Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ από χτες να την κατεβάσω ... κι όλο errors μου βγάζει και με πετάει εκτός iTunes ...

έχει τύχει σε κανέναν άλλο ... ;

 

Δοκιμασε πρωι πρωι που δεν εχει κινηση. Σημερα την εβαλα εγω. Μπορω να πω οτι η μπαταρια κραταει περισσοτερο (η δειχνει σωστοτερα :lol: )

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χθες κατέβασα και εγκατέστησα κανονικά. Μήπως είναι φορτωμένοι οι servers σήμερα;

 

Δοκιμασε πρωι πρωι που δεν εχει κινηση. Σημερα την εβαλα εγω. Μπορω να πω οτι η μπαταρια κραταει περισσοτερο (η δειχνει σωστοτερα :lol: )

 

Από το μεσημέρι, έχει φτάσει 2 φορές στο 80% και μου έβγαλε session time out!!

:( Θα το δοκιμάσω και αργότερα .. κι αύριο το πρωί ... ελπίζω να κατέβει ..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Από το μεσημέρι, έχει φτάσει 2 φορές στο 80% και μου έβγαλε session time out!!

:( Θα το δοκιμάσω και αργότερα .. κι αύριο το πρωί ... ελπίζω να κατέβει ..

 

Πριν από μισή ώρα αναβάθμισα το 3Gs της κόρης και τώρα το 3G της συζύγου, μήπως φταίει κάτι με τις ρυθμίσεις σου του internet;

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Πριν από μισή ώρα αναβάθμισα το 3Gs της κόρης και τώρα το 3G της συζύγου, μήπως φταίει κάτι με τις ρυθμίσεις σου του internet;

 

Δεν ξέρω, να σου πω την αλήθεια το σκέφτηκα κι αυτό .. μιας και βρίσκομαι σε εστία αγγλικού πανεπιστημίου .. και ξέρω ότι υπάρχουν κάποια firewalls,κτλ .. και το δίκτυο δεν είναι και το καλύτερο δυνατό .. και τέτοιες ώρες είναι υπεεεερ-φορτωμένο!

πάντως δεν είχα ποτέ άλλοτε προβλήματα ούτε με iTunes ούτε και με κάποιο άλλο πρόγραμμα .. θα δείξει ... το έβαλα μία τελευταία φορά τώρα .. αν κατέβει έχει καλώς .. αλλιώς βλέπουμε.....

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

http://img208.imageshack.us/img208/4057/img0139.png

Επιτέλους Normal RAM...!! Like 3GS... :P

 

Πως μπορώ να μεταφέρω όλα τα αρχεία του Cydia από το / στο /var...?

Μπορώ να πάρω όλα τα προγράμματα και να τα βάλω στο /var και να φτιάξω συμβολικά link με το iFile..? Η δεν θα ανάψει μετά..? Απλά έχω 107ΜΒ μόνο ελεύθερα στο /root...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπορούμε να κάνουμε jb με την 3.1.3??
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπορούμε να κάνουμε jb με την 3.1.3??

 

Απ'οτι μου φαινεται, ακομα ΟΧΙ..!

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως υπολογιζω το data plan? Μονο τα δεδομενα που κατεβαζω ή το αθροισμα αυτων που ανεβαζω και κατεβαζω..?

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως υπολογιζω το data plan? Μονο τα δεδομενα που κατεβαζω ή το αθροισμα αυτων που ανεβαζω και κατεβαζω..?

 

άθροισμα και των δύο!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, κατέβηκε τελικά χτες αργά το βράδι (μετά από καμιά δεκαριά προσπάθειες!).. και τώρα σε 5 λεπτάκια θα έχω την 3.1.3 στο iPhone μου ..

thanks για τη βοήθεια!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, κατέβηκε τελικά χτες αργά το βράδι (μετά από καμιά δεκαριά προσπάθειες!).. και τώρα σε 5 λεπτάκια θα έχω την 3.1.3 στο iPhone μου ..

thanks για τη βοήθεια!

