Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν πάρω το iPhone ένας από τους μεγάλους μου προβληματισμούς ήταν τι θα γίνει αν ξεμείνω από μπαταρία. Τώρα που το έχω και το δουλεύω κάθησα και σκέφτηκα τις περιπτώσεις που θα μου χρειαστεί λίγο ρεύμα παραπάνω σε περίπτωση που είμαι στο όριο ή έχει κλείσει.

 

Αυτές είναι να κάνω κανά τηλεφώνημα, να δω μια πληροφορά στο interet π.χ. τηλέφωνο/διεύθυνση και να δω την θέση μου στο google maps. Με αυτό το σκεπτικό έψαχνα για κατί μικρό να το έχω πάντα μαζί μου για τέτοιες περιπτώσεις και το βρήκα:

 

Emergency Charger With LED Light for iPhone3Gs / iPod, παίρνει 2 αλκαλικές μπαταρίες τύπου ΑΑ, που τις βρίσκεις παντού και φορτίζει μια χαρά το iPhone, το δοκίμασα σήμερα που το παρέλαβα.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Πριν πάρω το iPhone ένας από τους μεγάλους μου προβληματισμούς ήταν τι θα γίνει αν ξεμείνω από μπαταρία. Τώρα που το έχω και το δουλεύω κάθησα και σκέφτηκα τις περιπτώσεις που θα μου χρειαστεί λίγο ρεύμα παραπάνω σε περίπτωση που είμαι στο όριο ή έχει κλείσει.

 

Αυτές είναι να κάνω κανά τηλεφώνημα, να δω μια πληροφορά στο interet π.χ. τηλέφωνο/διεύθυνση και να δω την θέση μου στο google maps. Με αυτό το σκεπτικό έψαχνα για κατί μικρό να το έχω πάντα μαζί μου για τέτοιες περιπτώσεις και το βρήκα:

 

Emergency Charger With LED Light for iPhone3Gs / iPod, παίρνει 2 αλκαλικές μπαταρίες τύπου ΑΑ, που τις βρίσκεις παντού και φορτίζει μια χαρά το iPhone, το δοκίμασα σήμερα που το παρέλαβα.

 

Πολύ έξυπνη συσκευή και καλή κίνηση καθώς και πρόταση :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Emergency Charger With LED Light for iPhone3Gs / iPod, παίρνει 2 αλκαλικές μπαταρίες τύπου ΑΑ, που τις βρίσκεις παντού και φορτίζει μια χαρά το iPhone, το δοκίμασα σήμερα που το παρέλαβα.

 

Εξαιρετική πρόταση, φθηνό και δωρεάν αποστολή σ' όλο το κόσμο, μέχρι 30 Νεομβρίου! Το παρήγγειλα κι εγώ. :)

 

Δε θέλω να ξεμείνω στο ερημονήσι με σήμα, αλλά χωρίς ...μπαταρία. Έστω και με τέτοια συντροφιά. Το μόνο πρόβλημα θα 'ναι, να βρει κανείς αλκαλικές μπαταρίες... :p

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Χμ όταν το παρήγγειλα εγώ την προηγούμενη βδομάδα ίσχυε 3$ η χρέωση. Μικρό το κακό βέβαια.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο θα ηθελα να μαθω, αν και ψηνομαι για το tomtom car kit....ειναι ομως λιγο ακριβο...:X
Link to comment
Share on other sites

http://us.kensington.com/html/17546.html

 

βασικο της πλεονεκτημα οτι δεχεται και Iphone με θηκη.Βασικα φαινεται ασχημη με αυτο τον τεραστιο βραχιονα αλλα το καλο της ειναι οτι στηριζεται ευκολα και στους αεραγωγους,δειτε το πως σε ενα βιντεακι που εχει καπου εκει μεσα.Η ιδια εταιρια βγαζει και ενα μοντελο που καθεται πανω στο ταμπλο το οποιο ειναι πιο ομορφο κατα τη γνωμη μου.Οι κριτικες που παιρνουν αυτες οι βασεις ειναι πολυ καλες.Προσωπικα παντως και εγω δεν ξερω τι να παραγγειλω για βαση...μαλλον ομως με κοβω για αυτη λογω της θηκης που δεν χρειαζεται να βγαζεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να προτείνει κάποιος μιά βάση για το iphone για αυτοκίνητο.

 

Για κοιταξε και αυτη.

 

Και ενα review της βασης.

