Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.switcheasy.com/products/RebelSerpent/productwindow/black/a.jpg

http://www.switcheasy.com/products/RebelSerpent/productwindow/black/c.jpg

Εγώ έβαλα αυτή την θήκη και πραγματικά είμαι πολύ ευχαριστημένος!

Όσοι την έχουν δει από κοντά με ρωτάνε από που την πήρα για να πάρουν και αυτοί!

Είναι απίστευτα προσεγμένη , αγκαλιάζει το iphone τέλεια ,

χωρίς να το μεγαλώνει πολύ και γενικά η συσκευασία περιέχει τα πάντα!

Μεταξύ άλλων , έχει βάση για να στέκεται το iphone ώστε να δεις multimedia υλικό ,

2 screen protector, κούμπωμα για την υποδοχή που φορτίζει (γενικά αν είναι κενό αυτό , γεμίζει σκόνες), κτλ....

ΌΛΑ είναι άριστης ποιότητας υλικά , μέχρι και η συσκευασία του είναι χλιδάτη!:)

Στo Fnac το πήρα (στο The Mall) ... 25-26ευρώ έχει κάπου!;)

http://www.switcheasy.com/products/RebelSerpent/full_size/03_a.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://www.switcheasy.com/products/RebelSerpent/productwindow/black/a.jpg

http://www.switcheasy.com/products/RebelSerpent/productwindow/black/c.jpg

Εγώ έβαλα αυτή την θήκη και πραγματικά είμαι πολύ ευχαριστημένος!

Όσοι την έχουν δει από κοντά με ρωτάνε από που την πήρα για να πάρουν και αυτοί!

Είναι απίστευτα προσεγμένη , αγκαλιάζει το iphone τέλεια , χωρίς να το μεγαλώνει πολύ και γενικά η συσκευασία περιέχει τα τα πάντα!

Μεταξύ άλλων , έχει βάση για να στέκεται το iphone ώστε να δεις multimedia υλικό , 2 screen protector, κούμπωμα για την υποδοχή που φορτίζει (γενικά αν είναι κενό αυτό , γεμίζει σκόνες), κτλ....

ΌΛΑ είναι άριστης ποιότητας υλικά , μέχρι και η συσκευασία του είναι χλιδάτη!:)

Στo Fnac το πήρα (στο The Mall) ... 25-26ευρώ έχει κάπου!;)

http://www.switcheasy.com/products/RebelSerpent/full_size/03_a.jpg

 

Πολύ Klingon αισθητική όμως ...

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Πολύ Klingon αισθητική όμως ...

 

:lol:... όχι ρε συ , βγαίνει και με λεία επιφάνεια από κάτω! (δες στο λινκ , στο προηγούμενο ποστ) Το συγκεκριμένο που πήρα της φώτο πάνω είναι σε limited κομμάτια , απλά το είδα ανοιχτό από κοντά , μιας και ένας υπάλληλος εκεί το είχε στο iphone του και έπαθα τρελό κόλλημα!:D

Γενικά πάντως σου δίνει την αίσθηση ότι και με αμάξι αν περάσεις από πάνω , δεν θα πάθει τίποτα! Πολύ στιβαρή κατασκευή!

Με μια σιλικόνης που είχα πάρει , πολύ χάλια ... ! Το έβαζα στην τσέπη και μερικές φορές που το τράβαγα έξω , η θήκη έβγαινε ! Άσε που ήταν σκονομαγνήτης!!!!:p

Link to comment
Share on other sites

http://www.switcheasy.com/products/RebelSerpent/productwindow/black/a.jpg

http://www.switcheasy.com/products/RebelSerpent/productwindow/black/c.jpg

Εγώ έβαλα αυτή την θήκη και πραγματικά είμαι πολύ ευχαριστημένος!

Όσοι την έχουν δει από κοντά με ρωτάνε από που την πήρα για να πάρουν και αυτοί!

Είναι απίστευτα προσεγμένη , αγκαλιάζει το iphone τέλεια , χωρίς να το μεγαλώνει πολύ και γενικά η συσκευασία περιέχει τα τα πάντα!

Μεταξύ άλλων , έχει βάση για να στέκεται το iphone ώστε να δεις multimedia υλικό , 2 screen protector, κούμπωμα για την υποδοχή που φορτίζει (γενικά αν είναι κενό αυτό , γεμίζει σκόνες), κτλ....

