Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ εχω παρει αυτό http://www.gearbest.com/iphone-cables-adapters/pp_234325.html και κάνει μια χαρά τη δουλειά του, δεν εχω καποιο παραπονο
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παίδες καλησπέρα. Κάποια πρόταση για δερμάτινη pouch θήκη για 7plus από Ελλάδα υπάρχει;
Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παίδες καλησπέρα. Κάποια πρόταση για δερμάτινη pouch θήκη για 7plus από Ελλάδα υπάρχει;

Δυστυχώς και εγώ ψάχνω αλλά τίποτα ιδιαίτερο! Αν πέσει κάτι στην αντίληψη σου έστω και από εξωτερικό πες μου αν το θυμηθείς !!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει δερμάτινη θήκη από την mediadevil, http://mediadevil.com/index.php/browse-by-device/apple/iphone-7-plus/artisanpouch-leather-pouch-case-apple-iphone-7-plus.html

Έχω μια γκρι με μπλέ ραφές και μια γκρι με ροζ ραφές. Είναι πολύ καλές και με έχουν βολέψει. Ακόμα και όταν έχω τα αυτοκόλλητα της dbrand βολεύει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει δερμάτινη θήκη από την mediadevil, http://mediadevil.com/index.php/browse-by-device/apple/iphone-7-plus/artisanpouch-leather-pouch-case-apple-iphone-7-plus.html

Έχω μια γκρι με μπλέ ραφές και μια γκρι με ροζ ραφές. Είναι πολύ καλές και με έχουν βολέψει. Ακόμα και όταν έχω τα αυτοκόλλητα της dbrand βολεύει.

Πολυ ωραίες φαίνονται! Όταν το κινητό είναι μέσα , περίσσευε καθόλου από τη πάνω πλευρά;

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραίες φαίνονται! Όταν το κινητό είναι μέσα , περίσσευε καθόλου από τη πάνω πλευρά;

Όχι δεν περισσεύει. Η θήκη είναι πιο ψηλά από το κινητό.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς τα solo 2 wireless; Ενδιαφέρομαι να ακούσω εμπειρία χρήσης πριν τα παραγγείλω!

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως σας φαίνεται αυτό το αξεσουάρ; χρηστικό δείχνει. Αν φορτίσω το κινητό με τα 2.1Α παίζει να γίνει ζημιά;

 

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/mpataries-power-banks/powerbank-trust-car-jump-starter-usb-10000-mah-24a-20944/prod8260580pp/

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως σας φαίνεται αυτό το αξεσουάρ; χρηστικό δείχνει. Αν φορτίσω το κινητό με τα 2.1Α παίζει να γίνει ζημιά;

 

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/mpataries-power-banks/powerbank-trust-car-jump-starter-usb-10000-mah-24a-20944/prod8260580pp/

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αν ειχες κανενα τηλεφωνο απο αυτα τα κινεζικα με κατι μπαταριες 6-7000mah ας το επαιρνες

Θα κουβαλας αυτο εδω για να φορτιζεις το iphone?

Ενα μικρο powerbank της ταξης των 3-4000mah πιστευω φτανει. Να εχει και φορητοτητα. 2 μισες φορτισεις να κανεις με ενα τετοιο powerbank εισαι ok

Τοσο μεγαλο θα σε βολεψει? Με καλωδια κιολας για αυτοκινητο?

Δες το παρακατω βιντεο ειναι κατι παρομοιο

 

Ειναι ενα αξεσουαρ που λογικα θα το εχεις παντα στο αυτοκινητο και Αν χρειαστει θα φορτιζεις και το κινητο. Εξω απο το αυτοκινητο πως να το χρησιμοποιησεις λιγο δυσχρηστο μου φαινεται

Η επιλογη δικη σου ειναι βεβαια.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως σας φαίνεται αυτό το αξεσουάρ; χρηστικό δείχνει. Αν φορτίσω το κινητό με τα 2.1Α παίζει να γίνει ζημιά;

 

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/mpataries-power-banks/powerbank-trust-car-jump-starter-usb-10000-mah-24a-20944/prod8260580pp/

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν εχουν προβλημα με την φορτιση δινει ρευμα ακριβως οπως ενα usb. Στα αλλα θα συμφωνησω με τον πανω :)

Link to comment
Share on other sites

anker powerbanks! τσεκαρε στο amazon 10.000Mah με 30€... και ειναι εγγυηση!!

 

οσο για την μπαταρια του αμαξιου που διαφημιζει ειναι μονο για :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

anker powerbanks! τσεκαρε στο amazon 10.000Mah με 30€... και ειναι εγγυηση!!

