Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου έχει τύχει κ εμένα κ στο 2G και στο 3G... Δε χρειάζεται αυτό με τη μπατονέτα. Απλά συνέδεσε πάλι τα ακουστικά, play και stop ένα τραγούδι από το iPod.app και μετά αφαίρεσε τα.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου έχει τύχει κ εμένα κ στο 2G και στο 3G... Δε χρειάζεται αυτό με τη μπατονέτα. Απλά συνέδεσε πάλι τα ακουστικά, play και stop ένα τραγούδι από το iPod.app και μετά αφαίρεσε τα.

 

θα σου φανει ηλιθιο...αλλα δεν εχω ουτε ενα τραγουδι ουτε ενα βιντεο στο τηλεφωνο..μονο για ομιλια τα χρειαστηκα μεσω skype και γιαυτο τα εβαλα.Αλλα με την μπατονετα ειδα οτι μου εκανε δουλεια..:) τελος παντων θα βαλω ενα τραγουδι και θα κανω και την δικια σου λυση ..

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

εχω ενα iphone με διαλυμενη οθονη. δε ξερω αν εχει καποιο αλλο προβλημα. θελω να παω σε καποιο μαγαζι να το ελεγξουν. γνωριζεται καποιο μαγαζι στο κεντρο της αθηνας η σε καποιο κοντινο προαστιο να το δωσω? αν γνωριζεται καποιο αξιοπιστο εννοω διοτι δε θελω να μπλεξω με ασχετους. ουτε βεβαια να το στειλω μεσω βονταφον και να το παρω πισω μετα απο ενα μηνα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

εχω ενα iphone με διαλυμενη οθονη. δε ξερω αν εχει καποιο αλλο προβλημα. θελω να παω σε καποιο μαγαζι να το ελεγξουν. γνωριζεται καποιο μαγαζι στο κεντρο της αθηνας η σε καποιο κοντινο προαστιο να το δωσω? αν γνωριζεται καποιο αξιοπιστο εννοω διοτι δε θελω να μπλεξω με ασχετους. ουτε βεβαια να το στειλω μεσω βονταφον και να το παρω πισω μετα απο ενα μηνα.

http://www.iphonerepair.gr/%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AE-iphone-3g.html

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, γνωρίζετε τι είναι το error 28;

Τι σημαίνει; Μου το βγάζει όταν πάω να κάνω update/restore.

Κάποια λύση; (εκτός από το να το πάω για φτιάξιμο)

Link to comment
Share on other sites

Google is your friend....:p

 

Έχεις πολλές αναφορές γιαυτό....

 

Βάλε στο search (iphone error 28) :)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Μπορει να μου πει κανείς αν το 3gs μπορεί να δεχτεί τη sim ενος συμβατικού κινητου?

 

γιατι να μην μπορει?κανονικη σιμ παιρνει οπως κ ολα τα κινητα (το 4 παιρνει μονο microsim)

Link to comment
Share on other sites

Για σας έχω μια ερώτηση. Έχει αναφερθεί πάλι αλλά λόγω λιγου χρόνου δεν μπορώ να το ψάξω πριν. Θέλω να δώσω ένα 3GS. Για να σβήσω όλες τις επαφές μου-σημειώσεις και υπενθυμίσεις ώστε να το δώσω πρέπει να κάνω restore και setup us new, η μόνο restore και setup θα κάνει αυτός που θα το πάρει;
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κάνεις restore και να μην το σετάρεις μετά, οπότε αυτός που θα το πάρει, θα το βάλει στον υπολογιστή του και θα το κάνει setup as a new device, ή να πας στο General - Reset - Delete all content. και να το κάνει εκείνος restore και set-up..

Η πρώτη λύση είναι η καλύτερη ..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

γιατι να μην μπορει?κανονικη σιμ παιρνει οπως κ ολα τα κινητα (το 4 παιρνει μονο microsim)

Δηλαδή έχω το 3gs που παίρνει την κανονική sim. Εάν πάρω το 4 θα πρέπει να προμηθευτώ άλλη sim; Και εάν ναι πως γίνεται; Εγώ έχω wind, θα τους πω να μου δώσουν άλλη κάρτα sim micro; Υπάρχει τέτοια κάρτα εδώ στην Ελλάδα;

 

Μπορείς να το κάνεις restore και να μην το σετάρεις μετά, οπότε αυτός που θα το πάρει, θα το βάλει στον υπολογιστή του και θα το κάνει setup as a new device, ή να πας στο General - Reset - Delete all content. και να το κάνει εκείνος restore και set-up..