Άντε ποιος στη χάρη σου, τώρα που λύθηκε και το bug στα Γιαπωνέζικα!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια πολλές φορές οταν δεχομαι εμαιλ γραμμένα στα ελληνικά μου τα βγάζει "κινέζικα" και δεν μπορώ να τα διαβάσω. Εχει κάποια ρύθμιση να κάνω στο safari που δεν ξέρω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

Να ρωτήσω κάτι... Όταν κατεβάζω εφαρμογές (ή podcasts, το ίδιο κάνει) από το τηλέφωνο, αν πάω να το συγχρονίσω με το itunes, μου τις σβήνει και περνάει μέσα αυτές που είχα συγχρονίζει από παλιά. Υπάρχει κάποια ρύθμιση στο πρόγραμμα, να μην κάνει overwrite το τηλέφωνο αλλά το itunes?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

Να ρωτήσω κάτι... Όταν κατεβάζω εφαρμογές (ή podcasts, το ίδιο κάνει) από το τηλέφωνο, αν πάω να το συγχρονίσω με το itunes, μου τις σβήνει και περνάει μέσα αυτές που είχα συγχρονίζει από παλιά. Υπάρχει κάποια ρύθμιση στο πρόγραμμα, να μην κάνει overwrite το τηλέφωνο αλλά το itunes?

 

Θα πρέπει να έχεις δηλώσει το ίδιο itunes account στο τηλέφωνο και στο pc, πράγμα που υποπτεύομαι ότι δεν έχει γίνει αφού εμφανίζεται αυτή η συμπεριφορά.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να έχεις δηλώσει το ίδιο itunes account στο τηλέφωνο και στο pc, πράγμα που υποπτεύομαι ότι δεν έχει γίνει αφού εμφανίζεται αυτή η συμπεριφορά.

Αρχικά να σε ευχαριστήσω για την απάντηση.

Είναι δηλωμένος ο ίδιος λογαριασμός.

Αναγκάζομαι να έχω το sync applications & podcasts στο off γιατί κάθε φορά που το προσπάθησα μου τα έσβησε όλα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να σε ευχαριστήσω για την απάντηση.

Είναι δηλωμένος ο ίδιος λογαριασμός.

Αναγκάζομαι να έχω το sync applications & podcasts στο off γιατί κάθε φορά που το προσπάθησα μου τα έσβησε όλα...

 

Δεν είναι φυσιολογικό αυτό. Εφόσον είναι τα πράγματα έτσι, επειδή όλες οι εφαρμογές που είναι κατεβασμένες από το store μπορούν να ξανακατέβουν, ίσως πρέπει να το ξαναστήσεις και να τις επαναφέρεις για να συγχρονίζουν πια.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν ο Γερμανός προμηθεύεται τις συσκευές από τα κεντρικά του ή από την Cosmote;

Διότι περιμένω ένα 3GS 32GB black και ενώ μου λένε από το κατάστημα ότι έγινε η παραγγελία, αναμένουν διότι δεν υπάρχει στις αποθήκες τους!

Συσκευές 16GB έχουν... αλλά 32GB αναμένονται, είπαν. O Γερμανός φέρνει ελληνικές συσκευές;

Edited by alcateluser
Link to comment
Share on other sites

Γιατι μας βγαζει αυτο το error εφοσον τελειωνει το κατεβασμα της καινουργιας ενημερωσης???Μαλλον δεν ειμαι ο μονος δοκιμαζω απο χ8ες και σημερα παλι τα ιδια...φταει το οτι μαλλον ολοι μαζι προσπαθουν να το κατεβασουν η τρεχει κατι αλλο??

 

ΥΓ το ρημαδι κατεβαινει ολο 100% και μετα μου βγαζει το error sension time out.... αντε ξανακατεβαζε σαν τον $%# ξανα

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

εγω την κατεβασα προχτες την νεα version χωρις προβληματα.

 

Ενα προβληαμ που εχω δει εγω ειναι το εξης. Σε καποιες επαφες εχω περασει και φωτογραφια. Οταν λοιπον κανω restore το backup μετα απο upgrade, μπερδευονται οι φωτογραφιες σε ασχετες επαφες και αναγκαζομαι να παινω χειροκινητα να τις σβηνω απο την επαφη.

 

Καποιο μικρο bug.....