 

http://www.youtube.com/watch?v=itI4CiPdJew&feature=player_embedded

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Γνωριζει κανεις αν το i-tech radio ειναι πληρως συμβατο με το iphone?Αν ας πουμε δουλευουν τα κουμπια προηγουμενο-επομενο στη μουσικη..

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Γνωριζει κανεις αν το i-tech radio ειναι πληρως συμβατο με το iphone?Αν ας πουμε δουλευουν τα κουμπια προηγουμενο-επομενο στη μουσικη..

Ευχαριστω!

 

Αν μιλάς για το i.Tech Clip D-Radio , ναι είναι συμβατό με τα iPhones

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.

 

Κάτοχος πρόσφατα του iphone και ξεκινάω απο αξεσουάρ:

 

1. Σκέφτομαι μια θήκη που θα στηρίζεται οριζόντια απο την ζώνη του παντελονιού (κάτι σαν καου μπόυς...), αλλά θάθελα κάτι διακριτικό.

2. Όσα συνηθισμένα ακουστικά απο μπ3 φωνα έχω δοκιμάσει με έχουν απογοητεύσει. Δεν μπορώ να τα προσαρμόσω καλά στα αυτιά και μου πέφτουν. Υπάρχει καμιά λύση; (όχι για τα αυτιά!)

3. Πως συνδέεται με εξωτερικά ηχεία, με ένα απλο στερεοφωνικό σύστημα για παράδειγμα.

 

Θα ήμουν υπόχρεος για οποιαδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Για κοιταξε και αυτη.

 

Και ενα review της βασης.

 

http://www.youtube.com/watch?v=itI4CiPdJew&feature=player_embedded

 

Δεν μου φαίνεται της προκοπής.

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.

 

Κάτοχος πρόσφατα του iphone και ξεκινάω απο αξεσουάρ:

 

1. Σκέφτομαι μια θήκη που θα στηρίζεται οριζόντια απο την ζώνη του παντελονιού (κάτι σαν καου μπόυς...), αλλά θάθελα κάτι διακριτικό.

2. Όσα συνηθισμένα ακουστικά απο μπ3 φωνα έχω δοκιμάσει με έχουν απογοητεύσει. Δεν μπορώ να τα προσαρμόσω καλά στα αυτιά και μου πέφτουν. Υπάρχει καμιά λύση; (όχι για τα αυτιά!)

3. Πως συνδέεται με εξωτερικά ηχεία, με ένα απλο στερεοφωνικό σύστημα για παράδειγμα.

 

Θα ήμουν υπόχρεος για οποιαδήποτε.

 

 

Καλησπέρα και καλώς όρισες :)

 

 

Προσωπικές μου προτάσεις :rolleyes: , με λίγο ψάξιμο θα βρεις και εναλλακτικές λύσεις.

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Είχα έναν κινέζικο dual usb φορτιστή αυτοκινήτου ο οποίος τελικά δεν φορτίζει το μηλόφωνο. Επειδή είμαι κοντά σε MediaMarkt αν πάω εκεί θα βρω κάποιον επώνυμο π.χ. belkin, griffin κλπ;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Πρόσφατα απόκτησα κι εγώ το δικό μου iPhone και είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη συσκευή μέχρι στιγμής.

 

Όπως και στο προηγούμενό μου κινητό, (Mio A701), ψάχνω για όλα τα Accessories που μου είναι χρήσιμα.

Το τελευταίο που προτείνετε, (Emergency Charger With LED Light for iPhone3Gs / iPod),

είναι ένα από αυτά που μου τράβηξαν την προσοχή και θέλω να σας ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει

να το χρησιμοποιήσετε με επαναφορτιζόμενες μπαταρίες, εκτός απ' τις αλκαλικές που προτείνεται.

 

Ελπίζω να έχει δοκιμάσει ή να μπορεί να δοκιμάσει κάποιος και να μας πει.

 

Ευχαριστώ

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Πρόσφατα απόκτησα κι εγώ το δικό μου iPhone και είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη συσκευή μέχρι στιγμής.

 

Όπως και στο προηγούμενό μου κινητό, ψάχνω για όλα τα Accessories που μου είναι χρήσιμα.

Το τελευταίο που προτείνετε, (Emergency Charger With LED Light for iPhone3Gs / iPod),

είναι ένα από αυτά που μου τράβηξαν την προσοχή και θέλω να σας ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει

να το χρησιμοποιήσετε με επαναφορτιζόμενες μπαταρίες, εκτός απ' τις αλκαλικές που προτείνεται.

