Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για θεσσαλονικη..εγω το πηρα απο τουμπα.. cosmote ...στην λαμπρακη..το πρωι πηρα τηλεφωνο αν το εχουν..απογευμα το παρελαβα.. και μαλλον εχουν και λιγα καβαντζα

εχω χασει λιγο την μπαλλα :( τωρα στα γεραματα που πας και αφηνεις τα winmob

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και δεν θα δεις καμία διαφορά....

 

Διαφορά βλέπω με το παλιό 3g μου που κρατάει διπλάσιο χρόνο η μπαταρία του. Αλλά ίσως να του έχω αλλάξει τα φώτα του 3gs. Για την ώρα το περισσότερο που έχει αντέξει η μπαταρία του από το 100% ως 0% είναι 20 ώρες με χρήση 4 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Διαφορά βλέπω με το παλιό 3g μου που κρατάει διπλάσιο χρόνο η μπαταρία του. Αλλά ίσως να του έχω αλλάξει τα φώτα του 3gs. Για την ώρα το περισσότερο που έχει αντέξει η μπαταρία του από το 100% ως 0% είναι 20 ώρες με χρήση 4 ώρες.

 

 

Δεν μπορώ να μπω σε λεπτομέρειες δεν έχει γίνει καμία αλλαγή στην 3.0.1 και δεν θα δεις καμία διαφορά....

 

Στο μυαλό μας είναι όλα...

 

Η 3.1 ίσως επιτέλους να το διορθώσει λίγο αυτό, ίσως αλλάζοντας τον τρόπο το πως θα διαχωρίζεται διαφορετικά κάποια πράγματα και έτσι να έχει η μπαταρία μεγαλύτερη διάρκεια ...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει η ελλειψη που νομιζουμε ,απλα δεν γινεται δικαιη διαχειριση. τα περισσοτερα καταστηματα εχουν 3gs αλλα πανε σε καλα συμβολαια (νεα και ανανεωσεις)

 

Δεν είναι έτσι γιατί εγώ έκανα ανανέωση σε πολύ βαρβάτο συμβόλαιο και μου είπαν τέλος Σεπτεμβρίου

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, η μπαταρια ειναι αναλογα την χρηση που κανει ο καθενας...

 

Εγω ας πουμε αυτη πρεπει να ηταν η 14η-15η φορτιση, εχει 54% ακομη και ειναι σε αναμονη 1 ημερα και 19 ωρες με χρηση 3 ωρες και 52 λεπτα... ΑΛΛΑ φωτεινοτητα λιγο πιο κατω απο την μεση, push, 3g, wifi κλειστα εκτος και αν τα χρειαζομαι.

 

Αν ριξετε την φωτεινοτητα (προσωπικα δεν με ενοχλει να μην ειναι φακος το κινητο απο το πολυ φως που εκπεμπει η οθονη:lol::p) θα δειτε θαυματα στην μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι γιατί εγώ έκανα ανανέωση σε πολύ βαρβάτο συμβόλαιο και μου είπαν τέλος Σεπτεμβρίου

 

και εγώ αυτό πιστεύω...πήρα τη συσκευή χωρίς σύνδεση,μιας και ήδη είχα iphone πρόγραμμα 1 μηνός...ουδέποτε μου εκαναν ΚΑΝ νύξη για σύνδεση,δε λέω οτι δε γίνεται..λέω τη προσωπική μου εμπειρία :)

εκτός αυτού η ίδια η apple,ανακοίνωσε προβλήματα ως προς την διαθεση του iphone..και κακά τα ψέμματα,είμαστε 3 "κόσμος" για την αμερική (με την έννοια,οτι σαν 1 αγορά εχουν την εγχώρια τους,2 την "υπόλοιπη" ευρώπη-γερμανία,γαλλία,αγγλία κλπ- και εμείς 3...οπότε λογικά παίρνουν απο μας ο,τι μπορούν να τονώσουν τις υπόλοιπες...απο Σεπτέμβρη που θα λυθεί το θέμα όπως πιστεύω,δε θα υπάρχει κανένα πρόβλημα...Μην ξεχνάμε τι έγινε πέρσι και με το 3G...το ίδιο θα γίνει και τώρα με το 3GS

