Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, josuts said:

Καλησπερα παιδια κ Καλη Χρονια σε ολους με Υγεια πανω απο ολα!

Γραφω εδω για να μην ανοιγω αλλο νημα.Εαν ξερει καποιος κ χρησιμοποιειει κατα ποσο ειναι χρησιμο η αγορα ενος

usb stick απο αυτα που συνδεεις στο κινητο επανω.μια γρηγορη ματια που εριξα στο σκρουτζ βλεπω πανε στα 30 ευρω κ πανω σαν κοστος

Δεν ειναι κατι που χρειαζομαι αμεσα βεβαια.Εκτος των δυνατοτητων μεταφορας φωτο κ βιντεο που δεν με απασχολει ιδιαιτερα μπορεις να μεταφερεις φακελους ας πουμε σε υπολογιστη? η να εχεις καποια pdf αποδειξεων για παραδειγμα κ μετα να τα μεταφερεις σε υπολογιστη η για εκτυπωση?

ευχαριστω

Έχω αυτό εδώ συγκεκριμένα και είναι ευέλικτο για οτιδήποτε θέλεις 

223767CA-DA6E-4794-B730-73DEBA21C927.jpeg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pavlosdr said:

Έχω αυτό εδώ συγκεκριμένα και είναι ευέλικτο για οτιδήποτε θέλεις 

223767CA-DA6E-4794-B730-73DEBA21C927.jpeg

Καλησπερα κ Καλη Χρονια! Ευχαριστω! Θα το κοιταξω

Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα μια θηκη Nomad Rugged δερματινη για το 11 προ μαξ που εχω.Πολυ καλη παρολο λιγο ακριβη! Ως τωρα σε προηγουμενα iphones που ειχα εβαζα ειτε σπιγκεν ειτε την γνησια της apple.Αυτη την φορα επελεξα αυτην κ ειμαι ευχαριστημενος ως ωρα😃

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
21 minutes ago, josuts said:

Πηρα σημερα μια θηκη Nomad Rugged δερματινη για το 11 προ μαξ που εχω.Πολυ καλη παρολο λιγο ακριβη! Ως τωρα σε προηγουμενα iphones που ειχα εβαζα ειτε σπιγκεν ειτε την γνησια της apple.Αυτη την φορα επελεξα αυτην κ ειμαι ευχαριστημενος ως ωρα😃

Γενικώς οι Nomad, Torras, Caudable κ.α. είναι πολύ αξιόλογες εταιρίες με πολύ ποιοτικές θήκες, πολλές φορές περισσότερο και από αυτές της Apple, αν και εξίσου ακριβές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, athanaso77 said:

Γενικώς οι Nomad, Torras, Caudable κ.α. είναι πολύ αξιόλογες εταιρίες με πολύ ποιοτικές θήκες, πολλές φορές περισσότερο και από αυτές της Apple, αν και εξίσου ακριβές.

Καλησπερα Αθανασιε κ Καλη Χρονια! Απο δερματινες μονο της Apple ειχα δοκιμασει.Οποτε διαβαζοντας απο αλλους χρηστες για την Νομαντ κ τις θετικες εντυπωσεις τους αποφασισα κ την πηρα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Η εικόνα μιλάει από μόνη της.

image.thumb.png.4f1cdca369f18c1d8b86ec3108e966bc.png

Όταν στον ενάμιση χρόνο θα θέλεις μπαταρία μόλις δεις την απόδειξη που θα λέει 89€ και τότε η εικόνα θα μιλάει από μόνη της 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Tasos19s said:

Όταν στον ενάμιση χρόνο θα θέλεις μπαταρία μόλις δεις την απόδειξη που θα λέει 89€ και τότε η εικόνα θα μιλάει από μόνη της 

Εχεις δει εσύ πολλούς που χρησιμοποιούν ταχυφορτιστές στον 1.5χρόνο να θέλουν άλλη μπαταρία??

Εγω ούτε 1 δεν έχω πετύχει,τουλάχιστον στα τελευταία Iphone που έχουν και καλή αυτονομία οπως και στο παραπάνω,οχι από γνωστούς και φίλους αλλά και από το εδώ forum.

Οπως θέλει ο καθένας ας φορτίζει την συσκευή του, αλλά φτάνει πια αυτή η καραμέλα με τους αργούς φορτιστές και την υγεία της μπαταρίας. 2022 έχουμε.