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θελει ενας φιλος να παρει το 3G 8GB και δε ξερω τι ακριβως προσφερει μια και εχω το 3GS μπορει να μου πει καποιος αν τελικα μπορει να βαλει εφαρμογη για καταγραφη video?? Επισης ολα τα 3G λογικα εχουν τη παλια Bootrom σωστα?? Τελος γνωριζει κανεις ποιο firmware θα εχει? Ελπιζω τη 3.1.2 γιατι δε θελει να παει στη 3.1.3 για ευνοητους λογους ;)
Link to comment
Share on other sites

Επειδη θελει ενας φιλος να παρει το 3G 8GB και δε ξερω τι ακριβως προσφερει μια και εχω το 3GS μπορει να μου πει καποιος αν τελικα μπορει να βαλει εφαρμογη για καταγραφη video?? Επισης ολα τα 3G λογικα εχουν τη παλια Bootrom σωστα?? Τελος γνωριζει κανεις ποιο firmware θα εχει? Ελπιζω τη 3.1.2 γιατι δε θελει να παει στη 3.1.3 για ευνοητους λογους ;)

 

Υπάρχει πρόγραμμα για εγγραφή video ναι.. Πάντως δεν πιστεύω ότι συμφέρει αυτή η αγορά καθόλου.. με 100 ευρώ παραπάνω παίρνει το 3Gs...

Η διαφορά του 3G με το 3Gs (16) είναι 100 ευρώ

Η διαφορά του 3Gs (16) kαι 3Gs (32) είναι πάλι 100 ευρώ..

 

Δηλαδή τα 8 gb ''χρεώνονται'' 100 ευρώ... Αλλά αν πας από τα 16 του 3Gs στα 8 του 3G είναι -100 ευρώ αλλά με πολύ λιγότερες δυνατότης, αρκετά πιο αργό , χάλια κάμερα κτλ κτλ...

Link to comment
Share on other sites

...αν και εχω το επαναστατικο n900... εδω και 1 εβδομαδα περιπου ειμαι και εγω κατοχος ενος 3gs...(δε μπαινω στη διαδικασια της συγκρισης γιατι ειναι δυο εντελως διαφορετικα τηλ με διαφορετικες φιλοσοφιες)...το νεο μου τηλ(never JB :) ) ειναι αγορασμενο απο Μοσχα αλλα μοντελο χονκ-κονγκ (mc131zp)...παραξενο dna...δωρο απο τη φιλη μου (χεχεχε)...

 

...μεχρι στιγμης ολα καλα....

 

....σχετικα με τη 3.1.3 και τη μπαταρια....η μονη διαφορα που εχω παρατηρησει εινα οτι τωρα τελειωνει η φορτιση 30-40 λεπτα πιο γρηγορα (εγω παντα αφηνω να παει κατω απο 5% η μπαταρια και μετα ξεκινω νεα φορτιση παντα μεχρι το τελος)

 

καποιες αποριες.....

- στο about- version εμφανιζει 3.1.3(7Ε18) αυτο στη παρενθεση τι σημαινει ?...

- οταν γραφω ενα review για εφ/γη στο itunes (...τα κανω ολα σωστα) και το ποσταρω...αυτο δεν εμφανιζεται ποτε στα reviews της εφαρμογης ουτε στo ιστορικο των reviews στον a/c μου...τι συμβαινει ??

- στις εφαρμογες που υπαρχει δυνατοτητα διαμορφωσης ενος μενου (πχ ΤΑ ΝΕΑ) τα εικονιδια ενω μετακινουνται δεν μπαινουν στη θεση που τα πηγαινω και γυριζουν πισω στην αρχικη τους θεση..!!...

- οταν τελειωνει η φορτιση της μπαταριας το βγαζουμε αμεσως απο τη μπριζα η ειναι προτιμοτερο να το αφηνουμε περισσοτερο και ποσο..?...

 

- απο Alex0077 : "Kι εγώ είχα κάποιο πρόβλημα με τη μπαταρία.. Πιο πολύ βέβαια επιφανειακό μόλις πέρασα την 3.1.3 και με ένα restore είναι μια χαρά.. Μπορεί να μην είχε γίνει σωστά η εγκατάσταση του νέου software και κάπου να κόλλησε.."

...οταν λες restore τι εννοεις και πως το κανουμε ? μπορουμε να του ξαναπερασουμε το ιδιο firmware ξανα ?

