Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμμ... ίσως κάποιος που να χρησιμοποιεί θήκες σιλικόνης (ρώτα και στο thread του Desire όλο και κάποιος θα έχει ασχοληθεί με τα αξεσουάρ).. γιατί εγώ δεν είμαι καθόλου φαν των μόνιμων θηκών, προτιμώ τύπου pouch.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω ενα dock station JBL on stage II, δουλευει αψογα με το ipod touch , αλλα τωρα με το iphone 3GS που πηρα, μου εμφανιζεται μηνυμα στην οθονη του κινητου οτι δεν ειναι συμβατα μεταξυ τους, και ενω παιζει κανονικα μουσικη, δεν φορτιζεται η μπαταρια του κινητου.

Υπαρχει καμμια λυση για αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Λογικά τα 2 προιόντα έχουν διαφορετικό dock connector.Tι γενιάς είναι το touch?
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά τα 2 προιόντα έχουν διαφορετικό dock connector.Tι γενιάς είναι το touch?

 

το touch ειναι πρωτης γενιας.

Υπαρχει καποιο service της JBL στην Αθηνα, για να αλλαζα connector;

Link to comment
Share on other sites

Τότε έχουν διαφορετικό pinout,και είναι λογικό να μην υποστηρίζουν τις ίδιες λειτουργίες.

 

Αυτό που προτείνεις δεν γνωρίζω αν είναι αποδεκτό απο την(όποια)εταιρεία και κατ'επέκταση εφικτό.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξέρετε αν μπορώ να βρω στην Ελλάδα τη θήκη Reveal της Griffin?
Link to comment
Share on other sites

και μια που ο φιλος μιλησε για διαφανες θηκες

τι γνωμη εχετε για τις διαφανες της griffin, switheasy και ultacase?

εννοω ποια ειναι καλυτερη ποιοτικα

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Εγω παρηγγειλα απο το Amazone.uk ενα iPhone Mirror Screen Protector με ~8 ευρω. Δεν εχει εξοδα αποστολης και το περιμενω εν μεσω της εβδομαδας αυτης. Υπαρχει και μια αλλη εκδοση η οποια λεγεται Private Screen Protector και αποτρεπει τους διπλανους σου απο το να βλεπουν την οθονη τoy iPhone σου.

 

Skip to 7:40 για την Privacy Edition.

Skip to 9:40 για την Mirror Edition.

Κάποιο link για τη φιμέ ζελατίνα που είναι σαν καθρέφτης;:O

 

Ευχαριστώ!:rolleyes:

 

Τα ενσυρμάτα τα συνδέεις και σου κάνει άμεση εγκατάσταση κι έχεις radio χωρίς internet κλπ?

Τα ασύρματα συνδέονται μέσω bluetooth?

 

Όλα τα παραπάνω, ασύρματα και ενσύρματα, σε περίπτωση που χτύπησει το τηλέφωνο, απενεργοποιείται το radio και λειτουργεί ως hands-free?

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μια θήκη που υπάρχει για iPhone και στο πίσω μέρος φαίνεται σαν να έχει σταγόνες νερού, σαν να βράχηκε δηλαδή, έχουμε κάποιο link γι' αυτήν;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μια θήκη που υπάρχει για iPhone και στο πίσω μέρος φαίνεται σαν να έχει σταγόνες νερού, σαν να βράχηκε δηλαδή, έχουμε κάποιο link γι' αυτήν;

Μήπως εννοείς αυτή?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο link για τη φιμέ ζελατίνα που είναι σαν καθρέφτης;:O

 

Ευχαριστώ!:rolleyes:

Εκανα μια αναζητηση στο Plaisio : Click me! I dare ya...! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα στην παρέα

 