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

και εγώ αυτό πιστεύω...πήρα τη συσκευή χωρίς σύνδεση,μιας και ήδη είχα iphone πρόγραμμα 1 μηνός...ουδέποτε μου εκαναν ΚΑΝ νύξη για σύνδεση,δε λέω οτι δε γίνεται..λέω τη προσωπική μου εμπειρία :)

εκτός αυτού η ίδια η apple,ανακοίνωσε προβλήματα ως προς την διαθεση του iphone..και κακά τα ψέμματα,είμαστε 3 "κόσμος" για την αμερική (με την έννοια,οτι σαν 1 αγορά εχουν την εγχώρια τους,2 την "υπόλοιπη" ευρώπη-γερμανία,γαλλία,αγγλία κλπ- και εμείς 3...οπότε λογικά παίρνουν απο μας ο,τι μπορούν να τονώσουν τις υπόλοιπες...απο Σεπτέμβρη που θα λυθεί το θέμα όπως πιστεύω,δε θα υπάρχει κανένα πρόβλημα...Μην ξεχνάμε τι έγινε πέρσι και με το 3G...το ίδιο θα γίνει και τώρα με το 3GS

 

Tι έγινε πέρσι με το 3G?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, η μπαταρια ειναι αναλογα την χρηση που κανει ο καθενας...

 

Εγω ας πουμε αυτη πρεπει να ηταν η 14η-15η φορτιση, εχει 54% ακομη και ειναι σε αναμονη 1 ημερα και 19 ωρες με χρηση 3 ωρες και 52 λεπτα... ΑΛΛΑ φωτεινοτητα λιγο πιο κατω απο την μεση, push, 3g, wifi κλειστα εκτος και αν τα χρειαζομαι.

 

Αν ριξετε την φωτεινοτητα (προσωπικα δεν με ενοχλει να μην ειναι φακος το κινητο απο το πολυ φως που εκπεμπει η οθονη:lol::p) θα δειτε θαυματα στην μπαταρια.

 

Κι εγώ δεν αντιμετωπίζω προβλήματα με την μπαταρία .. αν και το'χω από 7 Αυγούστου τις τελευταίες 10-12 μέρες άρχισα να το χρησιμοποιώ γιατί πριν έλειπα σε διακοπές ..

Διαβάζοντας τόσες σελίδες με προβλήματα στην μπαταρία, κτλ .. ψιλοαγχώθηκα .. αλλά επειδή ούτε 3g έχω στην περιοχή μου, και το wi-fi το ανοίγω αραιά και που και μόνο όταν μου είναι απαραίτητο .. φωτεινότητα έχω κάτω από τη μέση (με ενοχλούν στα μάτια τα έντονα χρώματα ούτως ή άλλως) και ό,τι άλλο "τρώει" μπαταρία το έχω κλειστό. Από τις τόσες μέρες χρήση, (ζήτημα να'χω κάνει 5 φορτίσεις συνολικά) έχω παρατηρήσει ότι η μπαταρία κρατάει χαλαρά 2.5 μερούλες .. Μηνύματα δεν στέλνω, για κλήσεις το έχω περισσότερο, για παιχνίδια έχω το 2G, που το'χω φορτωμένο με ένα σωρό σπασμένες εφαρμογές .. !!!! :lol:

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Επισης και απο Ηρακλειο Κρητης. Αν παρει καποιος η εχει παρει τις τελευταιες 10 μερες ας ενημερωσει! (κατα προτιμηση απο voda)
Link to comment
Share on other sites

Επισης και απο Ηρακλειο Κρητης. Αν παρει καποιος η εχει παρει τις τελευταιες 10 μερες ας ενημερωσει! (κατα προτιμηση απο voda)

 

ναι πηρε γνωστος μου απο vodafone με κονε οπως μου ειπε...