 

...ευχαριστω και sorry εαν κουρασα...:)

 

Υ.Γ. μεταξημας... προτιμω το iphone απο το n900 (εαν και ημουν τρελλαμενος μαζι του πριν το παρω :worry: )

Link to comment
Share on other sites

...αν και εχω το επαναστατικο n900... εδω και 1 εβδομαδα περιπου ειμαι και εγω κατοχος ενος 3gs...(δε μπαινω στη διαδικασια της συγκρισης γιατι ειναι δυο εντελως διαφορετικα τηλ με διαφορετικες φιλοσοφιες)...το νεο μου τηλ(never JB :) ) ειναι αγορασμενο απο Μοσχα αλλα μοντελο χονκ-κονγκ (mc131zp)...παραξενο dna...δωρο απο τη φιλη μου (χεχεχε)...

 

...μεχρι στιγμης ολα καλα....

 

....σχετικα με τη 3.1.3 και τη μπαταρια....η μονη διαφορα που εχω παρατηρησει εινα οτι τωρα τελειωνει η φορτιση 30-40 λεπτα πιο γρηγορα (εγω παντα αφηνω να παει κατω απο 5% η μπαταρια και μετα ξεκινω νεα φορτιση παντα μεχρι το τελος)

 

καποιες αποριες.....

 

- οταν τελειωνει η φορτιση της μπαταριας το βγαζουμε αμεσως απο τη μπριζα η ειναι προτιμοτερο να το αφηνουμε περισσοτερο και ποσο..?...

 

- απο Alex0077 : "Kι εγώ είχα κάποιο πρόβλημα με τη μπαταρία.. Πιο πολύ βέβαια επιφανειακό μόλις πέρασα την 3.1.3 και με ένα restore είναι μια χαρά.. Μπορεί να μην είχε γίνει σωστά η εγκατάσταση του νέου software και κάπου να κόλλησε.."

...οταν λες restore τι εννοεις και πως το κανουμε ? μπορουμε να του ξαναπερασουμε το ιδιο firmware ξανα ?

 

...ευχαριστω και sorry εαν κουρασα...:)

 

Υ.Γ. μεταξημας... προτιμω το iphone απο το n900 (εαν και ημουν τρελλαμενος μαζι του πριν το παρω :worry: )

 

 

- E άστο αν μπορείς κανά 20λεπτο το πολύ ακόμα γιατί ίσως να μην είναι απόλυτα ακριβής ο μετρητής..

- Όταν εννοώ restore , εννοώ από το iTunes, όταν συνδέσεις το iPhone σου στην καρτέλα summary θα σου βγάλει κάτω από το κουμπί update το κουμπί ''restore'' ... Κάνοντας restore μπορείς να επιλέξεις restore από κάποιο back up που γίνεται στο iPhone αυτόματα, κάθε φορά που το συνδέεις με το iTunes, ή ''setup as new'' που αυτό τα σβήνει όλα και ξαναπερνάει το software και μετά ξανακάνεις sync τις εφαρμογές που έχεις στο iTunes, τα τραγούδια, τις επαφές από το outlook (μην ξεχάσεις να τις συγχρονίσεις για παν ενδεχόμενο) κτλ κτλ.. Αλλά έτσι χάνονται όλα τα saves από τις εφαρμογές...

Πάντως το ''εικονικό'' πρόβλημα με τη μπαταρία του iPhone στην 3.1.3 δεν λύνεται ούτε με restore τελικά... (εξάλλου δεν μπορείς να πας πίσω σε προηγούμενη έκδοση sofware) για περισσότερες πληροφορίες για το πρόβλημα με τη 3.1.3 κοίτα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=264331

Link to comment
Share on other sites

...ευχαριστω....

 

σχετικα με τη 1.3.1 και την ενδειξη της μπαταριας....

και εγω οταν το κλεινω και το ανοιγω η ενδειξη δειχνει 20% πιο κατω αλλα επανερχεται μετα 1-2 δευτερολεπτα στα κανονικα επιπεδα.......

....μαλιστα τωρα τελειωσε η φορτιση και το τσεκαρα.....ηταν στο 100% το εκλεισα και οταν το ανοιξα εδειξε 95% και σε 1" πηγε 100%

 

...δε νομιζω αυτο να ειναι προβλημα...και μαλιστα λογος για να 'πηραξεις' το τηλ με restore κτλ..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.θελω να ρωτησω το εξης,εαν συνδεθω σε αλλον υπολογιστη και βαλω τα στοιχεια μου μπορω να εχω οτι και στον πρωτο υπολογιστη μου¨΄

ΒΑΣΙΛΗΣ

IPHONE 4 32GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...