Για 12 και 20W φορτιστές μιλάμε, όχι για 120 που έχουν τα τελευταία xiaomi πχ...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Fulgore1 said:

Εχεις δει εσύ πολλούς που χρησιμοποιούν ταχυφορτιστές στον 1.5χρόνο να θέλουν άλλη μπαταρία??

Εγω ούτε 1 δεν έχω πετύχει,τουλάχιστον στα τελευταία Iphone που έχουν και καλή αυτονομία οπως και στο παραπάνω,οχι από γνωστούς και φίλους αλλά και από το εδώ forum.

Οπως θέλει ο καθένας ας φορτίζει την συσκευή του, αλλά φτάνει πια αυτή η καραμέλα με τους αργούς φορτιστές και την υγεία της μπαταρίας. 2022 έχουμε.

Για 12 και 20W φορτιστές μιλάμε, όχι για 120 που έχουν τα τελευταία xiaomi πχ...

Ο Elon musk και οι εταιρείες που παράγουν ηλεκτροκίνητα τυχαία τα φτιάχνουν να φορτίζουν μέχρι το 80%
Τυχαια ο οικιακός φορτιστής τραβάει πολύ λίγο ρεύμα; 
Τυχαια έχουν εξαερισμό στις μπαταρίες αλλά και προθέρμανση; 
Τυχαία θεωρείς Εσυ όλα αυτά που ερευνούν επιστήμονες και τα λένε; 
Δεν είναι καραμέλα. Έτσι είναι η φύση των μπαταριών αυτών 

 

Κι εγώ μαζί σου είμαι να φορτίζουμε όλοι με ταχύ φορτιστές. Μαζί σου είμαι ότι δεν αξίζει να ασχολούμαστε με το ποτέ θα χαλάσει 

Μαζι σου είμαι σε όλα και απλά έκανα πλάκα αλλά δεν σημαίνει αυτό ότι μπορούμε να αλλάξουμε την φύση των μπαταριών αυτών και να μην χαλάνε πιο γρήγορα όσο παραπάνω τις ταλαιπωρούμε (θερμοκρασία, ταχύ φόρτιση, χρήση από 100 έως το 0)

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι υπέρ της ταχυφόρτισης γενικά και αόριστα, ειδικά της υπερβολικά γρήγορης όπως των τελευταίων xiaomi.

Ειμαι υπέρ της ταχυφόρτισης όταν την χρειάζεσαι ,αυτό είναι και το point της.

Δεν θα χρησιμοποιήσεις ταχυφόρτιση το βράδυ όταν κοιμηθείς, αλλά το πρωί όταν σηκωθείς(ή εντός της ημέρας τέλος πάντων) αν ξέχασες να το φορτίσεις το βράδυ πχ.

Προφανώς και η πιο γρήγορη φόρτιση προκαλεί μεγαλύτερη ζημιά στην μπαταρία από την πιο αργή φόρτιση,και δεν είπε κανείς ότι είναι καλό/σωστό να αφήνουμε τις συσκευές να πέφτουν στο 0%.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, όσοι έχετε τον Magsafe duo, όταν τον έχετε στο ρεύμα και δεν φορτίζετε κάτι, τον έχετε αναδιπλωμένο ή διπλομένο; υπάρχει πρόβλημα να το έχουμε μόνιμα στην πρίζα και να είναι διπλομένος μέχρι να τον χρειαστούμε; 

Edited by em_seven
Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2022 at 1:36 ΜΜ, em_seven said:

Παιδιά μια ερώτηση, όσοι έχετε τον Magsafe duo, όταν τον έχετε στο ρεύμα και δεν φορτίζετε κάτι, τον έχετε αναδιπλωμένο ή διπλομένο; υπάρχει πρόβλημα να το έχουμε μόνιμα στην πρίζα και να είναι διπλομένος μέχρι να τον χρειαστούμε; 

Κανένα πρόβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
On 9/1/2022 at 1:36 ΜΜ, em_seven said:

Παιδιά μια ερώτηση, όσοι έχετε τον Magsafe duo, όταν τον έχετε στο ρεύμα και δεν φορτίζετε κάτι, τον έχετε αναδιπλωμένο ή διπλομένο; υπάρχει πρόβλημα να το έχουμε μόνιμα στην πρίζα και να είναι διπλομένος μέχρι να τον χρειαστούμε; 