Η πρώτη λύση είναι η καλύτερη ..

ΟΚ ευχαριστώ για την πληροφορία

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,χρησιμοποίησε την Πολλαπλή παράθεση !
Link to comment
Share on other sites

παιδια τη τελευταια εκδοση λειτουργικου τη 4,2 αν θυμαμαι σωστα ειναι ok στο 3gs; παρουσιαστηκε καποιο αρνητικο;; η να τη περασω;επισης ενα iphone 8gb πως ξεχωριζεις αν ειναι το 3g h το 3gs;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έχω το 3gs που παίρνει την κανονική sim. Εάν πάρω το 4 θα πρέπει να προμηθευτώ άλλη sim; Και εάν ναι πως γίνεται; Εγώ έχω wind, θα τους πω να μου δώσουν άλλη κάρτα sim micro; Υπάρχει τέτοια κάρτα εδώ στην Ελλάδα;

Κανονικά, πηγαίνεις σε ένα κατάστημα του παρόχου σου και ζητάς microSIM.

Βέβαια γίνεται και με πατέντα, κόβωντας την κανονική σου SIM αλλά όσο να 'ναι παίρνεις ένα ρίσκο.

 

παιδια τη τελευταια εκδοση λειτουργικου τη 4,2 αν θυμαμαι σωστα ειναι ok στο 3gs; παρουσιαστηκε καποιο αρνητικο;; η να τη περασω;επισης ενα iphone 8gb πως ξεχωριζεις αν ειναι το 3g h το 3gs;

Αναβάθμισε άφοβα, ΕΚΤΌΣ κι αν θέλεις να κάνεις jailbreak. Τότε θα σου πρότεινα να περιμένεις λίγο μέχρι να βγει το untethered jailbreak.

Τώρα πλέον βγάζουν 3G με 8GB ενώ παλιότερα ήταν μόνο 16GB & 32GB.

Κατά βάση το ξεχωρίζεις από το ότι το 3G δεν τραβάει video σε αντίθεση με το 3G.

Κι ένα link για να τσεκάρεις περισσότερες διαφορές.:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

παιδια τη τελευταια εκδοση λειτουργικου τη 4,2 αν θυμαμαι σωστα ειναι ok στο 3gs; παρουσιαστηκε καποιο αρνητικο;; η να τη περασω;

 

Τίποτε άξιο αναφοράς.

 

 

επισης ενα iphone 8gb πως ξεχωριζεις αν ειναι το 3g h το 3gs;

 

Υπάρχει κι οπτική διαφορά:Στην περίπτωση του 3GS,οι εγγραφες κάτω απο το apple logo,στο οπίσθιο μέρος της συσκευής είναι επιχρωμιωμένες όπως το ίδιο το logo,ενώ στο 3G δεν είναι.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 3GS. Μετά την 4.2.1 αναβάθμιση παρατήρησα ότι μειώθηκε η διάρκεια της μπαταρίας. Είναι τυχαίο ή έχει να κάνει με την τελευταία αναβάθμιση; Δεν είναι j/b και δεν το είχα παρατηρήσει σε προηγούμενες αναβαθμίσεις
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβάθμιση επανέφερες όλες τις προσωπικές ρυθμίσεις που είχες και πριν?Ειδικά όσες σχετίζονται με energy saving?(ασύρματα δίκτυα,push,location services κτλ)
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα στην τελευταία έκδοση firmware 4.2.1 . Στα αναβαθμισμένα έχει ότι μπορείς να κάνεις εντύπωση ασύρματα χωρίς drivers . Προσπαθώ λοιπόν να κάνω εκτύπωση στον hp με wifi και στο iphone μου λέει ότι δεν βρίσκει εκτυπωτή . Κάνω κάτι λάθος ή χρειάζεται κάποια ρύθμιση που δεν την ξέρω .Ευχαριστώ
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα στην τελευταία έκδοση firmware 4.2.1 . Στα αναβαθμισμένα έχει ότι μπορείς να κάνεις εντύπωση ασύρματα χωρίς drivers . Προσπαθώ λοιπόν να κάνω εκτύπωση στον hp με wifi και στο iphone μου λέει ότι δεν βρίσκει εκτυπωτή . Κάνω κάτι λάθος ή χρειάζεται κάποια ρύθμιση που δεν την ξέρω .Ευχαριστώ

Προς το παρόν, δεν υποστηρίζεται από όλους τους εκτυπωτές.