σκετη συσκευη δεν θα βρεις.. κανε καλο συμβολαιο και θα σου βρουν στο λεπτο συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια , μολις παρελαβα το νεο 3Gs μου και καθοτι πρωτη φορα με iphone θελω να κανω μια ερωτηση σχετικα με καποια πραγματα που διαβασα εδω μεσα τις τελευταιες μερες! :)

 

Ακουσα λοιπον οτι λογω καποιων προβληματων υπερθεμρανσης καλο ειναι ακομα και αν εχει εγκατεστημενη την τελευταια εκδοση 3.0 λογισμικου , να το αναγκασω να την ξαναπερασει μεσα.Πως το κανω αυτο ακριβως?Σας ευχαριστω πολυ! :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια , μολις παρελαβα το νεο 3Gs μου και καθοτι πρωτη φορα με iphone θελω να κανω μια ερωτηση σχετικα με καποια πραγματα που διαβασα εδω μεσα τις τελευταιες μερες! :)

 

Ακουσα λοιπον οτι λογω καποιων προβληματων υπερθεμρανσης καλο ειναι ακομα και αν εχει εγκατεστημενη την τελευταια εκδοση 3.0 λογισμικου , να το αναγκασω να την ξαναπερασει μεσα.Πως το κανω αυτο ακριβως?Σας ευχαριστω πολυ! :)

 

restore μέσω itunes, αλλά εσύ ο ίδιος έχεις πρόβλημα υπερθέρμανσης ή απλώς το άκουσες; Καμιά φορά ακούγονται διάφορα που δεν αφορούν απαραίτητα κάθε συσκευή.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια , μολις παρελαβα το νεο 3Gs μου και καθοτι πρωτη φορα με iphone θελω να κανω μια ερωτηση σχετικα με καποια πραγματα που διαβασα εδω μεσα τις τελευταιες μερες! :)

 

Ακουσα λοιπον οτι λογω καποιων προβληματων υπερθεμρανσης καλο ειναι ακομα και αν εχει εγκατεστημενη την τελευταια εκδοση 3.0 λογισμικου , να το αναγκασω να την ξαναπερασει μεσα.Πως το κανω αυτο ακριβως?Σας ευχαριστω πολυ! :)

 

που το ακουσες αυτο ?

μην κανεις restore δεν υπαρχει κανενας λογος να κανεις κατι τετοιο ουτε ισχυει αυτο που λες.

 

περιμενε την 3,1 να κανεις μια και καλη :)

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι δεν είναι και windows mobile να θέλει hard reset μετά από την πρώτη εκκίνηση... :lol: :lol: :lol:

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι δεν είναι και windows mobile να θέλει hard reset μετά από την πρώτη εκκίνηση... :lol: :lol: :lol:

 

που κολλαει τωρα αυτο ?:lol:

 

το htc μου δεν ηθελε ουτε hard reset ουτε soft :blink:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις , οχι οπως ειπα δεν εχει ανοιξει ακομα το τηλεφωνο , ειναι πρωτη φορτιση.Απλα το ειχα διαβασει εδω.Συνεπως θα το ανοιξω πρωτα , να δω αν παιζει τιποτα (φτου φτου μακρια) και μετα βλεπουμε.Α και εβδομαδα κατασκευης ειναι 33 καλο ή κακο? Ο_Ο :D
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις , οχι οπως ειπα δεν εχει ανοιξει ακομα το τηλεφωνο , ειναι πρωτη φορτιση.Απλα το ειχα διαβασει εδω.Συνεπως θα το ανοιξω πρωτα , να δω αν παιζει τιποτα (φτου φτου μακρια) και μετα βλεπουμε.Α και εβδομαδα κατασκευης ειναι 33 καλο ή κακο? Ο_Ο :D

 

απλα αν μπορεισ μπες στον σαφαρι η στις ρυθμισεις η οπουδηποτε να εχει ασπρο φοντο και δες την οθονη αν κιτρινιζει