Αν είναι από σιλικόνη ή μαλακό πολυμερές (TPU) δεν είναι τόσο δραματικό το πράγμα καθώς οι σκληρές θήκες είναι αυτές που πάσχουν κυρίως. Πάντως θήκη Belkin εγώ δεν θα αγόραζα, και χώρια από αυτό οι περισσότερες διαφανείς, χρωματιστές ή γυαλιστερές θήκες για iPhone 4 πάσχουν από το ίδιο νεοπαρουσιασθέν πρόβλημα το οποίο και δεν έλαβε υπόψιν του σχεδόν κανένας κατασκευαστής θηκών. Την διάχυση του flash κατά τη φωτογράφιση. Ένα σοβαρό πρόβλημα που για την ώρα το έχουν σχεδόν σχεδόν όλα τα μοντέλα συμπεριλαμβανομένων διάσημων κατασκευαστών όπως Speck, Incipio, iSkin, ClearCase κλπ.

 

Επομένως ψάχνουμε για ματ, σκούρη και με μεγάλο οβάλ άνοιγμα στη θέση της κάμερας μέχρι τουλάχιστον να διορθώσουν όλοι οι κατασκευαστές τις δικές τους.

 

Θάνο τι λές γι αυτήν?

 

Πάντως πέρα απο το υλικό κατασκευής,παίζει ρόλο και η εφαρμογή και γενικότερα ο σχεδιασμός της θηκης.Αν υπάρχουν ανοίγματα και η θήκη μετακινείται επάνω στο σώμα της συσκευής,τότε τα σωματίδια σε συνδυασμό με τις κινήσεις της θήκης θα λειτουργούν σαν γυαλόχαρτο(άουτς!).Για τις θήκες με sliding parts δεν το συζητάμε,αυτές είναι όργανα βασανιστηρίου για τη συσκευή:p

 

Εγώ έχω καταλήξει σε θήκη υβριδικού τύπου,δηλαδή ένα λεπτό περίβλημα σιλικόνης που συγκρατείται αμετακίνητο στη θέση του από έναν "εξωσκελετό",απο πολυμερες.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

εχω δυο κωδικους εκπτωσης για zagg ενας για 50% και ενα για 40%.

οποιος ενδιαφερεται μου λεει:)

iphone classic 1.1.2 otb

iphone 3G 2.1

iphone 3GS 16GB white

iphone 4 16gb black:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Θάνο τι λές γι αυτήν?

 

Οδυσσέα αυτή είναι σιλικόνης. Θα σου πρότεινα καλύτερα κάποια από TPU που όντας λίγο σκληρότερη και πιο στιβαρή προστατεύει καλύτερα και δεν μαζεύει τη βρωμιά που μαζεύει η σιλικόνη.

 

Μέχρι αυτή τη στιγμή που μιλάμε οι καλύτερες TPU και με τα λιγότερα προβλήματα είναι οι iSkin Solo, οι Incipio NGP Matte και οι Speck Pixelskin HD.

 

Πάντως από ότι έχω διαπιστώσει, οι περισσότεροι κατασκευαστές φέτος "την πάτησαν" με το iPhone 4. Πέρισυ ήταν εύκολο γι'αυτούς να παρουσιάσουν νέες ή ανανεωμένες θήκες καθώς η φόρμα των 3GS, 3G αλλά και των iPhone πρώτης γενιάς ήταν ίδια. Φέτος όμως το design άλλαξε και προστέθηκε και το flash και σε αυτό τα έκαναν πραγματικά μαντάρα. Όλες σχεδόν οι θήκες, ειδικά αυτές με κόψιμο σχήματος "κλειδαρότρυπας" στην κάμερα και ακόμα χειρότερα οι διαφανείς και γυαλιστερές πάσχουν από flash haze με αποτέλεσμα οι φωτογραφίες με flash να μην βλέπονται. Άλλες πάλι πάσχουν στην εφαρμογή ειδικά του ON/OFF μπουτόν, με αποτέλεσμα να το πιέζουν συνεχώς ακόμα και όταν δεν το πατάς. Τέλος υπάρχουν φυσικά και αυτές που απλά κάνουν "χαρακτό" το τηλέφωνο οπότε δεν το συζητάμε.