 

οσο για την μπαταρια του αμαξιου που διαφημιζει ειναι μονο για :lol::lol:

 

Έχω το μεγαλύτερο μοντέλο 50800 και είναι στο ίδιο μέγεθος. Δεν είναι καθόλου για γέλια. Με το αμάξι μου που έμεινα απο μπαταρία το έβαλα μπρος με τέτοια μπαταρία. Δεν ειναι να το κουβαλάς για να φορτίζεις το κινητό αλλά σε μια δύσκολη που έχει αδειάσει η μπαταρία στο κινητό σου μια χαρα θα σε βοηθήσει η μπαταριουλα αυτή

Link to comment
Share on other sites

Έχω το μεγαλύτερο μοντέλο 50800 και είναι στο ίδιο μέγεθος. Δεν είναι καθόλου για γέλια. Με το αμάξι μου που έμεινα απο μπαταρία το έβαλα μπρος με τέτοια μπαταρία. Δεν ειναι να το κουβαλάς για να φορτίζεις το κινητό αλλά σε μια δύσκολη που έχει αδειάσει η μπαταρία στο κινητό σου μια χαρα θα σε βοηθήσει η μπαταριουλα αυτή

 

Αυτό είπα κι εγώ. Είναι μια συσκευή που είναι αξεσουάρ αυτοκινήτου και κατα περίπτωση ίσως τύχει να φορτίσεις και το κινητό.

Όχι το αντίθετο όμως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είπα κι εγώ. Είναι μια συσκευή που είναι αξεσουάρ αυτοκινήτου και κατα περίπτωση ίσως τύχει να φορτίσεις και το κινητό.

Όχι το αντίθετο όμως

 

Τοτε δεν καταλαβα σωστα. Συγνωμη :)

Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι η αισθηση του tempered glass στο 6s για το 3D touch;

Αυτη τη στιγμη εχω μια ζελατινα στην οθονη, αλλα με ενδιαφερει να μην χασω καθολου την αισθηση στο 3D touch καθως το χρησιμοποιω αρκετα.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι η αισθηση του tempered glass στο 6s για το 3D touch;

Αυτη τη στιγμη εχω μια ζελατινα στην οθονη, αλλα με ενδιαφερει να μην χασω καθολου την αισθηση στο 3D touch καθως το χρησιμοποιω αρκετα.

 

Μην βάζεις καθόλου

Εγώ τα πέταξα. Ότι και να βάλεις χαλάει την αίσθηση. Και η Apple να έβαζε το ακριβώς ίδιο τζαμί από επάνω πάλι θα έχανε στην αφή. Άλλο ενα άλλο δυο

Φυσικά οποίος φοβάται για την ακεραιότητα της οθόνης εννοείται θυσιάζει λίγο από την ποιότητα. 169€ δεν είναι λίγα για να σου πέσει μια φορά και να το κλαις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Κανένα Bluetooth για μουσική ειδικά με έμφαση στην διάρκεια ζωής της μπαταρίας έχει να προτείνει κάποιος για το iPhone 7?
Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι η αισθηση του tempered glass στο 6s για το 3D touch;

Αυτη τη στιγμη εχω μια ζελατινα στην οθονη, αλλα με ενδιαφερει να μην χασω καθολου την αισθηση στο 3D touch καθως το χρησιμοποιω αρκετα.

Αν δεν βάλεις προστατευτικό στην οθόνη, θα βαράς το κεφάλι σου μετέπειτα.

Άποψή μου είναι να προτιμήσεις ένα επώνυμο Tempered Glass.

Εγώ έχω αυτό, από την πρώτη μέρα και είμαι ευχαριστημένος. Μπορεί η τιμή να είναι λίγο τσιμπημένη, αλλά η αίσθηση που έχει είναι καταπληκτική.

Δεν αλλοιώνει ούτε την απλή αφή, αλλά ούτε και το force touch.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μην βάζεις καθόλου

Εγώ τα πέταξα. Ότι και να βάλεις χαλάει την αίσθηση. Και η Apple να έβαζε το ακριβώς ίδιο τζαμί από επάνω πάλι θα έχανε στην αφή. Άλλο ενα άλλο δυο

Φυσικά οποίος φοβάται για την ακεραιότητα της οθόνης εννοείται θυσιάζει λίγο από την ποιότητα. 169€ δεν είναι λίγα για να σου πέσει μια φορά και να το κλαις

 

Εγω προσωπικα στο 5s εχω,και εχω το κεφαλι μου ησυχο.Πιστευω πως αξιζει το tempered glass για 10-20€ παρα να δωσω 170€ για αλλαγη οθονης.Οσο για θηκες TPU οπως αυτη που εχω εγω http://www.stoucky.gr/apple-accessories/apple-iphone-Θήκες-Κινητών/apple-thikes-tpu-silikones/transparent-clear-flex-tpu-gel-case-cover-for-iphone-5-5s-transparent.html?sort=p.price&order=ASC που την προτεινω για οσους θελουν διαφανη και φτηνη θηκη.Το πισω μερος ειναι σαν tempered glass και αρκετα ανθεκτικο.Αλλα το κακο απο το βαλε βγαλε ειναι οτι δεν καθεται καλα το καπακι των ακουστικων καθως και ξεκολλανε τα πλαινα.Για το ξεκολλημα προτεινω να παρετε μια κολλα στικ,να το κολλησετε καλα και να τα αφησετε να στεγνωσει.Εγω που τη φοραω τωρα παρολο που ζεσταινεται το κινητο η θηκη ειναι μια χαρα.Παρολο που τετοιου ειδους θηκες ειναι φτηνες,αξιζει να τις φτιαξετε αμα ειναι σε καλη κατασταση.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα στο 5s εχω,και εχω το κεφαλι μου ησυχο.Πιστευω πως αξιζει το tempered glass για 10-20€ παρα να δωσω 170€ για αλλαγη οθονης.

