρόνο από την αγορα/ενεργοποίηση? Αν γνωρίζει κάποιος ας μου πει.

Η αγορα απο που εγινε;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Το βασικό ερώτημα είναι από που τα αγόρασες. 

Αν είναι από επίσημο δίαυλο της Apple τότε με ένα τηλέφωνο στο support τους και την απόδειξη με την ημερομηνία αγοράς (δε θυμάμαι αν πρέπει να γράφει και serial) στο φτιάχνουν.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Από κατάστημα στον Πειραιά, μέσω skroutz τα πήρα. Παίζει ρόλο το κατάστημα? 

Μπορεί να σας φαίνονται χαζές οι ερωτήσεις,αλλά τα τελευταία χρόνια ήμουν με samsung και δεν υπήρχαν τέτοιοι περιορισμοί.

Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Θα ήθελα να ρωτήσω κατα πόσο επηρεάζουν τις φωτογραφίες τα tempered glass για τις κάμερες.

Κάτοχος iphone 12 εδώ και μια εβδομάδα κ προσπαθώ να αποφασίσω την καλυτερη προστασία

για το κινητό, full cover ή back cover και κάτι για τις κάμερες;

Στην οθόνη έχει τοποθετηθεί tempered glass από την πρώτη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, kastorakos84 said:

Από κατάστημα στον Πειραιά, μέσω skroutz τα πήρα. Παίζει ρόλο το κατάστημα? 

Μπορεί να σας φαίνονται χαζές οι ερωτήσεις,αλλά τα τελευταία χρόνια ήμουν με samsung και δεν υπήρχαν τέτοιοι περιορισμοί.

Μιλησε με το καταστημα πρωτα και μετα με το support της apple.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

On 27/4/2022 at 6:24 ΜΜ, kastorakos84 said:

Καλησπέρα,

Έχω μία ερώτηση ως νέος στο οικοσύστημα της Apple. Αγόρασα την προηγούμενη εβδομάδα τα Apple Airpods Pro Magsafe και ελέγχοντας τα με το checkcoverage μου βγάζει ότι η εγγύηση είναι σε ισχύ μέχρι τον Δεκέμβρη. Δεν θα έπρεπε να είναι για ένα χρόνο από την αγορα/ενεργοποίηση? Αν γνωρίζει κάποιος ας μου πει.

Προς ενημέρωση, σε περίπτωση που τύχει σε κάποιον, επικοινώνησα με το Support της Apple εδώ στην Ελλάδα, όπως με προέτρεψε ο @aenaos15 , οι οποίοι μου έστειλαν ένα link για να ανεβάσω φωτογραφία της απόδειξης, και στη συνέχεια τους ξανακάλεσα, με σύνδεσαν με Apple Support UK, όπου έγινε επιβεβαίωση του ID μου, του S/N και της ημερομηνίας αγοράς 9όλη η συνομιλία στα Αγγλικά), και τροποποίησαν άμεσα την ημερομηνία λήξης της εγγύησης.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kastorakos84 said:

Προς ενημέρωση, σε περίπτωση που τύχει σε κάποιον, επικοινώνησα με το Support της Apple εδώ στην Ελλάδα, όπως με προέτρεψε ο @aenaos15 , οι οποίοι μου έστειλαν ένα link για να ανεβάσω φωτογραφία της απόδειξης, και στη συνέχεια τους ξανακάλεσα, με σύνδεσαν με Apple Support UK, όπου έγινε επιβεβαίωση του ID μου, του S/N και της ημερομηνίας αγοράς 9όλη η συνομιλία στα Αγγλικά), και τροποποίησαν άμεσα την ημερομηνία λήξης της εγγύησης.

Ηταν τελικά γνησια και το κατάστημα δεν είχε ευθύνη, τέλος καλό όλα καλά. Να τα χαρείς

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε μια καλή ζελατίνα προστασίας για το iphone se 2020?
Πήρα tempered glass και είχε μεγάλο κενό δεξιά και αριστερά, δεν μου άρεσε.
Μετά Πήρα γυαλακι full screen που είχε και τα μαύρα πλαίσια γύρω γύρω. Αλλά διαπίστωσα ότι έκοβε από την οθόνη δεξιά αριστερά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα παιδιά! Νέος κάτοχος iPhone 13 pro max! Επειδή ν κάνω την μεγάλη αλλαγή μετά από το android...ψάχνω θήκη foul cover καλή γιατί η δουλειά μ είναι χειρονακτικη  και back cover !! Έχετε να μ προτείνετε κάποια αξιόπιστη;; 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
On 16/6/2022 at 5:09 ΠΜ, giwrgoslalos said:

Καλημέρα παιδιά! Νέος κάτοχος iPhone 13 pro max! Επειδή ν κάνω την μεγάλη αλλαγή μετά από το android...ψάχνω θήκη foul cover καλή γιατί η δουλειά μ είναι χειρονακτικη  και back cover !! Έχετε να μ προτείνετε κάποια αξιόπιστη;; 

Βάλε ένα καλό tempered glass και μια καλή rugged θήκη όπως της Catalyst, UAG, Spigen κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
14 ώρες πριν, ea6gka said:

που να παω να βαλω τζαμι με UV κολα στην Αθηνα παιδες?

Γιατί να το κάνεις αυτό στη συσκευή σου. Αυτό το χρειάζονται οι curved οθόνες σε συσκευές που δεν έχουν άλλη επιλογή. Όταν μπορείς να βάλεις ένα εξαιρετικό tempered glass της Torras ή της Flolab, γιατί να ταλαιπωρήσεις τη συσκευή σου με υγρά και κόλλες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εχει απιστευτες γρατζουνιες και ξερω οτι με τη κολλα εξαφανιζονται κατα 99%, η οθονη ειναι σε τραγικη κατασταση το ειχε ενας τυπος που μαλλον επαιζε μπαλα με τη συσκευη. 

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Α οκ. Μιλάμε για ειδική περίπτωση τότε. Δεν είναι δύσκολο πάντως αν το βρεις να το βάλεις μόνος σου ακολουθώντας τις οδηγίες,

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Administrators
16 ώρες πριν, diecast said:

Γεια χαρα στη παρέα ψάχνω bumper για 12 pro έχει να προτείνει κανείς κάτι;

Ότι και να πάρεις, λίγο πολύ το ίδιο είναι μιας και δεν είναι πολύ δημοφιλής σαν λύση αφού προσφέρει πολύ περιορισμένη προστασία στη συσκευή. Άρα, αγοράζεις βάσει του γούστου σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...