ΌΛΑ είναι άριστης ποιότητας υλικά , μέχρι και η συσκευασία του είναι χλιδάτη!:)

Στo Fnac το πήρα (στο The Mall) ... 25-26ευρώ έχει κάπου!;)

http://www.switcheasy.com/products/RebelSerpent/full_size/03_a.jpg

 

κι εγω μια τετοια ροζ εχω :)

:cool:
Link to comment
Share on other sites

 

Είναι αυτή που σου γέμισε το ασημί περίγραμμα μα γρατσουνιές;:lol:

Οι παλιές αγάπες πάνε στον παράδεισο τελικά...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Οι Invisible shield προσφέρουν έστω και στο ελάχιστο προστασία από μικρή πτώση; Γιατί έχω μια από σιλικόνη θήκη και θέλω να την αλλάξω γιατί μου φαίνεται ότι μεγαλώνει πολύ το iPhone

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Οι Invisible shield προσφέρουν έστω και στο ελάχιστο προστασία από μικρή πτώση;

 

Καμμιά απολύτως. Μόνο για επιφανειακές γρατζουνιές είναι κατάλληλες και τίποτα παραπάνω.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Απο clear cases τι θα προτείνατε ? ψάχνω μια πολύ λεπτή που να μη χαράζεται πανευκολα και να δείχνει μετα απο 2 βδομάδες χάλια...

 

Griffin i reveal

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω που να θέσω το ερώτημα, οπότε προτίμησα εδώ, καθώς στο θέμα για τα bluetooth ακουστικά δεν έλαβα απάντηση:

 

αναζητώ κάποιο bluetooth ακουστικό που να δουλεύει Ε-Ξ-ΑΙ-Ρ-Ε-Τ-Ι-Κ-Α με το iPhone 3GS. Έχω δοκιμάσει πολλά, αλλά η ακουστική ποιότητα είναι ΑΘΛΙΑ, ειδικά από την πλευρά του ανταποκριτή μου: όλοι παραπονιούνται ότι με ακούν στην καλύτερη περίπτωση με μεγάλη δυσκολία.

 

Θα προτιμούσα κάποιο που θα έχει τα εξής (με σειρά προτεραιότητας):

1. ΤΕΛΕΙΑ ακουστική.

2. Αναγνώριση καλούντος

3. Καλώδιο (για να μπορώ να μιλώ μέσα από το κράνος)

 

Προτάσεις?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω που να θέσω το ερώτημα, οπότε προτίμησα εδώ, καθώς στο θέμα για τα bluetooth ακουστικά δεν έλαβα απάντηση:

 

αναζητώ κάποιο bluetooth ακουστικό που να δουλεύει Ε-Ξ-ΑΙ-Ρ-Ε-Τ-Ι-Κ-Α με το iPhone 3GS. Έχω δοκιμάσει πολλά, αλλά η ακουστική ποιότητα είναι ΑΘΛΙΑ, ειδικά από την πλευρά του ανταποκριτή μου: όλοι παραπονιούνται ότι με ακούν στην καλύτερη περίπτωση με μεγάλη δυσκολία.

 

Θα προτιμούσα κάποιο που θα έχει τα εξής (με σειρά προτεραιότητας):

1. ΤΕΛΕΙΑ ακουστική.

2. Αναγνώριση καλούντος

3. Καλώδιο (για να μπορώ να μιλώ μέσα από το κράνος)

 

Προτάσεις?

 

Επειδή και εγώ είχα ένα πρόβλημα με το Bluetooth ακουστικό και το iPhone, θα σου πω το εξής: Πρώτα να ανοίγεις το Blutooth στο iPhone και μετά να ενεργοποιείς το bluetooth ακουστικό. Θα συνδέονται αυτόματα και δεν θα έχεις προβλήματα. Εγώ έτσι το έκανα.

 

Και έχω ένα samsung. Αν θέλεις μπορώ να ψάξω να στο βρω να σου δείξω ποιο είναι, αλλά δεν είναι με καλώδιο που θέλεις εσύ.;)

 

Θεωρητικά όλα θα σου κάνουν. Δεν θα έχεις πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το δουλεύω, αλλά το πρόβλημά μου δεν είναι το pairing μεταξύ των 2, αλλά η ποιότητα της σύνδεσης!! Δεν θέλω απλώς ακουστικό, θέλω ακουστικό που θα ακούω και θα με ακούνε ΑΨΟΓΑ!! Δεν με απασχολεί το κόστος, η ποιότητα της επικοινωνίας με απασχολεί...
Link to comment
Share on other sites

Έτσι το δουλεύω, αλλά το πρόβλημά μου δεν είναι το pairing μεταξύ των 2, αλλά η ποιότητα της σύνδεσης!! Δεν θέλω απλώς ακουστικό, θέλω ακουστικό που θα ακούω και θα με ακούνε ΑΨΟΓΑ!! Δεν με απασχολεί το κόστος, η ποιότητα της επικοινωνίας με απασχολεί...