 

Ελπίζω να έχει δοκιμάσει ή να μπορεί να δοκιμάσει κάποιος και να μας πει.

 

Ευχαριστώ

 

Το πρώτο πράγμα που δοκίμασα ήταν με επαναφορτιζόμενες οι οποίες όμως δεν ήταν στο full και δεν φόρτιζε, τις έβαλα για φόρτιση αλλά ξέχασα να τις ξαναδοκιμάσω, τώρα που μου το θύμισες θα το δω και θα σου απαντήσω αν και δεν νομίζω να τα καταφέρουν. Είναι πολύ ιδιότροπο το iPhone όσον αφορά την φόρτιση.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Εμένα με "ανησυχεί" η χαμηλότερη τιμή τάσης στις επαναφορτιζόμενες,

που είναι 1.2V από 1.5V που είναι αυτή των απλών ή αλκαλικών.

Η συσκευή θέλει στο σύνολο 3V και 2 επαναφορτιζόμενες θα μας δώσουν μόλις 2.4!!!

 

Υποτίθεται ότι τα αυξημένα mAh κάπως εξισώνουν την κατάσταση

αλλά σίγουρα εξαρτάται κι από τη συσκευή που της χρησιμοποιεί.

 

Περιμένω με ενδιαφέρον τα νέα σου... :whistle:

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Εμένα με "ανησυχεί" η χαμηλότερη τιμή τάσης στις επαναφορτιζόμενες,

που είναι 1.2V από 1.5V που είναι αυτή των απλών ή αλκαλικών.

Η συσκευή θέλει στο σύνολο 3V και 2 επαναφορτιζόμενες θα μας δώσουν μόλις 2.4!!!

 

Υποτίθεται ότι τα αυξημένα mAh κάπως εξισώνουν την κατάσταση

αλλά σίγουρα εξαρτάται κι από τη συσκευή που της χρησιμοποιεί.

 

Περιμένω με ενδιαφέρον τα νέα σου... :whistle:

 

Το δοκίμασα τελικά με τις επαναφορτιζόμενες sanyo που έχω 1.2V και φόρτισε κανονικά, αλλά φαντάζομαι θα είναι για λιγότερη ώρα από τις κλασσικές 1.5V.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Αν δε σου κάνει κόπο, τσέκαρε περίπου πόσο αντέχει!

Θεωρώ πολύ σημαντικό παράγοντα τη χρήση τέτοιων μπαταριών.

 

Σ΄ευχαριστώ για το χρόνο που διέθεσες, όπως και να 'χει... :)

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω κάποια πράγματα να έρθουν απ΄έξω και όταν γίνει αυτό, θα ποστάρω λεπτομέρειες εδώ.

 

Μέχρι τότε όμως, δείτε αυτό:

http://www.zagg.com/invisibleshield/apple-iphone-3g-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php

 

http://www.zagg.com/images/products/full/FGAPLIPHONE2FB.jpg

 

Πρόκειται για την αόρατη προστασία (invisibleSHIELD™) για iPhone 3G/3Gs (και όχι μόνο!) από την ZAGG.

 

Έχει και βίντεο στην σελίδα που μπορείτε να δείτε την αξία του.

Διάφανη προστασία, (ειδικά για το ευαίσθητο πίσω μέρος της συσκευής),

που δε χαλάει στο ελάχιστο τη φινέτσα, το μέγεθός και γενικά την αισθητική του iPhone...

 

Οδηγίες εγκατάστασης εδώ:

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς από σας?

 

Υ.Γ.: Ένα ενδιαφέρον στοιχείο, είναι η δυνατότητα αγοράς μεμονωμένα της μπροστινής, της πίσω μεμβράνης

ή της Full Body έκδοσης για προστασία ολόκληρης της συσκευής ;)

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Γνωστές οι Invisible Shield και κυκλοφορούν για πολλές συσκευές και τις έχουν και πολλοί (μια αναζήτηση στο φόρουμ θα σου αποφέρει πολλά αποτελέσματα για του λόγου το αληθές).

 

Προσωπικά δεν θα έβαζα ΠΟΤΕ κάτι τέτοιο πάνω σε συσκευή μου απλά και μόνο γιατί κολλάει πάνω της και δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει όταν πας να τη βγάλεις. Αλλά κόλλα πάνω στο Iphone δε θα έβαζα (όπως δεν έβαλα και στο HD, το diamond και άλλα)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα. Θεωρώ αυτονόητο ότι δεν αφήνει κάτι, σε περίπτωση που θες να το βγάλεις.

