Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χρειαζομαι αποτοξινωση ενα διαστημα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7168756#post7168756

Συχρονιζει και με το PB.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα παιδιά.Εδώ και λίγο καιρό μου ζητάει συνέχεια τον κωδικό απο την Apple και ότι επαφή βάζω δεν ενημερώνετε το iCloud.Βάζοντας τον κωδικό μου βγάζει αξιόπιστη συσκευή στο iPad και ένα νούμερο αλλά στο iPhone τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Λίγο δύσκολα να βρεις με αυτά τα χρήματα.

Εγώ το άφηνα στο συρτάρι και για 20-50€ ευρώ δεν το έδινα ειδικά το 4s

Το καίω που λέει ο λόγος αλλά όχι και για 50€

Ακόμα κρατάει σαν συσκευή μπορείς να το δουλέψεις για τηλέφωνο δεν είναι για πέταμα

 

Σε κατάσταση καινούργιου το έχω ακόμα φίλε μου το 4s και θα συμφωνήσω μαζί σου. Ακόμα λειτουργεί απροβλημάτιστα και το χρησιμοποιώ καθημερινά πλέον, τους τελευταίους μήνες (όχι τόσο για τηλέφωνα, όσο για κάποιες εφαρμογές που θέλω να τρέχουν πολλές ώρες). Όσο δεν έχει κανένα ψεγάδι και η μπαταρία του δουλεύει πάρα πολύ καλά, δεν περνά από το μυαλό σου να το πουλήσεις (τόσα χρόνια μετά και είναι σαν καινούργιο). Το ίδιο ισχύει και για τα 3G/3GS που έχω. Δεν είναι πλέον για πολλά πολλά τα τελευταία, όταν όμως τα έχεις σε άριστη κατάσταση, προτιμάς να τα κρατήσεις στην συλλογή σου.

Edited by florinaperis

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για αλλαγή μπαταρίας 3GS έχετε να προτείνετε κάποιο σωστό μάστορα στην Αθήνα (κατά προτίμηση βόρεια) ή έστω απο που να αγοράσω μόνος μια μπαταρία και να την αλλάξω με τη βοήθεια βιντεο οδηγού; Έχει την αυθεντική του επάνω και δεν έχει ανοιχτεί ποτέ.

 

Για την ιστορία, το 3GS το είχα πάρει τέλη του 2009 και μέχρι τέλος του 2013 που πήγα σε 5S ήταν η κύρια και μοναδική μου συσκευή, το είχα λιώσει.

Απο την αλλαγή στο 5S μέχρι και προχθες με χρήσεις σαν mp3-spotify player/ security cam και άλλα τέτοια παρόμοια, μόλις παρέδωσε η μπαταρία του και δε φορτίζει πια με αποτέλεσμα να μην ανοίγει η συσκευή. Το βρίσκω αρκετά εντυπωσιακό και νομίζω τα έβγαλε τα λεφτά του και με το παραπάνω! :)

Link to comment
Share on other sites

Για αλλαγή μπαταρίας 3GS έχετε να προτείνετε κάποιο σωστό μάστορα στην Αθήνα (κατά προτίμηση βόρεια) ή έστω απο που να αγοράσω μόνος μια μπαταρία και να την αλλάξω με τη βοήθεια βιντεο οδηγού; Έχει την αυθεντική του επάνω και δεν έχει ανοιχτεί ποτέ.

 

Τίποτα; :(

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν παρακολουθεί κανένας το θέμα...:lol:

 

Με ένα γρήγορο ψάξιμο βρηκα αυτό...

 

Φαίνεται σοβαρό, έχει πολλά υποκαταστήματα, μου φαίνεται φυσιολογική η τιμή που λέει, δίνει εγγύηση.

 

Αν ψάξεις λίγο ακόμα θα βρεις πιστεύω και άλλα.

 

Αν πάλι θες να την αλλάξεις μόνος κοίτα εδώ...

 

 

Δεν έχω δοκιμάσει τίποτα από αυτά διότι έχω φίλο που θα μου φτιάξει ότι θέλω, όταν το χρειαστώ :)

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

:)

 

Ευχαριστω για το ενδιαφερον σου.

 

Για αλυσιδες τυπου ired κλπ εχω διαβασει μονο ιστοριες φρικης γιαυτο ειπα να ρωτησω εδω μηπως υπηρχε απο καποιον προσωπικη εμπειρια σε καποιο εργαστηριο με σωστη δουλεια.

 

Ισως δοκιμασω μονος μου την αλλαγη, δεν ηξερα οτι κυκλοφορουν ακομα μετα απο τοσα χρονια ανταλλακτικα ετσι ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι ιστορίες έχεις ακούσει αλλά αν είναι σωστοί στο θέμα εγγύησης τότε δεν πιστεύω ότι πρέπει να φοβάσαι κάτι.

 

Αν γκουγκλάρεις "αλλαγή μπαταρίας iphone 3gs" θα σου βγάλει αρκετά αποτελέσματα... ψάχτο.

 

Το να την αλλάξεις μόνος σου εμπεριέχει ρίσκο...

 

Πρέπει κατ' αρχήν να δεις πολλά βιντεάκια διότι υπάρχουν πράγματα που μερικοί δεν τα δείχνουν και μπορεί να κάνεις κάποια ζημιά ανεπανόρθωτη, π.χ και κοπεί κάποια καλωδιοταινία

 

Κατά δεύτερο η μπαταρία που θα πάρεις, αν έχει κάποιο πρόβλημα?

 

Τέλος πάντων εσύ αποφασίζεις:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...