Link to comment
Share on other sites

απλα αν μπορεισ μπες στον σαφαρι η στις ρυθμισεις η οπουδηποτε να εχει ασπρο φοντο και δες την οθονη αν κιτρινιζει

 

Nαι το εχω και αυτο υποψην μου , κατι αλλο να ρωτησω βρε παιδια γιατι ειναι λιγακι παραξενα αυτα τα iphone (συγνωμη ασχετος ειμαι , αλλα μαθαινω γρηγορα) και επειδη εδωσα ενα σκασμο λεφτα θελω να ειμαι σιγουρος.

 

Οπως ειπα , εχω βαλει τωρα το τηλεφωνο για πρωτη φορτιση. Ακομα δεν εχω βαλει καποια SIM καρτα μεσα και θελω να ρωτησω το εξης.

 

Εχω κανει νεο συμβολαιο με την cosmote (βασικα εκανα φορητοτητα απο vodafone σε cosmote) θα ξεκινησει να ισχυει απο 8/9/2009. Αυτην την στιγμη ειμαι ακομα στην vodafone.

 

Επειδη δεν ξερω τι παιζει και επειδη καπου καποτε ειχα ακουσει οτι τα iphone κλειδωνανε με συγκεκριμενα δικτυα , εγω μπορω να ενεργοποιησω την συσκευη μου με την καρτα SIM που εχω τωρα (vodafone) και απο 8/9/09 που θα ενεργοποιηθει η φορητοτητα της Cosmote να αλλαξω την καρτα SIM με την καινουργια, χωρις προβλημα?

 

Σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Nαι το εχω και αυτο υποψην μου , κατι αλλο να ρωτησω βρε παιδια γιατι ειναι λιγακι παραξενα αυτα τα iphone (συγνωμη ασχετος ειμαι , αλλα μαθαινω γρηγορα) και επειδη εδωσα ενα σκασμο λεφτα θελω να ειμαι σιγουρος.

 

Οπως ειπα , εχω βαλει τωρα το τηλεφωνο για πρωτη φορτιση. Ακομα δεν εχω βαλει καποια SIM καρτα μεσα και θελω να ρωτησω το εξης.

 

Εχω κανει νεο συμβολαιο με την cosmote (βασικα εκανα φορητοτητα απο vodafone σε cosmote) θα ξεκινησει να ισχυει απο 8/9/2009. Αυτην την στιγμη ειμαι ακομα στην vodafone.

 

Επειδη δεν ξερω τι παιζει και επειδη καπου καποτε ειχα ακουσει οτι τα iphone κλειδωνανε με συγκεκριμενα δικτυα , εγω μπορω να ενεργοποιησω την συσκευη μου με την καρτα SIM που εχω τωρα (vodafone) και απο 8/9/09 που θα ενεργοποιηθει η φορητοτητα της Cosmote να αλλαξω την καρτα SIM με την καινουργια, χωρις προβλημα?

 

Σας ευχαριστω πολυ

 

ναι σαφως και μπορεις.. το κινητο ειναι ξεκλειδωτο βαζεις οτι καρτα θελεις

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον ειναι αγορασμένο απο Ελλαδα μπορείς να το ενεργοποιήσεις με οποιαδήποτε σιμ και αργότερα μπορεις να βάλεις κανονικά της κοσμοτέ χωρις κανένα πρόβλημα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση. Πήγα σήμερα σε ένα κατάστημα Vodafone και ο πωλητής μου είπε ότι για να έχω internet με 3g θα πρέπει να κάνω αντίστοιχο συμβόλαιο μόνο για i-phone, αλλιώς θα συνδέομαι μόνο με wi-fi.

Γνωρίζετε αν ισχύει κάτι τέτοιο:

 

Ευχαριστώ.

p.a.l.m.o.s
Link to comment
Share on other sites

Συνδέεσαι κανονικά αλλά θα έχεις τρελές χρεώσεις αν δεν έχει κάποιο data plan ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...