Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκεφτομαι να παρω αυτα https://www.kooqie.com/el/soundcore-liberty-air

 

Για συνδεση με το 11...γνωμες?! Η τα αυθεντικα ειναι μονοδρομος?

 

Εγώ έχω αυτά απ τα χριστούγεννα. https://en.creative.com/p/headphones-headsets/creative-outlier-air?awc=9459_1582571827_2ff40f3783721f7256cf083b08a6a08d&utm_source=zanox&utm_medium=textlink&utm_term=storeitalia&utm_campaign=zanox&ctlcmp=zanoxit

 

Ωστοσο τα ειχα τοσο καιρο με Galaxy S9 και εκανε αρκετα συχνα αποσυνδεσεις και μου εσπαγε τα νευρα.

3 μερες τωρα που πηρα το 11 pro max, δεν εχω δει αποσυνδεση.

Ο ηχος ειναι τελειος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτά απ τα χριστούγεννα. https://en.creative.com/p/headphones-headsets/creative-outlier-air?awc=9459_1582571827_2ff40f3783721f7256cf083b08a6a08d&utm_source=zanox&utm_medium=textlink&utm_term=storeitalia&utm_campaign=zanox&ctlcmp=zanoxit

 

Ωστοσο τα ειχα τοσο καιρο με Galaxy S9 και εκανε αρκετα συχνα αποσυνδεσεις και μου εσπαγε τα νευρα.

3 μερες τωρα που πηρα το 11 pro max, δεν εχω δει αποσυνδεση.

Ο ηχος ειναι τελειος.

 

Δεν με βολευει αυτο το στυλ , εχω δοκιμασει.

 

Για αυτο κοιταω για τα ανκερ..

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρω αυτα https://www.kooqie.com/el/soundcore-liberty-air

 

Για συνδεση με το 11...γνωμες?! Η τα αυθεντικα ειναι μονοδρομος?

 

Τσεκαρε αν δεν το εχεις κανει ηδη τις κριτικες που εχουν απο skroutz.

Anker προιοντα περαν απο φορτιστες γενικα στην Ελλαδα δεν ερχονται συχνα και γιαυτο δεν τα ξερει ο κοσμος.

 

Πιο πολυ μεσω Amazon ειναι γενικα γνωστα(κοινως ριξε μια ματια σε κριτικες απο εκει).

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε αν δεν το εχεις κανει ηδη τις κριτικες που εχουν απο skroutz.

Anker προιοντα περαν απο φορτιστες γενικα στην Ελλαδα δεν ερχονται συχνα και γιαυτο δεν τα ξερει ο κοσμος.

 

Πιο πολυ μεσω Amazon ειναι γενικα γνωστα(κοινως ριξε μια ματια σε κριτικες απο εκει).

 

Εγινε σε ευχαριστω! :happy:

 

-

 

Απο οτι διαβαζω εχουν προβλημα με την συνδεση...οποτε μαλλον τα airpod ειναι μονοδρομος.

Edited by balantakos777
Link to comment
Share on other sites

Εγινε σε ευχαριστω! :happy:

 

-

 

Απο οτι διαβαζω εχουν προβλημα με την συνδεση...οποτε μαλλον τα airpod ειναι μονοδρομος.

γιατι δεν κοιτας και τα samsung bunds.τα εχω και ειναι εξαιρετικα και ποτε δεν χανουν την συνδεση τους.οκ της apple ειναι πιο πρακτικα να τα βαζεις..αλλα ειναι και πολυ ακριβοτερα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν κοιτας και τα samsung bunds.τα εχω και ειναι εξαιρετικα και ποτε δεν χανουν την συνδεση τους.οκ της apple ειναι πιο πρακτικα να τα βαζεις..αλλα ειναι και πολυ ακριβοτερα

 

Δεν με βολευει αυτο το στυλ, το ειπα και στην προηγουμενη σελιδα.

 

Εντωμεταξυ σε οποια ασυρματα και να μπω, βλεπω πολλα προβληματα με την συνδεση...Και δεν θελω να μπλεξω.

 

Οποτε με βλεπω να παιρνω τα airpods του 19' χωρις την ασυρματη θηκη στα 122 και τελος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε iPhone XS τι τσαμακι προτείνετε και ποιό κατάστημα το κάνει τοποθέτηση στην Αθήνα;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε iPhone XS τι τσαμακι προτείνετε και ποιό κατάστημα το κάνει τοποθέτηση στην Αθήνα;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με τύφλωσες πρωί πρωί.

Η λέξη είναι τζάμι οπότε λέμε και τζαμάκι και όχι τσάμι και τσαμάκι

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Σε iPhone XS τι τσαμακι προτείνετε και ποιό κατάστημα το κάνει τοποθέτηση στην Αθήνα;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν χρειαζεσαι καταστημα.

 

Υπαρχουν πλεον τζαμακια που κυκλοφορουν μαζι με συσκευη τοποθετησης πχ απο Spigen

https://www.skroutz.gr/s/20497878/Spigen-ALIGNmaster-Tempered-Glass-iPhone-11.html

Link to comment
Share on other sites

Με τύφλωσες πρωί πρωί.