Τι μάρκα και μοντέλο εκτυπωτή έχεις;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν, δεν υποστηρίζεται από όλους τους εκτυπωτές.

Τι μάρκα και μοντέλο εκτυπωτή έχεις;

 

Έτσι εξηγείται. Το μοντέλο είναι HP officejet J6410. Υπάρχει κάπου λίστα εκτυπωτών ;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Έτσι εξηγείται. Το μοντέλο είναι HP officejet J6410. Υπάρχει κάπου λίστα εκτυπωτών ;

 

Εδώ η λίστα με τους συμβατούς της HP.Προφανώς θ'ανανεώνεται με την πάροδο του χρόνου.

 

Εναλλακτικά,υπάρχουν και πλάγιες οδοί αξιοποίησης του feature.Με κάθε επιφύλαξη.;)

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ η λίστα με τους συμβατούς της HP.Προφανώς θ'ανανεώνεται με την πάροδο του χρόνου.

 

Εναλλακτικά,υπάρχουν και πλάγιες οδοί αξιοποίησης του feature.Με κάθε επιφύλαξη.;)

 

Δεν είναι μεγάλη η λίστα για HP . Ευχαριστώ πάντως.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα καινουργιος στην κατηγορια iPhone στο my phone ειμαι 2 χρονια αλλα στην κατηγορια των nokia n97 mini, 5800ΧΜ. Αυτα με τον προλογο θα ηθελα λοιπον τα φωτα σας. 1ον Πηρα εχτες απο το you (U) ενα iPhone 3GS απο πισω λοιπον πανω στην ζελατινα ειχε ενα μικρο αυτοκολητακι που ελεγε Εισαγωγεας-Διανομεας Vodafone-Panafone S.A ρωτω λοιπον υπαρχει περιπτωση η συσκευη να ειναι vodafone live με λογοτυπα και τα λοιπα παρελκομενα που συνηθιζει η vodafone στης συσκευες της; για αυτο και δεν το ξεσφραγισα ακομα. 2ον Η συσκευη iPhone 3GS το λειτουργικο της ειναι το ιδιο με του 4 ετσι μου ειπαν οτι ειναι το ios4 και 3ον Σαν επιλογη την κρινετε καλη και εαν αχετε και καποια tips να μου προτεινετε; Σας ευχαριστω παρα πολυ εκ των πρωτερων.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι vodafone live το ιφον φιλε μου ουτε να εχει κανενα μενου vodafone.H απλ δεν επιτρεπει καμια παρεμβαση στο λειτουργικο της,δεν επιτρεπει καν το λογοτυπο ξενης εταιριας πανω στη συσκευη.οσον αφορα το λειτουργικο ειναι ιδιο στο 3gs με του 4 εκτος απο καποιες λειτουργιες που δεν ειναι και πολυ σημαντικες. Σαν επιλογη ειναι αριστη.Ειναι γρηγορο και αξιοπιστο τηλεφωνο. Edited by APOSTOLO
Link to comment
Share on other sites

Με καποιους γνωστους που συζητουσα την επλογη μου μου ειπαν οτι το σερβις ειναι αθλιο σαν υποστηρηξη και οτι αν σου προκυψει θεμα με την μπαταρια δεν ειναι σαν τα αλλα που τα ανοιγεις την πετας και βαζεις καινουργια συν του οτι σαν εγγυηση εχει 1 χρονο ενω ολες οι αλλες εταιριες σου δινουν 2
Link to comment
Share on other sites

Με καποιους γνωστους που συζητουσα την επλογη μου μου ειπαν οτι το σερβις ειναι αθλιο σαν υποστηρηξη και οτι αν σου προκυψει θεμα με την μπαταρια δεν ειναι σαν τα αλλα που τα ανοιγεις την πετας και βαζεις καινουργια συν του οτι σαν εγγυηση εχει 1 χρονο ενω ολες οι αλλες εταιριες σου δινουν 2

 

Η αλήθεια είναι ότι μια μικρή γρατζουνια να έχει μπορεί να στο βγάλουν εκτός εγγύησης. Το έκαναν σε φίλο . Ο χρόνος της εγγύησης σε μένα μου είπαν για δυο χρόνια. Άμα τους κράξεις μετά το χρόνο θα στο βάλουν στην εγγύηση .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...