Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα μα ρωτήσω αν έχει κάποιος εμπειρία από κάποια βάση αεραγωγού για το αυτοκίνητο . Υπάρχει κάτι αξιόλογο ;

 

Ένα μαγνητάκι έχω εγώ και στο αυτοκίνητο και στην μηχανή

Με βολεύει πολύ

3-4€ κοστίζει

Βάζεις μέσα στην θήκη ένα λαμαρινακι και μετά απλά το κολλάς στο μαγνήτη στον αεραγωγό απλά και εύκολα

 

https://www.ebay.com/itm/174062096903

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ένα μαγνητάκι έχω εγώ και στο αυτοκίνητο και στην μηχανή

Με βολεύει πολύ

3-4€ κοστίζει

Βάζεις μέσα στην θήκη ένα λαμαρινακι και μετά απλά το κολλάς στο μαγνήτη στον αεραγωγό απλά και εύκολα

 

https://www.ebay.com/itm/174062096903

 

Και εγώ ένα τέτοιο σκέφτομαι να βάλω ,βρήκα αυτό με καλές κριτικές :

https://www.skroutz.gr/s/14158335/Baseus-Magnetic-Air-Vent-Car-Mount-Holder-Cable-Clip-Black.html

Απλά έχω έναν ενδοιασμό για το βάρος του κινητού, μην πέφτει .

Θα το δοκιμάσω και βλέπουμε .

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα! Νέος κάτοχος iPhone 11 και έχω την εξής απορία...

 

Σκέφτομαι να πάρω έναν spigen ασύρματο φορτιστή με quick charge adapter λέει, από το ίδιο e-shop που πήρα θήκη και τζαμάκι spigen. Χρησιμοποιεί κανείς κάτι αντίστοιχο; Και αν ναι, τι να προτιμήσω;

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σκέφτομαι να πάρω έναν spigen ασύρματο φορτιστή με quick charge adapter λέει, από το ίδιο e-shop που πήρα θήκη και τζαμάκι spigen. Χρησιμοποιεί κανείς κάτι αντίστοιχο; Και αν ναι, τι να προτιμήσω;

 

Με οποιοδήποτε επώνυμο ασύρματο φορτιστή και αντάπτορα θα κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω ενα γρήγορο φορτιστή για iPhone SE 2020.

Κατα προτίμηση με 2A ειτε καποιο καλο powerbank/battery case

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Με οποιοδήποτε επώνυμο ασύρματο φορτιστή και αντάπτορα θα κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου.

 

spigen, blitzwolf, anker και λοιπά, σωστά;

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ο επίσημος φορτιστής για το iPhone 12 pro ποιος είναι έχετε κάποιο link; Φορτίζει στα 20w?

 

Δεν υπάρχει επίσημος φορτιστής για το 12άρι.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Πήρα έναν φορτιστή γρήγορο από ένα κατάστημα επισκευής κινητών ο οποίος είναι 21watt(λέγεται lime η κάπως έτσι).Θα έχω θέμα μελλοντικά με την μπαταρία που είναι ταχυφορτιστης και όχι απλός;
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει επίσημος φορτιστής για το 12άρι.

 

Νομίζω ότι είδα στο Γερμανό έναν original της apple με 20w. Δεν ήταν όμως ακόμα διαθέσιμο. Το iPhone 12 με ποσά watt φορτίζει; Θέλω να πω δεν ήταν για το συγκεκριμένο κινητό αυτός ο φορτιστής;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για το 12 , 12 pro προτείνεται από την apple ο 20w usb-c

Εάν δεν κάνω λάθος , ο φορτιστής για να επιτύχεις 20w ταχείας φόρτισης πρέπει να έχει ισχύ εξόδου: Τάση/Ρεύμα εξόδου: 9 VDC/2,2 A. Διαφορετικά και 60watt ταχύ φορτιστής να είναι θα φορτίσεις με την αμέσως προηγούμενη συμβατή ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παίδες καλησπέρα.

Ψαχνω για καλώδιο φορτισης-μεταφορας δεδομένων,καλής ποιότητας,γιατί βρίσκοντας διάφορα υποτίθεται αυθεντικά apple,σε γνωστά σάιτ,διαβάζω αρκετά σχόλια για φθορές σε ελάχιστο χρονικό διαστημα.

Για να δώσω 29 ευρώ σε κατάστημα apple,δεν υπάρχει περίπτωση,διότι το θεωρώ εξωφρενικά υπερτιμημένο.

Βρήκα στο Αμαζον 2 μοντέλα,το ένα γνωστής εταιρίας,και θα ήθελα τις γνωμες σας,και φυσικά αν έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο ήδη δοκιμασμένο,εννοείται είναι καλοδεχούμενο.

Παρακάτω παραθέτω τα 2 που βρήκα.

 

1)https://www.amazon.de/-/en/Lightning-Charging-Certified-Connector-Compatible-Space-grey/dp/B07Q9PN77T/ref=mp_s_a_1_5?dchild=1&keywords=ugreen%2Blightning%2Bauf%2Busb-kabel&qid=1611342909&sr=8-5&th=1&psc=1

 

2)https://www.amazon.de/UNBREAKcable-Lightning-Cable-iPhone-Charging/dp/B07D6NGPNS/ref=mp_s_a_1_1_sspa?dchild=1&keywords=ugreen%2Blightning%2Bauf%2Busb-kabel&qid=1611343044&sr=8-1-spons&psc=1&spLa=ZW5jcnlwdGVkUXVhbGlmaWVyPUExMVRHWkw2QjJYNUxXJmVuY3J5cHRlZElkPUEwOTAwNDEyM1FBRFJDUDBLWk9TMiZlbmNyeXB0ZWRBZElkPUEwMzc3NTE1M0tTTUc0REdaOFA5UyZ3aWRnZXROYW1lPXNwX3Bob25lX3NlYXJjaF9hdGYmYWN0aW9uPWNsaWNrUmVkaXJlY3QmZG9Ob3RMb2dDbGljaz10cnVl&th=1

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα.