Όπως ειπώθηκε δεν υπάρχει θέμα, είτε τον έχεις ανοιχτό, είτε διπλωμένο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γενικά χρησιμοποιείτε φορτιστή magsafe? Είστε ευχαριστημένοι? Εγώ πήρα ένα της xiaomi φτηνό για να δοκιμάσω την ασύρματη και είναι αρκετά οκ

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
35 minutes ago, Dpan9 said:

Γενικά χρησιμοποιείτε φορτιστή magsafe? Είστε ευχαριστημένοι? Εγώ πήρα ένα της xiaomi φτηνό για να δοκιμάσω την ασύρματη και είναι αρκετά οκ

Καλοί και οι συνηθισμένοι (επώνυμοι πάντα) φορτιστές, αλλά η ευκολία του μαγνήτη κάνει το MagSafe να ξεχωρίσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Dpan9 said:

Γενικά χρησιμοποιείτε φορτιστή magsafe? Είστε ευχαριστημένοι? Εγώ πήρα ένα της xiaomi φτηνό για να δοκιμάσω την ασύρματη και είναι αρκετά οκ

Εμένα προσωπικά με έχει βολέψει πολύ, καθώς φορτίζω εύκολα το iPhone το Apple watch και τα Airpods. Κυριολεκτικά μου έχει λύσει τα χέρια.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
30 minutes ago, em_seven said:

Εμένα προσωπικά με έχει βολέψει πολύ, καθώς φορτίζω εύκολα το iPhone το Apple watch και τα Airpods. Κυριολεκτικά μου έχει λύσει τα χέρια.

Εσύ μιλάς για το MagSafe Duo των 160€;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για τη φόρτιση του Apple watch 7 αγόρασα το φορτιστή των 20W της Apple (λόγω του usb c καλωδίου που το συνοδεύει) και σκέφτομαι να αγοράσω έναν προσαρμογέα usb c female to usb a male, για να φορτίζω το ρολόι με έναν φορτιστή της Apple των 5W που έχω έτσι ώστε να μην ταλαιπωρώ την μπαταρία του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, athanaso77 said:

Εσύ μιλάς για το MagSafe Duo των 160€;

Ναι για το Magsafe duo, μέσω skroutz το βρίσκεις στα 100€.

Edited by em_seven
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για τη φόρτιση του Apple watch 7 αγόρασα το φορτιστή των 20W της Apple (λόγω του usb c καλωδίου που το συνοδεύει) και σκέφτομαι να αγοράσω έναν προσαρμογέα usb c female to usb a male, για να φορτίζω το ρολόι με έναν φορτιστή της Apple των 5W που έχω έτσι ώστε να μην ταλαιπωρώ την μπαταρία του.

Καλο αυτό. Διάβαζα ότι η φόρτιση με magsafe αυξάνει αρκετά τη θερμοκρασία. Ισχύει αυτό; μήπως με ένα φορτιστή 5w να μπορούσε να αποφευχθεί άραγε;


Sent from my iPhone using Tapatalk
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
11 ώρες πριν, Dpan9 said:

Διάβαζα ότι η φόρτιση με magsafe αυξάνει αρκετά τη θερμοκρασία. Ισχύει αυτό;

Όχι περισσότερο από τους υπόλοιπους ασύρματους φορτιστές. Αυτό που παίζει ρόλο περισσότερο είναι η ταχύτητα φόρτισης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Πηρα σημερα ενα usb flash κ κατεβασα κ την αντιστοιχη εφαρμογη κ εκανα μια δοκιμη περνωντας ενα pdf απο το τηλεφωνο στο φλασακι.Ολα καλα! Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν χρειαζεται να του κανω καποιο φορματ κ αν ναι τοτε με ποιον τροπο

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, josuts said:

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν χρειαζεται να του κανω καποιο φορματ κ αν ναι τοτε με ποιον τροπο

Αν χρειάζεται ή αν θα χρειαστεί στο μέλλον;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, athanaso77 said:

Αν χρειάζεται ή αν θα χρειαστεί στο μέλλον;

για τωρα εννοω μιας κ το πηρα σημερα:-)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Just now, josuts said:

για τωρα εννοω μιας κ το πηρα σημερα:-)

Είναι έτοιμο, το δοκίμασες και δουλεύει κανονικά, άρα δε χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...