 

Ήδη πολλοί κατασκευαστές όπως οι Speck, Incipio, iSkin, SGP και άλλοι ανανεώνουν τις θήκες τους με νέες revisions που κατά δήλωσή τους θα διορθώνουν τα πρώτα προβλήματα. Οπότε δεν θα έλεγα πως προς το παρόν είναι η καλύτερη περίοδος για αγορά ακόμα και των καλύτερων θηκών.

 

Παρεπιπτόντως έχω ήδη αγοράσει έξι θήκες (εκτός του bumper) και διαπίστωσα και ο ίδιος αυτά τα προβλήματα. Η μόνη από αυτές που δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα και που την αγόρασα μόνο και μόνο γι'αυτό το λόγο χωρίς να μου αρέσει το look της είναι η Speck Pixelskin HD. Τουλάχιστον δεν έχει flash haze και έχει άριστη εφαρμογή στο on/off ενώ είναι και από TPU κάτι που ήθελα μια και τις θεωρώ την ασφαλέστερη για το τηλέφωνο λύση.

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Μιας και συζητατε για θηκες,θηκη δεν προκειται να βαλω σε ενα τοσο ωραιο κινητο(ετσι κι αλλιως 1-2 χρονια θα το κρατησω)

προσωπικα θα του βαλω μονο screen protector εμπρος και ΠΙΣΩ(μιας και θα το ακουμπαω σε τραπεζια κτλ) και το μπροστα θα το εχω τωρα στις αρχες για λιγο καιρο και θα το βγαλω...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Μιας και συζητατε για θηκες,θηκη δεν προκειται να βαλω σε ενα τοσο ωραιο κινητο(ετσι κι αλλιως 1-2 χρονια θα το κρατησω)

προσωπικα θα του βαλω μονο screen protector εμπρος και ΠΙΣΩ(μιας και θα το ακουμπαω σε τραπεζια κτλ) και το μπροστα θα το εχω τωρα στις αρχες για λιγο καιρο και θα το βγαλω...:)

 

Δυστυχώς καλέ μου φίλε ακόμα και τα "ωραία" κινητά παύουν να είναι "ωραία" μετά την πρώτη πτώση τους. Και αν σε αυτό συνυπολογίσεις πως το γυαλί του iPhone 4 αν και από τα σκληρότερα υλικά στην φύση σπάνει τόσο εύκολα όσο δεν φαντάζεσαι, τότε η θήκη είναι μάλλον απαραίτητη για των "φρονίμων τα παιδιά". Γιατί δεν θα πρέπει να ξεχνάς, πως όσο προσεκτικός και αν είσαι το θέμα δεν είναι αν θα σου πέσει το iPhone αλλά το πότε θα συμβεί αυτό. :lol:

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς καλέ μου φίλε ακόμα και τα "ωραία" κινητά παύουν να είναι "ωραία" μετά την πρώτη πτώση τους. Και αν σε αυτό συνυπολογίσεις πως το γυαλί του iPhone 4 αν και από τα σκληρότερα υλικά στην φύση σπάνει τόσο εύκολα όσο δεν φαντάζεσαι, τότε η θήκη είναι μάλλον απαραίτητη για των "φρονίμων τα παιδιά". Γιατί δεν θα πρέπει να ξεχνάς, πως όσο προσεκτικός και αν είσαι το θέμα δεν είναι αν θα σου πέσει το iPhone αλλά το πότε θα συμβεί αυτό. :lol:

Απαξιω :nagger:

Και το πουλ-μουρ πως θα το κανουμε;:worry:

 

Περαν της πλακας,εχω μια διαφορετικη αποψη στο θεμα,μιας και τα κινητα εχουν γινει αναλωσιμα πιστευω πρεπει να τα χαιρομαστε και να μην μιζεριαζουμε με την παραμικρη γρατσουνια,δεν λεω βεβαια και να το πεταμε απο δω κι απο κει....το θεμα της πτωσης δεν με απασχολει να πω την αληθεια,,,προσεχω και το 3g δεν εχει φαει καμια πτωση,μονο εγω το πεταω ατσαλα σε τραπεζια,γραφεια κτλ...και στο κατω κατω δεν θα κατσω να σκασω αμα σπασει η οθονη σε κακη πτωση,θα την αλλαξω με καινουργια:)

