Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά,έχω ξεμείνει με ενα κινητό samsung D600 μέχρι τη παρασκευή..το θέμα ειναι οτι θέλω να περάσω τα μηνύματα που έχω σε αυτό στο iphone..μπορεί να μου πει κάποιος πώς γινεται και αν γινεται;

 

καμιά ιδέα γενικά,για το πώς περνάμε μηνύματα στο iphone,απο "συμβατικό" τηλέφωνο; (οχι smartphone,wm κλπ)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συγνώμη παίδες, αλλά θέλω να κάνω μία "αφελή" ερώτηση:

 

Αν πάρει το iPhone 3GS ή το 3G από Αμερική (στο site λέει ότι κάνει 199$ ~140€) μια ξαδέρφη μου που μένει εκεί και μου το φέρει Ελλάδα, τι ΔΕ θα μπορώ να κάνω;

 

Εν ολίγοις, η συσκευή ξεκλειδώνει; Δε θα αναγνωρίζει/γράφει ελληνικά; 'Η διορθώνονται όλα;

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη παίδες, αλλά θέλω να κάνω μία "αφελή" ερώτηση:

 

Αν πάρει το iPhone 3GS από Αμερική (στο site λέει ότι κάνει 199$ ~140€) μια ξαδέρφη μου που μένει εκεί και μου το φέρει Ελλάδα, τι ΔΕ θα μπορώ να κάνω;

 

Εν ολίγοις, η συσκευή ξεκλειδώνει; Δε θα αναγνωρίζει/γράφει ελληνικά; 'Η διορθώνονται όλα;

 

Πέρα από τη ότι οι τιμές αυτές είναι τιμές με σύνδεση άρα εμπεριέχονται και αλλά κόστη, η αγορά από χώρα που η συσκευή είναι κλειδωμενη σε πάροχο όπως στις ΗΠΑ, προϋποθέτει χρήστη «μερακλη» και όχι «plug and play» ...

 

Μια ανάγνωση στο συγκεκριμένο forum θα σε κατατοπισει παραπέρα.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

αν βεβαια ειναι διατεθημένη να κάνει συμβόλαιο ωστε να πετύχει αυτή τη τιμή(2ετές ειναι για iphone? δε ξέρω...μπορεί να κάνω κ λάθος..)

 

η συσκευή ξεκλειδώνει,σχετικά εύκολα,αλλά ισως πρέπει να περιμένεις όποτε βγαίνει ένα νεο firmware για να βγει και το "ξεκλείδωμα" (όπως λογικά θα γίνει και τώρα,μιας και βρισκόμαστε στο beta 3 της αναβάθμισης)...

 

εφόσον έχει την 3.0 θα έχει ελληνικά,και θα γράφει και ελληνικά κανονικά

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Σας είπα ότι είναι αφελής η ερώτησή μου.. Νόμισα ότι 199$ ήταν η τιμή της συσκευής επειδή την το site της apple.. Πόσο να έχει η συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι αφελής..απλά ρώτησες...

 

κάπου διάβασα οτι η apple πλέον το πουλάει κ απο το apple store,σε κάθε περίπτωση όμως ΜΕ σύνδεση ;)

 

Yπολογιζε γυρω στα 620 το 16αρι 3GS.

μιλάει για το iphone 3GS,απο HΠΑ ;)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

όχι νομίζω..αυτό που λέγαν οτι πλέον το διαθέτουν και τα apple store,ειναι,για να κανεις νεα συνδεση στο apple κατάστημα

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ ..by the way! Τα 600€ είναι απαγορευτικό ποσό για μένα.. Μέχρι 300€ κάτι γίνεται..;-)
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ ..by the way! Τα 600€ είναι απαγορευτικό ποσό για μένα.. Μέχρι 300€ κάτι γίνεται..;-)

Με 300€ ίσως (ΙΣΩΣ!) να βρεις καποιο μεταχειρσιμένο 3G (και σίγουρα κάποιο μεταχειρισμένο 2G). Για 3GS δεν έχεις ελπίδες :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αρκετα λεφτα αυτο ειναι σιγουρο!

 

Μπορεις να κοιταξεις για κανενα μεταχειρισμενο 3G κοντα στα λεφτα που μπορεις να διαθεσεις..;)

Link to comment
Share on other sites

3G με 300 βρίσκει Ελλάδα το 8αρι..σε ebay,ίσως βρει και 16αρι

 

πχ

http://global.ebay.com/Apple_iPhone_3G_8GB_-_UNLOCKED_30_-_FREE_DELIVERY/250472479371/item

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις, ποτε θα βγει στην Ουκρανια?

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

καμιά ιδέα γενικά,για το πώς περνάμε μηνύματα στο iphone,απο "συμβατικό" τηλέφωνο; (οχι smartphone,wm κλπ)

 

OXI, δυστυχώς... και αν ακόμη τα "σώσεις"/μεταφέρεις στην SIM, πάλι δεν θα τα διαβάσει το iPhone. Από την άλλη, αν έχεις κάποιο iPhone πακέτο σύνδεσης από τις voda/cosmote, μπορείς να τα στείλεις με SMS στο iPhone (μινιμουμ 250 δωρεάν μηνύματα, έχεις σπατάλησε κάποια...), αν πάλι έχεις cosmote, μπορείς να τα ομαδοποιήσεις και να τα στέλνεις με MMS...

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις, ποτε θα βγει στην Ουκρανια?

 

Δεν έχει ανακοινωθεί.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν είναι δυνατόν η γλώσσα της συσκευής να είναι στα αγγλικά και το πληκτρολόγιο να είναι ελληνολατινικό;

 

Ή θα πρέπει εάν θέλουμε ελληνικά στο πληκτρολόγιο, όλα τα μενού της συσκευής να είναι στα ελληνικά; :O

 

Thanks...:)

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

οχι το επιλέγεις το πληκτρολόγιο άσχετα με τη γλώσσα τηλεφωνου

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να έχεις οτι γλώσσα ειναι διαθέσιμη στη συσκευή με οτι πληκτρολόγιο θέλεις ή ακομα και με 2 διαφορετικά.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν είναι δυνατόν η γλώσσα της συσκευής να είναι στα αγγλικά και το πληκτρολόγιο να είναι ελληνολατινικό;

 

Ή θα πρέπει εάν θέλουμε ελληνικά στο πληκτρολόγιο, όλα τα μενού της συσκευής να είναι στα ελληνικά; :O

 

Thanks...:)

 

Εγώ έχω τη συσκευή στα αγγλικά και πληκτρολόγιο ελληνικό και αγγλικό.

Μπορείς να επιλέξεις ό,τι θέλεις. Δεν έχει σχέση η γλώσσα της συσκευής με το πληκτρολόγιο.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Να και τ πρώτο ελληνικο unboxing της "ελληνικής" συσκευης απο το pestaola.gr

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκαν και οι τιμες:

569€ το 16αρι

669€ το 32αρι

 

 

εχεις καποιο link?

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...