 

Η λέξη είναι τζάμι οπότε λέμε και τζαμάκι και όχι τσάμι και τσαμάκι

Κεκτημένη ταχύτητα και τ9 αλλά ίσως είσαι και λίγο ευαίσθητος παραπάνω..

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν χρειαζεσαι καταστημα.

 

 

 

Υπαρχουν πλεον τζαμακια που κυκλοφορουν μαζι με συσκευη τοποθετησης πχ απο Spigen

 

https://www.skroutz.gr/s/20497878/Spigen-ALIGNmaster-Tempered-Glass-iPhone-11.html

Ευχαριστώ για την πρόταση σου.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν χρειαζεσαι καταστημα.

 

 

 

Υπαρχουν πλεον τζαμακια που κυκλοφορουν μαζι με συσκευη τοποθετησης πχ απο Spigen

 

https://www.skroutz.gr/s/20497878/Spigen-ALIGNmaster-Tempered-Glass-iPhone-11.html

Ευχαριστώ για την πρόταση σου. Θα κάνω έρευνα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα,

 

Εγώ έβαλα την συγκεκριμένη....

 

πολύ εύκολη τοποθέτηση...τέλεια εφαρμογή στην οθόνη...

 

Ενδιαφέρομαι για προστασία στις πίσω κάμερες..

Προτείνεται κάτι????

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε - μπορείτε να μου προτείνετε ένα φορτιστή για να μπορούμε να φορτίζουμε τα iphone του σπιτιού.

Και εγώ και η σύζυγος κουβαλάμε μαζί μας τους "μανίσιους" φορτιστές και θα ήθελα να πάρουμε έναν επιπλέον για να μην ασχολούμαστε βάλε βγάλε.

Δε θα ήθελα να ρισκάρω με αμφιβόλου ποιότητας φορτιστές, είναι τα 29 ευρώ μονόδρομος ή μπορώ να πάρω πχ έναν ANKER και παρότι δίνει έως 24watt να φορτίζω σωστά και τα 6s και 7.

Αυτόν (Anker PowerPort Mini Dual Wall Charger)είχα στο μυαλό μου

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια χαρά είναι ο φορτιστής που προτείνεις. Οι συσκευές θα τραβήξουν όσο ρεύμα είναι να τραβήξουν ανεξαρτήτως της δύναμης του φορτιστή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι και η βασική μου έγνοια, όχι επειδή μπορουν να δώσουν παραπάνω να πάρω τις μπαταρίες στο χέρι μετά από κανα εξάμηνο.

Κάτι που αναφέρουν σε site και youtube για usb dp certified ?

 

Belkin ή Anker σαν εταιρία; ή κάποια άλλη πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προτίμησε οποιοδήποτε αρκεί να είναι επώνυμο όπως τα brands που έχεις ήδη προτείνει. Ποιοτικά και value for money είναι κι αυτά της blitzwolf.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω με Belkin φορτιστες/καλωδια ημουν παντα ευχαριστημενος.

 

Δες και τον διπλο της Belkin.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Χτύπησα 2 Anker σαν αυτό που είχα βάλει στο Link και ένα καλώδιο από τα καινούρια τους για να δοκιμάσω (Anker iPhone Charging Cable, Powerline III Lightning), όλα μαζί 37 ευρώ με τα μεταφορικά.

Δεν είχαν Belkin σε καλή τιμή για να έπαιρνα έναν και έναν αλλά να πω την αλήθεια ότι καλώδιο έχω πάρει Anker έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Χτύπησα 2 Anker σαν αυτό που είχα βάλει στο Link και ένα καλώδιο από τα καινούρια τους για να δοκιμάσω (Anker iPhone Charging Cable, Powerline III Lightning), όλα μαζί 37 ευρώ με τα μεταφορικά.

Δεν είχαν Belkin σε καλή τιμή για να έπαιρνα έναν και έναν αλλά να πω την αλήθεια ότι καλώδιο έχω πάρει Anker έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος.

 

 

Και anker φοβερό after sales service

Ειχα πάρει ένα καλώδιο για το iPhone και για κάποιο λόγο εντός 2ετιας σταμάτησε να δουλεύει

Επί τόπου,χωρίς 2η κουβέντα μου έστειλαν καινούργιο

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Γεια σας ήθελα να ρωτήσω κάποιες συμβούλές για τα AirPods Pro !! Γενικότερα πως τα λειτουργείται ειδικά όσο αναφορά την μπαταρία ! Πως πρέπει να τα διατηρούμε γενικά όταν δεν θα τα χρησιμοποιούμε ;καλύτερα είναι τα έχουμε συνεχώς στην θήκη ή να τα αφήνουμε εκτός θήκης ; Είναι φυσιολογικό να τελειώνει η μπαταρία τους ενώ δεν τα χρησιμοποιώ , μπορώ κάπως να τα απενεργοποιώ για να μην τελειώνει η μπαταρία εφόσον δεν τα έχω σε λειτουργία ; Τέλος η λειτουργία του μετρητή μπαταρίας του είναι αξιόπιστη γιατί σε κάποια φάση μετά την πρώτη φόρτιση βέβαια ενώ άκουγα μουσική καμμία ώρα έγραφε ότι το αριστερό ακουστικό είχε 37% ενώ το δεξί 65% ; Ευχαριστώ