 

Υ.Γ. θα του παρω μια υφασματινη-δερματινη θηκη μεταφορας οταν προκειται να πηγαινω παραλια και αλλες περιπτωσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

...μονο εγω το πεταω ατσαλα σε τραπεζια,γραφεια κτλ

 

Εσύ ξέρεις, αν και καλό θα ήταν να ξεχάσεις αυτές τις βάρβαρες συνήθειες με το iPhone 4. Το γυαλί με τις εκτεθειμένες ακμές του δεν αστειεύεται. :lol:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Στο iPhone 5 το γυαλι θα ειναι αλεξισφαιρο. Υπομονη μεχρι τοτε. :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Οδυσσέα αυτή είναι σιλικόνης. Θα σου πρότεινα καλύτερα κάποια από TPU που όντας λίγο σκληρότερη και πιο στιβαρή προστατεύει καλύτερα και δεν μαζεύει τη βρωμιά που μαζεύει η σιλικόνη......

 

Παρεξήγησες,εγώ την προτεινα για σενα,:lol: δεν πειράζει

 

Εγω φοράω στο 3GS μια "υβριδικη" με εξωσκελετό απο πολυκαρβονικό κι επικάλυψη πολυουρεθανης

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία θηκούλα αυτή που έχεις, δεν την είχα υπόψιν μου.

Δεν θα πάρεις όμως καμμιά ακόμα για το iPhone 4; :p

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Εγω φοράω στο 3GS μια "υβριδικη" με εξωσκελετό απο πολυκαρβονικό κι επικάλυψη πολυουρεθανης

Από απορρόφηση κραδασμών πώς πάμε με την παραπάνω πρόσοψη? Μπορώ να το "πετάω" άτσαλα στα τραπέζια που πάω για καφέ ή στο γραφείο??

Μου άρεσε πάρα πολύ και λέω να τη χτυπήσω! :happy:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θηκούλα αυτή που έχεις, δεν την είχα υπόψιν μου.

Δεν θα πάρεις όμως καμμιά ακόμα για το iPhone 4; :p

 

Με προβληματίζει το θέμα.Οκ,το 3GS είναι πλαστικούρα και η θήκη σχεδον το ομορφαίνει.

 

Το 4 όμως είναι μια συσκευή εκπάγλου καλλονής και φοβάμαι οτι θα μοιάζει με παπουτσωμένο γάτο.

 

Η μόνη που με ιντριγκάρει αισθητικά είναι η Vapor,της Element Case,

 

http://img704.imageshack.us/img704/2605/scaledvaporblack.jpg

 

που και πάλι δεν είναι δίχως μειονεκτήματα.

 

 

Από απορρόφηση κραδασμών πώς πάμε με την παραπάνω πρόσοψη? Μπορώ να το "πετάω" άτσαλα στα τραπέζια που πάω για καφέ ή στο γραφείο??

Μου άρεσε πάρα πολύ και λέω να τη χτυπήσω! :happy:

 

Δεν μπορώ να σου απαντήσω φίλε μου,διότι πολύ απλά δεν το χω ρίξει ποτέ-κι ούτε πρόκειται :p

 

,παντως υποτίθεται πως ο εξωσκελετός απορροφά τους κραδασμούς

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Την να την κάνεις Οδυσσέα την Vapor; Εδώ αυτοί που την πήραν την ξεφορτώνονται ενώ ο κατασκευαστής της πάει για λουκέτο.

Όμορφη οπτικά δεν λέω αλλά βρε αδελφέ μεταλλική θήκη επάνω από την κεραία; Μιλάμε για σκέτη θωράκιση "κλωβός Faraday" που ισοπεδώνει το σήμα ενώ και σαν κατασκευή δεν προσφέρει καμμιά ουσιαστική προστασία σε πιθανή πτώση καθώς δεν απορροφά την κρούση.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...