Τουλάχιστον αυτό λέγεται επίσημα. Γι' αυτό άλλωστε ζητώ και τη γνώμη σας.

Περίμενα, (αφού υπάρχει σχετικό θέμα), να αναφερόταν εδώ κάποιος

αλλά αφού όπως λες έχει συζητηθεί αλλού, θα ψάξω για πληροφορίες...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα. Θεωρώ αυτονόητο ότι δεν αφήνει κάτι, σε περίπτωση που θες να το βγάλεις.

Μη θεωρείς τίποτα αυτονόητο.. :)

 

Και όταν μιλάμε για το τι αφήνει πίσω, εννοούμε σε συσκευές που το φοράνε πάνω από κάνα μήνα έτσι; Να έχει πάρει κάποιο τη συσκευή, να το πέρασε και μετά από ένα χρόνο για να το πουλήσει να χρειάστηκε να το βγάλει.. Τέτοιες εμπειρίες σε ενδιαφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα. Θεωρώ αυτονόητο ότι δεν αφήνει κάτι, σε περίπτωση που θες να το βγάλεις.

Τουλάχιστον αυτό λέγεται επίσημα. Γι' αυτό άλλωστε ζητώ και τη γνώμη σας.

Περίμενα, (αφού υπάρχει σχετικό θέμα), να αναφερόταν εδώ κάποιος

αλλά αφού όπως λες έχει συζητηθεί αλλού, θα ψάξω για πληροφορίες...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Η αληθεια ειναι οτι αφηνει κατι υπολειματα,τα οποια με ενα πανακι,οταν την ξεκολησεις φευγουν.Το αρνητικο για μενα ειναι οτι μετα απο χρηση σε λευκο iphone για περιπου ενα μηνα,αρχισε και κιτρινιζε και δεν μου αρεσε αισθητικα.

 

Ετσι την εβγαλα και εβαλα την θηκουλα της Moshi η οποια ειναι παρα πολυ λεπτη,χωρις να αλλοιωνει την αισθητικη του τηλεφωνου.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

...όταν μιλάμε για το τι αφήνει πίσω, εννοούμε σε συσκευές που το φοράνε πάνω από κάνα μήνα έτσι; Να έχει πάρει κάποιο τη συσκευή, να το πέρασε και μετά από ένα χρόνο για να το πουλήσει να χρειάστηκε να το βγάλει.. Τέτοιες εμπειρίες σε ενδιαφέρουν.

 

Προφανώς... :)

 

Η αληθεια ειναι οτι αφηνει κατι υπολειματα,τα οποια με ενα πανακι,οταν την ξεκολησεις φευγουν.Το αρνητικο για μενα ειναι οτι μετα απο χρηση σε λευκο iphone για περιπου ενα μηνα,αρχισε και κιτρινιζε και δεν μου αρεσε αισθητικα.

 

Αν την είχες για μεγάλο χρονικό διάστημα, τότε σημαίνει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα.

Διευκρίνισέ το αν θες. Επίσης, (μιας και τη είχες), η πίσω μεμβράνη είναι ένα ενιαίο κομμάτι?

και μέχρι πιο σημείο ακριβώς καλύπτει τη συσκευή?

Μέχρι το χώρισμα ας πούμε του πίσω κέλυφους με το νίκελ ή καλύπτει και το νίκελ.

Το ρωτάω αυτό γιατί με απασχολεί το βάλε βγάλε της συσκευής σε συγκεκριμένη θήκη, holders, κλπ.

 

...εβαλα την θηκουλα της Moshi η οποια ειναι παρα πολυ λεπτη,χωρις να αλλοιωνει την αισθητικη του τηλεφωνου.

 

Κάπου την έχω ξαναδεί αυτή. Είναι πολύ ωραία.

Για πες μου όμως, εξέχει καθόλου στο μπροστινό μέρος της συσκευής ή όχι.

Είναι μια λεπτομέρεια που μπορεί να αποβεί σωτήρια, σε περίπτωση πτώσης...

Με λίγα λόγια, αν ακουμπήσεις το iPhone ανάποδα σε επίπεδη επιφάνεια,

ακουμπάει το τζάμι ή περιμετρικά η θήκη?

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...