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ήθελα να ρωτήσω κάποιες συμβούλές για τα AirPods Pro !! Γενικότερα πως τα λειτουργείται ειδικά όσο αναφορά την μπαταρία ! Πως πρέπει να τα διατηρούμε γενικά όταν δεν θα τα χρησιμοποιούμε ;καλύτερα είναι τα έχουμε συνεχώς στην θήκη ή να τα αφήνουμε εκτός θήκης ; Είναι φυσιολογικό να τελειώνει η μπαταρία τους ενώ δεν τα χρησιμοποιώ , μπορώ κάπως να τα απενεργοποιώ για να μην τελειώνει η μπαταρία εφόσον δεν τα έχω σε λειτουργία ; Τέλος η λειτουργία του μετρητή μπαταρίας του είναι αξιόπιστη γιατί σε κάποια φάση μετά την πρώτη φόρτιση βέβαια ενώ άκουγα μουσική καμμία ώρα έγραφε ότι το αριστερό ακουστικό είχε 37% ενώ το δεξί 65% ; Ευχαριστώ

 

 

Σε αυτή την "κάποια φάση", μήπως μεσολάβησε κάποιο iOS update στο iPhone σου; Ρωτάω γιατί σε εμένα (AirPods 1) συμβαίνει αυτό (διαφορετική ένδειξη ανάμεσα στα δύο ακουστικά) αμέσως μετά από κάποια iOS updates (όχι όλα, αλλά αρκετά). Επανέρχεται μετά από un-pair / re-pair των ακουστικών με το κινητό.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα τα xiaomi haylou gt1 pro. Τα έχω μαζί με ένα ip11 και τα πάνε μια χαρά στη μεταξύ τους σχέση. Λοιπόν,τα ακούστηκα έχουν πολύ καλή αυτονομία,ήχο πολύ καλό ειδικά αν σκεφτείς ότι κοστίζουν 30€. Το μόνο θέμα που έχω είναι στις κλήσεις. Κάποιες φορές οι συνομιλητές μ δε με ακούν πολύ καλά. Δεν υπάρχει σωστή απομόνωση στους γύρω ήχους,και εμένα με ακούν με μια μεταξική χροιά. Έχετε να προτείνετε κάτι αξιόλογο ειδικά για ομιλία με ταβάνι τα 50€;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by Manosvasilakis
Link to comment
Share on other sites

Airpods(2019) ή galaxy buds+.

 

Ναι μεν ειναι πιο πανω απο το budget σου αλλα για μικροφωνο γενικα ειναι τα μονα που εχω ακουσει overall καλα λογια.

 

Επισης μπορεις να κοιταξεις και σε αγγελιες μηπως πετυχεις καμια καλη τιμη,οσο πιο κοντα στα χρηματα που διαθετεις.

 

Αξιζουν την υπερβαση και τα παραπανω χρηματα που θελει να μαζεψεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα τα xiaomi haylou gt1 pro. Τα έχω μαζί με ένα ip11 και τα πάνε μια χαρά στη μεταξύ τους σχέση. Λοιπόν,τα ακούστηκα έχουν πολύ καλή αυτονομία,ήχο πολύ καλό ειδικά αν σκεφτείς ότι κοστίζουν 30€. Το μόνο θέμα που έχω είναι στις κλήσεις. Κάποιες φορές οι συνομιλητές μ δε με ακούν πολύ καλά. Δεν υπάρχει σωστή απομόνωση στους γύρω ήχους,και εμένα με ακούν με μια μεταξική χροιά. Έχετε να προτείνετε κάτι αξιόλογο ειδικά για ομιλία με ταβάνι τα 50€;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη.

Εγώ είχα κάτι creative outlier (60 τα πήρα έκαναν 75+ απ ότι θυμάμαι)

δοκίμασα και κάτι άλλα που είχα από AKG αλλά πάντα κάτι με χαλούσε επειδή δεν γινόταν σωστά.

Νευρίασα και πήρα τα airpods pro και δεν το μετάνιωσα καθόλου :p

 

Πάρε τα κανονικά εσύ, όχι τα pro.

 

Αυτό που θέλω να σου πω είναι πως έσκασες ήδη 30 ευρώ για ακουστικά που δεν σου κάνουν, τώρα ζητάς να σου δώσουμε γνώμη για άλλα ακουστικά με ταβάνι τα 50...

ε πάρε τα απλά να ξεμπερδεύεις και πούλα αυτά που έχεις ήδη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Οι battery cases γενικά αξίζουν? Επίσης αν ναι οι original σε σχέση με OEM έχουν μεγάλη διάφορα ποιότητας?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...