Ψαχνω για καλώδιο φορτισης-μεταφορας δεδομένων,καλής ποιότητας,γιατί βρίσκοντας διάφορα υποτίθεται αυθεντικά apple,σε γνωστά σάιτ,διαβάζω αρκετά σχόλια για φθορές σε ελάχιστο χρονικό διαστημα.

Για να δώσω 29 ευρώ σε κατάστημα apple,δεν υπάρχει περίπτωση,διότι το θεωρώ εξωφρενικά υπερτιμημένο.

Βρήκα στο Αμαζον 2 μοντέλα,το ένα γνωστής εταιρίας,και θα ήθελα τις γνωμες σας,και φυσικά αν έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο ήδη δοκιμασμένο,εννοείται είναι καλοδεχούμενο.

Παρακάτω παραθέτω τα 2 που βρήκα.

 

1)https://www.amazon.de/-/en/Lightning-Charging-Certified-Connector-Compatible-Space-grey/dp/B07Q9PN77T/ref=mp_s_a_1_5?dchild=1&keywords=ugreen%2Blightning%2Bauf%2Busb-kabel&qid=1611342909&sr=8-5&th=1&psc=1

 

 

 

2)https://www.amazon.de/UNBREAKcable-Lightning-Cable-iPhone-Charging/dp/B07D6NGPNS/ref=mp_s_a_1_1_sspa?dchild=1&keywords=ugreen%2Blightning%2Bauf%2Busb-kabel&qid=1611343044&sr=8-1-spons&psc=1&spLa=ZW5jcnlwdGVkUXVhbGlmaWVyPUExMVRHWkw2QjJYNUxXJmVuY3J5cHRlZElkPUEwOTAwNDEyM1FBRFJDUDBLWk9TMiZlbmNyeXB0ZWRBZElkPUEwMzc3NTE1M0tTTUc0REdaOFA5UyZ3aWRnZXROYW1lPXNwX3Bob25lX3NlYXJjaF9hdGYmYWN0aW9uPWNsaWNrUmVkaXJlY3QmZG9Ob3RMb2dDbGljaz10cnVl&th=1

 

 

Εξωφρενική τιμή για τα γνήσια αλλά να έχεις το νου σου ότι μπορεί να κάψεις τη συσκευή όπως παραλίγο σε εμένα όταν παλιά είχα ένα iPad 2

Τουλάχιστον να είναι πιστοποιημένο για apple συσκευές

Για ένα δεκάρικο επιπλέον είναι κρίμα να πάθει ζημιά η πανάκριβη συσκευή σου

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε τα Anker.

Τιμές φυσιολογικές και πιστοποιημενα για Apple.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Βρήκα κάποια της Anker και όντως φαίνονται αρκετά ποιοτικά.

Ευχαριστώ για την πρόταση.

Θα ρίξω και μια ματιά αν βγάζει κάτι αντίστοιχο και η Blitzwolf..έχω διαφορα από παλιότερες συσκευές,και είναι πραγματικά σκυλιά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Anker PowerPort III Nano Wall Charger 20W Type-C with PD/PIQ3.0

UAG Plyo ash

Spigen® x2Pack GLAS.tR™ EZ FIT™ HD

Αυτά προς το παρόν για το 12αρι, πολύ ευχαριστημένος από φορτιστή γυαλί και θήκη !!

Edited by goku86
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχει κάποιος άποψη για τα καλώδια που πουλάει το Amazon με το όνομα Amazon basics? Από άποψη ανθεκτικότητας, ποιότητας κλπ? Είμαι ανάμεσα σε αυτά και τα Ανκερ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια κτλ
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned
  • 4 weeks later...
  • Administrators

Με οποιονδήποτε επώνυμο με 10W (για παράδειγμα) έξοδο, μια χαρά θα κάνεις τη δουλειά σου.

Απλά μη χρησιμοποιείς no name κινέζικους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, athanaso77 said:

Με οποιονδήποτε επώνυμο με 10W (για παράδειγμα) έξοδο, μια χαρά θα κάνεις τη δουλειά σου.

Απλά μη χρησιμοποιείς no name κινέζικους.

οκ ευχαριστω............

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
12 minutes ago, corolla001975 said:

οκ ευχαριστω............

Ενημερωτικά… για να μη γράφουμε απαντήσεις τύπου «ευχαριστώ» κτλ και γεμίζει το forum με ανούσια post, υπάρχει πλέον η καρδούλα κάτω δεξιά από κάθε post όταν θέλουμε να δώσουμε τις ευχαριστίες μας για κάποιο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, corolla001975 said:

καλησπερα παιδια να ρωτησω ποιον φορτηστη προτινεται για 12 pro max σε αργο για να μην ζοριζεται και η μπαταρια?

Ο επίσημος της Apple των 5W ειναι ο μικρότερος,απλά θα χρειαστείς και καλώδιο με έξοδο usb(αυτο που είχαν τα παλιοτερα Iphone δηλαδή) και όχι typeC που έχει το pro max.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...