 

Ψάξε το Motorola Endeavor HX1 μόλις έλθει στην Ελλάδα (αναμένεται πολύ σύντομα), είναι η εμπορική έκδοση του Invisio Q7 που αν το ψάξεις λίγο στο internet θα δεις περί τίνος πρόκειται (και η εταιρία Invisio / Nextlink και η τεχνολογία που χρησιμοποιεί).

 

Μόνο θέμα ότι δεν παίζει με ακουστικό σε καλώδιο αλλά είναι in-ear οπότε δεν ξέρω πως συμβιβάζεται με κράνος μηχανής.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτή που σου γέμισε το ασημί περίγραμμα μα γρατσουνιές;:lol:

Οι παλιές αγάπες πάνε στον παράδεισο τελικά...:lol:

 

αυτη ειναι η ᾽᾽τανα! :lol:

πλεον την χαρισα σε φιλο δεν την εχω.

ψαχνω αλλη και μαλλον η iSkin Solo ειναι η καλητερη.

 

αγαπουλα εσυ ετοιμασου του χρονου ετοιμαζω επιθεση πρωτα να ειμαστε καλα στο 4Τ.F1... :p

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η ᾽᾽τανα! :lol:

πλεον την χαρισα σε φιλο δεν την εχω.

ψαχνω αλλη και μαλλον η iSkin Solo ειναι η καλητερη.

 

αγαπουλα εσυ ετοιμασου του χρονου ετοιμαζω επιθεση πρωτα να ειμαστε καλα στο 4Τ.F1... :p

 

iSkin solo έχω μια λευκή στο 3Gs μου αυτό το διάστημα :rolleyes: , αρκετά ευχαριστημένος αλλά βαραίνει λίγο τη συσκευή :confused: , αντιθέτως στο 3G που έχω μια ifrogz είναι πούπουλο :p

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ψάχνω bt stereo! Υπάρχει...που να παίζει?

 

Καλημέρα :happy:

 

Κάτι σαν τα παρακάτω δηλαδή; :rolleyes:

 

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ναι.. thanks. Apple bt δεν έχει βγάλει τίποτα.. ετσι?! Υπάρχει κάτι που προτείνει για συμβατότητα 100%.
Link to comment
Share on other sites

@ ermis1975

 

εγω χρησιμοποιω ενα plantronics 925, που υπαρχει και στο store, στην επισημη σελιδα της apple.

συνεργαζεται αψογα και το pairing εγινε χωρις κοπο!

ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ...

 

Γιώργος

iPhone 3G S, 32GB, White, non JB

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω, δεν χρειάζεται κάποια συγκεκριμένη μάρκα. Από την στιγμή που το ακουστικό υποστηρίζει το πρωτόκολλο επικοινωνίας της συσκευής τελείωσε η δουλεία.;)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Ηρθα και γω εδω(σε αυτο το τοπικ:P) μηπως και μου απαντησει καποιος στις ακολουθες ερωτησεις:

1)Aπο τη στιγμη που υπαρχουν αυτοι οι φορητοι φορτιστες για το iphone, οπως αυτος Emergency Charger With LED Light for iPhone3Gs / iPod που ανεφερε καποιος πιο πανω,για ποιο λογο ολοι παραπονιουνται για την μπαταρια τοσο και απλα δεν κανουν τη δουλεια τους με αυτα?μηπως αλλοιωνουν την μπαταρια?μηπως θα δημιουργησει προβλημα στη συσκευη?ρωταω γιατι ενδιαφερομαι πολυ να παρω αλλα βλεπω οτι οι περισσοτεροι το προσπερνανε

 

2)μπορει καποιος να μου προτεινει ακουστικα για το 3gs που να υπαρχει και δεικτης fm?ο,τι πιο οικονομικο γνωριζετε θα με βοηθουσε πολυ!