 

Δεν είπα αυτό.

Είπα αν δεν έχεις σκοπό να θυσιάσεις ποιότητα αφής τότε δεν βάζεις κανένα glass

Αν σκέφτεσαι ότι μπορεί να πάθει ζημιά η συσκευή τότε εκεί δεν σκέφτεσαι την ποιότητα της αφής χωρίς τίποτα. Αναγκαστικά θα βάλεις ενα glass αλλα η επιλογή μετα είναι ανάλογα τις προτιμήσεις και την τσέπη του καθενός

 

Εγώ πάντως ενα διάστημα έβαζα, μικρό βέβαια αλλα έβαζα.

Όμως δεν μ αρέσουν ήδη από καιρό και εδω και 3 χρόνια περίπου δεν χρησιμοποιώ

Το 6s το πήρα από ενα χρήστη εδω μέσα του forum και είχε επάνω ενα glass 2,5D

Ήταν καλό. Από άκρη σ άκρη άγγιζε την οθόνη. Την Τρίτη μέρα το πέταξα στα σκουπίδια και ησύχασα. Άλλη αίσθηση χωρίς τζαμί το κινητό. Όπως και χωρίς θήκη.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα αυτό.

Είπα αν δεν έχεις σκοπό να θυσιάσεις ποιότητα αφής τότε δεν βάζεις κανένα glass

Αν σκέφτεσαι ότι μπορεί να πάθει ζημιά η συσκευή τότε εκεί δεν σκέφτεσαι την ποιότητα της αφής χωρίς τίποτα. Αναγκαστικά θα βάλεις ενα glass αλλα η επιλογή μετα είναι ανάλογα τις προτιμήσεις και την τσέπη του καθενός

 

Εγώ πάντως ενα διάστημα έβαζα, μικρό βέβαια αλλα έβαζα.

Όμως δεν μ αρέσουν ήδη από καιρό και εδω και 3 χρόνια περίπου δεν χρησιμοποιώ

Το 6s το πήρα από ενα χρήστη εδω μέσα του forum και είχε επάνω ενα glass 2,5D

Ήταν καλό. Από άκρη σ άκρη άγγιζε την οθόνη. Την Τρίτη μέρα το πέταξα στα σκουπίδια και ησύχασα. Άλλη αίσθηση χωρίς τζαμί το κινητό. Όπως και χωρίς θήκη.

 

Εχω γνωστο που εχει 6s χωρις θηκη αλλη απολαυση αλλα η καμερα προεξεχει κι αυτο ειναι θεμα.Οσο για το γυαλι,το θεωρω απαραιτητο και δεν με ενοχλει καθολου.Συμφωνω μαζι σου οτι ειναι καλυτερη η αισθηση αλλα εγω παρολο που ειμαι προσεκτικος με τα κινητα,εχω ενα φοβο.Το λουμια που ειχα εφαγε μια γερη πτωση με την οθονη στην ασφαλτο απο εναμιση περιπου μετρο.Γι αυτο θελω να εχω το κεφαλι μου ησυχο.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εχω γνωστο που εχει 6s χωρις θηκη αλλη απολαυση αλλα η καμερα προεξεχει κι αυτο ειναι θεμα.Οσο για το γυαλι,το θεωρω απαραιτητο και δεν με ενοχλει καθολου.Συμφωνω μαζι σου οτι ειναι καλυτερη η αισθηση αλλα εγω παρολο που ειμαι προσεκτικος με τα κινητα,εχω ενα φοβο.Το λουμια που ειχα εφαγε μια γερη πτωση με την οθονη στην ασφαλτο απο εναμιση περιπου μετρο.Γι αυτο θελω να εχω το κεφαλι μου ησυχο.

 

Όλοι κάπως έτσι σκέφτονται.

Εγώ κοιτάω να προσέχω λίγο παραπάνω τι να κάνω

Ποτέ δεν ξέρεις όμως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα

Οtterbox defender Ή Spigen perfect armor? Ειναι στα ιδια λεφτα. 27€ με ενα εκπτωτικο κουπονι. Δεν θα την φοραω συνεχεια περισσοτερο το βουνο/χιονια κλπ.

 

απο το plusmobi.net

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Οtterbox defender Ή Spigen perfect armor? Ειναι στα ιδια λεφτα. 27€ με ενα εκπτωτικο κουπονι. Δεν θα την φοραω συνεχεια περισσοτερο το βουνο/χιονια κλπ.

 

απο το plusmobi.net

Δεν έχω καμία από τις 2 αλλά και οι 2 φαίνονται σκυλιά. Δεν νομίζω πως κάποια υπερέχει της άλλης.

Είδες κανένα συγκριτικό στο youtube ώστε να ακούσεις γνώμες;

Αν και οι 2 προσφέρουν την ίδια προστασία τότε διαλέγεις βάση του ποια σου αρέσει πιο πολύ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...