και

3)εχω την ταση να ριχνω σχετικα πολυ τα κινητα μου(δεν εχω ιδεα πως,πραγματικα) ειναι καλο να παρω καποια θηκη σιλικονης?πχ ΑΥΤΗ-->http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/idotTech-Rubber-Case-iPhone-3G-White.htm

συγνωμη αν εγραψα πολλα και ευχαριστωωω:):):)

Η ταπεινοτητα σε κανει να αγαπησεις και να σεβαστεις το διπλανο σου..:!:
Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω, δεν χρειάζεται κάποια συγκεκριμένη μάρκα. Από την στιγμή που το ακουστικό υποστηρίζει το πρωτόκολλο επικοινωνίας της συσκευής τελείωσε η δουλεία.;)

 

dυστυχώς δεν είναι έτσι απλό... ακουστικά που δουλεύουν εξαιρετικά με όλα τα τηλέφωνα, μπορεί απλά να μην δουλεύουν με το iPhone...

 

τελικά κι εγώ καταλήγω στο Plantronics, προς το 975. Είναι τα μόνα χωρίς αρνητικά σχόλια ως προς την ακουστική τους, σε σχέση με το iPhone πάντα, για να μην παρεξηγούμαι... Και το αναμενόμενο motorola που πρότεινε φίλος πιο πάνω, και αυτό με το iPhone παρουσιάζει πολλά προβλήματα.

 

Θα ήθελα όμως με την ευκαιρία να ρωτήσω αυτούς που έχουν το 925 ή 975, καλά ρε παιδιά, πώς τα κουβαλάτε? Δεν τα χάνετε σε κάποια τσέπη ή κάτι? Δεν υπάρχει κάποια μέθοδος για να τα κρεμάς στο λαιμό ή κάπως τελος πάντων??

Link to comment
Share on other sites

2)μπορει καποιος να μου προτεινει ακουστικα για το 3gs που να υπαρχει και δεικτης fm?ο,τι πιο οικονομικο γνωριζετε θα με βοηθουσε πολυ!

και

3)εχω την ταση να ριχνω σχετικα πολυ τα κινητα μου(δεν εχω ιδεα πως,πραγματικα) ειναι καλο να παρω καποια θηκη σιλικονης?πχ ΑΥΤΗ-->http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/idotTech-Rubber-Case-iPhone-3G-White.htm

συγνωμη αν εγραψα πολλα και ευχαριστωωω:):):)

 

2) Οικονομικό και να δουλεύει με το iPhone 3GS άψογα... αυτό θέλω πραγματικά να το δώ! :lol:

3) Η μόνη θήκη που βρήκα για να αντιμετωπίσει κανείς τις πτώσεις είναι μία carbon (πραγματικό carbon, ούτε "τύπου" carbon, ούτε βαμμένο στύλ carbon, ούτε πλαστικό βαφτισμένο carbon). Την πήρα από την αμερική το καλοκαίρι, είναι hand-made και μου στοίχισε περίπου 110 δολλάρια (με τα μεταφορικά). Αρκεί να σου πώ ότι μου ήρθε μέσα σε τρια διαφορετικά πλαστικά σακουλάκια!! Βέβαια, σκέφτομαι να τη δώσω γιατί δεν είμαι φαν του σπορ με τις θήκες. Αλλωστε το τηλέφωνό μου είναι μονίμως μέσα σε μία τσέπη (σακάκι, μπουφάν, ενίοτε παντελόνι) ή τσαντάκι...

Link to comment
Share on other sites

110???ποτε μου δε θα εδινε τοσα,ουτε και λιγοτερα ουτε για θηκη ουτε για κατι αλλο που εχει να κανει με κινητο!να μου πεις εσεις εχετε τα δικα σας κολληματα και εμεις τα δικα μας(αντρες-γυναικες,αγορια-κοριτσια,παρτο οπως θες)

δηλαδη δεν υπαρχουν ακουστικα ρε παιδιαα?γκρρ

Η ταπεινοτητα σε κανει να αγαπησεις και να σεβαστεις το διπλανο σου..:!:
Link to comment
Share on other sites

110???ποτε μου δε θα εδινε τοσα,ουτε και λιγοτερα ουτε για θηκη ουτε για κατι αλλο που εχει να κανει με κινητο!

 

:lol: και να φανταστείς ότι δεν τα έδωσα για να προστατέψω το κινητό... αλλά γιατί μου αρέσει πάρα πολύ η τριχρωμία του γκρί που κάνει το πραγματικό carbon!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...